Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 20.10.2006
ЗАХИСТ╤ТЬ В╤Д Л╤КУВАННЯ!
Тамара СОЛОВЕЙ.

 Як видно з попередньо╖ публ╕кац╕╖, наш╕ науковц╕-фармацевти б’ють на сполох, щоб навести лад у фармацевтичн╕й галуз╕, аби вс╕ ланцюжки: в╕д розробки, контролю за ре╓страц╕╓ю та умовами виробництва до реал╕зац╕╖ йшли через одн╕ руки ╕ це утримувало ц╕ни хоча б на тому р╕вн╕, коли доступн╕сть межу╓ з недоступн╕стю.
 ╤ це мають бути руки чесно╖, висококвал╕ф╕ковано╖, в╕дпов╕дально╖ людини, а не от╕ рученята, що тягнуться до нас з рад╕о- ╕ телееф╕ру, як╕ мажуть патокою рекламн╕ зам╕тки в газетах. Ц╕каво, чому на сол╕дних нарадах так╕ теми не обговорюються взагал╕? ╤ якщо вони не стосуються урядовц╕в та фармацевт╕в, то, можливо, стосуються сп╕лки споживач╕в чи м╕л╕ц╕╖? Хот╕лося б зрештою це з’ясувати ╕ розсекретити для ус╕х ╕ кожного.
 Черговий раз привернула мою увагу до цього явища сестра, що почала збирати грош╕ на якийсь там кард╕охелс, аби п╕дтримати серце свого чолов╕ка. «Дорогий, звичайно, препарат, - пояснила вона, - але дають повн╕ гарант╕╖». «Дорогий - це як?» - запитую, але на язиц╕ крутиться: «Повн╕ гарант╕╖ да╓ т╕льки Господь Бог». «1950 гривень як пенс╕онеру та ветерану. Але коли ми в черговий раз потелефонували на ф╕рму, нам пооб╕цяли л╕ки всього за 650 грн. Виявля╓ться, до них над╕йшла якась гуман╕тарна допомога».
 «Скористаюсь ╕ я дурничкою», - подумала з цього приводу, хоча вживати ц╕ л╕ки не збиралася н╕ за 650 гривень, н╕ за 65 коп╕йок. Просто вир╕шила зателефонувати, аби задовольнити свою ц╕кав╕сть щодо того, ск╕льки коштуватиме у них моя серцева недостатн╕сть ╤ ступеня.
 Консультантка, а в╕рн╕ше, менеджер Ольга Леон╕д╕вна Дорошенко до мо╓╖ хвороби поставилася поважно. «Л╕куватися будете два м╕сяц╕. Варт╕сть 2475 грн.». Тут мен╕ захот╕лося з нею погратися, ╕ я запитала, чи ╓ п╕льги ╕нвал╕дам. «Ну х╕ба що поштовий переказ можу зробити вам безкоштовним», - розгубилася сп╕врозмовниця. ╤ одразу ж знову кинулася в атаку - саме в такому стил╕ вона сп╕лкувалася з╕ мною з першого до останнього слова. Не встигаючи осмислювати цей пот╕к абсолютно╖ медично╖ некомпетентност╕ ╕ нахабства, я нав╕ть дв╕ч╕ була змушена класти слухавку. Але Ольга Леон╕д╕вна не гордувала ╕ набирала номер знову. Бо мусила ж зрештою втлумачити мен╕, що, бодай я негайно не придбаю у не╖ препарат, то днями буде п╕зно, тобто, купляти його не буде вже кому.
 На мо╓ запитання, чи зможу я п╕д час л╕кування перебувати п╕д наглядом у кард╕олога, вона запевнила, що в цьому нема╓ потреби, бо н╕хто з медик╕в з цим препаратом б╕льше не працю╓. («С ним работаем только мы!») А це означало, що консультуватиме мене лише менеджер, причому заочно. Моя ж справа - платити грош╕ ╕ в╕рити ╖й.
 На запитання, що являють собою ц╕ л╕ки, пан╕ пояснила: препарат м╕стить витяжки рослинного, тваринного та м╕нерального походження. Але ж рослин безл╕ч, деяк╕ снопами косять. Чому ж вони так╕ дорог╕? Курс л╕кування м╕нералами об╕йдеться гривень до 40. А щодо тварин, то якщо це витяжка з недо╖дено╖ к╕шкою миш╕, то ╖╖ можна одержати взагал╕ безкоштовно - методом експропр╕ац╕╖. Тому варто було б пояснити про склад п╕гулок б╕льше, аби не давати волю чи╖йсь фантаз╕╖.
 Але д╕вчина, певне, працювала ран╕ше в «канадськ╕й» компан╕╖, а тому в ╖╖ виконанн╕ мене не переконали нав╕ть так╕ «козирн╕» аргументи, як «очищення», «в╕дновлення» ╕ «зм╕цнення», на як╕ я повинна була обм╕няти 2475 грн.
 Тож перш, н╕ж переказувати ╖й св╕й п╕в-р╕чний зароб╕ток, я звернулася до головного л╕каря Кримського республ╕канського кард╕оцентру Петра ╤вановича Ф╤Л╤НА.
 - Слово кард╕охелс мен╕ знайоме, - сказав професор. - Але вважаю, що це взагал╕ не л╕ки. Бо н╕ в кл╕н╕чних умовах вони не застосовуються, н╕ в медичн╕й л╕тератур╕ не описан╕ ╕ не заре╓строван╕ як медичний препарат. Певне, ви прав╕, тут йдеться лише про б╕знесов╕ ╕нтереси, - п╕дтвердив мо╓ припущення Петро ╤ванович.
 - А де шукати захист споживачев╕ медично╖ продукц╕╖?
 - Спробуйте звернутися в антимонопольний ком╕тет...
 - Та н╕, ми тут н╕ при чому. Вс╕ дор╕жки ведуть до м╕ноздорову, це вони мусять знати, чи ма╓ препарат л╕ценз╕ю, чи дозволений для реал╕зац╕╖, - в╕дпов╕ли мен╕ в антимонопольному ком╕тет╕.
 Ч╕пати м╕ноздоров вже не стала. Бо якщо ц╕лими днями по рад╕о осп╕вують «деше-венький» кард╕охелс, то чиновники в╕д медицини споживають цю ╕нформац╕ю теж, ╕ якби на те ╖хня влада (або бажання?), давно вже б поц╕кавилися, на яких п╕дставах дурять народ. Але ж щось ╖м заважа╓. Що?!
 Ран╕ше, коли нас не задовольняла д╕яльн╕сть того чи ╕ншого владного органу, куди ми зверталися? В газету! ╤ хоч пресу тод╕ ще не називали четвертою владою, але вона допомагала. ╤ досить часто. То куди ж написати цього разу? Переглядаю «Крымское время». А тут як на замовлення: «Нет глазным болезням!» ╤ перераховано ╖х аж 25, а зам╕сть крапки - ╕ др. В╕д глаукоми, катаракти, дистроф╕╖ с╕тк╕вки, далеко- та короткозорост╕ - до б╕льма, косоокост╕, астигматизму, ячменя. Чудод╕йний ╕нформац╕йний офтальмолог╕чний ел╕ксир для очей (IOE) л╕ку╓ просто таки митт╓во - щодня з╕р пол╕пшу╓ться на 0,25 - 1,0 д╕оптр╕ю. В╕рите? Дуже б хот╕лося.
 Мого нового консультанта, якого мен╕ призначають по телефону, звати Наталя Андр╕╖вна.
 Вона п╕дтверджу╓ написане: так, цей препарат запатентований ╕ в МОЗ Укра╖ни, ╕ Рос╕╓ю, де його створили «в закритих в╕йськових системах». Щоправда, мен╕ завжди здавалося, що у в╕йськових лаборатор╕ях працюють над створенням приладдя, пов’язаного з п╕двищенням обороноздатност╕ кра╖ни, а не «ремонтують» в╕йськовослужбовц╕в, як╕ мають проблеми з очима. ╥х н╕бито просто ком╕сують. А та╓мниц╕ Радянського Союзу, про як╕ так модно було говорити, вс╕ вже розкрили...
 Та як би там не було, Натал╕ заплатити чомусь хочеться б╕льше, н╕ж Ольз╕, хоча ц╕на в╕др╕зня╓ться незначно: 600 крапель - курс л╕кування - кошту╓ 2250 гривень (до реч╕, майже 400 грн. вона готова «скостити» на ╕нвал╕дн╕сть).
 Розмова з редактором по реклам╕ газети «Крымское время» т╕льки посилю╓ вже сформоване враження: «Комп’ютери, телев╕зор - на це наш╕ оч╕ не запрограмован╕, ╕ вони не витримують навантаження. Я й сама збираю грош╕ для себе на ц╕ л╕ки. У дев’ятьох з десяти ос╕б, що л╕куються ними, - просто чудовий ефект!» - проникливо, по-дружньому розпов╕да╓ Олена Лапковська.
 ╤ я знову в╕рю. В╕рю ╖м вс╕м. Але не б╕льше, н╕ж зав╕дувачц╕ в╕дд╕лення Республ╕канського центру м╕крох╕рург╕╖ ока, республ╕канському окул╕стов╕ Любов╕ Михайл╕вн╕ ЯРОШЕВ╤Й, яку знаю не т╕льки за титулами, але ╕ в конкретн╕й справ╕.
 - ╤нформац╕йний офтальмолог╕чний ел╕ксир - це аж н╕як не л╕ки, - роздратовано поясню╓ вона. - Це те саме, що заговорен╕ крапл╕ Чумака. ╤ншими словами - безсоромний обман наших нужденних людей, що потерпають в╕д очних хвороб. Можна сказати - пограбування.
 Панове! То хто ж захистить нас в╕д ╕нтервенц╕╖ оцих пройдисв╕т╕в, що бажають нажитися ╕ наживаються на людському гор╕! (До реч╕, ╕ метод боротьби з конкурентами обрали г╕дний себе: якщо запропонують л╕ки дешевше, н╕ж у них, не бер╕ть, то п╕дробка!)
 ╤ де т╕ руки, що, нав╕ть завдаючи соб╕ болю, в╕дс╕чуть ц╕ реп’яхи в╕д царини, яка зветься медициною? Так╕ руки не гр╕х було б ╕ поц╕лувати...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4208

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков