Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 23.12.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 23.12.2005
Новини України та Криму
.

БУЛО Б ГІРШЕ, ЯКБИ... НЕ БУЛО
Верховна Рада України ухвалила закон про Державний бюджет 2006 року. За таке рішення проголосувало 226 народних депутатів, і прийнято воно після засідання Погоджувальної ради, на якому були присутні керівники депутатських фракцій, груп, комітетів та економічний блок уряду на чолі з керівництвом Кабінету Міністрів.
"Люди, які голосували "за", розуміли, що країна повинна бути з бюджетом". Таку думку висловив після ухвалення головного фінансового документа Прем`єр-міністр України Юрій Єхануров. На його думку, тут уже присутнє і питання українського патріотизму, адже уряду необхідна підтримка парламенту, хоча б така, як у 226 голосів. А особливо нині, у складний період вирішення питань газопостачання, бюджету. "Тож є питання: чи ти за те, щоб в Україні була нормальна обстановка, чи ти за те, щоб було абияк", - констатує Юрій Єхануров. Він переконаний, що ті, хто голосував за бюджет, і ті, хто не голосували, зробили сьогодні свій вибір. Юрій Єхануров відзначив психологічні зміни, які відбуваються у стосунках парламенту і уряду. Він відзначив зростаючу роль профільних комітетів Верховної Ради, роль тих фахівців, які в них працюють.
На думку Прем`єр-міністра, виконувати бюджет буде складно, але якби його не було, було б ще гірше...

А У НАС - З ЄГИПТУ ГАЗ!
Україна може взяти участь у проекті постачання газу з Єгипту в країни Європейського Союзу. Про це сказав в інтерв'ю журналістам під час перебування з візитом у Єгипті міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Він повідомив, що з єгипетською стороною було обговорено надзвичайно перспективні проекти щодо постачання газу з Єгипту в країни ЄС. За словами міністра, Україна тут може багато що запропонувати. Йдеться про проект поставки газу з Єгипту в Туреччину, а в перспективі у 2007 році до Румунії і Польщі. Єгипетська сторона не виключає продовження газопроводу в майбутньому і до України. При цьому українській стороні було запропоновано взяти участь у розробці проектів з видобутку газу в Єгипті і будівництва газопроводу до країн ЄС.

УКРАЇНЦІ ПОВЕРТАЮТЬСЯ З ІРАКУ
У Львівському аеропорту "Скнилів" здійснили посадку два літаки Іл-76 Державного підприємства Міністерства оборони України "Українська авіаційна транспортна компанія", які доставили на Батьківщину 138 українських військових. Це вже третій та четвертий борти із запланованих дев'яти, якими в рамках завершального етапу виведення українського миротворчого контингенту з Республіки Ірак передислокують наших миротворців в Україну. Ці два рейси були останніми з території Іраку. Решту п'ять рейсів вже буде здійснено з Ель-Кувейта (Держава Кувейт). Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-службі Міноборони. Також з базового табору українських військ у Іраку до Ель-Кувейта літаками С-130 ВПС США передислоковано ще 120 українських миротворців зі складу 81-ї тактичної групи ЗС України, решта прибуде туди разом з колоною військової техніки українського миротворчого контингенту.
Станом на 21 грудня в Україну з Іраку повернулися 264 військовослужбовці українського миротворчого контингенту в Республіці Ірак. Згідно з планом, який погоджений з усіма сторонами, виведення контингенту заплановано завершити до 30 грудня 2005 року.

ЩЕ Й МІЛЬЙОН ДЛЯ МІСТА ЗБЕРЕГЛИ!
Рішення про проведення у Севастополі місцевого консультативного референдуму щодо статусу російської мови та виборів міського голови, на якому наполягали активісти Партії регіонів, не підтримали депутати міськради. Народні обранці обмежились прийняттям звернення до Президента, парламенту та уряду України, в якому вони просять внести зміни в Конституцію України і надати російській мові статус другої державної мови. Крім того, депутати звернулись до Президента України з проханням підписати Закон "Про місто-герой Севастополь".
Представники Партії регіонів, які зібрали понад 70 тисяч підписів севастопольців за проведення місцевого референдуму, не згодні з рішенням сесії міськради і мають намір оскаржити його в суді.
У свою чергу депутати заявляють, що кошторис місцевого референдуму перевищує 1 млн. грн. і що в міському бюджеті виділення таких грошей не передбачено.

ВИЩЕ БІЗНЕСУ Й ПОЛІТИКИ
Президент України Віктор Ющенко ініціює проект комплексного збереження, відновлення та відбудови Національного заповідника "Софія Київська". З цього приводу відбулась спеціальна робоча нарада за участю глави держави, повідомляє Укрінформ.
Віктор Ющенко заявив, що збереження і відбудова "Софії Київської" є одним з важливих завдань гуманітарної політики нинішньої влади. "Кожна із трьох складових великого цілісного проекту надзвичайно важлива і найскладніша в історії українських відновлювальних та реставраційних робіт", - наголосив він.
 Запропонований проект передбачатиме три складові: відновлення та реставрацію Софійського собору, відбудову та відновлення будинку Митрополита і Брами Заборовського та регенерацію прилеглої території.
Проект відновлення та реставрації Національного заповідника "Софія Київська" передбачає оцінку та експертизу нинішнього стану будівлі та іконографії, відновлення куполу та реставрацію бань, мозаїчної підлоги, ремонт системи кондиціонування, реставрацію підвальних приміщень.
Проект відбудови і відновлення будинку Митрополита та Брами Заборовського передбачає збереження усіх історичних нашарувань та перебудов (будинок перебудовувався тричі) із подальшим створенням у відновленому приміщені Музею архітектури України школи графіки та залу урочистих подій.
Третя складова проекту - регенерація прилеглої території - передбачає відновлення усієї території Національного заповідника та будівель на ній, заміни інженерно-технічних мереж, а також благоустрій території із врахуванням історичних особливостей попередніх насаджень.
Крім того, проектом буде передбачено будівництво навколо Національного заповідника супутнього туристичного сервісу (готелю, ресторанів, паркінгу, сувенірних магазинів).
Президент України закликав представників вітчизняного бізнесу долучитися до процесу відродження національної святині. Він запропонував створити при "Софії Київській" Раду меценатів, куди зможуть увійти зацікавлені представники бізнесу, які допомагатимуть реалізації цього проекту. "Дуже важливо, якщо Рада меценатів визначить для себе вищим інтересом - інтерес розвитку і збереження національних святинь. Цей інтерес має бути вищим будь-якого політичного інтересу чи економічного", - зазначив Віктор Ющенко.

Довідка. Національний заповідник "Софія Київська" налічує 54 пам`ятки архітектури. Як стверджують працівники заповідника, за останні 200 років жодного разу не було здійснено цілісного відновлення та реставрації "Софії Київської" і прилеглих до неї територій. Остання спроба реставрації Софійського собору та деяких будівель була у 70-ті роки минулого століття.

Він випередив свій час
Відомому українському письменнику, філософу, правозахисникові, ім`я якого навічно закарбовано поруч з іменами академіка А. Сахарова та генерала П. Григоренка, засновникові Української Гельсінської групи Миколі Руденку 19 грудня виповнилося б 85. З цієї нагоди й відбулося вшанування пам`яті Героя України, лауреата Премії імені Т. Шевченка, дійсного члена Української Вільної Академії наук у Будинку літераторів Національної
Спілки письменників України.
На вечорі "Микола Руденко і місія України", організованому Науковим товари-ством імені Сергія Подолинського, йшлося про нього як про багатогранну особистість. Микола Руденко переглянув вчення К. Маркса, визнавши його хибним у самій основі. Підтвердження своїх думок він знайшов у працях українських вчених Сергія Подолинського та Володимира Вернадського. М. Руденко виклав свою теорію в листах до найвищих партійних органів, у філософських працях "Економічні монологи", "Енергія прогресу", які ходили в самвидаві, у романі "Формула Сонця". Саме за свій програмний твір "Енергія прогресу", за словами самого Миколи Руденка, він і відбув 12 років концтаборів і заслання. Як раніше він писав до ЦК КП України, так і з заслання М. Руденко написав М. Горбачову про те, яким чином треба проводити реформи у державі. Але його ніхто не почув, зазначив, виступаючи на зібранні член Національної Спілки письменників України Іван Власенко. Коли Україна здобула незалежність і було видано "Енергію Прогресу", наш пророк знову залишився не прочитаним. Микола Руденко випередив свій час, і ми ще й досі не здатні оцінити того, що він зробив для України, рефреном звучало у виступах на вечорі.
Свого часу книжки були вилучені з бібліотек. Нині творча спадщина Миколи Руденка, за всієї скрутної ситуації з книговиданням, знову повертається до широкого читача. Ми віримо, що ім`я його буде увічнене в Україні, зазначив у своєму слові літературознавець, професор Анатолій Погрібний.

В Україні спорудять пам`ятник досліднику
ГОЛОДОМОРУ 1932 - 1933 рр. ДЖЕЙМСУ МЕЙСУ
Президент Віктор Ющенко видав розпорядження щодо увічнення пам'яті відомого громадського діяча, визначного дослідника Голодомору 1932 - 1933 років в Україні Джеймса Мейса, повідомляє Укрінформ.
Згідно з документом, уряд спільно з Київською міськдержадміністрацією мають до 18 лютого 2007 року - 55-ї річниці від дня народження Джеймса Мейса - вирішити питання про спорудження пам`ятника дослідникові, а також щодо присвоєння певним навчальним закладам, науково-дослідним установам його імені, відповідного найменування чи перейменування на його честь однієї з вулиць у Києві. На будинку в столиці, де мешкав Джеймс Мейс, має бути встановлена меморіальна дошка.  Національна академія наук України спільно з урядом має забезпечити видання наукових і публіцистичних праць дослідника.
Міністерству освіти і науки та Міноборони доручено організувати в навчальних закладах і військових частинах тематичні заходи для ознайомлення з подвижницькою діяльністю Джеймса Мейса, Міністерству культури і туризму - вивчити питання щодо створення документального телефільму про його життя і діяльність, а Держкомітету телебачення і радіомовлення - організувати серію радіо- і телепередач про життя і діяльність дослідника, його внесок у дослідження Голодомору в Україні.
Американський дослідник, історик Джеймс Мейс протягом 1980-90-х вивчав тему українського Голодомору 1930-х років, якій присвятив книгу "Жнива скорботи", ряд наукових і публіцистичних матеріалів. У 1986 році він очолював комісію Конгресу США з вивчення голоду в Україні, яка довела, що Голодомор був організованим геноцидом проти українського народу. З 1993 року Джеймс Мейс жив в Україні, викладав у Києво-Могилянській академії. Помер дослідник у 2004 році.

"НАЙМУДРІШИЙ" КОСМОНАВТ - ПАВЛО ПОПОВИЧ!
Президент України Віктор Ющенко нагородив льотчика-космонавта СРСР, двічі Героя Радянського Союзу, почесного голову Товари-ства української культури "Славутич", громадянина Росії Павла Поповича орденом князя Ярослава Мудрого IV ступеня. Цим відзначено його значний особистий внесок у розвиток і зміцнення українсько-російських відносин та сприяння піднесенню авторитету Української держави у світі.
Павло Попович народився в мiстi Узин Бiлоцеркiвського району Київської областi 5 жовтня 1930 року. Вiн є неформальним лiдером української дiаспори в Росiї і активно вiдстоює iнтереси своїх землякiв у ближньому зарубiжжi. "Космонавт номер чотири" Павло Попович здiйснив два польоти у космос - у 1962 i 1974 роках.

Європейський вектор
УКРАЇНУ ПІДТРИМУЄ 42 ВІДСОТКИ ЄВРОПИ
Надання Україні членства у Євросоюзі підтримують 42 відсотки громадян 25 країн-членів ЄС. Такі результати дослідження громадської думки, оприлюднені у Європейській комісії, повідомляє Укрінформ з посиланням на "Німецьку хвилю".
Програма дослідження громадської думки в державах ЄС здійснюється від імені Європейської комісії щонайменше двічі на рік. Україна - єдина із країн СНД, ставлення до членства якої в ЄС пропонувалося висловити майже тридцяти тисячам респондентів.
Україну підтримали 42 відсотки опитаних. Це трохи більше, ніж підтримка Македонії, що недавно вже стала кандидатом у члени ЄС, і значно більше, ніж Туреччини, з якою вже йдуть переговори про вступ до об'єднання. Водночас, порівняно з весною цього року, підтримка членства України стала меншою у 15 давніх державах-членах ЄС (на 3 відсотки) і в 10 нових країнах (на 9 відсотків).
Серед колишніх країн соціалістичного блоку, що досі не є членами Євросоюзу, Україна - на четвертому місці за підтримкою прагнень вступити до ЄС після Хорватії, Болгарії та Румунії.

Євроконкурс для українських журналістів
Представництво Європейської Комісії в Україні оголошує конкурс для журналістів "Європейський Союз в українських медіа".
Мета конкурсу: виявити найкращі медіа-матеріали, що найбільш  об'єктивно та яскраво розкривають проблематику Європейського Союзу та європейської інтеграції, а також ближче познайомити українських журналістів з роботою інституцій Європейського Союзу.
Учасники конкурсу: штатні працівники українських загальнонаціональних і регіональних теле-, радіокомпаній, друкованих ЗМІ, інформаційних інтернет-ресурсів та інформаційних агенцій, які володіють англійською мовою на рівні розуміння і спеціалізуються на  висвітленні міжнародних новин, зокрема питань європейської інтеграції.
 За результатами конкурсу буде відібрано 8 журналістів, які у другій половині лютого 2006 року братимуть участь у тижневій ознайомчій поїздці до інституцій Європейського Союзу в Брюсселі (Бельгія).
 Під час поїздки її учасники мають отримати інформацію про принципи та безпосередню роботу інституцій Європейського Союзу, яка   допомагатиме журналістам у подальшому виробленні матеріалів на європейську тематику.
Умови конкурсу:
Учасники мають заповнити анкету учасника конкурсу і разом з власним медіа-матеріалом надіслати до оргкомітету конкурсу до 13 січня 2006 року.
 Анкету розміщено на сайті Представництва Європейської Комісії в Україні:
http://www.delukr.cec.eu.int/data/doc/anketa_participant.doc
 До участі у конкурсі приймаються медіа-матеріали (теле-, радіо-, друковані, електронні), які було виготовлено та розміщено в  ефірі/надруковано у період з 1 січня по 31 грудня 2005 року і які висвітлюють тематику Європейського Союзу і європейської інтеграції в документальній та публіцистичній формі, а також в програмах новин.
Матеріали на конкурс слід подавати на компакт-дисках у таких форматах:
Відео-матеріали - у форматах: mpeg-2 (720x576), mpeg-1 (352x288), mpeg-4, DVD диск.
Аудіо-матеріали - у форматах: wav 44 KHz, 48 KHz; mp3 192 - 256 bitrate.
Друковані матеріали - у відсканованому вигляді в форматі jpeg.
Матеріали, розміщені на інформаційних інтернет-ресурсах - у текстовому форматі .doc із зазначенням гіперпосилання пересилати електронною поштою у вкладеному файлі.
Результати конкурсу буде оголошено після 24 січня 2006 року на сайті Представництва Європейської Комісії в Україні:
http://www.delukr.cec.eu.int
Матеріали слід подавати на адресу:
Представництво Європейської Комісії в Україні, вул. Круглоуніверситетська, 10
01024 Київ, Україна
З поміткою: Конкурс "Європейський Союз в українських медіа"
За детальнішою інформацією звертайтеся до Ірини Стаднійчук:
Тел.: +380 (44) 253-30-20
Електронна пошта:
Irina.Stadniychuk@cec.eu.int

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 23.12.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3505

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков