Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЖИВ З УСМ╤ШКОЮ
Таким ╕ залишився у наш╕й пам’ят╕…


ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКО╥ ГОДИНИ: КОГО ВШАНОВУ╢ ДЕНЬ ГЕРО╥В
23 травня в╕дзначають День Геро╖в на честь укра╖нських вояк╕в – борц╕в за волю Укра╖ни.


ШИКУЙСЬ П╤Д УКРА╥НСЬКИМ СТЯГОМ!
Знатимемо по╕менно вс╕х Геро╖в, як╕ боролися з ворогом.


ПОМЕР ПЕРШИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРА╥НИ ЛЕОН╤Д КРАВЧУК
Першого президента Укра╖ни не стало на 89 роц╕ життя.


ВРОСТАТИ У НЕБО ТОПОЛЯМИ
Нотатки до 85-л╕ття письменника ╕ науковця Михайла Вишняка.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 15.09.2006
ДОПОМОГА З-ЗА ОКЕАНУ
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.


 Днями представники укра╖нсько╖ громади Севастополя отримали сутт╓ву допомогу в╕д укра╖нсько╖ д╕аспори Канади, США та Австрал╕╖. Ем╕грувавши в р╕зн╕ роки, наш╕ земляки об’╓днан╕ у р╕зн╕ орган╕зац╕╖ ╕ примножують сво╖ зусилля не лише для того, щоб триматися на дус╕, а й п╕дтримувати морально ╕ матер╕ально покинутих державою укра╖нц╕в Криму. Глуха влада нашо╖ кра╖ни роками не в змоз╕ орган╕зувати ф╕нансування ╓дино╖ укра╖нськомовно╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕», яка сто╖ть на нац╕онально-демократичних ╕ державницьких позиц╕ях, вид╕лен╕ кошти на розвиток мови та п╕дтримку укра╖нсько╖ культури в Севастопол╕, незважаючи на протести, навмисно бездарно розтринькуються чиновниками. Вже стало системою д╕яльност╕ управл╕ння культури не пов╕домляти завчасно про виступи укра╖нських артист╕в св╕тового масштабу, що призводить до нап╕впорожн╕х зал╕в, а значить – неефективного використання кошт╕в. Грошей в╕д одного незд╕йсненого фе╓рверка вистачило б для р╕чного функц╕онування газети!
 Саме тому допомога в╕д укра╖нсько╖ д╕аспори, яка не лише не забува╓ сво╓╖ Батьк╕вщини, плека╓ р╕дну мову ╕ нац╕ональну ╕дею, ╓ для нас безц╕нною.
 Зустр╕ч ╕з закордонними укра╖нцями в╕дбулась в нещодавно побудован╕й каплиц╕ на м╕сц╕ вид╕лено╖ земельно╖ д╕лянки п╕д майбутн╕й храм на 5-му к╕лометр╕. Отець-╕гумен Студитського Уставу ╢втим╕й Волинський з м. Вудсток (Онтар╕о, Канада) розпов╕в, що про проект «Крим» дов╕дався в╕д владики Василя ╤васюка та Лес╕ Щур, яка ╕ зложила першу пожертву. Зробила зб╕рку також Лариса Музичко; владика Роберт Москаль з Кл╕вленда опубл╕кував оголошення в газет╕ «Свобода». Церква в Укра╖н╕ ма╓ доброго пров╕дника Блаженн╕шого Любомира, ревно ставиться до справи владика Одесько-Кримський Василь ╤васюк.
 «Як казав патр╕арх Йосип, багато добрих д╕л не зроблено тому, що ╖х н╕хто не почав, ╕ ми спод╕ва╓мось, що за допомогою наших кошт╕в ви зможете розпочати буд╕вництво храму.
 Я в╕рю, що ви почина╓те тут нову добу ╕ збережете свою ╕дентичн╕сть, мову, традиц╕╖», – висловив свою упевнен╕сть отець-╕гумен.
 Жертводавц╕ живуть в р╕зних м╕стах св╕ту ╕ ╖х вс╕х об’╓днав майбутн╕й храм в Севастопол╕. Наводимо ╖х ╕мена: Мар╕я Ф╕шер-Слиж (Торонто, Канада), Леся Храплива-Щур (Лондон, Канада), В╕ра Маков╕йчук та Союз Укра╖нок у П╕вд. Австрал╕╖, Лариса Музичко (Кентон, США), Над╕я Шильник, Орися Панасюк, Ганна К╕трал, Кристина Джузич, Дар╕я Слиж╕в, Паулина Галамай, Катерина Пацула, Ольга Чмола, проф. Михайло Калинський, д-р Вальтер Содук, Зенон М’який, Д╕он╕с╕я Брочинська, Мар╕я Лесюк, Андр╕й Зварун, Ярослав Б╕гун, Люба Мишковська, Ростислав ╕ Галина Ратич, д-р Джорж Слюсарчук з дружиною, Михайло ╕ Катерина Горбань, д-р Любомир ╕ Ганна Винар, Богдан ╕ Неон╕ла Лечман, Орест ╕ Мар╕йка Небеш, Осип ╕ Ганна Мартинюк, Любомир ╕ Ганна Галуга, Тарас ╕ Мар╕чка Ковш, д-р Мирон ╕ Марта Боднар, д-р Олесь Кобилянський з дружиною, Михайло ╕ Роксолана Яримович, священик Ст╕вен Паливода та параф╕яни з м. Лорейн, Огайо (вс╕ – США).
 * * *
 Рад╕сна под╕я сталась ╕ в б╕бл╕отец╕ Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру в Севастопол╕ – учн╕ та студенти м╕ста, що вир╕зняються активною громадянською позиц╕╓ю, отримали стипенд╕╖ в╕д укра╖нц╕в д╕аспори. Вони п╕дтримують морально ╕ матер╕ально св╕дому укра╖нську молодь, вважаючи, що юнь – найб╕льший скарб кра╖ни, вона ╓ основою майбутньо╖ нац╕╖.
 Стипенд╕йну акц╕ю Канадського Товариства Приятел╕в Укра╖ни в рамках програми «Крим» п╕дтримали Фонд «Пом╕ч Укра╖н╕» при Сусп╕льн╕й служб╕ укра╖нц╕в Канади в Монтреал╕, Ф╕л╕я Укра╖нського нац╕онального об’╓днання в Монтреал╕, Епарх╕альна Управа Л╕╜и Укра╖нських Католицьких Ж╕нок Канади, Торонто ╕ Сх╕дно╖ Канади.
 Кр╕м ╕менних стипенд╕й, юнаки ╕ юнки отримали грамоти, п╕дписан╕ в╕це-президентом КТПУ Маргаритою Шп╕р. ╤з висловленою впевнен╕стю, що стипенд╕ати стануть профес╕оналами високого р╕вня ╕ збудують справд╕ незалежну державу, вручення провела координатор програм КТПУ в Укра╖н╕ п. Л╕д╕я Мадоян, яка в╕д 1992 року оп╕ку╓ться допомогою актив╕стам-патр╕отам у робот╕ з нац╕онального в╕дродження у Криму. 

На фото: Л╕д╕я Мадоян серед стипенд╕ат╕в КТПУ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 15.09.2006 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4128

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков