Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 03.02.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#6 за 03.02.2006
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ СЕВАСТОПОЛЬСЬКИХ СТУДЕНТІВ
Лідія СТЕПКО, власкор "КС".

З метою визначення рівня обізнаності севастопольського студентства щодо європейської інтеграції Об'єднання "Євроатлантичний вибір" провело опитування студентів чотирьох найбільших севастопольських ВНЗ.          
Варто мати на увазі, що опитування проводилося серед порівняно підготовленої аудиторії. Так, 91% респондентів зазначили, що володіють українською мовою, 69% - англійською. 18% - були в країнах-членах ЄС. Тому є підстави  стверджувати, що дані цього опитування презентують думку провідної частини молодих севасто-польців - освічених, комунікабельних зі знанням мов.  Трохи більше половини (54%) аудиторії вважають Україну європейською державою. Відчувають себе європейцями лише третина (34%) опитаних. На запитання про ставлення до громадян ЄС засвідчили повагу - 44,5%, симпатію - 28%, байдужість - 27%. Лише один опитуваний (0,5%) відверто зневажає  громадян ЄС. Наявною є  проблема самоусвідомлення ідентичності севастопольської молоді, яка вже не є радянською, але й  не відчуває себе європейською.       
Рівень знань оцінювався як за суб'єктивним, так і за об'єктивним критерієм. 77% студентів вважають, що вони недостатньо поінформовані щодо ЄС, 11% - добре по-інформовані, нічого не знають - 12% респондентів. Це підтверджується і об'єктивними результатами відповідей на контрольні запитання щодо кількості країн-членів ЄС. Достеменно знають, що таких країн  - 25, лише 22% опитаних. Дата наступного саміту Україна - ЄС відома лише п'ятій частині респондентів (20%).
Отже, рівень знань про ЄС у севастопольських студентів - вкрай низький.
Але думка про небажання молоді мати такі знання була б помилковою. 67% відповіли, що інформація про події в країнах ЄС їх цікавить,  30% - не дуже, 3% - зовсім не цікавить.
76% студентів хотіли б отримувати більше інформації про ЄС, але цей попит не задовольняється. Серед джерел інформації про ЄС лідером названі центральні телевізійні канали (87%), за ними слідують загально-українські газети і журнали (35%) та інтернет (33%). Зважаючи на рівень знань,  центральним телевізійним каналам треба ставити тверде "незадовільно". Місцеві ЗМІ, на жаль,  недопрацювань центральних ЗМІ -  не компенсують.
Про попит севастопольських студентів на таку інформацію свідчить і те, що 89% з них хотіли б отримати європейську освіту, а 96% - прагнуть відвідати одну з країн ЄС.       
Отже, можна зробити висновок про невисокий рівень обізнаності севастопольських студентів щодо європейської інтеграції, що не дає підстав розраховувати на свідоме ставлення до стосунків  України з ЄС.
Досить цікавими виявились відповіді респондентів на запитання, чи варто   Україні вступати до ЄС. Майже 50% вважають, що  варто, трохи більше 16% - не варто, більше третини - не змогли визначитись. Позитивних наслідків для України від вступу до ЄС очікують трохи менше половини (47%), негативних - 18%, не змогли визначитись - 35% респондентів.
30% опитуваних вважають, що вступ України до ЄС на cтосунки з Росією вплине позитивно, 38% - негативно, 32% - не позначиться ніяким чином.
Найважчим для респондентів виявилося запитання про особистий зиск від вступу України до ЄС: не змогли визначитись з відповіддю 70%, сподіваються отримати - 24%, бояться втрат 6%.         
Результати опитування довели, що думка севастопольських студентів щодо членства України у ЄС - несформована. Хоча, в цілому, переважають очікування позитиву від потенційного вступу, а також нейтрально-позитивна оцінка впливу членства України в ЄС на стосунки з Росією.
Опитування проведене серед студентів Севастопольського університету ядерної енергетики та промисловості, Севастопольського міського гуманітарного університету, Севастопольського національного технічного університету та Севастопольської філії Європейського університету в період з 25 жовтня по 10 листопада 2005 року методом анкетування. Всього опитано 193 студентів різних курсів і факультетів.  

м. Севастополь.

ПРОБЛЕМИ - ЧЕРЕЗ НЕПОІНФОРМОВАНІСТЬ
Аби зробити вибір, варто знати про об`єкти вибору. 14 років поспіль, завдяки подвійним стандартам керівництва держави, ми рухалися одразу в два протилежні боки. Інформувати громадян за таких обставин, напевне, не було сенсу. Сьогодні маємо непоінформоване суспільство, котрим продовжують маніпулювати політики учорашнього дня. 
28 січня 2006 р. Севастопольська  міська громадська організація Об'єднання "Євроатлантичний вибір" за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" в рамках проекту "Севастополь - європейське місто" провела у Севастопольському міському гуманітарному університеті "круглий стіл" за темою: "ЄС - ЄЕП: інституції та процес прийняття рішень", у якому взяли  участь студенти та викладачі Севастопольських ВНЗ, члени молодіжного Євроклубу, а також представники молодіжних організацій.
Учасники "круглого столу" намагалися зробити порівняльний аналіз договорів, угод, концепцій про створення (формування) та функціонування інституцій, органів ЄС і ЄЕП.          
У ролі експертів виступили члени молодіжного Євроклубу СМГУ, які всебічно проаналізували основні інституції ЄС та процес прийняття рішень у Співтоваристві.         
Через відсутність представників філій російських ВНЗ, зокрема - Чорноморської філії МДУ, були  недостатньо обговорені Угода і Концепція формування ЄЕП. Позиція присутніх  експертів щодо ЄЕП була, головним чином, критичною, від чого  прихильники ЄЕП не мали підтримки.         
Учасники "круглого столу" дійшли висновку, що ЄС як міжнародна організація виглядає перспективнішою, ніж  ЄЕП, а відтак, майбутнє України вони бачaть у Європейському Союзі.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #6 за 03.02.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3602

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков