Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 17.01.2003
ПРО Р╤ДНИЙ Д╤М
шестикласники Пруд╕всько╖ ЗОШ

розпов╕дають читачам "Джерельця"
шестикласники Пруд╕всько╖ ЗОШ
Сов╓тського району в Криму (вчитель - В. Г. Латанський).

ДО ПОБАЧЕННЯ, МР╤╥!
Часто вл╕тку я с╕даю на лавочку б╕ля нашо╖ хати ╕ мр╕ю... що, коли виросту, матиму трьох д╕тей - хлопчик╕в Ярослава ╕ Борю, д╕вчинку Мирославу (ц╕ ╕мена мен╕ подобаються). Мен╕ завжди хот╕лося двох старших братик╕в ╕ молодшо╖ сестрички. Але ╓ в мене т╕льки двоюр╕дн╕ брати ╕ сестри.
Отак помр╕ю-помр╕ю, поки мама гукне в хату, що вже пора вечеряти. До побачення, мо╖ мр╕╖! До наступного л╕та! ╤ду вечеряти разом ╕з мамою ╕ татком.
Таня РИЖЕНКО.

ВАРЕНИКИ ДЛЯ МАМИ
Вранц╕ мама, йдучи на роботу, нагадала мен╕, що я маю зробити: прибрати в к╕мнат╕ та зготувати об╕д, раз у мене кан╕кули.
Мама - за пор╕г, а я ув╕мкнув магн╕тофон з укра╖нськими п╕снями ╕ взявся виконувати свою програму. З пилососом пройшовся по
к╕мнат╕, витер пил на п╕дв╕коннях, на шафах, полив кв╕ти. А що зварити на об╕д? Вареники! Л╕пити ╖х ум╕ю - робив це з мамою не раз. Отож д╕став т╕сто з каструл╕, розкатав по столу ╕ почав виробляти вареники. Начинку - картоплю ╕ сир приготувала мама ще вчора. Поставив на плиту каструлю з водою, а сам почав л╕пити. Ой, яка ц╕кава робота! Мама прийшла на об╕д, а на стол╕ у велик╕й мисц╕ парують вареники. ╥ла мама та все прихвалювала: "Яка смакота!".
Руслан Ш╤ПКО.

П╤ВНИК-РОЗБ╤ЙНИК
Не злюбив мене п╕вень. Коли я виходжу в дв╕р, в╕н п╕дб╕га╓ ╕ клю╓ дзьобом по ногах. Не боляче, правда, та все-таки якось непри╓мно. Мама бачила це ╕ почала проганяти п╕вника-розб╕йника до курей. Образився в╕н на маму, в╕дверта╓ться в╕д не╖, а на мене дивиться косо. Почала я ходити на подв╕р'╖ з прутиком. Б╕льше п╕вень мене не ч╕пав.
Даринка МОР╤НА.

ПРИТУЛОК ДЛЯ БЕЗДОМНИХ
На наш╕й вулиц╕ багато бездомних кот╕в ╕ собак. Люди, особливо бабус╕, п╕дгодовують ╖х, а дехто бере додому. Мен╕ теж ╖х дуже жаль. ╤ я мр╕ю ось про що. Коли зак╕нчу школу, вивчусь на ветеринара ╕ орган╕зую для них притулок. Вже й назву для притулку придумав: "Хатинка-рят╕вниця".
Я все поставлю, як-то кажуть, на широку ногу: розводитиму ╕ продаватиму породистих тваринок, а на виручен╕ грош╕ годуватиму бездомних. А поки що ╕з сумом спостер╕гаю за собачками та котиками, як╕ бродять в╕д одн╕╓╖ хати до ╕ншо╖. Почекайте, люб╕! Я добре вчусь, а отже, обов'язково матиму ветеринарну осв╕ту.
Роман СУБОТ╤Н.

ПЕРЕМОГЛА СТРАХ
Я сид╕ла сама в хат╕, читала книжку. Раптом почула такий жал╕бний котячий плач, що переборола страх, - а було це п╕зн╕м вечором, - ╕ вийшла у темний дв╕р. Знайшла кошеня, голодне й перелякане, б╕ля нашого сараю, занесла в хату. Нагодувала його теплим супом, напо╖ла молоком. Пригорнулось кошеня до мене ╕ мурличе лаг╕дну п╕сеньку. Хай в╕дтепер у нас живе Найда - таке ╕м'я матиме.
Ельмаз АСАНОВА.

ОТАКА ╤СТОР╤Я!
У нас вдома ╓ маленька к╕зка Муся ╕ корова Лиска. К╕зка н╕як не хоче змиритися в хл╕в╕ з╕ сво╓ю сус╕дкою, намага╓ться ╖й якось нашкодити.
Одного вечора я спостер╕гала таку см╕шну сценку. Як завжди, прийшла я з бабусею до╖ти Лиску. Коли бабуся подо╖ла ╕ поставила д╕йницю на п╕длогу, Муся п╕дб╕гла, взяла в╕дро на роги ╕... понесла його до корита, з якого ╖ли поросята. Вона хвацько вилила все молоко в корито, мекнула задоволено ╕ почимчикувала на сво╓ м╕сце. Бабуся т╕льки руками сплеснула. Д╕йницю ми вже н╕коли не ставимо на п╕длогу.
Оленка ГОЛ╤КОВА.

ЛЕЛЕЧА НАУКА
Лелеки давно облюбували наше подв╕р'я. На висок╕й розлог╕й верб╕, що б╕ля криниц╕, на самому вершечку, видн╕╓ться велике гн╕здо. Вл╕тку в ньому жило четверо цих чар╕вних птах╕в: дво╓ дорослих ╕ дво╓ пташенят.
Батько-лелека часто десь зникав, приносив ╖жу для д╕тей. Одного разу в╕н прин╕с у гн╕здо якусь смужку ╕ почав то п╕дкидати вгору, то опускати. До нього п╕дходять лелечата ╕ роблять те ж саме. "То батько вчить д╕тей, - пояснив мен╕ тато. - На зиму лелеки в╕дл╕тають до Африки. А там сила-силенна отруйних зм╕╖в. Ось чому глава цього с╕мейства вже зараз вчить лелечат, як боронитися в╕д них. Вчить на р╕дн╕й земл╕. На приклад╕ смужки - вужа. Мудр╕ ц╕ птахи, правда?"
Ельв╕с РАМАЗАНОВ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=421

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков