Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 20.10.2006
Новини Укра╖ни

В ОПОЗИЦ╤Ю - ВЖЕ ОФ╤Ц╤ЙНО
 17 жовтня л╕дер пропрезидентсько╖ фракц╕╖ «Наша Укра╖на» Роман Безсмертний в парламент╕ оф╕ц╕йно оголосив про перех╕д фракц╕╖ в опозиц╕ю.
 В╕н зазначив, що на сьогодн╕ «Наша Укра╖на» не веде переговор╕в н╕ з представниками опозиц╕╖, н╕ з представниками парламентсько╖ б╕льшост╕.
 «Якщо в╕д Юл╕╖ Володимир╕вни (Тимошенко; ╖╖ парламентська фракц╕я заявила про опозиц╕йн╕сть в╕дразу п╕сля обрання сп╕кера. - ред.) пропозиц╕╖ в╕дпов╕дн╕ будуть, ми, зрозум╕ло, готов╕ в╕дновити такий д╕алог», - сказав Безсмертний. В╕н п╕дтвердив, що вс╕ заяви про в╕дставку м╕н╕стр╕в, як╕ пройшли в уряд за квотою «Нашо╖ Укра╖ни», з╕бран╕.
 Ран╕ше пов╕домлялося, що «Наша Укра╖на» плану╓ розробити до 350 документ╕в - законопроект╕в, спрямованих на реал╕зац╕ю Ун╕версалу нац╕онально╖ ╓дност╕ ╕ прискорення процес╕в ╓вропейсько╖ ╕ ╓вроатлантично╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни.

 М╤Н╤СТРИ ЗАЛИШАЮТЬСЯ?

 Незалежно в╕д проголошеного «Нашою Укра╖ною» р╕шення про перех╕д в опозиц╕ю, м╕н╕стри в╕д ц╕╓╖ пол╕тично╖ сили залишаються працювати в уряд╕. Про це заявив 18 жовтня, в╕дкриваючи зас╕дання уряду, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни В╕ктор Янукович. «Ми сьогодн╕ не ма╓мо жодних питань до жодного м╕н╕стра. Як вони працювали, так ╕ працю╓мо дал╕», - заявив прем’╓р.
 За словами Прем’╓р-м╕н╕стра Укра╖ни, уряд ╕ надал╕ повинен працювати як ╓диний ц╕л╕сний орган╕зм. «Ставлення кожного м╕н╕стра до справи, незалежно в╕д пол╕тичних процес╕в, ма╓ залишатися однаковим», - заявив В╕ктор Янукович.
 Дов╕дка Укр╕нформу. У Верховн╕й Рад╕ представник «Нашо╖ Укра╖ни» Роман Безсмертний оголосив р╕шення про перех╕д ц╕╓╖ пол╕тично╖ сили в опозиц╕ю та про в╕дкликання м╕н╕стр╕в, як╕ входять в╕д «Нашо╖ Укра╖ни» до складу уряду. Заяви про зв╕льнення м╕н╕стр╕в, як╕, за словами Романа Безсмертного, були йому передан╕, не передан╕ дал╕ ан╕ Голов╕ Верховно╖ Ради, ан╕ Прем’╓р-м╕н╕стру Укра╖ни.
 В╕д «Нашо╖ Укра╖ни» до складу уряду входять м╕н╕стр юстиц╕╖ Роман Зварич, м╕н╕стр з питань с╕м’╖, молод╕ та спорту Юр╕й Павленко, м╕н╕стр охорони здоров’я Юр╕й Поляченко та м╕н╕стр культури ╤гор Л╕ховий. За квотою Президента до складу уряду входять також представники «Нашо╖ Укра╖ни»: м╕н╕стр закордонних справ Борис Тарасюк та м╕н╕стр оборони Анатол╕й Гриценко. За особистою домовлен╕стю Президента Укра╖ни з Прем’╓р-м╕н╕стром до складу уряду входить також м╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Юр╕й Луценко.

 КРИМ╤НАЛ╤ЗАЦ╤Я - 222 В╤ДСОТКИ?!

 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко пров╕в 17 жовтня нараду з проблеми в╕дшкодування податку на додану варт╕сть. На нарад╕ Президент дав доручення Служб╕ безпеки Укра╖ни протягом 30 дн╕в знайти документальн╕ п╕дтвердження факт╕в корупц╕╖ чиновник╕в Державно╖ податково╖ адм╕н╕страц╕╖, Державного казначейства та ╕нших орган╕в влади при в╕дшкодуванн╕ п╕дпри╓мствам ПДВ.
 У планах Президента - провести зас╕дання Ради безпеки, на якому буде розглянута правом╕рн╕сть в╕дшкодування ПДВ. Президент звернув пильну увагу на «найб╕льш крим╕нал╕зований» податок, оск╕льки, на його думку, ситуац╕я не пол╕пшу╓ться, на даний момент в Укра╖н╕ ПДВ в╕дшкодову╓ться «надто нер╕вном╕рно».
 Зг╕дно з даними, якими оперують опозиц╕йн╕ парт╕╖, у серпн╕ середн╕й р╕вень в╕дшкодування ПДВ по Укра╖н╕ становив 76,1%. Водночас, Донецька область отримала 222% в╕дшкодування, тод╕ як Волинська область - всього 2,4%. Ки╖вськ╕ п╕дпри╓мства, як╕ за сво╖м експортним потенц╕алом поступаються Донецьк╕й област╕ всього вдв╕ч╕, отримали суму в╕дшкодування по ПДВ у 12 раз╕в меншу, н╕ж донецьк╕.

 ПОПРАВОК Б╤ЛЬШЕ, Н╤Ж ГРОШЕЙ...

 Перше читання проекту Державного бюджету 2007 року у Верховн╕й Рад╕ в╕дбудеться 31 жовтня через велику к╕льк╕сть поправок, що над╕йшли в╕д народних депутат╕в до проекту Держбюджету. Про це пов╕домив
16 жовтня голова Ком╕тету з питань бюджету Володимир Маке╓нко, переда╓ кореспондент Укр╕нформу.
 Володимир Маке╓нко нагадав, що робоча група, до яко╖ ув╕йшли по три народн╕ депутати в╕д кожно╖ фракц╕╖, провела сво╓ зас╕дання п╕д головуванням першого заступника Голови Верховно╖ Ради Адама Мартинюка ╕ першого в╕це-прем’╓ра Миколи Азарова. «Робоча група вир╕шила перенести перше читання на 31 жовтня». Це пов’язано з тим, що «до цього проекту Держбюджету над╕йшло б╕льше 3 тисяч 600 поправок», - зазначив
В. Маке╓нко. В╕н також додав, що зараз Бюджетний ком╕тет щодня зас╕да╓ ╕ розгляда╓ вс╕ пропозиц╕╖, що над╕йшли в╕д народних депутат╕в. «Якщо на одну поправку вид╕лити 5 хвилин, то нам необх╕дно 24 робоч╕ дн╕ по 12 годин прац╕ щодня, щоб розглянути вс╕ пропозиц╕╖», - зазначив в╕н. Однак висловив упевнен╕сть, що зг╕дно з Бюджетним кодексом буде вчасно пройдено перше читання, друге, трет╓ ╕ прийнято Державний бюджет-2007 у ц╕лому.

ЩЕ ОДНА АВАНТЮРА...

 Призначити загальноукра╖нський референдум з питання про надання рос╕йськ╕й мов╕ статусу друго╖ державно╖ - з такою пропозиц╕╓ю 18 жовтня на пленарному зас╕данн╕ Верховна Рада АРК звернулася до Президента Укра╖ни, Прем’╓р-м╕н╕стра ╕ до Верховно╖ Ради Укра╖ни.
 У документ╕, який п╕дтримали 78 депутат╕в, пропону╓ться «надати рос╕йськ╕й мов╕ статус державно╖ у порядку, встановленому Конституц╕╓ю Укра╖ни, шляхом винесення даного питання на всеукра╖нський референдум». У зверненн╕ також йдеться про необх╕дн╕сть закр╕пити за рос╕йською мовою статус рег╕онально╖ у тих рег╕онах, де вона ╓ мовою б╕льшост╕ населення.
 * * *
 Представник Соцпарт╕╖ В╕тал╕й Шибко вважа╓ авантюрним р╕шення кримського парламен-ту звернутися до Президента, сп╕кера Верховно╖ Ради ╕ прем’╓ра з проханням провести референдум про надання рос╕йськ╕й мов╕ статусу друго╖ державно╖.
 «╤нод╕ питання, як╕ ╓ принциповими, навмисне пол╕тизуються, але пол╕тичн╕ сили, як╕ це роблять, н╕чого не виграють, тому що це авантюра», - сказав Шибко журнал╕стам у парламент╕ в середу. В╕н також зазначив, що, на його думку, «треба ухвалити закон (про п╕дтримку мов нац╕ональних меншин), а державна мова ма╓ бути укра╖нською». «Референдум не потр╕бен, тому що в╕н не ма╓ юридично╖ сили», - додав Шибко.
(www.ПРАВДА.com.ua)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 20.10.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4204

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков