Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».


РОС╤ЙСЬК╤ СОЛДАТИ ПОВОДЯТЬ СЕБЕ ЯК АГРЕСИВН╤ ЗВ╤Р╤, ЯК ВАРВАРИ
Мер окупованого рос╕йськими в╕йськами м╕ста Тростянець на Сумщин╕ Юр╕й Бова в ╕нтерв’ю...


БИТВА ЗА УКРА╥НУ. ДЕНЬ ДВАДЦЯТЬ ДРУГИЙ
Ми з╕брали для вас ╕нформац╕ю про ситуац╕ю в Укра╖н╕ й Ки╓в╕ з 9 по 15 годину 17.03.2022 по...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 15.09.2006
ПРЕЗИДЕНТ ВН╤С У ПАРЛАМЕНТ ПАКЕТ АНТИКОРУПЦ╤ЙНИХ ЗАКОНОПРОЕКТ╤В

 ╤ ЩУКУ КИНУЛИ У Р╤ЧКУ?

 Президент В╕ктор Ющенко 11 вересня вн╕с на розгляд парламенту пакет законопроект╕в, спрямованих на виконання Укра╖ною м╕жнародних зобов`язань у сфер╕ протид╕╖ корупц╕╖. Кр╕м того, сво╖м указом в╕н затвердив Концепц╕ю подолання корупц╕╖ в Укра╖н╕ «На шляху до доброчесност╕», пов╕домила президентська прес-служба.
 Глава держави зокрема вн╕с до Верховно╖ Ради законопроекти «Про ратиф╕кац╕ю Конвенц╕╖ Орган╕зац╕╖ Об`╓днаних Нац╕й проти корупц╕╖», «Про ратиф╕кац╕ю Крим╕нально╖ конвенц╕╖ про боротьбу з корупц╕╓ю» ╕ «Про ратиф╕кац╕ю Додаткового протоколу до Крим╕нально╖ конвенц╕╖ про боротьбу з корупц╕╓ю». Ратиф╕кац╕я цих документ╕в сприятиме утвердженню позитивного ╕м╕джу Укра╖ни як держави, де створю╓ться сприятливий пол╕тичний кл╕мат для широкомасштабного вза╓мовиг╕дного сп╕вроб╕тництва з ус╕ма кра╖нами, в тому числ╕ й з питань протид╕╖ корупц╕╖ та ╕ншими правопорушеннями, безпосередньо пов`язаними з нею.
 На реал╕зац╕ю зазначених документ╕в спрямован╕ внесен╕ Президентом законопроекти «Про засади запоб╕гання та протид╕╖ корупц╕╖» ╕ «Про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни щодо в╕дпов╕дальност╕ за корупц╕йн╕ правопорушення». Вони уточнюють поняття корупц╕╖, вид╕в корупц╕йних д╕янь та ╕нших правопорушень, пов`язаних з корупц╕╓ю, передбачають положення щодо антикорупц╕йно╖ експертизи норма-тивно-правових акт╕в, участь громадськост╕ у запоб╕ганн╕ корупц╕╖, встановлюють обов`язок передач╕ майна, що належить особам, як╕ об╕ймають пол╕тичн╕ посади, членам ╖хн╕х с╕мей в управл╕ння. Законопроекти також передбачають заборону на одержання подарунк╕в особами, уповноваженими на виконання функц╕й держави, ╕ обов`язкове декларування доход╕в та видатк╕в посадових ос╕б.
 Проектом Закону «Про в╕дпов╕дальн╕сть юридичних ос╕б за корупц╕йн╕ правопорушення» передбача╓ться притягати до в╕дпов╕дальност╕ юридичних ос╕б за пропонування або дачу хабара посадов╕й, службов╕й особ╕ державного органу, органу м╕сцевого самоврядування або п╕дкуп особи, яка не ╓ посадовою чи службовою особою, але викону╓ надан╕ законом владн╕ повноваження. Ц╕ правопорушення корес-пондуються з в╕дпов╕дними складами злочин╕в, якими пропону╓ться доповнити Крим╕нальний кодекс Укра╖ни.
 П╕сля ухвалення ц╕ законопроекти мають стати базисом для реал╕зац╕╖ антикорупц╕йно╖ пол╕тики на вс╕х р╕внях влади. П╕дтримку законодавчих ╕н╕ц╕атив Президента у ц╕й сфер╕ задекларували парламентськ╕ пол╕тичн╕ сили, як╕ п╕дписали Ун╕версал нац╕онально╖ ╓дност╕.
 Плану╓ться, що найближчим часом на одному ╕з зас╕дань Ради нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони Укра╖ни буде розглянуто питання про план заход╕в з реал╕зац╕╖ антикорупц╕йно╖ пол╕тики в╕дпов╕дно до п╕дписаного Указу «Про Концепц╕ю подолання корупц╕╖ в Укра╖н╕ «На шляху до доброчесност╕».
 Дов╕дка. 11 - 15 вересня в Укра╖н╕ перебувала мон╕торингова м╕с╕я Стамбульського плану д╕й по боротьб╕ з корупц╕╓ю, Мереж╕ по боротьб╕ з корупц╕╓ю для кра╖н з перех╕дною економ╕кою Орган╕зац╕╖ економ╕чного сп╕вроб╕тництва та розвитку. М╕с╕я проводила зустр╕ч╕ з представниками державних орган╕в, неурядових ╕ громадських орган╕зац╕й. У грудн╕ цього року Укра╖на ма╓ представити допов╕дь про стан впровадження антикорупц╕йних рекомендац╕й.
 Рейтинг держави щодо впровадження рекомендац╕й у сфер╕ боротьби з корупц╕╓ю залежатиме, в першу чергу, в╕д наближення укра╖нського законодавства до м╕жнародних стандарт╕в у ц╕й сфер╕.

 P. S. Чому «щуку кинули у р╕чку»? Бо ск╕льки у нас серед депутат╕в м╕льярдер╕в? Бо, зокрема, стали в╕домими нов╕ подробиц╕ вбивства оф╕цера УБОЗ Романа ╢рох╕на, замовник якого, за словами м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Ю. Луценка, - народний депутат Укра╖ни. Чи п╕д силу парламенту з таким складом п╕днятися на боротьбу з корупц╕╓ю?
 Про справу ╢рох╕на спод╕ва╓мося розпов╕сти в наступному номер╕ «КС»...

 
ЦЕ ВЖЕ ПИТАННЯ НЕ ВИБОРУ, А ВИЖИВАННЯ!
 Для Укра╖ни подолання корупц╕╖ та продовження реформ - це питання не вибору, а виживання. Про це в Брюссел╕ заявив укра╖нським журнал╕стам Рег╕ональний директор орган╕зац╕╖ «Transparency International» (М╕жнародна прозор╕сть) по ╢вроп╕ та Центральн╕й Аз╕╖ М╕клош Маршалл (Miklos Marschall).
 На його думку, для Укра╖ни корупц╕я ще й дос╕ залиша╓ться дуже актуальною проблемою. В останньому ╕ндекс╕ корупц╕╖ орган╕зац╕╖ «М╕жнародна прозор╕сть» Укра╖на отримала 2,6 пункта з десяти можливих. При цьому показник 10, якого не ма╓ жодна з кра╖н св╕ту, означа╓ повну в╕дсутн╕сть корупц╕йних явищ.
 При тому, що укра╖нський показник ╓ все ще поганим, в╕н св╕дчить про деяке покращення ситуац╕╖, адже у попередньому ╕ндекс╕ Укра╖на мала лише 2,2 пункта. Укра╖на за р╕внем корумпованост╕ зараз вигляда╓ нав╕ть л╕пше за Рос╕ю, хоча ще р╕к тому ситуац╕я була протилежною.
 «Разом ╕з цим, корупц╕я все ще ╓ одн╕╓ю з найб╕льших перешкод, як╕ постають перед кра╖ною. Ми б дуже хот╕ли б, щоб, яким би не був уряд, в╕н працював для виконання об╕цянки Президента В╕ктора Ющенка подолати корупц╕ю», - зазначив представник «Transparency International». За його словами, пол╕тичн╕ зм╕ни в╕дбувалися дуже складно. «Але ми були вражен╕ зусиллями пол╕тичних сил з подолання кризи ╕ тим, що цей процес в╕дбувався мирно. Це те, що ми вс╕ можемо т╕льки в╕тати», - сказав М╕клош Маршалл.
 В╕н нав╕в висновки сво╓╖ орган╕зац╕╖, за якими найб╕льш╕ корупц╕йн╕ асоц╕ац╕╖ у перес╕чних громадян викликають м╕л╕ц╕я та сектор юриспруденц╕╖. Саме тому в цих сферах необх╕дн╕ особливо швидк╕ д╕╖. ╤накше дов╕ра до влади буде втрачена, а реформи не будуть завершен╕. У ц╕й ситуац╕╖ особлива в╕дпов╕дальн╕сть за прогресивн╕ зм╕ни ляга╓ на укра╖нську пол╕тичну ел╕ту, зазначив експерт.
 «Це досить вузьке в╕кно можливостей, в якому будь-який уряд повинен досягти зм╕н. Для того, щоб залучити ╕ноземних ╕нвестор╕в, необх╕дно радикально пол╕пшити ╕нвестиц╕йний кл╕мат. Це - головне завдання. В Укра╖ни нема╓ ╕ншого вибору. Це - питання виживання. Подоба╓ться уряду або не подоба╓ться ╕нтеграц╕я в ╓вропейську систему, в╕н буде вимушений проводити глибок╕ реформи», - вважа╓ М╕клош Маршалл.
 
 У США МАФ╤Я БУДЕ Т╤ЛЬКИ В МУЗЕ╥?
 В американському м╕ст╕ Лас-Вегас планують побудувати музей маф╕╖, пов╕домля╓ Укр╕нформ з посиланням на видання Сhicago Tribune. Ця незвичайна ╕дея належить меров╕ м╕ста Оскаров╕ Гудмену.
 Оскар Гудмен досить довго займався адвокатською д╕яльн╕стю ╕ став в╕домим завдяки сво╖м кл╕╓нтам, якими часто були американськ╕ маф╕оз╕ з гучними ╕менами. Серед них - Мейер Ланск╕, Тон╕ Сп╕лотро, Н╕к Скарфо та ╕нш╕.
 Тепер Оскар Гудмен пропону╓ перетворити на музей маф╕╖ стару буд╕влю м╕сцевого суду, де багато рок╕в тому слухалася його перша справа. ╤н╕ц╕атива мера п╕дда╓ться пост╕йн╕й критиц╕ з боку кер╕вництва м╕ста та актив╕ст╕в громадських орган╕зац╕й, проте Оскар Гудмен наполяга╓, що таким чином лише в╕дда╓ шану засновникам Лас-Вегаса.
 Попри дебати на тему ╕стор╕╖ м╕ста та доц╕льност╕ в╕дкриття там такого незвичайного закладу, ╕з мун╕ципального бюджету уже вид╕лили 7,5 млн. долар╕в США на створення арх╕тектурного проекту музею. Плану╓ться, що перших в╕дв╕дувач╕в в╕н зможе прийняти уже в 2008 роц╕.

 ВЖЕ Н╤ХТО Й НЕ ПИТА╢: ЗВ╤ДКИ...
 Народний депутат в╕д Парт╕╖ рег╕он╕в Ринат Ахметов пос╕в одинадцяту сходинку в рей-тингу найзаможн╕ших людей Центрально╖ та Сх╕дно╖ ╢вропи. За верс╕╓ю польського часопису «Впрост», найбагатший укра╖нець ма╓ статок у с╕м м╕льярд╕в дв╕ст╕ м╕льйон╕в долар╕в. Його випереджають десять рос╕ян. Трохи в╕дста╓ б╕знесмен ╤гор Коломойський - у нього 6,3 млрд. ╕ 13-те м╕сце в рейтингу. Дал╕ - зять екс-президента Кучми В╕ктор П╕нчук ╕з 3,5 м╕льярда долар╕в. Загалом, до першо╖ сотн╕ багат╕╖в часопис «Впрост» зарахував 15 укра╖нц╕в. А очолю╓ рейтинг губернатор Чукотки ╕ власник футбольного клубу «Челс╕» Роман Абрамович - у нього експерти нарахували 19 з половиною м╕льярд╕в долар╕в.

 КОНСУЛЬТАЦ╤╥ ДЛЯ ПОТЕРП╤ЛИХ В╤Д КОРУПЦ╤╥
 Перший Центр з правово╖ консультац╕╖ для потерп╕лих в╕д корупц╕╖ розпочав роботу в Болгар╕╖, пов╕домля╓ власний кореспондент Укр╕нформу в Соф╕╖. ╤н╕ц╕атива створення Центру належить асоц╕ац╕╖ «Прозор╕сть без кордон╕в» ╕ болгарському представництву «Transparency International». Нова установа надаватиме безкоштовну юридичну ╕ практичну допомогу людям, потерп╕лим в╕д корупц╕йних д╕й.
 Юридична допомога буде виражена в п╕дготовц╕ скарг у державн╕ ╕нстанц╕╖ та позов╕в у суди. Громадяни зможуть звертатися в Центр по безкоштовн╕й телефонн╕й л╕н╕╖ або на ╕нтернет-сайт. Так╕ центри вже ╕снують у Босн╕╖ ╕ Герцеговин╕, Хорват╕╖ ╕ Румун╕╖.
В Укра╖н╕ такий центр в╕дкриють, напевне, не скоро, бо яка користь в╕д нав╕ть дуже фахово п╕дготовлених високопрофес╕йними юристами скарг у державн╕ ╕нстанц╕╖ та позов╕в у суди, якщо там й дос╕ зас╕дають... - сам╕ зна╓те, хто...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4129

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков