Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4075)
З потоку життя (7212)
Душі криниця (3864)
Українці мої... (1531)
Резонанс (1697)
Урок української (999)
"Білі плями" історії (1792)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРЕЗЕНТУВАЛИ «КРИМСЬК╤ СОНЕТИ» М╤ЦКЕВИЧА УКРА╥НСЬКОЮ ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЮ
Презентац╕я видання в╕дбулась у Кримському дом╕


У КРИМУ «МОЛОД╤ЖН╤ К╤БЕРДРУЖИНИ» ОКУПАНТ╤В ШУКАЮТЬ «ЕКСТРЕМ╤ЗМ» В ╤НТЕРНЕТ╤
про це у сво╓му зв╕т╕ пов╕домля╓ "Асоц╕ац╕я ре╕нтеграц╕╖ Криму".


ВАКЦИНА ДЛЯ УКРА╥НСЬКОГО КРИМУ
Прищепитися в╕д коронав╕русу можна на адм╕нмеж╕.


ЯК ПУТ╤НА П╤Д Г╤ТЛЕРА ГРИМУЮТЬ
Що сто╖ть за новою статтею «с╕рого ╕деолога» Кремля: безсоромна презентац╕я ново╖...


У КИ╢В╤ В╤ДКРИЛИ ВИСТАВКУ ПРО КУЛЬТУРУ КРИМСЬКИХ ТАТАР «ШЛЯХ КРИМ/YOL QIRIM»
На вас чекають ш╕сть тематичних зал╕в, близько 200 експонат╕в та насичена культурна програма", -...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 02.06.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 02.06.2006
Палять американськ╕ прапори й... курортний сезон
В╕ктор ХОМЕНКО.

П╕д гаслом „Не впустимо НАТО в Укра╖ну!" з минуло╖ суботи трива╓ п╕кетування морського торгового порту Феодос╕╖ "в╕тренк╕вцями", компарт╕йцями, "рег╕оналами" ╕ м╕сцевими жителями, хоча американське вантажне судно, яке прибуло у Феодос╕ю в рамках п╕дготовки до щор╕чних укра╖нсько-американських навчань "С╕-Бриз" порт покинуло вже у понед╕лок.
Б╕льше двадцяти депутат╕в Феодос╕йсько╖ м╕ськради ╕н╕ц╕ювали проведення позачергово╖ сес╕╖, на як╕й м╕сто оголошено "територ╕╓ю без НАТО".
Перед цим  п╕кетник╕в у наметах б╕ля вор╕т порту запалювати до р╕шуч╕ших д╕й при╖хала л╕дер прогресивних соц╕ал╕ст╕в Натал╕я В╕тренко. Збуджен╕ ╖╖ промовами м╕тингувальники почали вимагати в╕дставки начальника порту Олександра Чумаченка та нав╕ть штурмувати зачинен╕ ворота порту.
Представник Президента Укра╖ни в Криму Геннад╕й Москаль, на м╕сц╕ розбираючись у ситуац╕╖ в Феодос╕╖, заявив п╕д час зустр╕ч╕ з м╕ськими депутатами: за ╕нформац╕╓ю, яку ма╓, дозв╕л ек╕пажу П╕вн╕чноатлантичного альянсу дала Верховна Рада Укра╖ни ще тор╕к. Жодних порушень законодавства нема╓, проте оф╕цери М╕ноборони повинн╕ були при╖хати в Феодос╕ю, ╕нформувати населення заздалег╕дь значно ширше. Про що Г. Москаль й допов╕в Президенту та запропонував йому направити сюди представник╕в М╕ноборони, доки вантаж "заморозять" в порту.
Нин╕ п╕кетник╕в дедал╕ менша╓, хоча до них при╓дналися пророс╕йськи налаштован╕ актив╕сти ╕з Севастополя, С╕мферополя й Алупки. Вони так ╕ не пов╕рили, що корабель п╕д прапором НАТО прибув з метою участ╕ у навчаннях ╕ вперто твердять: ╕ноземний вантаж призначено для ново╖ натовсько╖ бази в район╕ Старого Криму, блокують вс╕ чотири
п╕д'╖зди до морпорту, й надал╕ не даючи можливост╕ вивезти вивантажен╕ з американського судна на берег контейнери ╕ техн╕ку на восьми важковаговиках. Хоча представники М╕ноборони уже вкотре пояснили: в Феодос╕ю доставлено техн╕ку й будматер╕али для вдосконалення навчально-тренувально╖ бази для Старокримського пол╕гону ВМС Укра╖ни. Американськ╕ й укра╖нськ╕ спец╕ал╕сти збираються збудувати тут к╕лька ангар╕в для розм╕щення учасник╕в чергових м╕жнародних миротворчих навчань "С╕-Бриз-2006", проведення яких заплановано на липень-серпень. Навчання, для яких привезли техн╕ку, мають початися 17 липня. Верховна Рада сво╓╖ згоди на ╖х проведення ще не дала, ма╓ розглянути це питання на сво╓му першому ж зас╕данн╕ сьомого червня. До того часу п╕кетники розходитися не збираються.
...Тим часом, ╕нцидент в порту аж н╕як не заважа╓ ╕нтел╕генц╕╖ м╕ста-курорту й численним його гостям в╕дзначати 195-р╕ччя Феодос╕йського кра╓знавчого музею, де в╕дбулися представницьк╕ науков╕ читання, розглянуто актуальн╕ теми з ╕стор╕╖ й археолог╕╖ П╕вденно-Сх╕дного Криму, еколог╕╖ рег╕ону, кра╓знавства й туризму. Пров╕дн╕ вчен╕ ВНЗ ╕ музе╖в-запов╕дник╕в п╕дкреслили значну ╕сторичну ц╕нн╕сть одного ╕з найстар╕ших музе╖в не лише Укра╖ни, а й ╢вропи, де нин╕ трудяться справжн╕ профес╕онали сво╓╖ справи. У велик╕й галерейн╕й зал╕ музею-юв╕ляра в╕дкрито виставку роб╕т м╕сцевих художник╕в, в╕дбулася презентац╕я книги "Феодос╕я: новий кримський пут╕вник". Але чергова антинатовська акц╕я вже встигла добряче з╕псувати курортний сезон, як переконан╕ феодос╕йц╕, саме на користь рос╕йських конкурент╕в.
___

"Пол╕тичним шоу" назвав глава МЗС Укра╖ни Борис Тарасюк под╕╖ навколо розвантаження американського судна у Феодос╕╖. За його словами, так╕ протести ╓ порушенням громадського порядку та провокац╕╓ю з пол╕тичним п╕дтекстом.
На думку м╕н╕стра закордонних справ, актив╕сти протестують не в тому м╕сц╕. "Маю одну пораду для ╕н╕ц╕атор╕в ц╕╓╖ провокац╕╖, - заявив м╕н╕стр, - звернути увагу на неподобства, пов'язан╕ з використанням безкоштовно д╕лянок земл╕, споруд п╕дрозд╕лами рос╕йського Чорноморського флоту, на порушення законодавства Укра╖ни, а також двосторонн╕х домовленостей".

RadioSvoboda.Ua.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 02.06.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3876

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков