Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4466)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4143)
Українці мої... (1670)
Резонанс (2147)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1087)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (343)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (215)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗЕЛЕНИЙ РАЙ
Наш╕ традиц╕╖


ВО╢ННИЙ РОМАН НЕ ПРО В╤ЙНУ
Книга грунту╓ться на реальних под╕ях, учасником яких був автор…


ЗЕЛЕНЕ╢ ЖИТО, ЗЕЛЕНЕ…
Наш╕ традиц╕╖


ОСОТ ╤ ЛОБОДА…
Наш╕ традиц╕╖


ДОЛЯ ╢ВРОПЕЙСЬКО╥ СПАДЩИНИ ДОНЕЧЧИНИ ТА ЛУГАНЩИНИ
П╕д удари рос╕йських окупант╕в щодня потрапля╓ ╕ ╓вропейська спадщина…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 06.10.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 06.10.2006
СХ╤Д ╤ ЗАХ╤Д ПО╢ДНА╢ РУШНИЧОК...
Данило КОНОНЕНКО.

 Виставкове юв╕лейне турне по обласних центрах Укра╖ни заслуженого майстра народно╖ творчост╕, Героя Укра╖ни, 95-р╕чно╖ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к трива╓. Дай, Боже, щоб воно тривало ще довго й усп╕шно! Сл╕д зазначити, що уже з нин╕шнього серпня виставка «Укра╖нський рушничок» проводиться п╕д патронатом Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка, котрий схвалив ╕ п╕дтримав ╕дею просв╕тницько╖ д╕яльност╕ В. С. Ро╖к на нив╕ в╕дродження ╕ пропаганди укра╖нсько╖ народно╖ вишивки.
 У рамках юв╕лейного виставкового туру 28 серпня майстриня показала сво╖ роботи в Черн╕вецькому кра╓знавчому музе╖. Це - 105-та персональна виставка, на як╕й також демонструвалися роботи ╖╖ внучки Ал╕ни та правнучки Юл╕╖.
 Колектив музею на чол╕ з його директором Оленою Затуловською гарно оформив експозиц╕ю. В╕ру Серг╕╖вну тепло прив╕тали начальник управл╕ння культури облдержадм╕н╕страц╕╖ ╤ван Петрусяк, буковинська вишивальниця Ярослава Гаф╕йчук та ╕нш╕. Заслужений артист Укра╖ни, сп╕вак ╤ван Дерда виконав
к╕лька укра╖нських п╕сень, а також «Многая л╕та» для В╕ри Ро╖к та гостей верн╕сажу. Вишивальник з Луцька, добре в╕домий кримчанам Юр╕й Савка, розпов╕в про знайомство з В╕рою Серг╕╖вною, запропонував присутн╕м п╕дтримати ╕дею створення в Криму музею «Укра╖нський рушничок». Цю пропозиц╕ю було гаряче п╕дтримано.
 105-та персональна виставка В╕ри Ро╖к та ╖╖ учениць з великим усп╕хом пройшла на Буковин╕, про що св╕дчать матер╕али преси, записи в книз╕ в╕дгук╕в, а також запрошення начальника управл╕ння культури облдержадм╕н╕страц╕╖ ╤вана Петрусяка та директора кра╓знавчого музею Олени Затуловсько╖ показати сво╖ роботи в румунському м╕ст╕-побратим╕ Черн╕вц╕в - Сучав╕.
 Наступний етап виставкового туру в╕домо╖ вишивальниц╕ - м╕сто Терноп╕ль. Тут 14 вересня в обласному кра╓знавчому музе╖ урочисто в╕дкрилась 106-та персональна виставка В╕ри Серг╕╖вни. Cл╕д в╕дзначити високопрофес╕йне оформлення ╕ розм╕щення експозиц╕й. В╕дчува╓ться велика любов колективу музею до народно╖ вишивки. ╤ в цьому велика заслуга Галини Мирослав╕вни Савки - заступника директора з питань науково╖ роботи обласного кра╓знавчого музею. У сво╓му виступ╕ В╕ра Серг╕╖вна на в╕дкритт╕ виставки подякувала директоров╕ музею Степанов╕ Костюку ╕ ус╕м прац╕вникам, котр╕ зум╕ли прекрасно показати ╖╖ майстерн╕сть гостям виставки. У зал╕ панувала святкова атмосфера, було багато гостей ╕ море кв╕т╕в. У сво╓му виступ╕ заступник голови Терноп╕льсько╖ облдержадм╕н╕страц╕╖ Анатол╕й Вихрущ щиро прив╕тав майстриню, подякував ╖й та ╖╖ ученицям за можлив╕сть тернополянам побачити красу, створену власною фантаз╕╓ю ╕ власними руками. «Це справд╕ свято народного мистецтва в Тернопол╕», - сказав в╕н, висловивши упевнен╕сть, що так╕ под╕╖ сприяють вза╓морозум╕нню м╕ж сходом ╕ заходом Укра╖ни, створюють тверду упевнен╕сть про ╓дн╕сть нац╕╖. Це п╕дкреслювали у сво╖х виступах ╢вген╕я Возна - голова творчого об’╓днання «Берегиня», ╤ван Кузишин - пров╕дний методист обласного центру народно╖ творчост╕, Володимир Рудчик - л╕кар-ендокринолог, Володимир Юкало - кандидат ф╕лолог╕чних наук, викладач медичного ун╕верситету. Дуже тонко, грамотно ╕ детально проанал╕зувала вишивки, представлен╕ на 106-й виставц╕, мистецтвознавець, художник ╕ педагог, член Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни та Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в Укра╖ни Тамара Уд╕на.
 П╕сля Тернополя у жовтн╕ на виставку «Укра╖нський рушничок» чека╓ столиця Закарпаття - Ужгород.
 На фото: В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к та ╖╖ син Вадим Михайлович з Оленою Затуловською (м. Черн╕вц╕).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 06.10.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4181

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков