Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 21.07.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#30 за 21.07.2006
УКРА╥НСЬК╤ ПЕРЕМОГИ СЕВАСТОПОЛЯ
Лариса ДИКА

  Справжньою под╕╓ю року стала для нас перемога на орган╕зованому Союзом укра╖нок М╕жнародному конкурс╕ «М╕й р╕дний край». Почесн╕ 1, 2 та 3-╓ м╕сця ╕з 194 пос╕ли всього 33 учасники. Нам випала честь не т╕льки представляти на конкурс╕ Севастополь, а й здобути ╤ прем╕ю в ном╕нац╕╖ «Укра╖на на новому шляху». Автором роботи стала студентка нашого Севастопольського ╕ндустр╕ально-педагог╕чного коледжу Герасимова ╢вген╕я.
 Тему досл╕дження вибрали не в╕дразу. Вир╕шили порадитися з головою Союзу укра╖нок Севастополя п. Богданою Михайл╕вною Процак, яка п╕дказала нам розпов╕сти про ╕стор╕ю створення сайту «Укра╖нське життя в Севастопол╕» (http://ukrlife.org). Про ╕снування такого сайту ми, в╕дверто кажучи, на св╕й превеликий сором, нав╕ть не п╕дозрювали. Тому на початку сво╓╖ роботи нав╕ть не могли соб╕ уявити, наск╕льки захоплюючий, новий ╕ великий св╕т чека╓ на нас.
 Розпочали роботу, звичайно ж, з╕ знайомства з самим засновником сайту – Миколою Владз╕м╕рським. Перша наша зустр╕ч в╕дбулася у нього вдома ╕ тривала понад три години. Спочатку в╕н розпов╕в нам про ╕стор╕ю створення сайту, про людей, як╕ стояли б╕ля виток╕в цього починання, про труднощ╕ та усп╕хи на складному шляху розвою. Микола ╤ванович показав нам к╕лька сотень його газетних публ╕кац╕й, в яких ч╕тко просл╕дкову╓ться калейдоскоп под╕й, пов’язаних з укра╖нським життям в Севастопол╕, з етапами утвердження укра╖нського соц╕уму в межах
м╕ста.
 А пот╕м почалося справжн╓ священнод╕йство: автор запросив нас на той ун╕кальний остр╕в ╕нтернет╕всько╖ мереж╕, який ми сам╕ ран╕ше н╕коли не в╕дв╕дували. В╕дкриття, одкровення, потряс╕ння, схвильован╕сть, рад╕сть... Усе це ми пережили, гортаючи стор╕нку за стор╕нкою, рубрику за рубрикою. В╕дкривали для себе нов╕ ╕мена, нов╕ факти з минулого ╕ сьогодення Укра╖ни та Севастополя, знаходили р╕дк╕сн╕ газетн╕ та журнальн╕ публ╕кац╕╖, л╕тературн╕ твори, яких у жодн╕й з б╕бл╕отек Севастополя нема╓, щиро см╕ялися з анекдот╕в, п╕дсп╕вували п╕сн╕ з музичних файл╕в, розглядали фотограф╕╖. На прощання Микола ╤ванович дав нам для ближчого знайомства комп'ютерний диск з матер╕алами сайту. Була у нас з Миколою ╤вановичем ще й друга зустр╕ч, не менш ц╕кава.
 Тепер можна було починати роботу. Зупинилися на назв╕ «Ц╕люще джерело», бо, на наш погляд, саме вона найточн╕ше переда╓ ╕дейний зм╕ст самого сайту: «Укра╖нське життя в Севастопол╕» ╓ джерелом, хоч ╕ в╕ртуальним, але осередком укра╖нсько╖ нац╕онально╖ культури, ╕стор╕╖, л╕тератури, осв╕ти – укра╖нського нац╕онального начала в Севастопол╕. Це джерело надиха╓, ╕нформу╓, вчить – форму╓ нац╕ональну ╕дею у св╕домост╕ тих, хто вже сьогодн╕ в╕дчува╓ себе укра╖нцем на Севастопольськ╕й земл╕, ╕ тих, хто ще т╕льки хоче прилучитися до укра╖нських духовних скарб╕в.
 Спочатку Женя написала чорновий вар╕ант творчо╖ роботи. Дещо допрацьовували, зм╕нювали, ╕ ось, нарешт╕, робота готова ╕ в╕д╕слана на конкурс. ╤ ось ми отримали зв╕стку про перемогу нашого твору!
 Знаковим стало те, що з нагоди нагородження конкурсант╕в-переможц╕в на Ки╖вську землю ми ступили саме в день святкування 10-╖ р╕чниц╕ Конституц╕╖ Незалежно╖ Укра╖ни. Свято нагородження в╕дбулося в Будинку вчителя на одн╕й ╕з центральних ╕ найгарн╕ших вулиць столиц╕ нашо╖ Батьк╕вщини – Володимирськ╕й. Церемон╕я нагородження була урочистою ╕ проникнутою патр╕отичним пафосом. Щир╕ схвильован╕ слова орган╕затор╕в конкурсу ╕ самих конкурсант╕в, щаслив╕ посм╕шки, укра╖нськ╕ п╕сн╕, св╕тлий п╕днесений настр╕й, фотографування на пам’ять.
А пот╕м – захоплююча екскурс╕я по Ки╓ву з казковою ╕ величною неповторн╕стю його вулиць, церков, пам’ятник╕в, з Дн╕пром ╕ його мостами, з сердечними людьми.
 Разом з нами перемогли землячки – Ганна Хаб╕булл╕на з Севастопольського нац╕онального техн╕чного ун╕верситету за роботу «Яким я хочу бачити св╕й край, його майбутн╓ (через призму Помаранчево╖ революц╕╖)» – ╤ прем╕я у ном╕нац╕╖ «Укра╖на на новому шляху», Ольга Федорченко з СНТУ – ╤╤ прем╕я за роботу «Дух нац╕╖, житт╓в╕ шляхи, дол╕ зв’язки покол╕нь» у ном╕нац╕╖ «Проблеми нац╕онального виховання та тендерно╖ р╕вност╕», Катерина Копотун – з Севастопольського медичного коледжу – ╤╤ прем╕я за тв╕р «В╕рний присяз╕» про начальника ТРК ВМС ЗС Укра╖ни «Бриз» Мирослава Мамчака у ном╕нац╕╖ «Видатн╕ постат╕ – горд╕сть Укра╖ни» та Ал╕на Шевченко з г╕мназ╕╖ № 8, яка отримала диплом ╤╤╤ ступеня у ном╕нац╕╖ «╤стор╕я мого краю».
 Ми отримали дипломи з п╕дписами голови Союзу укра╖нок народного депутата п. Л╕л╕ Григорович та голови конкурсно╖ ком╕с╕╖ п. Ростислави Федак з╕ Львова.
 Подяки за участь отримали Дмитро Доценко та Марина Степчук з СНТУ, Олександра Севрюк з школи № 49, Валер╕я Богатирьова з пол╕техн╕чного л╕цею та Пол╕на Ковальова з школи № 3.
 Подякою «за виховання ел╕ти нац╕╖» в╕дзначене управл╕ння осв╕ти та науки СМДА та кер╕вництво згаданих навчальних заклад╕в.
 Твори переможц╕в за сприяння М╕н╕стерства у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту видан╕ в окрем╕й книз╕ «М╕й р╕дний край-2005 - 2006», що стало великою при╓мн╕стю для учасник╕в.
 День став для нас незабутн╕м. На перон р╕дного Севастополя вийшли в п╕днесеному настро╖ ╕ з твердим нам╕ром: неодм╕нно взяти участь у наступному, 10-му юв╕лейному конкурс╕ «М╕й р╕дний край–2007», спробувати юн╕ творч╕ сили, якими так багата Укра╖на ╕ наш Севастополь.
 Лариса ДИКА,
викладач укра╖нсько╖ л╕тератури Севастопольського ╕ндустр╕ально-педагог╕чного коледжу.
 
ВРАЖЕННЯ

 Катя Копотун:
 - При╓мно було п╕д час по╖здки до Ки╓ва познайомитись з╕ сво╖ми ровесниками з р╕дного Севастополя. Вони, як ╕ я, мр╕ють про щасливе майбутн╓ мо╓╖ кра╖ни, вивчають ╕стор╕ю, досл╕джують минуле ╕ прагнуть до вдосконалення сьогодення. Я вдячна дол╕ за цей подарунок!

 Ольга Федорченко:
 - В╕д по╖здки до столиц╕ нашо╖ Батьк╕вщини залишилось враження, що ╓днання Заходу та Сходу Укра╖нсько╖ Держави в╕дбувалось саме там, на сцен╕ Будинку вчителя. ╤ ╓днання не за наказом, не на папер╕, а справжн╕й резонанс щирих сердець, об’╓днаних почуттям любов╕ до Укра╖ни. Дос╕ в душ╕ зворушення до сл╕з, обм╕н адресами, вза╓мн╕ запрошення в гост╕ ╕ упевнен╕сть в тому, що т╕льки патр╕отична молодь здатна створити щасливе майбутн╓ Укра╖ни.

 Ганна Хаб╕булл╕на:
 - Я вважаю, що так╕ заходи сприяють зростанню почуття нац╕онально╖ ╓дност╕ та соборност╕ у нашо╖ молод╕, ╕ просто рада цьому. Дякувати Господов╕, що в мо╓му житт╕ в╕дбулася така под╕я: завдяки саме ╖й у мене залишилося ст╕льки спогад╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #30 за 21.07.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3997

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков