Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2006
«МИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ГАРАНТУВАТИ НАШИМ СТУДЕНТАМ ЯКІСНУ ОСВІТУ»
Прес-служба Міністерства освіти і науки АРК.

Основною метою візиту в Крим Міністра освіти і науки України Станіслава Ніколаєнка була участь у сесії Верховної Ради АРК, що відбулася 24 грудня. Вислухавши доповідь міністра освіти і науки АРК Юрія Ільїна, С. Ніколаєнко також виступив з промовою, торкнувшись однієї з важливих для жителів автономії тем - створення в Криму Громадської акредитаційної комісії (у Києві вже існує Державна акредитаційна комісія), обов’язок якої - контроль за якістю освіти в кримських навчальних закладах.
За словами С. Ніколаєнка, акредитаційна комісія повинна працювати за таким принципом: ВНЗ або гарантують студентам якість освіти, що відповідає державному рівню, або припиняють своє існування.
«У 2005 році Державна акредитаційна комісія в Україні закрила більше 100 навчальних закладів, філій, окремих структурних підрозділів. За попередні п’ять років - близько 50. Думаю, мені не варто наголошувати на різниці», - відзначив міністр на прес-конференції, що пройшла в Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського відразу після того, як він зустрівся з педагогічною громадськістю - керівниками органів управління освіти, ВНЗ I - IV рівнів акредитації, професійно-технічних та інтернатних закладів, а також представниками профспілкових органів - і відповів на всі їхні запитання.
На зустрічі були присутні заступник голови Ради міністрів АРК Олена Асмолова, голова Постійної комісії з науки й освіти АРК Євген Бубнов, міністр освіти і науки АРК Юрій Ільїн, ректор ТНУ Микола Багров.
На питання, яке враження справив на міністра Крим, С. Ніколаєнко відповів:
- Мені здається, тут занадто політизується питання мови, особливо в передвиборний період. Назвіть хоч одне дискримінаційне рішення Міністерства освіти і науки України, що стосується російської мови. Я не розумію, чому тут так багато говорять про утиски цієї мови. У Криму проживає 20 - 25% українців, а українських шкіл - 5%.Так чому ж тут кричать тільки про проблему російської мови?! Тим більше, що днями я зустрічався з міністром освіти і науки Росії А. Фурсенком, ми уклали угоду, відповідно до якої він зобов’язався підтримувати розвиток української мови в Росії, а я, у свою чергу, російської мови - в Україні.
Під час робочої поїздки С. Ніколаєнко також відвідав Навчально-виховний комплекс «Українська школа-гімназія» м. Сімферополя, де більше всього його зацікавили педагогічний колектив і приміщення, у якому навчаються діти. «Я бачив у своєму житті сотні шкіл, але ця школа - особлива», - поділився своїми враженнями міністр.
Міністерство освіти і науки України, за словами С. Ніколаєнка, у 2006 році ставить собі за мету вирішити насамперед питання реформування оплати праці, збільшення фінансування ВНЗ, реалізації проекту «Студентський гуртожиток», збільшення державних замовлень ВНЗ... Причому на державні замовлення можуть розраховувати і приватні ВНЗ тільки за умови, якщо якість освіти, гарантована ними, буде відповідати державним стандартам.
«Ми просто зобов’язані гарантувати нашим студентам якісну освіту, адже вони - майбутнє України», - підкреслив С. Ніколаєнко.

ТИМ ЧАСОМ... Відкритий лист наших читачів до політичного "шефа" міністра-соціаліста С. Ніколаєнка - Олександра Мороза, чия партія ратує за впровадження другої державної російської мови - читайте в наступному номері "Світлиці".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3526

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков