Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 27.12.2002 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 27.12.2002
Новини України і Криму
журналісти

У ПАРЛАМЕНТІ "ЗАКІНЧИЛАСЬ ВІЙНА"
Президент України Леонід Кучма під час прес-конференції 25 грудня висловив задоволення, що  у парламенті "закінчилась війна" і роботу Верховної Ради розблоковано. Але при цьому він відзначив, що для нього головним є не сама подія розблокування парламенту, а ефективність його подальшої роботи.
Разом з тим Президент підкреслив, що "краще поганий мир, ніж хороша війна". А тому  він задоволений, що ця війна у Верховній Раді закінчилася, якщо це справді так. "Сподіваюсь, - сказав Леонід Кучма, - що вчорашній задекларований компроміс народних депутатів є правдою, а не чиїмось черговим кроком". За словами глави держави, яскравим свідченням цьому може стати голосування законопроекту про Державний бюджет на 2003 рік, коли мова йтиме про "конкретні речі".
* * *
Україна може зустріти Новий рік із схваленим Державним бюджетом на 2003 рік. 25 грудня народні депутати 350 голосами схвалили постанову про прийняття у другому читанні законопроекту про Державний бюджет України на 2003 рік. Не підтримала цей документ лише фракція Компартії України.
* * *
Зміни основних параметрів доопрацьованого Кабінетом Міністрів України для  розгляду у повторному другому читанні проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2003 рік" характеризуються такими показниками:
- валовий внутрішній продукт - 240 млрд. грн., що менше попереднього прогнозу на 7 млрд. гривень;
- темп зростання реального ВВП - 4 відсотки (без змін);
- індекс споживчих цін (до попереднього року) - 105,2 відсотка (проти 107,7 відсотка);
- офіційний середньорічний обмінний курс - 5,48 гривні за долар США (проти 5,57 грн./дол. США).
Уточнення основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2003 рік загалом вплинуло на зменшення доходів бюджету на 1,2 млрд. грн.
У результаті проведеного уточнення обсягу доходів Державного бюджету України пропонується його затвердити у сумі 49,1 млрд. гривень, що на 72,7 млн. гривень більше від попереднього прогнозу, поданого Урядом на розгляд Верховній Раді України на початку листопада поточного року. При цьому загальний фонд державного бюджету зменшується на 0,6 млрд. грн., а спеціальний відповідно збільшується в основному за рахунок збільшення надхо-джень до дорожнього фонду.
Подальше збільшення доходів Державного бюджету на 2003 рік можливе лише у разі прийняття законопроектів з питань оподаткування, поданих Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 5 грудня 2002 року та опрацьованих відповідною робочою групою.


ТРАГЕДІЯ В ІРАНІ
 Президент України Леонід Кучма у зв'язку з авіакатастрофою пасажирського літака Ан-140 українсько-російської компанії "Аероміст", що сталася 23 грудня 2002 року в місті Ісфахан (Іран) і призвела до значних людських жертв, своїм Указом оголосив 26 грудня 2002 року Днем трауру в Україні.
Літак авіакомпанії "Аероміст-Харків", бортовий номер UR 14003, врізався в гору на підльоті до аеропорту  Ісфахан. Перед цим літак, який рухався за маршрутом Харків - Трабзон - Ісфахан, здійснив дозаправку в аеропорту турецького міста Трабзон. За повідомленням Харківського державного авіаційного виробничого підприємства, на борту літака перебувала делегація фахівців авіабудівних підприємств України та Росії (38 пасажирів, в тому числі одна дитина 1995 року народження та 6 членів екіпажу), які планували взяти участь в урочистому заході з нагоди презентації другого літака Іран-140 спільного українсько-іранського виробництва та нараді представників підприємств, що задіяні у постачанні комплектуючих для згаданого літака. У катастрофі загинули всі пасажири: 39 громадян України і 5 громадян Росії.

МОЖЛИВА  ДИВЕРСІЯ?
Народний депутат, член фракції "Трудова Україна", колишній міністр оборони Олександр Кузьмук не виключає можливості, що катастрофа українського літака
Ан-140 стала результатом диверсійного акту. Він заявив журналістам під час пленарного засідання Верховної Ради, що "сьогодні можливе все" і він  "нічого зараз не виключає", але, на його думку,  "треба вірити висновкам комісії".
О. Кузьмук упевнений: в ситуації з катастрофою українського літака Ан-140, що сталася над територією Ірану, "однією версією обмежитися важко, тому експерти розходяться у думці, шукаючи причини трагедії".  "У будь-якому разі причину треба знати, - вважає народний депутат, - тому що літак хороший, екіпаж добре підготовлений".
Народний депутат, член фракції КПУ, глава парламентського комітету з питань оборони Георгій Крючков, оцінюючи обґрунтованість версії про диверсійний акт стосовно українського літака, який зазнав аварії в Ірані, заявив, що "не можна виключати такий варіант, так само як і те, що літак могли заправити не тим пальним, що помилилися пілоти або супровід літака". Депутат підкреслив: "право на існування має будь-яка версія, оскільки ніхто сьогодні не може сказати, як насправді сталася ця трагедія".
Голова Загальновійськової спілки України Олег Калашников упевнений, що диверсійний акт щодо українського літака Ан-140, який зазнав катастрофи в Ірані, "міг мати місце". Про це він заявив журналістам під час прес-конференції, присвяченої 5-річчю Загальновійськової спілки України. На думку О. Калашникова, "це явна і вже не перша спроба з боку певних кіл Заходу не допустити українську авіаційну промисловість на світовий ринок".

БОРГИ НАШІ...
На початок грудня заборгованість по заробітній платі в АРК складала 86,5 млн. грн, причому з початку поточного року вона зросла на 3,8 млн. грн. Про це повідомив міністр праці і соціального захисту Олексій Нестеренко на засіданні уряду автономії 24 грудня.За словами О. Нестеренка, майже 35% загальної суми заборгованості складають борги по зарплаті працівникам сільського господарства, 31,1% - заборгованість у промисловості, 30,3% - у будівельній галузі. На сьогоднішній день ця проблема актуальна для 15 з 25 регіонів Криму, - підкреслив міністр.
З початку року в цілому по Криму вдалося скоротити заборгованість по зарплаті на 7 млн. грн. Найуспішніше ця робота ведеться в Алушті і Джанкої, де борги скорочені відповідно на 60% і 34%. Разом з тим, відставання від графіка погашення заборгованості спостерігаються у всіх регіонах республіки, - відзначив О. Нестеренко. "Поряд з об'єктивними причинами, організаційні заходи ще не були до кінця вичерпані", - вважає міністр.


АЖ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ!
Голова Ради міністрів АРК Сергій Куницин доручив галузевим міністерствам, рескомітетам і місцевим органам виконавчої влади до кінця року цілком ліквідувати заборгованість по зарплаті перед працівниками бюджетної сфери.
Усі винні в невиконанні даного доручення зазнають найсуворіших покарань, аж до звільнення від займаної посади, - підкреслив глава кримського уряду. За його словами, Новий рік усі кримські бюджетники повинні зустріти без заборгованості. Як повідомляє прес-служба Ради міністрів, С. Куницин також доручив своїм заступникам провести в містах і районах автономії наради з питань ліквідації заборгованості.


В ГОСТЯХ - ЯК УДОМА...
Депутатський запит на ім'я Президента Л. Кучми "про доцільність подальшого перебування Віктора Черномирдіна на дипломатичній роботі в Україні" внесли на розгляд парламенту члени політичної групи Українського народного руху Олександр Гудима та В'ячеслав Кириленко.
Підставою для депутатського запиту став виступ російського посла на "круглому столі" в Києві 19 грудня 2002 р., де Віктор Черномирдін "в образливій формі намагався давати вказівки українському Міністерству закордонних справ щодо того, якими повинні бути відносини України з США та європейськими країнами, і, по суті, закликав до згортання цих відносин", - говориться в документі. Депутати вважають, що дії В. Черномирдіна "несумісні зі статусом дипломата, а також завдають шкоди стосункам між двома сусідніми країнами та їх народами".
За попередніми даними, запит буде винесено на голосування цієї п'ятниці.


ПРОЩАВАЙТЕ, "ХРУЩОВКИ"?
Рада міністрів АРК прийняла постанову "Про реконструкцію житлових будинків перших масових серій".
У документі, зокрема, відзначається, що першочерговими завданнями при проведенні рекон-струкції цих житлових будинків є вирішення проблем енергозбереження, заміна інженерного устаткування і використання піддахового простору для розширення квартир верхніх поверхів за рахунок надбудови мансард.
Відповідно до постанови Міністерство архітектури і будівельної політики разом з Рескомітетом по ЖКГ повинні організувати розробку республіканської програми реконструкції житлових будинків перших масових серій. На розробку програми, а також розробку і реалізацію показових експериментальних проектів планується виділити 2 350 тис. грн. Ці кошти повинні бути передбачені при складанні проекту бюджету автономії і підготовці плану капітальних вкладень на 2003 рік.
Міським головам доручено в двомісячний термін підготувати пропозиції щодо створення фондів відселення, необхідних для проведення реконструкції, і направити їх у Міністерство архітектури і будівельної політики АРК.


В'ЯЧЕСЛАВУ ЧОРНОВОЛУ БУЛО Б ЛИШЕ 65...
"Блажен той муж, воістину блажен,
котрий не був ні блазнем, ні вужем.
Котрий вовік ні в празники, ні в будні
не піде на збіговиська облудні..."
Ліна Костенко.
"Багатовимірність діяльності В'ячеслава Чорновола: літературознавець, публіцист, журналіст, видавець, політик" - науково-практична конференція під такою назвою відбулася у київському Національному музеї Тараса Шевченка. Захід пройшов за сприяння громадської організації "Музей шістдесятництва" і був присвячений 65-річчю від дня народження видатного політика, громадського та державного діяча, правозахисника, публіциста і журналіста, Героя України В'ячеслава Чорновола.
"Чорновольські читання", які тривають в Україні з 1 грудня, засвідчили, що В'ячеслав Чорновіл залишається в людській пам'яті як великий лідер великої нації. Він і зараз живе разом з нами і спонукає, і закликає нас до дії, зазначив у своєму вітальному слові голова громадської організації "Музей шістдесятництва" Микола Плахотнюк.
У столиці 24 грудня - у день народження В'ячеслава Чорновола  відбувся ряд заходів. Серед них - покладання квітів до могили Героя України, виїзд на місце загибелі патріота,  відкриття кабінету-музею В'ячеслава Чорновола, презентація першого тому його творів та вечір, присвячений пам'ятній даті.


У ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ
Відповідно до розпорядження Президента України Леоніда Кучми 19 грудня, у День святого Миколая, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, з малозабезпечених і незаможних родин, дітям військовослужбовців і правоохоронців, що загинули під час виконання службових обов'язків, вручені новорічні подарунки від Президента України Леоніда Кучми.
Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Олександр Діденко в День святого Миколая відвідав Гвардійську республіканську загальноосвітню спецшколу-інтернат. В цій піклувальній установі перебуває 239 вихованців  віком від 7 до 17 років - це діти-сироти і діти, що залишилися без батьківського піклування.
За дорученням Глави держави О. Діденко привітав дітей зі святом і вручив  новорічні подарунки - теплі куртки і зимове взуття. "Святий Миколай - один із найулюбленіших святих в усьому світі. Народна традиція дала йому багато імен: його називають чудотворцем, угодником Божим. Віруючі вшановують його як заступника і помічника усіх, хто зазнав лиха і потребує допомоги. Ніщо не замінить людині сімейне тепло і домашній затишок. Звичайно, не можна компенсувати подарунком травмовані дитячі душі, але створити сприятливі умови, оточити теплом, турботою й увагою цих дітей ми зобов'язані", - сказав Олександр Діденко.
Постійний Представник Президента відзначив, що з ініціативи глави уряду Криму
С. Куницина правоохоронні і контролюючі органи автономії установили шефську опіку над дитячими будинками і притулками республіки.  Лише цей спецзаклад залишився без спонсора. "Головне зараз, - підкреслив О. Діденко, - знайти надійного шефа, який взяв би на себе частину проблем із забезпечення дітей продуктами харчування, одягом, методичною літературою, допоміг відремонтувати будинок, навчальні і виробничі приміщення".
Людмила Мохова,
прес-секретар Постійного Представника  Президента України в Автономній Республіці Крим.


ПІДПИСАНО УКАЗ ПРО РІК РОСІЇ В УКРАЇНІ
Президент України Леонід Кучма підписав Указ, згідно з яким 2003 рік оголошено Роком Російської Федерації в Україні. Це визначено з метою активізації та поглиблення співробітництва, зміцнення зв'язків між Україною і Російською Федерацією в економічній, соціальній і гуманітарній сферах та на виконання домовленостей, досягнутих під час зустрічей на найвищому рівні між Президентами України і Російської Федерації, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Цим же документом затверджено склад організаційного комітету, головою якого призначено Главу Адміністрації Президента Віктора Медведчука.
Державному комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України доручено організувати широке висвітлення в засобах масової інформації заходів із проведення Року Російської Федерації в Україні.


БОРГИ ПОТРІБНО ПОВЕРТАТИ
Переговори з питань боргів і активів колишнього СРСР постійно ведуться між Україною та Росією. Про це повідомив міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, відповідаючи на запитання під час зустрічі з студентами Інституту міжнародних відносин. На сьогодні головна увага зосереджена на питанні розподілу власності колишнього СРСР за кордоном, зазначив міністр.
За словами Анатолія Зленка, зараз з Росією ведуться переговори по об'єктах у 36 державах, де є частка власності України. У семи країнах з цього числа вже визначено перелік об'єктів, які належать Україні і в яких має бути розміщено дипломатичні, консульські та торговельні представництва, підкреслив він.

ДНІ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
Президент України Леонід Кучма підписав Розпорядження про проведення Днів кримськотатарської культури, повідомила Укрінформу прес-секретар глави держави Олена Громницька.
Цим Розпорядженням підтримано ініціативу Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Міністерства культури і мистецтв України, громадських організацій про проведення в жовтні 2003 року в місті Києві Днів кримськотатарської культури.
Утворено також Організаційний комітет з підготовки та проведення Днів кримськотатарської культури. Головою зазначеного Комітету призначено віце-прем'єр-міністра України Табачника Дмитра Володимировича та затверджено персональний склад. Згідно з документом Організаційний комітет має у двомісячний строк розробити та затвердити план заходів з підготовки та проведення Днів кримськотатарської культури.
Раду міністрів Автономної Республіки Крим, Міністерство культури і мистецтв України, Київську міську держав-ну адміністрацію, Державний комітет України у справах національностей і міграції зобов'язано здійснити фінансування витрат на підготовку та проведення Днів кримськотатарської культури.


ПОМЕР РАМОН ГНАТИШИН
Президент України Леонід Кучма від себе особисто та від імені українського народу висловив народу Канади глибоке співчуття з приводу тяжкої втрати видатного держав-ного діяча пана Рамона Гнатишина.
У телеграмі-співчутті говориться: "Обіймаючи посаду Генерал-губернатора, пан Рамон Гнатишин доклав багато зусиль для розвитку відносин між нашими державами та урядами. Повага й любов до видатного сина канадського народу, українця за походженням, назавжди залишиться в серцях моїх співвітчизників".

ВБИТО ГЕНДИРЕКТОРА "АНТАРКТИКИ"
22 грудня увечері біля свого гаража був убитий генеральний директор найбільшої в країні акціонерної рибопромислової компанії "Антарктика" Валерій Кравченко.
Як стало відомо з поінформованих джерел, невідомий у чорній масці використав пістолет з глушителем. Стріляв кілька разів. Першого разу схибив, однак наступні кулі - у живіт і голову - досягли його жертви.
Колеги Валерія Кравченка стверджують, що їхній керівник разом із дружиною повернувся з приміського районного центру, де, зазвичай, вихідними відвідував матір. Біля гаража на нього чекав злочинець.
Раніше в Одесі були вбиті генеральний директор підприємства "Одеса-чай" Віктор Білоус, полковник СБУ Євген Задорожний, голова обласного арбітражного суду Борис Віхров, президент адвокатської фірми "Довіра" Василь Калиниченко, президент СП "Біпа-Мода" Аркадій Табачник, головний редактор регіональної газети "Вечерняя Одесса" Борис Деревянко.
(УКРІНФОРМ).

 

Леонід КУЧМА: "Є державна мова - українська..."
Президент України Леонід Кучма виступає за зміцнення позицій української мови в Україні. "Я Президент України і виступаю за те, щоб виконувалась Конституція. Є державна мова - українська, і потрібно допомагати їй ставати на ноги", - заявив глава держави 25 грудня під час прес-конференції, відповідаючи на запитання журналістів, як він ставиться до зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту щодо надання російській мові в Україні статусу офіційної.
Леонід Кучма відзначив, що ситуація нині в Україні з українською мовою є досить складною, зважаючи на те, що до 80 відсотків друкованої літератури виходить російською мовою. "Це не робить честі нашій державі", - наголосив Президент.
Водночас він зауважив, що також слід подумати й про те, що російська мова в Україні не повинна почувати себе іноземною мовою. "Як це забезпечити в юридичному плані, - підкреслив Леонід Кучма, - потрібно вирішувати разом". Він також нагадав, що російська мова вже входить до шістки міжнародних мов.
(УКРІНФОРМ).


І ЗНОВУ - ПРО МОВУ
25 грудня відбулося засідання колегії Міністерства освіти АРК, метою якого, зокрема, було обговорення ходу виконання рішень колегії від 20.08 2002 р. "Про додаткові заходи щодо розвитку освіти державною мовою в Автономній Республіці Крим".
Рішення колегії кількамісячної давності були зініційовані низкою "круглих столів", проведених активістами українських громадських організацій, у тому числі кримською організацією Всеукраїнського товариства "Просвіта", стурбованих неналежною увагою до поширення освіти в Криму українською мовою. З метою постійного і продуктивного контакту між Міністерством і представниками зацікавлених кіл до складу колегії було введено голову Євпаторійської організації Всеукраїнського товариства "Просвіта", викладача ЗОШ № 6, керівника євпаторійської регіональної секції Кримського республіканського дитячо-юнацького центру економічних знань Олександра Катерушу та голову кримськотатарської освітянської організації "Мааріфчі" Сафуре Каджаметову.
За оцінкою Олександра Катеруші, в роботі МО АРК щодо впровадження державомовної освіти за підзвітний період є певні зрушення. Значною мірою він пов'язує їх з діяльністю нового міністра освіти Олексія Борисова, людини-практика, у доробку якого - створення в Керчі ліцею мистецтв. Сьогодні вже не дивує і те, що засідання колегії проводяться державною мовою, і те, що працівники Міністерства стурбовані станом опанування українською мовою педагогічними кадрами на місцях.
Між тим, цифри говорять самі за себе: 97% загальноосвітніх навчальних закладів є російськомовними і російською мовою навчаються 95,8% школярів. Щодо української мови, то в Криму функціонують 4 загальноосвітні заклади з українською мовою навчання (порівняймо: 555 - з російською мовою навчання). Проте кількість українських класів у школах з російською мовою навчання дедалі зростає - на сьогодні їх 264. Але кількість учнів, які відвідують українські школи і класи, все одно не становить навіть двох відсотків.
Що ж до рішень нинішньої колегії, які стосуються україномовної освіти, то їм, на жаль, бракує бажаної конкретики у порівнянні з рішеннями, спрямованими на удосконалення вивчення російської мови.


ГОТУЄМО КАДРИ ДЛЯ ЧУЖОЇ ДЕРЖАВИ?
"Негайно привести Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського та Севастопольський національний технічний університет у відповідність з їх статусом  "національного"" вимагають у заяві делегати IV конференції Кримської організації Українського народного руху.
Причиною для заяви, за словами голови Кримської організації Українського народного руху Олега Фомушкіна, стало те, що "абітурієнтам відмовляють у прийнятті документів, оформлених державною мовою, вимагаючи перекладати їх російською, а жодна з кафедр цього університету (за винятком українського відділення філологічного факультету) не веде викладання  мовою держави і навіть не дає елементарних відомостей про національну наукову термінологію".
Голова Кримської організації Українського народного руху розглядає таку позицію ТНУ ім. Вернадського як "свідоме зловживання бюджетними коштами". "Фактично українська держава фінансує іноземну наукову еліту, готуючи за державний кошт "фахівців", що не зможуть без  перепідготовки поповнити національні наукові лави", - говориться в заяві.

 

У  СІМФЕРОПОЛІ  ПІДБИТІ  ПІДСУМКИ ЗАГАЛЬНОМІСЬКОГО  КОНКУРСУ  "УЧИТЕЛЬ  РОКУ"
У Сімферополі підбиті підсумки загальноміського конкурсу "Учитель року", участь у якому взяли 43 педагоги, які представляють практично всі загальноосвітні заклади кримської столиці.
Як повідомили у міському управлінні освітою, конкурс проходив у три етапи: презентація педагогічного досвіду, тестування з навчального предмета і проведення конкурсного уроку за навчальною програмою. Для участі в заключному етапі журі відібрало 21 викладача, серед яких були визначені переможці в семи номінаціях.
Так, кращим учителем російської мови і літератури стала викладач школи № 33 Ірина Клименко. У номінації "Українська мова і література" переміг Олександр Гуминський з фінансово-економічного ліцею, у номінації "Кримськотатарська мова і література" - Ніяра Білялова (школа № 19). Кращим вчителем іноземної мови було визнано Марину Замотайлову (школа № 9), кращим учителем географії - викладача школи № 18 Олександра Григоренка. У номінації "Образотворче мистецтво" перемогла Наталія Жаліна зі школи № 20, у номінації "Трудове навчання" кращими були названі викладачі школи-ліцею № 3 Віталій Нікітін і школи-гімназії № 25 Наталія Загоруля.
Усі вісім сімферопольських педагогів, які стали переможцями загальноміського конкурсу, візьмуть участь у Республіканському конкурсі "Учитель року-2003".                                    ("Медіа-Простір").

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 27.12.2002 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=378

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков