Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3242)
З потоку життя (6478)
Душі криниця (3520)
Українці мої... (1466)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРОКИ КРИМУ
Часом виника╓ враження, що про Крим в Укра╖н╕ потроху забувають. Не лише перес╕чн╕ громадяни....


РОЗЧАРУВАННЯ. ЩО З НИМ РОБИТИ?
Перебування тут, на самому кра╓чку мого укра╖нного Криму, не да╓ можливост╕ активно╖ участ╕ в...


НЕ ВТРАТИТИ ШАНС!
ел╕та ма╓ об’╓днатися, очистити себе в╕д полови пустомель ╕ лжепатр╕от╕в та зайняти сво╓...


П’ЯТЬ ФАЗ ╤ ОДНА
Взагал╕ само╕дентиф╕кац╕я – процес непростий ╕... болючий. Це – виб╕р на довгий час...


ВИБ╤Р БЕЗ ВИБОРУ
Натом╕сть, п’ята колона йде на вибори досить згуртованою, впевнено набираючи немалу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 01.09.2006
М╤СЦЕ ДЛЯ З`ЯСУВАННЯ СТОСУНК╤В З ЖУРНАЛ╤СТАМИ - КИ╢ВО-ПЕЧЕРСЬКА ЛАВРА
В╕ктор╕я СЮМАР

 ╤нцидент, який стався минулого понед╕лка у ст╕нах Ки╓во-Печерсько╖ лаври, показовий у багатьох аспектах. Це далеко не перша ситуац╕я, коли журнал╕ст╕в б`ють ╕ не дають виконувати сво╖ профес╕йн╕ обов`язки. Ця ситуац╕я, як ╕ попередн╕, ризику╓ так ╕ залишитися не розкритою, а винн╕, в даному випадку претенз╕╖ стосуються не кого-небудь, а арх╕╓пископа Вишгородського, нам╕сника Свято-Успенсько╖ Ки╓во-Печерсько╖ лаври Павла, так ╕ не будуть покаран╕. ╤ ще ця ситуац╕я знову демонстру╓, що журнал╕сти таки мають виконувати певн╕ процедури, як-от оформляти дозволи на зйомку, головно для того, аби добута ними ╕нформац╕я була законною.
 Коротко нагада╓мо перед╕стор╕ю конфл╕кту, як його виклала Мед╕а-профсп╕лка.
 «Ми готували матер╕ал про пом╕сну церкву», - розпов╕да╓ журнал╕стка. «За коментарями звернулись до настоятеля храму, отця Павла. Але той у в╕дпов╕дь звинуватив «5-й канал» у брехн╕, розвернувся ╕ п╕шов геть. Та побачивши, що ми продовжу╓мо його зн╕мати, повернувся разом з ╕ншими священиками. Гуртом вони поклали оператора телеканалу на землю, в╕д╕брали камеру, а з нею ╕ касету». Це були сам арх╕╓пископ, священики, церковний охоронець та люди в цив╕льному.
 Як стверджу╓ Наталя, факт нападу заф╕ксували фотоапаратом у режим╕ в╕део туристи, що були поряд. «Хоч як╕сть запису ╕ не дуже добра, проте учасник╕в ц╕╓╖ под╕╖, включно з настоятелем храму, який брав у н╕й участь, роз╕брати можна», - поясню╓ Наталя.
 Однак прес-служба Укра╖нсько╖ православно╖ церкви розповсюдила свою верс╕ю ц╕╓╖ под╕╖. Як сказано в оф╕ц╕йному пов╕домленн╕ УПЦ Московського патр╕архату, «На п╕дход╕ до храму неспод╕вано з`явилася д╕вчина в штанах ╕ безпардонно стала вимагати в отороп╕лого владики коментар з приводу чергових церковних висловлювань Президента. Було очевидно, що д╕вчина налаштована агресивно, до того ж представляла «5 канал», у якого з владикою склалися вельми напружен╕ стосунки. Нам╕сник в╕дмовився давати коментар ╕ попросив не зн╕мати, оск╕льки зйомка в музе╖ запов╕дника та монастир╕ може в╕дбуватися лише за наявност╕ дозволу. Д╕вчина з викликом дала наказ оператору «Зн╕май його, зн╕май». Це була очевидна провокац╕я. Владика повернувся ╕ попросив в╕ддати касету, у в╕дпов╕дь д╕вчина стала погрожувати депутатами та скандалом. Арх╕╓пископ з послушниками забрали касету, п╕сля цього при╖хав генеральний продюсер каналу».
 Ц╕каво, що сам священнослужитель був обурений фактами погрозу депутатами ╕ скористався можлив╕стю в оф╕ц╕йн╕й заяв╕ нагадати, що в╕н сам також депутат...
 Дал╕ прес-служба УПЦ пов╕домля╓, що кер╕вництво «5 каналу» оф╕ц╕йно вибачилося перед владикою ╕ що увечер╕ Юр╕й Стець ще раз вибачився перед владикою у телефонн╕й розмов╕ ╕ пов╕домив, що журнал╕стка Наталя Тугузова на канал╕ вже не працю╓.
 Однак на канал╕ кажуть, що ця ╕нформац╕я не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. За словами генерального продюсера «П`ятого» Юр╕я Стеця, в╕н д╕йсно попросив вибачення за зйомку без оф╕ц╕йного дозволу, однак не казав про зв╕льнення журнал╕стки. Принципово, що священики визнали факт нападу, каже продюсер, ╕ пооб╕цяли повернути касету, хоч дос╕ ╖╖ на канал╕ нема╓. А журнал╕стка Тугузова як працювала, так ╕ працюватиме на «5 канал╕» - запевнив Юр╕й Стець.
 Журнал╕стка Наталя Тугузова звернулася до Печерського в╕дд╕лу м╕л╕ц╕╖ з проханням порушити крим╕нальну справу за фактом перешкоджання виконувати профес╕йн╕ обов`язки.
 Натом╕сть досить оперативною була реакц╕я профсп╕лки. Мед╕а-профсп╕лка висловила сво╓ обурення нападом арх╕╓пископа Вишгородського, нам╕сника Свято-Успенсько╖ Ки╓во-Печерсько╖ лаври Павла та ╕нших священнослужител╕в на зн╕мальну групу «5 каналу», звернулася до кер╕вництва МВС з вимогою ретельно розсл╕дувати цей ╕нцидент та покарати винних, як це передбачено укра╖нським законодавством.
 Реакц╕я МВС на цю ситуац╕ю також буде принципово важливою, вона продемонстру╓, чи здатна м╕л╕ц╕я оперативно та адекватно д╕яти у ц╕й ситуац╕╖, чи будь-як╕ конфл╕ктн╕ ситуац╕╖ тепер будуть вир╕шуватися з огляду на пол╕тичну доц╕льн╕сть.
 Поки що ╓ серйозна претенз╕я до ГПУ, яка хоч ╕ порушила крим╕нальну справу проти депутата Калашникова, який побив журнал╕ст╕в СТБ, однак не посп╕ша╓ оприлюднювати жодних результат╕в розсл╕дування...
 В╕ктор╕я СЮМАР,
╤нститут масово╖ ╕нформац╕╖.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4098

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков