Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«ГОЛОВНИМИ МАЮТЬ БУТИ ЛЮДИ»: У ЗСУ ПОЯСНИЛИ МЕТУ ХОДИ Г╤ДНОСТ╤ НА ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТ╤ БЕЗ В╤ЙСЬКОВО╥ ТЕХН╤КИ
В заходах з нагоди 28-╖ р╕чниц╕ Дня незалежност╕ Укра╖ни будуть брати участь в╕йськовослужбовц╕...


КРИМСЬКА ╢ПАРХ╤Я ПЦУ ОСКАРЖИЛА Р╤ШЕННЯ «СУДУ» ОКУПАНТ╤В, ЯКЕ ПОЗБАВИЛО В╤РЯН ПРИМ╤ЩЕННЯ
Коп╕ю ухвали "суду" про прийняття скарги в╕д ╕мен╕ Кримсько╖ ╓парх╕╖ ПЦУ “Кримськ╕й...


ХЕРСОНСЬКИЙ СУД АРЕШТУВАВ СУДНО, П╤ДОЗРЮВАНЕ У ПОСТАВКАХ ПАЛИВА В ОКУПОВАНИЙ КРИМ
Про це кореспонденту Укр╕нформу пов╕домили у пресслужб╕ Херсонського апеляц╕йного суду.


У МОСКВ╤ ОШТРАФУВАЛИ ЩЕ Ш╤СТЬОХ КРИМСЬКИХ ТАТАР ЗА П╤КЕТ Б╤ЛЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ
Про це в Facebook пов╕домля╓ "Кримська сол╕дарн╕сть".


СЕРБСЬКОМУ АКТОРУ, ЯКИЙ НЕЗАКОННО В╤ДВ╤ДУВАВ КРИМ, ЗАБОРОНИЛИ В’╥ЗД ДО УКРА╥НИ
Як зазнача╓ться, оф╕ц╕йно йому можуть оголосити про цю заборону, коли в╕н спробу╓ при╖хати в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 17.01.2003
новини Криму і України
журналісти

ДО 2500-РІЧЧЯ ЄВПАТОРІЇ
Президент України Леонід Кучма підписав Указ "Про відзначення 2500-річчя заснування міста Євпаторії", повідомила прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Цим документом враховано історичне, культурне та соціально-економічне значення міста Євпаторія, його внесок як Всеукраїнської дитячої оздоровниці-курорту в оздоровлення дітей.
Глава держави постановив підтримати ініціативу Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим щодо відзначення в серпні 2003 року 2500-річчя заснування міста Євпаторії.
Леонід Кучма доручив Кабінетові Міністрів України в місячний термін утворити організаційний комітет з підготовки та відзначення 2500-річчя заснування міста Євпаторії.
Президент України також зобов'язав Раду міністрів Автономної Республіки Крим розробити до 1 травня 2003 року довгострокову державну програму розвитку Всеукраїнської дитячої оздоровниці-курорту Євпаторія на 2003 - 2010 роки та подати її на затвердження Кабінетові Міністрів України.
* * *
Святкування 2500-річчя одного з найстародавніших міст Європи - курорту Євпаторія буде освітлене спеціально доставленим з Греції олімпійським вогнем. За пропозицією міського голови Євпаторії Андрія Даниленка, запалений від сонячних променів на Олімпі вогонь буде доставлено з Греції до Криму на бойовому кораблі ВМС України  "Костянтин Ольшанський".
Історія Євпаторії бере початок з античних часів. У третій чверті VI ст. до н. е. на місці сучасного міста стародавніми греками було засновано поселення Керкінітида, про яке згадується у творах Геродота і Гекатея.
Пізніше місто відоме під назвою Гезлев. З XIV ст. воно було під владою кримських ханів, це був важливий торговий пункт і ринок невільників. Після приєднання Криму до Російської імперії місто було переіменоване в Євпаторію на честь Мітрідата VI Євпатора.
З середини XIX ст. місто розвивається як курорт. Євпаторія - Всеукраїнська дитяча оздоровниця. У місті діють 67 санаторно-курортних установ. Влітку в оздоровницях Євпаторії можуть розміститися більше 35 тис. чоловік.            (Укрінформ)

"Слідчий року"
Головне управління МВС України в Криму підбило підсумки  вперше проведеного в автономії конкурсу "Слідчий року". Його переможцем став 22-річний слідчий Джанкойського карного розшуку лейтенант міліції Михайло Левковський, на рахунку якого - майже 100 розкритих кримінальних справ.
Начальник ГУ МВС України в Криму генерал-лейтенант міліції Микола Паламарчук вручив кращому кримському слідчому 2002 року ключі від новенького автомобіля ВАЗ-2107.
"Медіа-Простір".


РОЗГЛЯД ПЕРЕНЕСЕНО
Народні депутати на прохання голови профільного парламентського комітету перенесли розгляд питання щодо внесення змін до закону про Державний бюджет на 2003 рік.
Як повідомив Петро Порошенко, було створено робочу групу, яка підготує законопроект про зміни до держбюджету з тим, щоб знайти реальну можливість підвищити заробітну плату бюджетникам. Він також зазначив, що, крім трьох внесених на обговорення законопроектів з цього питання, до бюджетного комітету надійшло чимало пропозицій, які теж потрібно розглянути.
Профільний комітет висловив надію, що до початку наступної сесії, тобто до 3 лютого, комітет підготує узгоджений з урядом єдиний реальний законодавчий акт про зміни до фінансової конституції держави з тим, щоб було підвищено зарплату одним категоріям населення без ущемлення прав і зарплат інших категорій.

І УКРАЇНЦІВ ДЕПОРТУВАЛИ
На якнайшвидшому розгляді Верховною Радою законопроекту "Про визначення статусу українців, примусово виселених у 1944 - 1946 роках з території Польщі в Україну" наголошується у заяві, прийнятій 9 січня у Рівному на щорічних зборах всеукраїнської громадської організації "Конгрес українців Холмщини і Підляшшя".
У документі, підписаному головами осередків цієї структури з 14 областей України, Автономної Республіки Крим, міст Києва та Севастополя, йдеться про необхідність державної політико-правої оцінки насильницького вигнання з етнічних земель майже п'ятисот тисяч українців, надання тим, хто ще живий, та їхнім прямим нащадкам статусу депортованих, відшкодування матеріальних збитків.

ЗА БЮДЖЕТНУ ПРОЗОРІСТЬ
Голова Верховної Ради АРК Борис Дейч вважає  за необ-хідне забезпечити максимальну прозорість бюджету Криму на 2003 рік, з огляду на що Рада міністрів автономії представить депутатам розшифровки всіх бюджетних витрат, заявив Борис Дейч на засіданні президії парламенту автономії.
За його словами, насамперед ця вимога стосується фінансування програм з облаштування депортованих громадян і органів влади автономії.
Серед основних вимог до бюджету Криму на 2003 р.
Б. Дейч назвав  "неприпустимість згортання соціальних програм" і оптимізацію мережі бюджетних установ.
Президія Верховної Ради Криму також доручила уряду автономії до 29 січня представити до парламенту проект бюджету Криму на 2003 рік.

ПОБЛИЗУ КРИМУ ЗНИКЛО СУДНО
Туніська сторона не має претензій до України у зв'язку із зникненням у Чорному морі судна "Амір-1", заявив у Севастополі представникам ЗМІ заступник начальника департаменту морського регіонального транспорту України Ігор Горобець.
Як уже повідомлялося, 9 січня туніський суховантаж на переході із Маріуполя до Босфорської протоки подав сигнал "SOS" на відстані 60 миль від Кримського узбережжя. Того ж дня українські та російські судна розпочали пошукові роботи. Виявлені у морі радіобуй та рятувальний круг були доставлені у Севастополь.  14 січня їх оглянули представники туніської сторони.
Як повідомив Ігор Горобець, пошукові роботи тривають. Керівництво ними здійснює Одеський регіональний координаційно-рятувальний центр.
(УКРІНФОРМ).


ЗМІ ДОВІРЯЮТЬ НАЙБІЛЬШЕ
Український інститут соціальних досліджень та Центр "Соціальний моніторинг" оприлюднили чергові дані соціологічного опитування.
Як поінформував голова правління Українського інституту соціальних досліджень Олександр Яременко, порівняно з результатами поперед-ніх досліджень відбулося помітне зниження довіри до Збройних сил України: з 57 відсотків у вересні до 52 - у грудні. Знизилася і довіра до правоохоронних органів - із 45 до 36 відсотків. Проте рівень довіри до Президента України Леоніда Кучми залишився на тому ж рівні - йому довіряють 20 відсотків українців, Кабінету Міністрів та Верховній Раді - 19, Прем'єр-міністру Віктору Януковичу висловили довіру 16 відсотків респондентів, Голові Верховної Ради Володимиру Литвину - 21. Перше місце за рівнем довіри традиційно посідають засоби масової інформації, яким висловили свою довіру близько 60 відсотків опитаних. Незмінним залишився рівень довіри до релігійних організацій - 48 відсотків, громадським молодіжним об'єднанням - 23. Найменше  респонденти вірять політичним партіям - 18.

"ЖИТТЄВИЙ ДОСВІД" -
таку назву матиме цикл телевізійних передач, зйомки якого розпочав "Медіа-Центр" севастопольської правозахисної групи.
Задум організаторів - популяризація серед широкого загалу правових знань. У телепередачах, проведених як ток-шоу, юристи савастопольської правозахисної групи разом з представниками глядацького загалу планують всебічно розглянути і  обговорити  приклади порушення прав людини та шляхи вирішення цієї проблеми як у нашій державі, так і за її межами. У зйомках, що проходитимуть на базі театру-студії школи № 14,  задіяні працівники комунального підприємства ТРК "Севастополь". Фінансування усіх робіт зі створення 25-серійного циклу телевізійних передач здійснюватиме фонд "Відродження". Після завершення зйомок цикл передач транслюватиметься у телевізійному ефірі Севастополя.

МОВА ЄДНАННЯ
"Українська мова - мова єднання" - таку назву має загальноукраїнський конкурс, який проведе Одеська обласна організація Національної Спілки журналістів України за підтримки Президента України Леоніда Кучми та за сприяння Одеської обласної державної адміністрації і Одеської обласної Ради.
Переможці конкурсу визначатимуться в трьох номінаціях: перша - "Квітни, мово, наша рідна" (усталення державної мови), друга - "Мовне багатоголосся України" (вільний розвиток мов етносів), третя - "На видноті усього світу" (українське слово за кордоном).
Трьом лауреатам у кожній номінації будуть вручені грошові нагороди. А учасники заключного туру нагороджуватимуться спеціальними заохочувальними призами - путівками на оздоровлення у санаторіях та на базах відпочинку Одеської області.

Щодня є робота...
Майже 2 000 боєприпасів, артилерійських снарядів, мінометних мін, гранат, підривних пристроїв, не враховуючи тисячі патронів, знешкодили минулого року в Криму сапери 32-го армійського корпусу.
Підбиваючи підсумки роботи за минулий рік, начальник інженерної служби з'єднання підполковник Олег Крижановський, відзначив, що його фахівцям доводиться контролювати територію всього півострова.
Особливо напружена пора року - весна, коли починаються земляні роботи, тоді заявки з райвійськкоматів і від місцевих органів влади приходять майже щодня.
Ця ризикована справа вимагає високого професіоналізму і мужності. Цими якостями володіють офіцери Володимир Томчук, Руслан Чайка, Сергій Хрумало. Не випадково 11 офіцерів і контрактників армійського корпусу виконують миротворчу місію у складі інженерного батальйону в Південному Лівані, де беруть участь у розмінуванні території країни.
Георгій Вервес,
начальник прес-группи   32-го армійського корпусу,  підполковник.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=415

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков