Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 29.09.2006 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 29.09.2006
ВИБ╤Р НА ВСЕ ЖИТТЯ

 У юност╕ житт╓вий шлях визнача╓ться р╕зними обставинами. Часто трапля╓ться так, що молода людина обира╓ соб╕ майбутн╕й фах за порадою батьк╕в, родич╕в або знайомих. Дехто ж вступа╓ до ╕нституту заради сол╕дарност╕ з╕ шк╕льними друзями. Часто-густо юнацький виб╕р виявля╓ться помилковим ╕ лише з роками приходить усв╕домлення свого справжнього призначення у житт╕. Право на помилку у вибор╕ профес╕╖ мають вс╕. Проте, як справедливо кажуть у народу, помилитися не може н╕ майбутн╕й педагог, н╕ майбутн╕й л╕кар. Адже в╕д першого залежить доля тисяч дов╕рливих дитячих душ, а профес╕йн╕ якост╕ ╕ншого позначаються на здоров’╖ людини ╕ нав╕ть визначають ╖╖ життя. Велике щастя, коли фах обира╓ться за покликом серця ╕ назавжди.
 Алл╕ Кост╕вн╕ Чирв╕, знаному далеко за межами Криму л╕карю-стоматологу у цьому сенс╕ вельми поталанило. ╥╖ захоплення медициною, мабуть, розпочалося ще з дитячого садочка, з в╕домих вс╕м малятам ген╕-альних в╕рш╕в про доброго ╕ мудрого л╕каря Айболитя.
А вже у школ╕ д╕вчина добре знала, що буде найкращим л╕карем. Вочевидь, що саме ця зухвала мр╕я привела випускницю одн╕╓╖ з пров╕нц╕йних шк╕л з далеко╖ Киргиз╕╖ до ун╕кального московського медичного стоматолог╕чного ╕нституту, який славився не лише сво╓ю високою науковою школою, а й не менш фантастично високими конкурсами. Вчорашня школярка, успадкувавши одержим╕сть ╕ вперт╕сть в╕д сво╖х батьк╕в - укра╖нц╕в з Кривор╕жжя, направлених за розпод╕лом на роботу до Киргиз╕╖, вир╕шила «завоювати» союзну столицю. Ш╕стнадцятир╕чна д╕вчина без хабар╕в, знайомств ╕ вищих протекц╕й усп╕шно дола╓ екзаменац╕йн╕ терикони ╕ ста╓ студенткою найпрестижн╕шого у кра╖н╕ медичного навчального закладу. П’ять рок╕в вона всотувала премудрост╕ медицини та стоматолог╕чно╖ науки. Вчитися було у кого. Адже Московський медичний стоматолог╕чний ╕нститут у той час з╕брав майже вс╕х союзних св╕тил ц╕╓╖ галуз╕. Нов╕т-н╕ стоматолог╕чн╕ технолог╕╖ народжувалися ╕ впроваджувалися у практику саме у цьому спец╕ал╕зованому навчально-науковому заклад╕. Зак╕нчити його з червоним дипломом вдавалося небагатьом. Алла Кост╕вна подолала ╕ цей нелегкий руб╕ж. Укра╖нка «завойову╓» столицю. Перед нею в╕дкрива╓ться шлях у велику науку.
 Проте доля розпорядилася ╕накше. Знайомство ╕ одруження з молодим кандидатом х╕м╕чних наук, також кривор╕жцем Василем Яковичем Чирвою, який щойно зак╕нчив асп╕рантуру ╕ захистився у Московському х╕м╕чному ╕нститут╕, докор╕нно зм╕ню╓ ╖╖ подальш╕ плани. Василь Якович за розпод╕лом змушений був ╖хати на роботу до Кишинева. Тож ординатуру Алл╕ Кост╕вн╕ довелося зак╕нчувати вже у Кишин╕вському державному стоматолог╕чному ╕нститут╕. Як стоматолог вона спец╕ал╕зу╓ться на дитяч╕й х╕рург╕╖ ╕ невдовз╕ ста╓ пров╕дним х╕рургом-стоматологом Кишинева.
 Василь Якович, працюючи в систем╕ Молдавсько╖ академ╕╖ наук, п╕дготував
докторську дисертац╕ю, яку невдовз╕ усп╕шно захистив у р╕дному Московському х╕м╕чному ╕нститут╕. У 35 рок╕в в╕н став наймолодшим у Союз╕ доктором х╕м╕чних наук. Все життя в╕н м╕ряв працювати в Укра╖н╕, з якою н╕коли не поривав зв’язку, перебуваючи у Москв╕ та Молдов╕.
 Новостворений С╕мферопольський державний ун╕верситет в╕дчував гостру потребу у науково-педагог╕чних кадрах. Молодого доктора наук запрошують зав╕дувати кафедрою орган╕чно╖ х╕м╕╖. Вченому фактично довелося створювати ╖╖ на голому м╕сц╕.
 З 1974 року подружжя Чирв перебазову╓ться до Криму ╕ Алл╕ Кост╕вн╕ заради чолов╕ка знову довелося докор╕нно зм╕нювати сво╖ науков╕ плани. Можливо, що саме ц╕ пере╖зди ╕ не дозволили реал╕зуватися ╖й як науковцю. Проте практична стоматолог╕я в╕д цього лише виграла. Адже вона залучила до сво╖х лав високопрофес╕йного фах╕вця, який завжди перебува╓ у творчому пошуку. Працюючи в обласн╕й (республ╕канськ╕й) стоматолог╕чн╕й пол╕кл╕н╕ц╕, Алла Кост╕вна створю╓ новий напрям у ╖╖ д╕яльност╕ - пародонтолог╕ю. Визнанням внеску л╕каря у цю галузь стало призначення ╖╖ у 1986 роц╕ обласним пародонтологом. На ц╕й посад╕ сповна проявилися не лише ╖╖ профес╕йн╕, але й орган╕заторськ╕ зд╕бност╕. Завдячуючи Алл╕ Кост╕вн╕, пародонтолог╕я стала нев╕д’╓мною складовою стоматолог╕чно╖ практики вс╕х кримських кл╕н╕к. Вона дв╕ч╕ проходила стажування у р╕дному Московському стоматолог╕чному ╕нститут╕, опановуючи нов╕тн╕ досягнення в╕тчизняно╖ ╕ св╕тово╖ науки. Нав╕ть колегам Алли Кост╕вни важко визначити, хто ж вона ╓: стоматолог-практик чи науковець. Як х╕рург-стоматолог вона провела десятки найскладн╕ших операц╕й, через ╖╖ чуйне серце ╕ тепл╕ руки пройшли тисяч╕ хворих. Але це не завадило л╕карю часто виступати ╕з проблемними статтями в газетах, порядних ╕ фахових часописах. Тому ╕ тягнуться до не╖ люди. За л╕куванням ╕ порадою до Алли Кост╕вни хвор╕ звертаються з ус╕╓╖ Укра╖ни. ╤ для «сво╖х», ╕ для «чужих» пац╕╓нт╕в л╕кар завжди знаходить
╕ час, ╕ добре обнад╕йливе слово. Але для цього ╖й доводиться жертвувати св╕й час та ╕нтенсиф╕кувати свою працю. Досить часто зам╕сть п’яти - шести пац╕╓нт╕в вона безв╕дмовно л╕ку╓ 10 - 11 хворих. Безумовно, для кожного л╕каря такий обсяг
роботи ╓ великим ф╕зичним ╕ моральним навантаженням. Але воно щедро компенсу╓ться здоров’ям, вдячними посм╕шками та любов’ю пац╕╓нт╕в. Для Алли Кост╕вни це ╕ ╓ найвищим щастям - бути потр╕бною людям.
 Досв╕дчений л╕кар щедро д╕литься знаннями та величезним досв╕дом з молодими фах╕вцями. Учн╕ з╕ стоматолог╕чно╖ школи Алли Кост╕вни працюють не лише в Криму, але й в р╕зних рег╕онах Укра╖ни. Одна з них Юл╕я Павл╕вна Самсоник працю╓ нав╕ть у Москв╕. Вельми перспективною сво╓ю вихованкою Алла Кост╕вна вважа╓ ╤нну Михайл╕вну Яковець.
 Профес╕йн╕ здобутки л╕карки високо поц╕нован╕ пац╕-╓нтами кл╕н╕ки ╕ громадськ╕стю м╕ста. Алл╕ Кост╕вн╕ присво╓но почесне звання «Заслужений л╕кар АР Крим».
 ╥й поталанило не лише на профес╕йн╕й нив╕, але й в особистому житт╕. У не╖ щаслива ╕ м╕цна с╕м’я. Над╕йною п╕дтримкою у житт╕ для Алли Кост╕вни ╓ чолов╕к, в╕домий в Укра╖н╕ ╕ за кордоном учений-х╕м╕к, декан х╕м╕чного факультету ТНУ Василь Якович Чирва. ╥хня донька п╕шла по батьков╕й л╕н╕╖, стала кандидатом х╕-м╕чних наук ╕ працю╓ також у ТНУ. Подружжя Чирв вихову╓ двох онучок Маргариту, студентку економ╕чного факультету ТНУ, та названу на честь бабус╕ Аллу, ученицю сьомого класу ЗОШ № 8 м. С╕мферополя.
 Напередодн╕ 15-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ Укра╖ни указом Президента В. А. Ющенка Аллу Кост╕вну нагороджено почесним званням «Заслужений л╕кар Укра╖ни». Тепер у с╕м’╖ Чирв дво╓ мають висок╕ урядов╕ нагороди. Соросовський професор, лауреат багатьох престижних наукових прем╕й Василь Якович Чирва к╕лька рок╕в тому отримав почесне звання «Заслужений прац╕вник вищо╖ школи Укра╖ни».
 Колеги по робот╕ з Республ╕кансько╖ стоматолог╕чно╖ пол╕кл╕н╕ки та Кримська ф╕л╕я Наукового товариства вчених ╕м. Т. Шевченка щиро й сердечно в╕тають Аллу Кост╕вну з високою нагородою, зичать м╕цного здоров’я, щастя та нових творчих усп╕х╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 29.09.2006 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4167

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков