Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 15.09.2006
ЗЕМЕЛЬН╤ В╤ДНОСИНИ В КРИМУ Д╤ЙШЛИ ДО КРИТИЧНО╥ МЕЖ╤

 
 Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в Криму Геннад╕й Москаль пров╕в нараду стосовно земельних в╕дносин в автоном╕╖.
 На нарад╕ було констатовано, що в 2006 роц╕ в╕дбулося 8 тисяч 197 акц╕й протесту, пов’язаних ╕з земельними питаннями, в 2005 роц╕ таких акц╕й було всього 2 тисяч╕ 531. Це говорить про те, що питання в земельн╕й сфер╕ загострюються. Не отримавши бажаного, звертаючись до орган╕в м╕сцево╖ влади, люди вимушен╕ сам╕ вир╕шувати особист╕ питання шляхом виходу на вулиц╕, на «поляни протесту» тощо.
 На думку Геннад╕я Москаля, сьогодн╕ у земельних питаннях автоном╕я д╕йшла до критично╖ меж╕. Протягом тривалого часу влада неодноразово с╕дала за ст╕л переговор╕в з учасниками протестних акц╕й, але, на жаль, жодною з╕ стор╕н ц╕ домовленост╕ не виконувалися та реальних крок╕в органами м╕сцевого самоврядування у цьому напрямку не зроблено, земля не вид╕лена. Так╕ д╕╖ знижують вза╓мну дов╕ру ╕ ╓ п╕д╜рунтям до подальшо╖ ескалац╕╖ протистояння. Таким чином, вс╕ «поляни протесту» перейшли в ╕ндив╕дуальн╕ акц╕╖, де кожен громадянин споруджу╓ на захоплен╕й д╕лянц╕ або кап╕тальну, або тимчасову буд╕влю. Таке становище нагаду╓ повернення кримських татар у 1991 - 1992 рр.
 Т╕льки в С╕мферопол╕ та С╕мферопольському район╕ кримським татарам було помпезно об╕цяно 1100 га земл╕, з яких 800 за рахунок Академ╕╖ аграрних наук Укра╖ни, яка категорично в╕дмовилась ╖х передавати.
 Додатково╖ конфл╕ктност╕ земельному питанню нада╓ той факт, що б╕льш╕сть самозахоплень в╕дбува╓ться на д╕лянках, як╕ мають власника або орендаря, що призводить до ф╕зичного протистояння м╕ж сторонами. Кр╕м того, до протестних акц╕й долучен╕ не т╕льки кримськ╕ татари, але й слов’янське населення п╕вострова.
 На сьогодн╕ у протистояннях зад╕ян╕: у С╕мферопол╕ та район╕ - 28 п╕кет╕в, 71 намет, 10 вагончик╕в, 14 нав╕с╕в, 293 макети недобудованих будинк╕в, в Судаку - 9 п╕кет╕в, ст╕льки ж намет╕в та недобудованих споруд, в Ялт╕ - 5 п╕кет╕в, 16 недобудованих споруд, в Алушт╕ - 1 п╕кет, 1 захоплення п╕д’╖зду житлового будинку, у Феодос╕╖ - 1 п╕кет, 8 недобудованих споруд, в Бахчисарайському район╕ - 1 п╕кет, 1 намет. Загальна к╕льк╕сть учасник╕в таких п╕кет╕в становить близько 1000 ос╕б щоденно. Протестними д╕ями вилучено з обороту 786 гектар╕в земель с╕льськогосподарського призначення.
 Найб╕льша проблема в тому, що в╕дсутн╕сть перев╕рено╖ ╕нформац╕╖ щодо стану забезпечення земельними д╕лянками населення автоном╕╖ та списк╕в тих, хто д╕йсно ма╓ право на безкоштовне одержання земл╕, призводить до зловживань ╕ спекуляц╕й на зазначен╕й проблем╕. Як насл╕док - вза╓мн╕ докори висуваються як представниками р╕зних етн╕чних груп населення Криму, так ╕ репатр╕антами м╕ж собою.
 Пог╕ршу╓ ситуац╕ю й те, що домовленост╕ щодо земельних питань, що укладаються м╕ж учасниками протестних заход╕в та органами влади, не завжди дотримуються обома сторонами. Глибоко вража╓ той факт, що у процес╕ перетворення земельно╖ д╕лянки державно╖ власност╕ на товар беруть активну участь посадов╕ особи орган╕в влади та м╕сцевого самоврядування, кер╕вники орган╕в, уповноважених розпоряджатися державним майном, та п╕дпри╓мств державно╖ форми власност╕, до обов’язк╕в яких входить управл╕ння й збереження державного майна, у тому числ╕ й земель.
 Завершуючи та п╕дбиваючи п╕дсумки наради, Пост╕йний Представник Президента Укра╖ни в АРК Геннад╕й Москаль наголосив, що у зв’язку з тим, що земельн╕ в╕дносини в Криму д╕йшли до критично╖ меж╕, в╕н негайно звернеться до Ради нац╕онально╖ безпеки та оборони Укра╖ни з метою терм╕нового винесення цього питання на чергове зас╕дання РНБО, тому що ця ситуац╕я перевищила вс╕ можлив╕ гран╕ терп╕ння та може призвести до сусп╕льного протистояння та дестаб╕л╕зац╕╖ обстановки на п╕востров╕.

 ТИМ ЧАСОМ... Верховна Рада Укра╖ни ухвалила в першому читанн╕ проект Закону «Про внесення зм╕н до Крим╕нального ╕ Крим╕нально-процесуального кодекс╕в Укра╖ни щодо в╕дпов╕дальност╕ за самов╕льне захоплення д╕лянки». За даний законопроект проголосував 331 ╕з 414 народних депутат╕в, заре╓строваних у зал╕. Даним законопроектом передбачено доповнити ц╕ кодекси статтями, якими встановлю╓ться крим╕нальна в╕дпов╕дальн╕сть за самов╕льне захоплення земельно╖ д╕лянки, пов╕домля╓ УН╤АН.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4132

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков