Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 01.01.2006
Новини України та Криму
журналісти та агенції

Віктор ЮЩЕНКО:Українські миротворці повністю виконали свою місію в Іраку"

Про це заявив 26 грудня, виступаючи перед українськими військовиками на базі «Дельта» в іракському місті Аль-Кут, Президент України Віктор Ющенко напередодні завершального етапу виведення українського миротворчого контингенту з цієї країни.
«Два з половиною роки тому ми прогнозовано з’явилися в Іраку. І сьогодні українські солдати покидають цю землю, повністю узгодивши свій вихід із партнерами», - сказав Віктор Ющенко.
За його словами, уже 29 грудня цього року всі українські солдати будуть вдома. Президент нагадав, що завершальний етап виведення українських військових є третім. 15 травня цього року додому повернулися 550 українців, а 15 березня - 150.
Віктор Ющенко наголосив, що український контингент, «покидаючи Ірак, залишає дружню країну», і «велика місія» українців в Іраку досягла також політичної мети. «За час перебування українців в Іраку між двома країнами почалося налагодження економічних, торговельних і політичних відносин», - сказав глава держави.
За словами Президента, своєю присутністю в Іраку Україна значно зміцнила свої позиції на міжнародній арені. «Україна як держава стала активним учасником практично всіх міжнародних політичних процесів», - сказав він, додавши, що без української присутності нині не відбувається врегулювання «практично жодного політичного конфлікту». «Україні довіряють, а українська політика стала прогнозованою і такою, що формує друзів», - відзначив він.
Президент також нагадав, що українські військовики залишають після себе в Іраку 6 тисяч «підготовлених на найвищому рівні» вояків іракської армії. Зокрема, третя бригада восьмої національної дивізії військових сил Іраку повністю підготовлена українцями. «Це сила, яка готова до виконання будь-яких тактичних завдань, поставлених іракським керівництвом», - наголосив він.
Звертаючись до українських солдатів, Віктор Ющенко зазначив, що їхній професійний досвід, здобутий за час виконання місії, неодмінно знадобиться для розбудови Збройних Сил України. «Ви знаєте як воювати і працювати із союзниками, формувати маршрути і патрулі. Це неоціненна військова практика», - підкреслив він. «Ви виконали своє завдання, вами пишається Україна і я як Президент», - додав Віктор Ющенко.
Після виступу Верховний Головнокомандувач ЗСУ вручив українським миротворцям державні нагороди та подарунки.
Президент України також вшанував пам’ять 18 українських солдатів, які загинули в Іраку.

Washington Post:РОСІЯ ПРАГНЕ ПІДІРВАТИ...
Росія прагне перешкодити поширенню демократії на території Східної Європи і не послаблює зусиль, спрямованих на досягнення мети навіть після річниці помаранчевої революції в Україні. Найсучаснішою зброєю у цій боротьбі є природний газ, пише американська газета Washington Post.
Нещодавно Росія через енергетичну компанію «Газпром», яка контролюється державою, заявила про намір підвищити ціну на газ для України більш ніж утричі. Москва свідомо ініціювала цю кризу саме перед парламентськими виборами, що будуть мати для української демократії вирішальне значення. Завдяки такій політиці Путіна швидко зростуть ціни на енергоносії для пересічних користувачів і стануть покаранням за помаранчеву революцію, говориться у статті.
У сусідній Білорусі промосковський президент Олександр Лукашенко таких проблем не має, хоча теж готується до виборів, запланованих на 19 березня. Для Білорусі Путін погодився зберегти ціну на газ наступного року на рівні 46 доларів США за тисячу кубометрів.
Після помаранчевої революції, пише Washington Post, більшість західних лідерів схилялися до думки, що Україна впевнено стала на шлях демократичних перетворень і чинитиме за прикладом таких колишніх країн соцтабору, як Польща та Угорщина. Вони також плекали надії, що Білорусь стане наступною у цьому списку. Президент Джордж Буш назвав її останньою європейською диктатурою. Конгрес та Європейський Союз погодилися фінансувати багатомільйонні програми, спрямовані на підтримку демократичних перетворень. Проте увага Заходу до Східної Європи останнім часом значно послабилась, тоді як Москва пильно стежить за всім, що відбувається у цьому регіоні. Путін вважає помаранчеву революцію змовою західних спецслужб. Його зовнішня та внутрішня політики спрямовані на те, щоб не допустити схожого сценарію на території Росії.
Весна наступного року стане важливою віхою у зовнішній політиці Москви. Майбутні вибори в Україні можуть ослабити владу демократичних сил, які ще рік тому Путін безрезультатно намагався придушити. Більше того, зустріч Путіна та Лукашенка минулого тижня обіцяє нові кроки у напрямку створення «союзу», вступивши до якого Білорусь ризикує перестати існувати як незалежна держава, підкреслюється у статті.
Ознак того, що Захід збирається підтримати демократію в Білорусі та Україні поки що немає. Адміністрація президента не усвідомлює і не визнає той факт, що Путін веде агресивну кампанію, спрямовану на підрив продемократичної політики Буша. Проте, доки США зберігає апатію, ціна Путіна продовжує зростати, наголошує Washington Post.

В УКРАЇНІ - РІЗДВЯНІ КАНІКУЛИ
З 1 по 9 січня 2006 р. в Україні буде оголошено офіційними вихідними днями для всіх підприємств, крім «Укрпошти», банківської сфери та підприємств, які працюють за змінним принципом роботи. Таку норму містить розпорядження «Про перенесення робочих днів у січні 2006 року», прийняте  Кабінетом Міністрів України. Про це повідомив журналістам міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань. «Уряд врахував пропозиції об’єднань роботодавців та профспілок і прийняв постанову. Вихідні дні в Україні будуть з 1 по 9 січня включно», - зазначив він.
За словами Івана Саханя, уряд з середи, коли це питання розглядалося попередньо, провів консультації з об’єднаннями роботодавців та профспілковими організаціями. «Роботодавці підтвердили свою згоду працювати в такому режимі. Усно підтвердили згоду і профспілки», - зазначив міністр. Згідно із затвердженим урядом графіком, робочі дні в січні 2006 року переносяться таким чином: з вівторка 3 січня на суботу 21 січня, з середи 4 січня на суботу 4 лютого, з четверга 5 січня на суботу 18 лютого і з п’ятниці 6 січня на суботу 11 березня.

ПеремогА "росла" 9 років
«Ухвалений Верховною Радою України Закон «Про статус депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим» - це перемога всього депутатського корпусу парламенту автономії і всіх кримчан». Про це на зустрічі з журналістами в аеропорту «Сімферополь» після повернення з Києва заявив голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Борис Дейч. За його словами, ухвалений Верховною Радою України закон у Криму чекали понад дев’ять років, оскільки депутати парламенту автономії не мали законодавчо врегульованого статусу, що створювало величезні труднощі в роботі Верховної Ради АРК. Як відзначив Борис Дейч, «у період завершення мого перебування на посаді голови Верховної Ради автономії прийняття закону про статус депутатів кримського парламенту - це великий крок уперед для Криму. У цьому законі, пояснив він, «виписано права і обов’язки депутата, право бути прийнятим у будь-який орган влади керівником незалежно від форми власності, виписано порядок і обов’язки депутата бути в тій або іншій фракції, багато інших питань, які необхідні й важливі сьогодні в період передвиборної кампанії».

Шельф чекає інвестицій
Спеціальна урядова комісія визначилася з умовами конкурсу на розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах Прикерченської ділянки Чорного моря. Про це повідомив під час засідання уряду перший віце-прем`єр-міністр України Станіслав Сташевський. «В разі позитивних результатів геологорозвідувальних робіт та розвідувального буріння загальний обсяг інвестицій очікується близько 2 мільярдів доларів США, а Україна зможе додатково щорічно отримувати 4 мільярди кубометрів газу та 3 мільйони тонн нафти», - повідомив він.
За словами Станіслава Сташевського, комісія працювала на виконання постанови уряду про проведення конкурсу на укладання угоди на розподіл вуглеводнів, які будуть видобуватися в межах Прикерченської ділянки надр континентального шельфу Чорного моря. За його словами, Прикерченська ділянка була взята до розробки саме тому, що українські державні компанії досі не мали технічних і фінансових можливостей виконувати роботи на глибоководному шельфі Чорного моря. «Ми розглядаємо проект на Прикерченській ділянці як пілотний, успіх якого має дати серйозний поштовх до залучення інвесторів на інші ділянки шельфу Чорного моря», - заявив Станіслав Сташевський.

КОРУПЦІЯ ПОЧИНАЄТЬСЯ... З ТЕБЕ!
За рівнем корупції в світі Україна поділила сто сьоме – сто шістнадцяте місця
з понад півтораста держав із такими країнами чи територіями, як Гондурас, Палестина, Зімбабве, Еритрея чи Білорусь. Це результати останнього дослідження міжнародної протикорупційної організації “Транспаренсі Інтернашонал”, яке оприлюднено в Берліні. Але, хоча українці витрачають на хабарі одні з найбільших
у світі сум, вони є й серед найбільших оптимістів, що корупція відступить, мовиться в звіті “Світовий барометр корупції–2005”.
Менш як третина українців призналася соціологам, які виконували замовлення “Транспаренсі Інтернашонал”, що протягом останнього року вони чи члени їхньої родини хоч раз давали хабара. Але при цьому обсяги цих хабарів чималі: українці віддають на них суми, що становлять від 10 до 20 відсотків валового внутрішнього продукту держави на душу населення. А за купівельною спроможністю цих сум Україну випереджає лише африканська Ґана.
Це не єдине, чим відзначилася Україна, сказав “Радіо Свобода” програмний керівник “Транспаренсі Інтернашонал” у справах Європи й Середньої Азії Бен Елерз: “Я хотів би наголосити, що Україна, за нашим цьогорічним дослідженням, була серед країн, де люди заплатили найбільше в світі хабарів за послуги, на які вони й так мають законне право”.
Так чинили понад 80 відсотків українців. При цьому, каже дослідник, в Україні, як і в багатьох країнах Середньої й Східної Європи, хабарі здебільшого не платять на вимогу, а пропонують самі.
Бен Елерз далі: “У цьогорічному звіті ми, серед іншого, виявили, що в Україні найкорумпованішими назвали міліцію, судочинство, а ще митницю. Це трохи нетипово: в більшості країн найкорумпованішими назвали політичні партії. В Україні вони теж скінчили погано, але найгіршою була міліція”. Погане становище, за даними звіту, також в українській медицині.
В Україні, яка вперше потрапила під таке дослідження, найбільше опитаних уважає, що за останні три роки рівень корупції не змінився або й трохи зріс. Цікаво, що серед лічених країн, де, на думку їхніх мешканців, корупція зменшилася, є Грузія. А от щодо майбутнього, то тут українці, разом із палестинцями й румунами, налаштовані найпозитивніше: в поліпшення становища вірить принаймні третина.
Але для цього Україні, а власне, самим українцям, іще треба чимало зробити: “Гадаю, виклики залишаються величезні. Звичайно, є певний поступ, зроблено деякі важливі кроки, але попереду ще величезні завдання, а саме: постаратися досягти порозуміння в тому, як, власне, боротися з корупцією”, – сказав “Радіо Свобода” програмний керівник протикорупційної організації “Транспаренсі Інтернашонал” у справах Європи й Середньої Азії Бен Елерз.
(Radio Svoboda).

ТИМ ЧАСОМ...
Ярослав ДЖОДЖИК та Іван ЗАЄЦЬ звернулися з відкритим листом до Президента, наголошуючи, що представниками старої влади чиниться супротив проходженню законопроекту про декларування доходів.
Представниками старої влади свідомо чиниться супротив щодо проходження  внесеного ще у травні на розгляд Верховної Ради Проекту Закону «Про декларування вищими посадовими особами України, державними службовцями 1 - 3 категорій та керівниками органів місцевого самоврядування майна, доходів і витрат» (реєстраційний № 7524 від 19.05 2005) Про це йдеться у зверненні авторів законопроекту, представників фракції Української народної партії Ярослава ДЖОДЖИКА та Івана ЗАЙЦЯ до Президента України.
“Даний законопроект – не черговий твір українських законотворців, який має загубитись у тенетах влади, - вважають депутати. - Його було розроблено відповідно до принципів, закладених в одному з оприлюднених напередодні минулорічних виборів  “Перших Указів Президента” – “Про  боротьбу з корупцією вищих посадових осіб України, державних службовців та службовців органів місцевого самоврядування”. На думку парламентарів, прийняття цього акта чекають мільйони громадян, які стояли на Майдані заради перемоги в Україні  демократії та свободи. “Проте окремі представники комітету Верховної Ради  з питань боротьби з організованою злочинністю виступили категорично проти цього  Закону, навіть не читаючи його”, - наголошують автори листа.
Звертаючись до Президента, депутати Ярослав ДЖОДЖИК та Іван ЗАЄЦЬ  просять ініціювати якнайшвидший розгляд законопроекту в парламентській залі та підтримати його прийняття “як документа, який життєво необхідний для реальної боротьби з корупцією у вищих ешелонах влади”.
Прес-служба Української народної партії.

ЦВК ЗАРЕЄСТРУВАЛА КАНДИДАТІВ ВІД СПУ І БЮТ
Центральна виборча комiсiя зареєструвала у середу кандидатiв у народні депутати за списками Соцiалiстичної партiї України і Блоку Юлiї Тимошенко.
За списком Соцпартiї з 450 кандидатiв зареєстровано 390. У зв’язку з тим, що 56 депутатiв не подали документiв, у тому числі заяву про згоду балотуватися, їх виключено зi списку. Крiм того, чотирьом кандидатам вiдмовлено у реєстрацiї у зв’язку з неналежним оформленням документiв.
За списком БЮТ з 410 висунутих на з’їздi кандидатiв вiдмовлено 38 у зв’язку з неналежним оформленням документiв. Крiм того, 40 осiб виключено зі списку, оскiльки вони не подали заяву про згоду балотуватися.
Загалом ЦВК зареєструвала 13 партiй i блокiв, які братимуть участь у виборчій кампанії.
Як повiдомляв Укрінформ, у першiй п’ятiрцi СПУ - лiдер партiї Олександр Мороз, голова ФДМУ Валентина Семенюк, мiнiстр освiти і науки Станiслав Нiколаєнко, редактор газети «Сiльськi вісті» Iван Сподаренко, член полiтвиконкому СПУ Сергiй Червонописький.
До першої п’ятiрки списку БЮТ увiйшли лiдер партiї «Батькiвщина» Юлія Тимошенко, керiвник виборчого штабу БЮТ, екс-голова СБУ Олександр Турчинов, колишнiй вiце-прем’єр Микола Томенко, народний депутат Василь Онопенко і журналiст Андрiй Шевченко.

Якби вибори були у грудні...
Якби вибори до парламенту відбулися наприкінці грудня, у голосуванні взяли б участь 77% осіб, які на цей час визначилися з вибором. Такі результати дало проведене з 9 по 20 грудня Київським міжнародним інститутом соціології опитування. Респонденти також у переважній більшості підтвердили, що для них є важливою державна незалежність України.
За словами президента КМІС Валерія Хмелька, метою дослідження, зокрема, було визначення рейтингів політичних партій за три місяці до виборів. За його словами, якби вибори відбулися наприкінці грудня, у голосуванні найімовірніше взяли б участь 77% осіб, які на цей час визначилися з вибором.
У цьому разі подолали б тривідсотковий бар’єр шість партій і блоків: Партія регіонів - 34,5% голосів, БЮТ - 21%, Блок «Наша Україна» - 18,4%, Комуністична партія - 5,7%, Соціалістична партія - 5%, Народний блок Литвина - 4,5%.

Перевірте виборчі списки!
Впровадження єдиної комп’ютерної системи обліку виборців, що здійснюється державною мовою, несе в собі різного роду неточності, оскільки їхній формат різко відрізняється від того, який застосовувався раніше, повідомила прес-секретар Постійного Представника Президента України в АРК Людмила Мохова.
Аналіз інформації, що надходить з регіонів у Представництво Президента України в АР Крим, показує, що в даний час усі списки сформовані, але містять деякі неточності, що можуть перешкоджати в реалізації виборчого права громадян.
«Для усунення погрішностей у списках виборців Постійний Представник Президента України в АРК Володимир Куліш звернувся до мерів міст, глав районних державних адміністрацій з проханням активізувати роботу серед населення і через друковані засоби масової інформації, радіо і телебачення організувати щотижневі звернення до виборців регіону з метою відвідування ними виборчих дільниць для уточнення своїх паспортних даних», - відзначила прес-секретар.

Адміністрація, педагогічний та учнівський колективи НВК «Українська школа-гімназія» м. Сімферополя висловлюють щире співчуття вчительці Перфіловій Олені Володимирівні з приводу трагічної загибелі її чоловіка Перфілова Романа Володимировича.

Заступились за ГАЗЕТУ
Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до прокурора Криму Віктора Шемчука із закликом захистити журналістів газети «Нижнегорье» та з проханням взяти під свій контроль перевірку законності рішення Нижньогірської районної ради про звільнення головного редактора газети «Нижнегорье» Валентина Солом’яного, якого підтримує співзасновник газети - трудовий колектив її редакції.
26 грудня В. Солом’яний на прес-конференції в Сімферополі назвав рішення сесії «незаконним» і «тиском на пресу в період виборчої кампанії». За його словами, газета надрукувала низку викривальних матеріалів про незаконну діяльність деяких депутатів і керівників райради, а також звернулася до суду з позовом про виключення районної ради з числа співзасновників, оскільки уже багато років вона не виділяє коштів на діяльність газети. На думку В. Солом’яного, саме це, а також початок виборчої кампанії і стало причиною незаконного рішення сесії райради.
Комітет з моніторингу свободи преси в Криму звернувся до Прокурора АРК Віктора Шемчука з проханням перевірити ці заяви головного редактора газети «Нижнегорье», а також доручити районній прокуратурі опротестувати рішення сесії.
Ми також просимо Прокурора АРК перевірити факти тиску на ЗМІ з боку місцевої влади в Кіровському і Сімферопольському районах, а також з боку політичних партій - у Бахчисарайському районі.
Таке ж звернення з приводу ситуації зі ЗМІ в кримських регіонах Комітет з моніторингу свободи преси в Криму надіслав до Секретаріату Президента України.

ПЕРЕДПЛАТА!
Ви  зможете отримувати "Кримську світлицю" (плюс три додатки!) із лютого, якщо оформите передплату на неї до 20 січня.

БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА ДОПОМОГУ ГАЗЕТІ!
Розрахунковий рахунок редакції газети «Кримська світлиця»: № 26000452086870 в АКБ «Укрсоцбанк» м. Сімферополя, МФО 324010, ОКПО 20679407. Розрахунковий рахунок благодійного фонду «Відродження української мови, культури і духовності - «Кримська світлиця»: № 2600930112658 в Сімферопольському міському відділенні № 39 Ощадбанку України, МФО 384016, ОКПО 25633574.



Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 01.01.2006 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3518

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков