Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3569)
З потоку життя (6812)
Душі криниця (3670)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1574)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: МОВНЕ НЕВ╤ГЛАСТВО ЧИ ЗЛИЙ НАМ╤Р?
Для нас, укра╖нц╕в, останн╕ дев’ятнадцять рок╕в виявилися нелегкими роками випробовувань...


В╤ТАЛ╤Й ЛАЗОРК╤Н: «УКРА╥Н╤-НАЦ╤╥ ПОТР╤БНА НОВА ДЕРЖАВА-УКРА╥НА»
Виника╓ питання, а хто ж пров╕дники нац╕╖, що здатн╕ очолити процес реал╕зац╕╖ ц╕╓╖ нац╕онально╖...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКА Л╤ТЕРАТУРА ╤ НАЦ╤ОНАЛЬНА ╤ДЕНТИЧН╤СТЬ
Я не лише письменниця, а й читачка. Мен╕ пощастило в дитинств╕ в╕дчути смак ╕ запах слова р╕дною...


ПОВЕРНЕМО В ШКОЛУ ВИВЧЕННЯ ТВОР╤В С. РУДАНСЬКОГО «НАУКА» ТА «ПОВ╤Й, В╤ТРЕ, НА ВКРА╥НУ…»
Шанобливе ставлення до р╕дно╖ земл╕ у п╕дростаючого покол╕ння вихову╓ться в школ╕ зокрема у...


ШАХТАР ОШТРАФОВАНО ЧЕРЕЗ ОГОЛОШЕННЯ НА СТАД╤ОН╤ РОС╤ЙСЬКОЮ МОВОЮ
Про це пов╕домля╓ сайт "Футбол 24".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 01.09.2006
ЗАХИЩАТИ ╤НФОРМАЦ╤ЙНИЙ СУВЕРЕН╤ТЕТ УКРА╥НИ

ПРОЕКТ УХВАЛИ СЕКЦ╤╥ ЗАСОБ╤В МАСОВО╥ ╤НФОРМАЦ╤╥
 Ми, учасники круглого столу «Завдання св╕тового укра╖нства щодо розбудови укра╖нського ╕нформац╕йного простору», обговоривши стан ╕ перспективи розвитку ╕нформац╕йно╖ сфери Укра╖ни, а також становище укра╖номовних засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ в укра╖нськ╕й д╕аспор╕, зазнача╓мо, що саме в ╓дност╕ св╕тового укра╖нства - запорука усп╕шно╖ ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни в глобальне середовище ╕ збереження та збагачення нац╕онально╖ самобутност╕ укра╖нц╕в.
 ╢днання укра╖нц╕в, котр╕ мешкають в Укра╖н╕ ╕ д╕аспор╕, — неодм╕нний спос╕б загальнонац╕онально╖ консол╕дац╕╖, зм╕цнення позиц╕й укра╖нсько╖ нац╕╖ ╕ держави у св╕товому сп╕втовариств╕.
 Проведена дискус╕я про значну роль засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖ у питанн╕ залучення укра╖нсько╖ громадськост╕ до процесу формування позитивного ╕м╕джу Укра╖ни в ╓вропейському ╕ св╕товому економ╕чному, науковому, св╕товому, культурному, ╕нформац╕йному простор╕, а також утвердження свободи слова, забезпечення в╕дкритост╕ та прозорост╕ в д╕яльност╕ влади, ╕нтеграц╕╖ нашо╖ держави до ╓вропейсько╖ та св╕тово╖ сп╕льнот, об’╓днала нас в головному: необх╕дност╕ ч╕тко ╕ посл╕довно в╕дстоювати нац╕ональн╕ ╕нтереси, дбати про позитивний ╕м╕дж Укра╖ни в св╕т╕, обер╕гати мир та злагоду в сусп╕льств╕, захищати ╕нформац╕йний суверен╕тет Укра╖ни.
 Беручи до уваги складн╕сть соц╕ально-пол╕тично╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕, враховуючи те, що проти Укра╖ни з боку Рос╕╖ та ╖╖ м╕сцевих сател╕т╕в фактично оголошено ╕нформац╕йну в╕йну, яка нин╕ вступила в нову, надзвичайно активну фазу, а також той факт, що преса, ╕нформац╕йний, книговидавничий прост╕р окупован╕ в Укра╖н╕ чужоземними виданнями, а отже, працюють не в ╕нтересах укра╖нського народу, ми зверта╓мося до чинно╖ укра╖нсько╖ влади з вимогою б╕льш ч╕ткого ╕ неухильного в╕дстоювання укра╖нських нац╕ональних ╕нтерес╕в, у тому числ╕ у сфер╕ ╕нформац╕йно╖ пол╕тики. Адже в╕домо, що ╕нформац╕я, особливо новини, надзвичайно ефективна зброя. Ця зброя на укра╖нськ╕й територ╕╖, за сприяння попереднього режиму, опинилася в руках недруг╕в Укра╖ни, як╕ нер╕дко використовують ╖╖ не на користь нац╕ональним ╕нтересам нашо╖ держави.
 П╕дтримуючи ╕н╕ц╕ативи Президента Укра╖ни, Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни щодо налагодження т╕сно╖ вза╓мод╕╖ орган╕в виконавчо╖ влади ╕з засобами масово╖ ╕нформац╕╖, встановлення зв’язк╕в ╕ проведення конструктивного д╕алогу з громадськ╕стю задля реал╕зац╕╖ зрозум╕ло╖ громадянам стаб╕льно╖ економ╕чно╖ та соц╕ально╖ пол╕тики, формування демократичного сусп╕льства, ми вважа╓мо за необх╕дне:
 удосконалити законодавчу систему, яка б стояла на сторож╕ людських прав, забезпечувала на практиц╕ нормальн╕ умови для свободи слова ╕ преси, р╕вняючись на досв╕д св╕тових демократичних сусп╕льств;
 створити громадське теле- та рад╕омовлення, перерозпод╕ливши на його користь частоти ╕ час мовлення;
 розробити та подати Уряду нац╕ональну програму, яка буде сприяти зростанню духовно╖ складово╖ ╕нформац╕йного простору;
 забезпечити техн╕чн╕ та ф╕нансов╕ умови для нормального розповсюдження сигнал╕в Всесв╕тньо╖ служби рад╕о «Укра╖на» з таким розрахунком, щоб забезпечити чутн╕сть передач в ус╕х рег╕онах св╕ту, де найчисельн╕ш╕ укра╖нськ╕ громади, ╕ особливо на територ╕╖ Рос╕╖ (Центр, Москва, Далекий Сх╕д) ╕ Казахстану;
 позбутися монопол╕зму «Укрпошти» у справ╕ розповсюдження ╕ доставлення передплатникам пер╕одичних видань через а) обмеження ц╕н на ц╕ послуги; б) стимуляц╕ю створення альтернативних структур у цьому питанн╕; в) перерозпод╕л ╕ приватизац╕ю частини матер╕ально╖ бази «Укрпошти» в центр╕ ╕ на м╕сцях для виконання цих завдань;
 в╕дрегулювати судочинство, позбавивши можливост╕ владн╕ та ол╕гарх╕чн╕ структури розоряти ╕ душити ЗМ╤ через суди, для чого: а) обмежити законодавчо суми штраф╕в за позовами на захист чест╕ й г╕дност╕; б) заборонити державним чиновникам ус╕х ранг╕в подавати позови на захист чест╕ ╕ г╕дност╕, а рекомендувати ╖м в╕дстоювати свою честь ╕ г╕дн╕сть публ╕чно - у засобах масово╖ ╕нформац╕╖;
 припинити тиск на ЗМ╤ за допомогою податкових, силових та ╕нших контролюючих орган╕в, заборонивши ╖м проводити безп╕дставн╕ (позапланов╕) перев╕рки та накладати надуман╕ штрафи;
 зв╕льнити на перех╕дний пер╕од подолання кризи у галуз╕ сусп╕льних комун╕кац╕й укра╖номовну пресу, укра╖номовне книговидання, видання пер╕одики та книг ╕ншими нац╕ональними мовами, призначених для нацменшин (за квотами, пропорц╕йними до чисельност╕ нацменшин) в╕д податку на додану варт╕сть; забезпечити ╕нш╕ пр╕оритети для названих категор╕й (пом╕рн╕сть орендно╖ плати, знижки тариф╕в на пересилання друковано╖ продукц╕╖ тощо).
 Ми зверта╓мося до пол╕тичних сил в Укра╖н╕ з вимогою у сво╖й ╕нформац╕йн╕й пол╕тиц╕ послуговуватися не вузькопарт╕йними чи корпоративними потребами, а керуватися насамперед державницькими ╕нтересами.
 Ми зверта╓мося до прац╕вник╕в засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖: боротьба за свободу слова - справа не лише пол╕тик╕в, але й журнал╕ст╕в. Чесне ╕м`я для журнал╕ста - його основний кап╕тал. Якщо ми хочемо жити у демократичн╕й кра╖н╕, де поважають закони, мусимо посл╕довно в╕дстоювати принципи свободи слова ╕ право на об’╓ктивну, неупереджену ╕ незаангажовану ╕нформац╕ю.
 Разом з тим, ми визна╓мо, що шлях до об’╓ктивно╖ ╕нформац╕╖ лежить через створення ╕нститут╕в захисту журнал╕ст╕в, кодексу журнал╕стсько╖ етики. Ми п╕дтриму╓мо ╕дею створення Ради з ╕нформац╕йно╖ пол╕тики при Президентов╕, до яко╖ б ув╕йшли представники Нац╕онально╖ сп╕лки журнал╕ст╕в, незалежних мед╕а-профсп╕лок, в╕дом╕ журнал╕сти та менеджери у сфер╕ ЗМ╤.
 Враховуючи наявн╕сть у кра╖нах близького ╕ далекого заруб╕жжя значного представництва укра╖номовних ЗМ╤, яке проте ма╓ бути ╕стотно вагом╕шим, ми зверта╓мося до чинно╖ укра╖нсько╖ влади з вимогою б╕льш активно сприяти розвитку заруб╕жних укра╖нських засоб╕в масово╖ ╕нформац╕╖, розробц╕ ╕ впровадженню Нац╕онально╖ концепц╕╖ державно╖ пол╕тики щодо закордонного укра╖нства та ╖╖ економ╕чного, ╕нституц╕йного, орган╕зац╕йного та ╕нформац╕йного забезпечення, а також удосконалення науково-╕нформац╕йного забезпечення св╕тового укра╖нського руху. Керуючись нац╕ональними ╕нтересами, необх╕дно на державному р╕вн╕ дбати про розширення сегмента укра╖нсько╖ мови, культури, науки, ╕нформац╕╖ у св╕тових ╕нформац╕йних мережах.
 Зверта╓мося до журнал╕ст╕в, прац╕вник╕в мас-мед╕а: пам’ятаймо, що, незалежно в╕д пол╕тичних уподобань, нац╕ональн╕ ╕нтереси мають бути понад усе. Заклика╓мо вас до об’╓ктивного та неупередженого висв╕тлення под╕й ╕ факт╕в сусп╕льно-пол╕тичного життя кра╖ни, утвердження г╕дного м╕жнародного ╕м╕джу Укра╖ни, а також до толерантност╕, дотримання норм журнал╕стсько╖ етики!

 P. S. «Св╕тлиця» запропонувала записати до ухвали пункти, як╕ передбачали б службову та крим╕нальну в╕дпов╕дальн╕сть посадовц╕в за зрив виконання в╕дпов╕дних постанов уряду та Держбюджету Укра╖ни (ми детальн╕ше вже писали про це в «КС»), якими задекларована п╕дтримка та розвиток укра╖нськомовно╖ преси в Укра╖н╕. Але, напевне, для тако╖ ухвали це занадто конкретний пункт...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 01.09.2006 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=4097

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков