Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 20.10.2006
П’ЯТА КОЛОНА В УКРА╥Н╤: ЗАГРОЗА ДЕРЖАВНОСТ╤
╤ван Д╤ЯК

(Продовження. Поч. у № 28 - 42).
 Як пов╕домлялося прес-службою МЗС Укра╖ни, рос╕яни порушили при цьому вимоги угоди про умови базування ЧФ на територ╕╖ Укра╖ни, а також законодавства Укра╖ни про режим державного кордону.
 А кр╕м того, рос╕йський ЧФ сприя╓ вс╕м антиукра╖нським заходам в Криму. Посольство Рос╕╖ нав╕ть орган╕зувало видачу рос╕йських закордонних паспорт╕в громадянам Укра╖ни, як╕ працюють на об’╓ктах Чорноморського флоту!
 Однак т╕льки цим втручання в укра╖нськ╕ справи не обмежу╓ться. На початку 90-х рок╕в м╕ж Службою зовн╕шньо╖ розв╕дки РФ та Службою безпеки Укра╖ни було укладено угоду про сп╕вроб╕тництво ╕ в╕дмову в╕д розв╕дувально╖ та п╕дривно╖ д╕яльност╕ одна проти одно╖. Таким чином Укра╖на була убезпечена в╕д д╕й рос╕йських спецслужб. Однак тод╕ не врахували, що для п╕дривно╖ роботи проти Укра╖ни Рос╕╖ зовс╕м не обов’язково застосовувати сво╖ органи державно╖ безпеки. Для цього ╓ безл╕ч легальних способ╕в без ризику наразитися на д╕╖ укра╖нських спецслужб у в╕дпов╕дь. Зокрема, ми якось забули, що розташування рос╕йських в╕йськових баз на територ╕╖ Укра╖ни не забороня╓ для Рос╕╖ ц╕лком легально розм╕стити поряд з кораблями й л╕таками також структури сво╓╖ в╕йськово╖ розв╕дки та контррозв╕дки. Н╕яких документ╕в, як╕ б регламентували ╖хню д╕яльн╕сть на наш╕й територ╕╖, не ╕сну╓. Кр╕м того, не ╕сну╓ жодних договор╕в про партнерство та неведення розв╕дувальних д╕й одна проти одно╖ м╕ж Головним розв╕дувальним управл╕нням Генштабу рос╕йських збройних сил та укра╖нською в╕йськовою розв╕дкою. Таким чином, рос╕йська в╕йськова розв╕дка може робити на територ╕╖ Укра╖ни все, що ╖й заманеться.
 У перш╕й половин╕ 90-х рок╕в укра╖нський флот добре в╕дчув на соб╕ насл╕дки вольниц╕ рос╕йських розв╕дник╕в у Криму. В╕дставних оф╕цер╕в та м╕чман╕в ЧФ затримувалися б╕ля укра╖нських в╕йськових об’╓кт╕в з╕ збро╓ю та вибух╕вкою. Рос╕йська морська п╕хота вчиняла напади. Прес-служба штабу ЧФ перетворилася на зас╕б ╕нформац╕йно╖ в╕йни проти Укра╖ни. ╥╖ телецентр оснащено найсучасн╕шою апаратурою спец╕ально для того, щоб вести передач╕ не на флот, а на весь Крим. А розв╕дка флоту фактично д╕╓ як штаб з координац╕╖ зусиль ус╕х сепаратистських сил у Криму. На п╕востров╕ вже починалося створення незаконних збройних формувань, з’явилися рос╕йськ╕ козаки, етнопол╕тичн╕ орган╕зац╕╖ на кшталт «Русского движения Крыма», тобто в╕дбувалося все, як у Придн╕стров’╖ чи Абхаз╕╖. ╤ це на тл╕ загострення укра╖нсько-рос╕йського м╕ждержавного конфл╕кту навколо Чорноморського флоту. До реч╕, рос╕йський м╕н╕стр оборони П. Грачов незабаром п╕сля створення Збройних Сил Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ще вл╕тку 1992 року оголосив кра╖ни СНД зоною рос╕йських виняткових ╕нтерес╕в ╕ нам╕р вводити в╕йська до будь-яко╖ республ╕ки з метою «захисту рос╕йськомовного населення». На черз╕ стояла операц╕я з под╕бного «захисту» Криму в╕д «укра╖нських нац╕онал╕ст╕в». Юридичний прив╕д для цього давав перший ╕, спод╕ва╓мося, останн╕й «президент» Криму Ю. М╓шков, котрий п╕д час свого виступу в Державн╕й Дум╕ Рос╕╖ закликав до втручання в укра╖нськ╕ справи й включення Криму до складу Рос╕╖.
 Зокрема, бригада рос╕йсько╖ морсько╖ п╕хоти у Севастопол╕, що перед цим брала участь в боях у Зах╕дн╕й Груз╕╖, розгорнулася до штат╕в во╓нного часу, зб╕льшивши свою чисельн╕сть з 800 до 2,5 тис. чол. Кр╕м того, готуючись до майбутньо╖ боротьби проти «укра╖нських нац╕онал╕ст╕в», морська п╕хота отримала танки Т-64 та ручн╕ вогнемети. Вочевидь це робилося в межах п╕дготовки до майбутн╕х вуличних бо╖в, оск╕льки танки Т-64 не бере жоден десантний
корабель. Тобто воювати збиралися тут же, на суходол╕. А перше застосування 126-╖ рос╕йсько╖ див╕з╕╖ берегово╖ оборони в Криму проти укра╖нських моряк╕в в╕дноситься ще до 1992 року. Тод╕ танки з’явилися на вулицях в╕йськових м╕стечок, де мешкали с╕м’╖ чорноморських моряк╕в, котр╕ склали присягу на в╕рн╕сть укра╖нському народу. Ймов╕рно, броньован╕ бойов╕ машини на кв╕тниках перед житловими будинками повинн╕ були скр╕пити «братерство народ╕в» ╕ нагадати про справжню приналежн╕сть Криму.
 Однак реал╕зувати проти Укра╖ни модель, в╕дпрацьовану в Молдов╕ й на Кавказ╕, Москва не змогла. Зупинити це вдалося завдяки р╕шучим д╕ям патр╕от╕в Укра╖ни з ус╕х державних служб та недержавних орган╕зац╕й. У Криму були розгорнут╕ понад 60 тисяч в╕йськовослужбовц╕в укра╖нських Збройних Сил, прикордонник╕в та СБУ. Стаб╕л╕зуючу роль з╕грала укра╖нська морська п╕хота та див╕з╕я нац╕онально╖ гвард╕╖, що остудили гаряч╕ голови рос╕йських шов╕н╕ст╕в. Кр╕м того, провальний штурм Грозного п╕д новор╕чн╕ свята 1995 року остаточно зупинив кремл╕вських геопол╕тик╕в, ╕ вони погодилися на розпод╕л ЧФ та визнання укра╖нсько╖ приналежност╕ Севастополя ╕ Криму. Мар╕онетковий «президент кримського народу» М╓шков, що отримував прям╕ вказ╕вки з╕ штабу рос╕йського ЧФ та зброю для власного загону «Скорп╕он» - такого соб╕ прообразу «кримсько╖ арм╕╖», - вт╕к до Москви. Зведений п╕дрозд╕л м╕л╕ц╕онер╕в «Беркут» з Полтавсько╖ област╕ роззбро╖в «кримську арм╕ю». Загрозу сепаратизму та в╕йни було тимчасово усунуто.
 Саме завдяки укра╖нським патр╕отам став можливим мирний розвиток Укра╖ни впродовж 14 рок╕в. Так довго наша держава не ╕снувала ось уже понад 300 рок╕в. ╤ це сталося всупереч багатьом рос╕йським ╕ зах╕дним експертам, як╕ в один голос прогнозували виникнення в Укра╖н╕ до 9 р╕зних конфл╕кт╕в (нав╕ть вираховували потенц╕йну к╕льк╕сть жертв та б╕женц╕в). Великий «друг» незалежно╖ Укра╖ни, депутат Державно╖ Думи Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, директор ╤нституту кра╖н СНД ╕ радник по зовн╕шн╕й пол╕тиц╕ московського мера Ю. Лужкова Костянтин Затул╕н в╕дкрито говорив про роботу Служби безпеки Укра╖ни в Криму в 1995 роц╕ як про приклад усп╕шно╖ локал╕зац╕╖ конфл╕кту ╕ захисту нац╕ональних ╕нтерес╕в сво╓╖ держави. А колишн╕й начальник ╕нформац╕йно-анал╕тичного в╕дд╕лу рос╕йського Генерального штабу ╕ начальник прес-служби М╕н╕стерства оборони Рос╕╖ В╕ктор Баранець окремо зазначав, що у Ки╓в╕ наперед ставало в╕домо про п╕дготовку будь-яких одноб╕чних акц╕й з визначення статусу Чорноморського флоту та ╕нших радянських в╕йськових об’╓кт╕в в Укра╖н╕.
 Однак Рос╕я поступово з╕бралася з силами й повернулася до старо╖ пол╕тики. Знову прес-служба ╕ газета рос╕йського флоту каламутять людей у Криму. Через польове управл╕ння рос╕йського банку в Севастопол╕ ведеться ф╕нансування флоту та пророс╕йських пол╕тичних структур. Кр╕м того, президент Пут╕н перебудував свою розв╕дку. Зараз ╖╖ головним засобом ╓ рос╕йське населення, а в далекому заруб╕жж╕ - рос╕йськ╕ ем╕гранти. ╥х так багато, що жодна пол╕ц╕я не усл╕дку╓ за ╖хньою д╕яльн╕стю. На додаток до традиц╕йних науково-техн╕чно╖, пол╕тично╖, нелегально╖ та ╕нших напрям╕в розв╕дки додалася так звана «л╕н╕я ЕМ» (ем╕грац╕я). Це значить, що у кожного резидента рос╕йсько╖ розв╕дки в ус╕х кра╖нах св╕ту з’явився заступник по л╕н╕╖ «ЕМ». А у того в розпорядженн╕ ╓ оперативн╕ прац╕вники, котр╕ займаються роботою з м╕сцевим рос╕йським населенням. Таким чином розв╕дка Пут╕на хоче взяти рос╕йське населення за кордоном п╕д св╕й контроль, щоб використовувати його як зас╕б пол╕тичного впливу. Тому не дивно, що як т╕льки рос╕йськ╕й влад╕ потр╕бно переконати оф╕ц╕йний Ки╖в у збереженн╕ необмеженого перебування ЧФ у Криму, так одразу немов за командою виникають на вулицях Севастополя п╕кети «обурено╖ сп╕льноти» з гаслами на кшталт «Руки прочь от российского флота!», «С нами Бог и Россия!» та ╕н. Ц╕каво, що орган╕зац╕╖ скр╕зь одн╕ й т╕ сам╕: «слов’янськ╕» парт╕╖, рос╕йськ╕ орган╕зац╕╖, комун╕сти, прогресивн╕ соц╕ал╕сти В╕тренко та православн╕ «братчики».
 Не випада╓ дивуватися, що Кремль п╕дтриму╓ вс╕ляк╕ рухи, як╕ будуть ╕ дал╕ в╕рно йому служити. П╕дтриму╓ не т╕льки на словах. Рос╕йськ╕ пол╕тики перебувають в Укра╖н╕ ╕ роблять пол╕тичн╕ заяви. А ╖хня м╕сцева «гвард╕я» тут же бере ц╕ заяви на озбро╓ння ╕ почина╓ ходу по вулицях ╕ телерад╕оеф╕ру ╕з замовленими з Москви гаслами. А пот╕м ми спостер╕га╓мо на рос╕йських телеканалах ус╕ляк╕ «кругл╕ столи» ╕ ток-шоу, де «друз╕ Рос╕╖» зв╕тують про виконання
завдань. Це найб╕льша ╕ найнебезпечн╕ша складова п’ято╖ колони - запроданц╕ ╕ ренегати.
 Ренегатська складова п’ято╖ колони. У кожного, хто добров╕льно погоджу╓ться «просувати» рос╕йськ╕ ╕нтереси в Укра╖н╕, знайдуться пояснення та об╜рунтування правильност╕ сво╖х д╕й. Хтось - ╕дейний ворог Укра╖нсько╖ держави в будь-якому вигляд╕. Хтось - ворог ╕снуючо╖ в Укра╖н╕ влади. Хтось шука╓ вт╕лення сво╖м амб╕ц╕ям. Але вс╕ вони об’╓днуються одн╕╓ю назвою - ренегати.
 Ви не Вкра╖ну любите, а куш,
 Та╓мно здертий з р╕дного народу.
 Ви - яблука червивого м’якуш,
 Ви - хроби помаранчевого плоду!
 (Дмитро Павличко.)
 Щоб з’ясувати, хто сьогодн╕ викону╓ в Укра╖н╕ стару роль брюховецьких ╕ балицьких, досить поглянути на учасник╕в рос╕йських акц╕й та вояжер╕в до Москви. Зокрема, в останн╕х акц╕ях у Севастопол╕ на п╕дтримку безконтрольно╖ д╕яльност╕ Чорноморського флоту, окр╕м рос╕йських етнопол╕тичних орган╕зац╕й, активну участь брали люди з прапорами Парт╕╖ рег╕он╕в та Прогресивно╖ соц╕ал╕стично╖ парт╕╖. Сама В╕тренко - частий
г╕сть у Москв╕, як ╕ багато ╕нших д╕яч╕в «ново╖ опозиц╕╖», в тому числ╕ з старо╖ кучм╕всько╖ влади. Радник Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни О. Медвед╓в зауважив, що в д╕ях ц╕╓╖ «опозиц╕╖», активних учасник╕в сепаратистського з’╖зду в С╕верськодонецьку, колишн╕х «губернатор╕в», сьогодн╕ простежу╓ться керуюча роль Москви. Як ╕ чим вони будуть розраховуватися з Москвою за ╖╖ допомогу у поверненн╕ до влади в Укра╖н╕? Медвед╓в говорить, що як пол╕толог пост╕йно бува╓ у Москв╕ на р╕зних «круглих столах» ╕ конференц╕ях. ╤ пост╕йно бачить там то Януковича, то Корчинського.
Щодо останнього «революц╕онера», який швидко переквал╕ф╕кувався з ярого опозиц╕онера Кучм╕ до його прислужника, то в╕н нав╕ть в╕дв╕дав таб╕р на Сел╕гер╕.

(Дал╕ буде).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4212

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков