Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4365)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4018)
Українці мої... (1627)
Резонанс (2008)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1820)
Крим - наш дім (785)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (205)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (160)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…


БАЙДЕН ПОГОВОРИВ ╤З ЗЕЛЕНСЬКИМ
У Б╕лому дом╕ озвучили детал╕ розмови.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День сто в╕с╕мдесят трет╕й…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 15.09.2006
Новини укра╖нськ╕ ╕ св╕тов╕

ЕНЕРГЕТИЧНА КАСП╤ЙСЬКА ПЕРСПЕКТИВА
 За п╕дсумками переговор╕в президент╕в Укра╖ни та Азербайджану буде створено ╕н╕ц╕ативну групу, яка працюватиме над концепц╕╓ю транспортування газу з району Касп╕ю через Кавказ та Укра╖ну до Зах╕дно╖ ╢вропи. Про це пов╕домив Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко на зустр╕ч╕ з╕ студентами та викладачами Бакинського слов’янського ун╕верситету.
 Глава Укра╖нсько╖ держави п╕дкреслив, що тема формування концепц╕╖ газопостачання через Кавказ та Укра╖ну до кра╖н Зах╕дно╖ ╢вропи заслугову╓ на особливу увагу. «Це ц╕кавий проект, стосовно якого ми досягли в╕дпов╕дних домовленостей», - сказав в╕н. В╕ктор Ющенко також зазначив, що Рада президент╕в Укра╖ни та Азербайджану, р╕шення про створення яко╖ було прийнято на переговорах, прид╕лятиме пильну увагу ключовим напрямкам двосторонньо╖ сп╕впрац╕ обох кра╖н - насамперед це стосу╓ться енергетично╖ сфери. Йдеться, зокрема, про питання, пов’язан╕ з реал╕зац╕╓ю проекту «Одеса-Броди-Гданськ», а також про орган╕зац╕ю сп╕льних п╕дпри╓мств, як╕ б займалися видобутком, переробкою, транзитом та реал╕зац╕╓ю нафтопродукт╕в.
 У сво╓му виступ╕ Президент також позитивно оц╕нив результати роботи створено╖ тор╕к м╕ж Укра╖ною та Азербайджаном зони в╕льно╖ торг╕вл╕. За його словами, п╕сля ╖╖ утворення прир╕ст товарооб╕гу за минулий р╕к становив 37 в╕дсотк╕в, а в цьому зб╕льшився ще на 29 в╕дсотк╕в, пов╕домили Укр╕нформу з прес-служби Президента Укра╖ни.
 Наступним важливим етапом для розвитку двостороннього сп╕вроб╕тництва наших кра╖н, на переконання В. Ющенка, ма╓ стати ун╕ф╕кац╕я торгово╖, тарифно╖ та митно╖ пол╕тики. У цьому контекст╕ в╕н також нагадав, що укра╖нська та азербайджанська сторони п╕дписали ш╕сть угод, як╕ стосуються розвитку в╕дносин в економ╕чн╕й та гуман╕тарн╕й сферах.
 П╕дсумовуючи результати свого в╕зиту до Азербайджансько╖ Республ╕ки, В. Ющенко в╕дзначив, що в╕зит став можлив╕стю для «зм╕цнення дов╕ри м╕ж кер╕вництвом двох кра╖н, ╕ в╕дкрив перспективи для подальшого сп╕вроб╕тництва».

 ПРЕЗИДЕНТ ПРИЙНЯВ ПОСЛА США
 Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко прийняв Надзвичайного ╕ Повноважного Посла США  в Укра╖н╕ В╕льяма Тейлора.
 П╕д час розмови було обговорено тему продовження т╕сного двостороннього сп╕вроб╕тництва Укра╖ни та США, зокрема в сферах енергетики та боротьби з корупц╕╓ю.
 В. Тейлор запевнив В. Ющенка у готовност╕ США активно сп╕впрацювати з новим укра╖нським урядом.  Посол, окр╕м того, в╕дзначив, що Президент США Джордж Буш ма╓ велике бажання в╕дв╕дати Укра╖ну з в╕зитом, ╕ зараз американська сторона вивча╓ можлив╕ дати тако╖ по╖здки.
 У свою чергу, Президент Укра╖ни висловив слова сп╕вчуття з приводу 5-╖ р╕чниц╕ теракт╕в у Америц╕ та передав Послу сво╓ послання Президентов╕ Сполучених Штат╕в з цього приводу.
 Того ж дня в╕д ╕мен╕ Глави Укра╖нсько╖ держави були покладен╕ кв╕ти до Пам’ятного знаку жертвам тероризму в усьому св╕т╕, який в╕дкрили в Ки╓в╕ тор╕к на р╕чницю терористичних  атак восени 2001 року.

 УКРА╥НСЬКИЙ СЛ╤Д У В╤ДКРИТОМУ КОСМОС╤
 Члени ек╕пажу косм╕чного корабля багаторазового використання «Атлант╕с» астронавти Джозеф Таннер ╕ американка укра╖нського походження Хайдемар Стефанишин-Пайпер усп╕шно завершили 12 вересня перший вих╕д у в╕дкритий космос. Астронавти повернулися на М╕жнародну косм╕чну станц╕ю п╕сля того, як повн╕стю виконали поставлен╕ перед ними завдання з монтажу ╕ п╕дготовки до розгортання нових панелей сонячних батарей ╕ нав╕ть провели додаткову роботу, яка призначалася для ╖хн╕х зм╕нник╕в. Проведена операц╕я ознаменувала поновлення повномасштабного буд╕вництва МКС п╕сля його зупинки в 2003 роц╕ у зв’язку з траг╕чною загибеллю шатла «Колумб╕я».
 «Атлант╕с» пристикувався до МКС у понед╕лок. В╕н доставив дв╕ панел╕ сонячних батарей ╕ також масивний сегмент для монтажу л╕вого борту МКС вагою 17,5 тонни.
 НАСА запланувало ще два виходи астронавт╕в у в╕дкритий космос для встановлення доставленого обладнання в ход╕
11-денно╖ м╕с╕╖ шатла, повернення на Землю якого нам╕чене на 20 вересня. Хайдемар Стефанишин-Пайпер за час польоту повинна зд╕йснити ще один вих╕д у в╕дкритий космос.
 Хайдемар народилася 7 лютого 1963 року в М╕ннесот╕ в с╕м’╖ укра╖нця ╕ н╕мкен╕: Михайла й Адельгейд Стефанишиних. Упевнено волод╕╓ мовами обох батьк╕в. Пов╕домлялося, що в дитинств╕ ╖здила в табори укра╖нських пластун╕в у США, де знайомилася з ╕стор╕╓ю, культурою ╕ нац╕ональними традиц╕ями батьк╕вщини одного з╕ сво╖х батьк╕в. Одружена з Гленом Пайпером, з яким ма╓ одну дитину. У 1984 роц╕ отримала диплом бакалавра за спец╕альн╕стю ╕нженер-механ╕к в Массачусетському технолог╕чному ╕нститут╕, а через р╕к - диплом маг╕стра. Працювала у В╕йськово-Морських силах США, ма╓ досв╕д рятувальних п╕дводних операц╕й. Обрана кандидатом в астронавти НАСА у кв╕тн╕ 1996 року.
 За ╕нформац╕╓ю прес-служби МЗС Укра╖ни, Хайде-Мар╕я Стефанишин-Пайпер п╕сля завершення польоту косм╕чного корабля «Атлант╕с» збира╓ться в╕дв╕дати Укра╖ну. У пан╕ Стефанишин-Пайпер в Укра╖н╕ живуть два брати ╕ дв╕ сестри ╖╖ батька.

 ПОГОДА ╤ НЕПРАВИЛЬН╤ Д╤╥...
 За попередн╕ми даними, причинами катастрофи пасажирського л╕така ТУ-154 у Донецьк╕й област╕ 22 серпня були погодн╕ умови та неправильн╕ д╕╖ ек╕пажу. Про це пов╕домив Генеральний прокурор Укра╖ни Олександр Медведько на прес-конферен-ц╕╖ у Ки╓в╕. За словами Генпрокурора, ек╕паж був по╕нформований про грозовий фронт. Проте п╕лоти вир╕шили пройти його зверху. У л╕така в╕дмовили два двигуни, його пад╕ння тривало чотири хвилини. Трива╓ досудове сл╕дство, зокрема, проводяться допити св╕дк╕в. Один ╕з них заф╕ксував пад╕ння л╕така на в╕деокамеру у моб╕льному телефон╕, пов╕домив О. Медведько.
Як передавав Укр╕нформ, у катастроф╕ л╕така ТУ-154, що виконував рейс «Анапа - Санкт-Петербург», 22 серпня загинуло 160 пасажир╕в та 10 член╕в ек╕пажу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4130

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков