Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2006
ВНУТРІШНЯ СИЛА, АБО ДУХОВНІ ОСНОВИ УСПІШНОСТІ ТА ЗДОРОВ’Я
о. Олег Ведмеденко

о. Олег Ведмеденко,
протодиякон Луцького кафедрального собору УПЦ КП,
інспектор з питань місійної діяльності Луцько-Волинського єпархіального управління.

(Закінчення. Поч. у №52 2005 р.).

Як, здобувши, утримати Силу в собі? Ми віддаємо силу Божу тоді лишень, коли порушуємо закон Його, тобто впадаємо в гріх. Причиною ж усіх гріхів наших є гордість людська. Гордість - це не що інше, як перекручений, зведений до негативного, протиприродного рівня закон плоті (тваринний інстинкт самозбереження) в нас. Гордість - це гординя самозвеличення, що суперечить закону нашого розуму: протидіє вдосконаленню, духовному преображенню людини, являючи собою ворога й супротивника, власне - сатану («сатана» єврейською мовою - супротивник) в нас. Гордість - це першопричина гріха, початок порушення Божого закону розвитку, закону вдосконалення, одухотворення буття (слово «гріх» і означає буквально - порушення закону). Гордість - це початок втрати Духа Святого, замок, який закриває перед нами двері метакосмічного Неба; стіна, що відокремлює нас від Бога та невичерпного моря Його енергії.
Від гордості беруть початок й усі інші пристрасті душевні та пожадання тілесні. Це прагнучі вийти з-під контролю, трансформуватися та заволодіти нами звірячі інстинкти наші. Таким чином я розглядаю шість основних випадків, коли ми віддаємо Силу (включаючи гордість та похідні від неї). Запам’ятаймо їх і увагою, стриманістю та молитвою огородімо себе. Тож найперше - це гордощі та образа як зворотна сторона тієї-таки гордості. (Сказано: «Бог противиться гордим, а смиренним дає благодать»).
По-друге, гнів і роздратування. («Ліпший від силача той, хто не скорий до гніву; хто ж панує над собою самим - ліпший від завойовника міста»; «Самий порух гніву - вже є падіння для людини...»).
По-третє, страх і тривога. («А лякливих і невірних... - доля в озері, що горить вогнем та сіркою»).
Четверте - суєта мирська (неуважність, поспішність та марнослів’я). Ніщо так не вгашає Дух, як суєта та марнослів’я. Ми втрачаємо саме тоді, коли поспішаємо. «Будьмо уважні!» - постійно наголошує Церква. Нікуди не бігти і ніколи не кричати. За зовнішньою стриманістю - внутрішня сила! Святі отці навчають: «Огородися мовчанням і дослухайся до себе»; «Від мовчання ніхто ніколи не розкаювався» (Серафим Саровський). «Багатьох бачив я, що рятуються мовчанням; багатомовністю ж - жодного» (Амвросій Медіоланський). «Говори, коли маєш щось краще, аніж мовчання» (Григорій Богослов). «Запитують - відповідай; не запитують - мовчи» (Йосип Волоцький). «Мовчання є таїнство майбутнього віку, словеса ж - суть знаряддя світу цього» (Калліст та Ігнатій).
П’яте - пожадання тілесні та пристрасті душевні: сластолюбство, сріблолюбство, славолюбство. Якщо хочемо володіти Силою, бути успішними внутрішньо та зов-нішньо - маємо насамперед протистати духові злоби піднебесному надмірності та сластолюбства. Саме вони, надмірність і сластолюбство, зачиняють перед нами двері Неба - тонкого, духовного світу високих енергій. І як же не хочеться нам пробуджуватися від солодкого полону гріха! Але не визво-лившись від алкоголю, нікотину, наркотиків, блуду, черевоугодництва, - ніколи не здобудеш повноти Сили (вони-бо вгашають Дух!), не зможеш утримати її. Не зможеш стати вільним, сильним, досконалим. Не зможеш стати дійсно успішним. Досить ходити по колу! Досить служити двом панам! Визначся, заміни ерзац-насолоду гріха правдивою насолодою здорового способу життя. Не відкладай це на завтра - завтрашній день може бути не твій!..
Треба їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти. Надмір-ністю і сластолюбством ми купуємо собі пошкодження. Не їж досита, залиш місце для Духа Святого; віддай плоть та прийми дух - навчають святі отці: «У наповненому череві немає бачення таємниць Божих» (Серафим Саровський). «Їсти треба стільки, щоб після трапези хотілося молитися (тобто брати силу Божу, духовну енергію благодаті. - Авт.)» (Старець Силуан /Антонов/). «Кожного разу, коли ми говоримо собі «ні», ми робимося сильнішими; і кожного разу, коли ми піддаємося якомусь потягу, ми можемо ослабнути» (Олександр Мень).
Шосте - це перевтома. Людина перевтомлена нагадує собою місто, яке знаходиться у облозі, оточене ворогами, а сторожа його втратила пильність - виснажена, знесилена, ледь тримається на ногах від утоми...
Як примножити Силу? Для цього необхідно не зупинятися, вдосконалюватися, братися усе вище й вище - від віри у віру, від слави у славу, від сили у силу: «Благословен, хто йде в Ім’я Господнє...», - навчає нас Слово. Також навчатися любити та віддавати: «Блаженніше давати, ніж брати!..»
Сказано: «Шукайте ж найперш царства Божого (цар-ства Сили, царства Любові. - Авт.) і правди Його (через невипромінювання зла - смирення язика, серця та черева. - Авт.), - а все це (успішність як внутрішня, так і зовнішня. - Авт.) вам додасться!» (Євангеліє від Матвія). Через невипромінювання зла (смирення) - до вселенської духовної енергії (благодаті Всесвятого Духа); через благодать - до внутрішньої та зовнішньої успішності (до оптимального забезпечення духовних та фізичних потреб людини). Тож тепер, пізнавши мету, шлях і засоби, одного лише просімо у Господа: часу та Сили, аби досягти обітованого.
Як коротку пам’ятку для тих, хто шукає успішності, викладу усе сказане одним рядком. З чого складається успішність? З успішності
зовнішньої та внутрішньої. Від чого залежить зовнішня успішність? На дев’яносто відсотків від внутрішньої. Що зумовлює внутрішню успішність? Позитивна внутрішня сила (духовна
енергія, благодать). Як здобути внутрішню духовну силу (енергію) благодаті? Шлях - смирення: розкритися перед Небом у самозреченні та любові - смирення духа; відмовитись від утробно-споживацької психології, не випромінювати зло - смирення душі; стримуватися у слові, в рухах та в їжі - смирення тіла. Засоби - аскеза: для духа людського - молитва; для душі - слово; для тіла - піст, тісний контакт з природою (вода, повітря, земля), фізична активність. Як, здобувши, утримати Силу в собі? Cтриманістю від гріха. Як примножити Силу? Постійним
вдосконаленням та зростанням в любові. Любов - над усе! Бог є Любов. Хай допоможе Він нам стати дійсно успішними, дужими та щасливими...
*  *  *
НАПИШІТЬ, і ми поінформуємо Вас, як отримати
поштою книги, конспекти лекцій, а також аудіозаписи лекцій та проповідей протодиякона Олега Ведмеденка - живий звук безпосередньо із храму. У лист вкладіть порожній конверт зі зворотною адресою.
НАША АДРЕСА: Протодиякону Олегу Ведмеденку, Біблійна школа духовного вдосконалення, а/с 18, Луцьк-21, Україна, 43021.
(www.vedmedenko.org).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3534

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков