Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 17.01.2003
"БАХЧИСАРАЙСЬКИЙ СИНДРОМ"?
Тетяна УСПЕНСЬКА

Нещодавні події, пов'язані зі зміною керівництва кримськотатарської редакції Держтелерадіокомпанії "Крим" та із зняттям з посади мера Бахчисарая Віталія Курбатова, викликали черговий ажіотаж в певних російськомовних засобах масової інформації. І пішло-поїхало: "Телецентр уже захвачен. Что дальше: почта, телефон, телеграф?.."; "Меджлису законы не писаны. Он играет мускулами, оккупируя телецентр" і таке інше. Звинуватили в усіх смертних гріхах "нелегітимний Меджліс", який за суттю складає Раду представників кримськотатарського народу при Президенті України і якому, буцімто, потурає влада автономії. Розлогі статті роздмухали ці дві кримські події настільки, що, здається, наступний курортний сезон знову опинився під загрозою зриву. Адже з легкої руки деяких місцевих політологів відтепер в Криму панує думка про так званий "бахчисарайський синдром", що не додає багатостраждальній автономії позитивного іміджу.
За коментарем з цього приводу "КС" звернулась до заступника голови Верховної Ради АРК Ільмі Умерова, якого вважають прямо причетним до кадрових змін на телебаченні та в Бахчисараї. Він пояснив, що кримськотатарська редакція ДТРК "Крим" вже два роки працювала без свого директора. Хоча Рада представників кримськотатарського народу при Президенті України і запропонувала на цю посаду севастопольського тележурналіста Сеїта Кешвєєва, гендиректор ДТРК В. Низовий призначив іншу людину. Врешті-решт після бурхливих емоцій кандитатура С. Кешвєєва була узгоджена обома сторонами конфлікту, котрий, скоріш за все, можна розглядати суто виробничим, а не політичним. Тим паче, що, як пишуть в "Крымской правде": "мало кого сильно беспокоит, кто будет руководить крымскотатарской редакцией". Тобто про кадрові зміни в національній редакції місцевого телебачення повинні турбуватися самі кримські татари. І тому навряд чи потрібно було виносити цей "сыр-бор" на широкий загал. Але що вдієш, якщо колегам по перу дуже хочеться чогось "смаженого"!
А тут ще й випадок з усуненням з посади бахчисарайського мера. Навіть дехто з депутатів Верховної Ради АРК від "Русского блока Крыма" угледів у цьому "бахчисарайський (тобто кримськотатарський) синдром". Щоправда, в цій неординарній події, пов'язаній з припиненням повноважень міського голови, можна звинувачувати всіх 26 депутатів з 39-ти, котрі проголосували проти мера і більшість з яких не є кримськими татарами. За словами Ільмі Умерова, В. Курбатов "прославився" в регіоні такими посадовими порушеннями, що проти нього кримська прокуратура запровадила вже п'ять кримінальних справ. А депутатське голосування проти нього відбувалось цілком легітимно - двома третинами голосів.
Ось і гадайте, шановні читачі: кому вигідно вигадувати в Криму політичні синдроми?

ТИМ ЧАСОМ...  Як повідомило інформаційне агентство "Контекст", В. Курбатов звернувся в суд зі скаргою, де вказав на нелегітимність позачергової сесії і, як наслідок, неправомірність прийнятого нею рішення. Судовий розгляд з даного питання призначено на 21 січня, до цієї дати рішення сесії припинене судовим представленням.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 17.01.2003 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=414

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков