Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КОЗАЦЬКИЙ ДУХ ЛОХВИЧЧИНИ
Лохвиччина, попри все багатство етнокультурно╖ спадщини, до сьогодн╕ залишалася недостатньо...


ЩО 2022-Й В╤ДКРИВ УКРА╥НЦЯМ ПРО САМИХ СЕБЕ, А СВ╤ТОВ╤ – ПРО УКРА╥НЦ╤В
Ми остаточно в╕дбулися – ╕ як пол╕тична нац╕я, ╕ як держава.


КАМ╤НЬ ЗА ПАЗУХОЮ
Картинки з життя


СОБОРН╤СТЬ ПОЧИНА╢ТЬСЯ ╤З КОЖНОГО З НАС
З╕рвав прихильн╕ оплески, к╕лька поважних у журнал╕стиц╕ персон п╕д╕йшли пот╕м, дали в╕зит╕вки,...


В╤Д ПОРОШЕНКА ВИМАГАЮТЬ ПОЗБАВИТИ В╤ТАЛ╤Я КОЗЛОВСЬКОГО ЗВАННЯ «ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРА╥НИ»
Льв╕вська облрада прийняла звернення до Президента щодо позбавлення сп╕вака В╕тал╕я Козловського...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 29.09.2006 > Тема "Ми єсть народ?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 29.09.2006
ДЕМОКРАТ╤Я ПО-АРМЯНСЬКИ
╢ва ПОНОМАРЕНКО

ПОЕТ ╤ ВЛАДА: ХТО КОГО?

 (Зак╕нчення. Поч. у № 39).
 До реч╕, в сво╖х виступах сам В. Хоменко н╕яких поганих вислов╕в на адресу сво╖х конкурент╕в по виборах не допускав. Ск╕нчилось все тим, що окружна ком╕с╕я винесла р╕шення про перемогу на виборах В. ╤. Хоменка. Але ж ╢ва Пономаренко мала ╕нш╕, реальн╕ дан╕ в╕д деяких гол╕в д╕льничних ком╕с╕й, тому подала заяву до Центрально╖ виборчо╖ ком╕с╕╖ (ЦВК), в як╕й скаржилась на порушення 18 (!) пункт╕в Закону про вибори ╕ вимагала скасування результат╕в вибор╕в ╕ перерахування виборчих бюлетен╕в. ЦВК, посилаючись на в╕дсутн╕сть кворуму, в╕дмовила ╢в╕ Пономаренко в розгляд╕ заяви ╕ порекомендувала звернутись до м╕сцевого суду, що ╢ва належним чином виконала. Суд, в свою чергу, в╕дмовив ╢в╕ Пономаренко в розгляд╕ ╖╖ скарги, посилаючись на норму закону, зг╕дно з яким ЦВК першою повинна розглянути заяву про визнання вибор╕в на четвертому окруз╕ нед╕йсними. Коло замкнулося. Але ж це ╢ва Пономаренко! Вона пода╓ скаргу до Апеляц╕йного суду. ╤ тут сталося таке, чому ╕ сама пан╕ ╢ва, й ус╕, хто хоч трохи знав, що в╕дбува╓ться, дивуються й дос╕.
 Увечер╕, п╕сля 21-╖ години, додому до ╢ви Пономаренко зателефонував В. П. Лебед╓в, дов╕рена особа кандидата В. ╤. Хоменка. Як з’ясувалося, цього дня пану Хоменку, який вже святкував перемогу, ЦВК не видала посв╕дчення депутата Верховно╖ Ради, пославшись на те, що ком╕с╕я назавтра повинна буде розглянути заяву ╢ви Пономаренко про визнання вибор╕в нед╕йсними, бо та вже й до Апеляц╕йного суду звернулась. Лебед╓в неоднозначно дав зрозум╕ти ╢в╕, що ╖╖ чека╓ зв╕льнення ╕з заводу, якщо вона не забере заяву ╕з ЦВК ╕ скаргу з Апеляц╕йного суду. А оск╕льки це було сказано в дуже й дуже образлив╕й форм╕, то пан╕ ╢ва теж в╕дправила його дуже далеко...
 Через п╕вгодини ╢в╕ Пономаренко подзвонив сам пан Дмитр╕╓в, який дуже просив ╖╖ забрати заяву з ЦВК ╕ скаргу з Апеляц╕йного суду, де вимагалося скасувати результати вибор╕в на четвертому окруз╕ з перерахуванням виборчих бюлетен╕в. При цьому в╕н нагадав, що лежить в л╕карн╕. (Директор потрапив у л╕карню в н╕ч п╕сля проведення зас╕дання Армянського суду, на якому ╢ва Пономаренко заявила, що подасть скаргу до Апеляц╕йного суду). Боячись за здоров’я шановного пана Дмитр╕╓ва, ╢ва сказала, що подума╓ ╕, можливо, п╕сля консультац╕й з╕ сво╖ми кер╕вниками парт╕╖, з тими, хто висував ╖╖ кандидатом в депутати, та розмови ╕з самим В. ╤. Хоменком забере заяву ╕ скаргу.
 ...П╕сля вс╕х цих переговор╕в заяву з ЦВК та скаргу з Апеляц╕йного суду пан╕ ╢ва таки забрала, але не тому, що побоялась зв╕льнення з роботи. Свою справу в ц╕й ╕стор╕╖ в╕д╕грало те, що Леон╕д Грач, л╕дер комун╕ст╕в Криму, не пройшов в депутати по тому округу, де висувався, ╕ шукав округ, де в╕н м╕г би бути обраним. А враховуючи те, що 4-й округ на виборах депутат╕в у Верховну Раду Криму (це наш Армянськ) в╕ддав найб╕льше голос╕в виборц╕в за комун╕стичну парт╕ю, то ц╕лком ймов╕рно (╕ так╕ нам╕ри Грач, як пот╕м з`ясувалось, все ж мав), що при висуненн╕ його кандидатури в╕н м╕г би перемогти на виборах в Армянську. Тож нехай уже краще буде пан генерал Хоменко, ан╕ж товариш Грач!
 Але таких потряс╕нь пан╕ ╢в╕ не пробачили. До всього, ╢ва Пономаренко у вересн╕ 2002 року ╖де до Ки╓ва на акц╕ю протесту «Пов-стань, Укра╖но!», а п╕сля повернення додому на м╕тингу в Армянську, який був орган╕зований з метою засудити цю акц╕ю, виступа╓ з промовою, де розпов╕да╓ людям правду про под╕╖ в Ки╓в╕.
А з огляду на те, що уже тод╕ кер╕вництво ДАК «Титан» виношувало плани передач╕ цього п╕дпри╓мства в приватн╕ руки (а це, як казали, могли бути руки зятя Кучми), то пан╕ ╢ва п╕дписала цим самим соб╕ вирок: восени цього ж року кер╕вництво ДАК «Титан» зв╕льня╓ ╖╖ з посади начальника в╕дд╕лу патентоведення та рац╕онал╕зац╕╖ ╕ переводить на посаду ╕нженера з патентно╖ та винах╕дницько╖ роботи 1-╖ категор╕╖ (це була ╓дина посада, на яку ╢ва Пономаренко могла претендувати, бо у в╕дд╕л╕ патентоведення та рац╕онал╕зац╕╖ п╕сля його реорган╕зац╕╖ т╕льки ця посада й залишилась). На той час горе-винах╕дники, як╕ претендували на велик╕ виплати за впровадження ╖хнього винаходу у виробництво ДАК «Титан» (про це йшлося вище) ╕ заради доведення неправом╕рност╕ домагань яких до ДАК «Титан» ╕ було створено зазначений в╕дд╕л, уже втратили право на оскарження. В результат╕ тако╖ «реорган╕зац╕╖» пан╕ ╢ва стала виконувати роботу, яку ран╕ше виконували три прац╕вники в╕дд╕лу, а отримувати набагато менше.
 Це був перший удар по ╢в╕ Пономаренко. А другий завдали вже по ╖╖ дитин╕. Так, у червн╕ 2003 року ╖╖ 11-р╕чний син був жорстоко побитий в Армянському в╕дд╕л╕ м╕л╕ц╕╖ за п╕дозрою в ско╓нн╕ злочину (у одного ╕з п╕дпри╓мц╕в з оф╕су пропали п╕столет ╕ моб╕льний телефон). ╥╖ син пролежав у л╕карн╕ п╕втора м╕сяця п╕сля такого потряс╕ння. З нього було знято побо╖, пан╕ ╢ва написала скаргу до прокуратури, ╕ хоч прокурор ╕ об╕цяв притягнути до в╕дпов╕дальност╕ винних, вони не покаран╕. Бо, не знаючи судових порядк╕в, пан╕ ╢ва пропустила терм╕н звернення до Касац╕йного суду.
 (До реч╕, той майор, що, за словами сина, найб╕льше над ним знущався в м╕л╕ц╕╖, отримав п╕двищення ╕ працю╓ в тому державному заклад╕, де кер╕вником став генерал Хоменко. Чи знав генерал-депутат про це побиття дитини ╢ви Пономаренко, коли призначав майора на в╕дпов╕дальну посаду? Повинен був би знати, тим б╕льше, що це був син саме т╕╓╖ ╢ви Пономаренко, яка була йому такою незручною конкуренткою на виборах в депутати Верховно╖ Ради Криму у 2002 роц╕).
 П╕сля цього пан╕ ╢ва вивезла сина за меж╕ Криму, в╕н два роки навчався у школ╕ в Одес╕. За цей час вона без страху за долю сина бере активну участь у громадському житт╕. В 2003 роц╕ виходить друком (за рахунок авторки) третя зб╕рка поез╕й «Журавлиний сп╕в». В 2004 роц╕ ╢ва Пономаренко бере активну участь в Помаранчев╕й революц╕╖ - наприк╕нц╕ листопада ╖де до Ки╓ва, на Майдан. Для цього довелось вступити в суперечку з прац╕вниками в╕дд╕лу кадр╕в: т╕ були категорично проти того, щоб надати чергову в╕дпустку ╢в╕ Пономаренко, бо на запитання, чи не на революц╕ю до Ки╓ва вона з╕бралась, пан╕ ╢ва в╕дпов╕ла, що так. Т╕льки виконуючий обов’язки голови правл╕ння ДАК «Титан», техн╕чний директор Валер╕й Володимирович Калмиков дав дозв╕л на в╕дпустку, сказавши при цьому, що кожен ма╓ право використати ╖╖, як забажа╓. Треба сказати, що при цьому пан Калмиков проявив неабияку мужн╕сть, бо голова правл╕ння ДАК «Титан» ╢. ╤. Дмитр╕╓в закликав вс╕х прац╕вник╕в п╕дпри╓мства ╕ жител╕в Армянська в╕ддати сво╖ голоси за Януковича. (Але вже при повторному тур╕ в╕н «перефарбувався» ╕ став активно закликати голосувати за Ющенка, чого йому не пробачив наш шановний Серг╕й Куницин, назвавши пана Дмитр╕╓ва по телебаченню негарним словом, яке той йому дос╕ не може пробачити).
 Президентом став В╕ктор Андр╕йович Ющенко. На «Кримський ТИТАН» при╖хав рад╕ожурнал╕ст з м╕ста Красноперекопська пан Кулик - дуже ц╕кава людина, як╕й н╕як не можуть «закрити рота» можновладц╕. Пан Дмитр╕╓в дав йому ╕нтерв’ю, в якому сказав, що в╕н вс╕╓ю душею був за обрання Ющенка президентом. Що ╓ на його завод╕ людина-революц╕онер, котра ╖здила в Ки╖в ╕ брала участь в Помаранчев╕й революц╕╖, ╕ в╕н такий же демократичний, що нав╕ть н╕яких репрес╕й проти не╖ не зд╕йснив.
 Зрозум╕ло, що рад╕ожурнал╕ст дуже захот╕в зустр╕тися з революц╕онеркою. Розмова вийшла щирою, бо Кулик та пан╕ ╢ва були знайом╕ вже давно, просто деякий час не бачились. На запитання, чи не були зд╕йснен╕ проти не╖ як╕сь репрес╕╖, пан╕ ╢ва, усм╕хаючись, сказала, що так, не було. Але зазначила, що вона все ж таки постраждала за свою революц╕йну д╕яльн╕сть, бо за книгу, в яку ув╕йшли вс╕ три ран╕ше видан╕ зб╕рки ╖╖ поез╕й, п╕дпри╓мство не розрахувалось з друкарнею, ╕ тепер ╖й сам╕й доведеться платити б╕льш як 11000 гривень. Бо, як сказала голова профсп╕лки ЗАТ «Кримський ТИТАН»: «Нечего было на революцию в Киев ехать, если ты хотела, чтобы Дмитриев оплатил тебе за книжку». Пан Кулик цей репортаж ╕ виступ пан╕ ╢ви подав на рад╕о не т╕льки в Красноперекопську й Армянську, а й по всьому Криму... П╕сля цього, кажуть люди, профсп╕лков╕й л╕дерц╕ д╕сталось добре таки «на гор╕хи», але за книжку було проплачено кер╕вництвом п╕дпри╓мства, ╕ ╢в╕ Мартиян╕вн╕ це була як нагорода на ╖╖ 55-р╕чний юв╕лей у с╕чн╕ 2005 року.
 Ц╕каво, що коли ╢ва Пономаренко дякувала за видання сво╓╖ книжки комерц╕йному директору ЗАТ «Кримський ТИТАН» Дмитру Олександровичу Н╕кул╕ну, то в╕н сказав ╖й: «За т╕ 34 роки, що Ви попрацювали на завод╕, Ви вже давно в╕дробили за цю книжку сво╓ю працею». А от пан Дмитр╕╓в на подяку за видання книжки в╕дпов╕в так: «Це Вам аванс. В╕дробите його на виборах в наступному роц╕».
 Р╕к 2006 почався передвиборною аг╕тац╕╓ю заводського начальства на користь кандидата на посаду м╕ського голови В. К. С╓дова. Напередодн╕ 8 березня, зустр╕вши ╢ву Пономаренко на свят╕, директор запитав ╖╖, за кого вона збира╓ться голосувати та аг╕тувати. Та чесно в╕дпов╕ла, що голосувати за С╓дова не буде, до чого закликатиме й ус╕х виборц╕в Армянська. Сказати, що пан Дмитр╕╓в дуже розгн╕вався, значить, не сказати н╕чого... Зрозум╕вши, що треба щось робити, пан╕ ╢ва бере в╕дпустку ╕ вида╓ друком 5000 прим╕рник╕в в╕дкритого листа на ╕м’я кандидата на посаду м╕ського голови та голови правл╕ння ЗАТ «Кримський ТИТАН» п╕д назвою «Это праздник со слезами на глазах». Посилаючись на досв╕д сп╕лкування в 1983 роц╕ (п╕сля написання листа в ЦК КПРС) з С╓довим В. К., який на той час був зав╕дуючим в╕дд╕лом в Красноперекопському м╕ськком╕ компарт╕╖, ╢ва Пономаренко заклика╓ виборц╕в не слухати поради пана Дмитр╕╓ва та не голосувати за С╓дова, бо той не зможе керувати на користь м╕сцевих жител╕в з огляду на св╕й характер та особист╕ якост╕. Соц╕ал╕стам Криму так сподобалась лист╕вка, що вони в газет╕ «Кримський соц╕ал╕ст» передрукували цей в╕дкритий лист, в деяких м╕сцях зм╕нивши текст.
 Дмитр╕╓в та С╓дов дружно подають заяви до м╕сцевого суду, просячи притягнути ╢ву Пономаренко до в╕дпов╕дальност╕ «за приниження ╖хньо╖ чест╕ та г╕дност╕» ╕ стягнення на ╖хню користь з Пономаренко ╢ви Мартиян╕вни по 10000 гривень кожному, як╕ зобов’язались перерахувати на рахунок м╕сцевого притулку для неповнол╕тн╕х. На робот╕ на ╢ву Пономаренко посипались перев╕рки. Треба ж - знайшли ╕нформац╕ю «невиробничого» характеру (чи не в╕рш╕ випадково?) в ╖╖ персональному робочому комп’ютер╕, винесли догану ╕ зняли прем╕ю. Це, до реч╕, була перша догана ╕ зняття прем╕╖ за вс╕ 35 рок╕в, що ╢ва Пономаренко працю╓ на п╕дпри╓мств╕.
 Хрон╕ку цього затяжного тл╕ючого протистояння можна перепов╕дати ще довго. 23 червня ц. р., не даючи ╢в╕ Пономаренко спок╕йно п╕ти у чергову в╕дпустку, ╖╖ знайомлять з наказом, в якому пов╕домляють про скорочення посади ╕нженера з патентно╖ та винах╕дницько╖ роботи. На прохання пан╕ ╢ви перенести скорочення посади хоча б на вересень, бо 1 вересня 2006 року виповню╓ться 40 рок╕в ╖╖ безперервного трудового стажу, ╖й в╕дмовляють ╕ в цьому.
 Терапевт медичного пункту ЗАТ «Кримський ТИТАН» сл╕зно просить, щоб ╢ва Пономаренко, яка ма╓ серйозн╕ проблеми з╕ здоров’ям, л╕кувалась... «в нейтральн╕й зон╕». А де ж знайти ту «нейтральну» зону, коли головний л╕кар Армянсько╖ центрально╖ м╕сько╖ л╕карн╕ теж «запрошений» на роботу все тим же всесильним Дмитр╕╓вим з тих же Черн╕вц╕в, де той ран╕ше працював? Чи не тому одна ╕з зав╕дуючих в╕дд╕ленням л╕карн╕, де пан╕ ╢ва повинна дв╕ч╕ на р╕к проводити л╕кування п╕сля важко╖ операц╕╖, заявила, що в╕зьме на л╕кування пац╕╓нтку п╕сля того, як та буде зв╕льнена «по сокращению штатов з «Титану», яке повинно було статися 28 серпня, бо вона не хоче сваритись з «Титаном»?
 Та це ще, може, й не найстрашн╕ше. 19 травня 2006 року в четверту школу м. Армянська, яка, до слова, охороня╓ться, в клас, де навча╓ться 14-р╕чний син ╢ви Пономаренко, прийшов чолов╕к, який назвався «афганцем» (сказавши при цьому, що в╕н контужений ╕ йому н╕чого не буде), ╕ став погрожувати п╕дл╕тку ф╕зичною розправою. Зокрема в╕н заявив: «З тво╓ю мат╕р’ю не може справитись Дмитр╕╓в, а ось я справлюсь не т╕льки з нею, а ╕ з тобою. Була б моя воля, то я вигнав би тебе зовс╕м не т╕льки з Армянська». Погрожував в присутност╕ учн╕в всього класу. ╢ва Пономаренко звернулась до прокурора, той передав справу до Армянського МВ УВС Укра╖ни в Криму, але там в╕дпов╕ли, що справу в╕дкрити не можуть. Пан╕ ╢ва знову звернулась до прокурора, ╕ знову справа передана в м╕л╕ц╕ю. То, може, начальник ГУ МВС Укра╖ни в Криму - генерал ╕ депутат В. Хоменко нагада╓, нарешт╕, начальнику Армянського МВ м╕л╕ц╕╖, для чого насправд╕ його на цей пост призначено? Тим б╕льше, що того «афганця» уже знайшли ╕ в╕н з╕знався, що погрози з його боку таки були.
 Ось така демократ╕я по-армянськи. Вт╕м, хто сказав, що ╖╖ тут нема? Н╕хто ж поетес╕ ╢в╕ Пономаренко рота не затика╓, бо час в╕д часу, коли вже дуже ╖й допечуть, ╕ на завод╕, ╕ у м╕ст╕, на вт╕ху людям, з`являються ╖╖ лист╕вков╕ в╕рш╕-памфлети, де опису╓ться ця неск╕нченна боротьба.
 ╤стор╕ю свого невеселого життя не випадково написала в╕д третьо╖ особи. Хот╕лося подивитися на себе ╕ минул╕ под╕╖ збоку, в╕дсторонюючись в╕д усього, що завдало мен╕ ст╕льки переживань, як╕ аж н╕ск╕льки не зм╕цнюють наше здоров'я. Намагалася нав╕ть бути веселою та ╕рон╕чною, як ╕ личило б «непок╕рн╕й Жанн╕ д’Арк» (саме так мене називають у Армянську). Та на жаль, не вдалося...
 ╢ва ПОНОМАРЕНКО,
╕нженер з патентно╖ та винах╕дницько╖ роботи ЗАТ «Кримський ТИТАН», ветеран прац╕, голова Армянсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ УРП «Собор», член Нац╕онально╖ Сп╕лки письменник╕в Укра╖ни, мати чотирьох д╕тей - дорослих ╕ не дуже...

 В╤ДГУК З ╤НТЕРНЕТУ
 Форум «Кримсько╖ св╕тлиц╕»
 Тема обговорення : ПОЕТ ╤ ВЛАДА: ХТО КОГО?
 Вiдправник: Василь Шляхтич <wasylszl@op.pl>
 16:10:52 22.09.2006
 Щир╕ в╕тання Вам, пан╕ ╢во, з прийняттям у Сп╕лку письменник╕в Укра╖ни! Я впевнений, що Ви, будучи собою серед сво╖х, виявите правду тим, як╕ ще ходять в не зовс╕м сво╓му одяз╕. Щиро Вас прошу, будьте собою, як дос╕. З Богом, пан╕ ╢во. Краще - перед нами! Бажаю Вам усп╕х╕в! З пошаною, Василь Шляхтич з Польщ╕.
 
 
╢ва ПОНОМАРЕНКО
СПОВ╤ДЬ КАНДИДАТКИ В ДЕПУТАТИ ДО ВЕРХОВНО╥ РАДИ АР КРИМ

«Я знаю, где мой бег
   С усмешкою прервут,
И где мне на пути
   Канат натянут».
В. Висоцький.

Йдуть на Вкра╖н╕ знову «перегони» -
Знов вибори народних «вожак╕в».
Забули люди Бож╕ вс╕ закони:
╤де в╕дстр╕л людей, а не вовк╕в.
Того машиною збивають на дороз╕,
На того вже знаходять «компромат».
╤ знову вся кра╖на у тривоз╕,
╤ сиплють нам ус╕м в╕дб╕рний мат.
Я теж потрапила у цю страшну пригоду -
Я в кандидати також подалась.
Бо знов ж╕нки виходять до народу,
А я ще й «амазонкою» вдалась.
Мен╕ говорять: «Ти куди з╕бралась?
Тебе не пустять в Раду, так ╕ знай!»
╤ я уже, було, затурбувалась,
Та маховик вже розкрутився вкрай.
╢дине, що тепер мен╕ лишилось, -
Прийти до ф╕н╕шу, бо старт уже дали.
Та все-таки вони не помилились -
Т╕, що мене до старту привели...
Я чую окрики начальник╕в ╕ «прочих»:
«Куди ти пнешся? Наших пропусти!»
Та знаю я - багато ╓ охочих
Кра╖ну нашу добре потрясти.
╥м будуть грош╕ -
нам же голод-холод,
╥м прив╕ле╖ - нам лиш тяжкий труд.
╤ вже впаде на наковальню молот,
Коли заводи й землю приберуть
До рук сво╖х. А ми на наковальн╕
Уже давно - ждемо свого часу.
Хто виживе - загонять ╖х до стайн╕.
Щоб не було цього - я хрест несу,
Прийшовши на тяжк╕╖ перегони.
Я знаю, де напнуть мен╕ канат,
╤ де мен╕ поставлять перепони.
Лиш боляче мен╕ буде стократ,
Коли СВО╥ канат тримати будуть!
Коли СВО╥ м╕й поступ перервуть!
Та я ╕ду. Я лиш прошу вас, люди:
Згадайте Бога ви коли-небудь!
31.10 2002 р.

На фото: 2004 р╕к, Ки╖в, Майдан. ╢ва Пономаренко – у центр╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 29.09.2006 > Тема "Ми єсть народ?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4163

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков