Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УЧАСНИКИ МАРШУ НА ЧЕСТЬ ДНЯ ЗАХИСНИК╤В ПРИЙШЛИ П╤Д ОП ╤ ОГОЛОСИЛИ ВИМОГИ
Б╕ля буд╕вл╕ Оф╕су президента перебували дек╕лька тисяч учасник╕в маршу. Вони скандують "Слава...


У КРИМУ ЗАЛИШИЛОСЯ Ш╤СТЬ БАНК╤В ╤ ВС╤ ВОНИ - П╤Д САНКЦ╤ЯМИ
«Станом на 1 вересня 2020 року на п╕востров╕ залишилося 6 д╕ючих банк╕в РФ. Вс╕ вони...


У КИ╢В╤ ВСТАНОВИЛИ ПАМ’ЯТНИК ВИЗВОЛИТЕЛЮ КРИМУ
4 жовтня в Ки╓в╕ було урочисто в╕дкрито пам’ятник полковнику Арм╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖...


ДЕРЖКОМТЕЛЕРАД╤О РОЗПОЧАВ ПРИЙОМ ЗАЯВОК НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ М. РИЛЬСЬКОГО
Розм╕р прем╕╖ за кожною з ном╕нац╕й становить 20 тис. гривень.


НА ХЕРСОНЩИН╤ ВСТАНОВЛЯТЬ ПОСТИ ДЛЯ МОН╤ТОРИНГУ СИТУАЦ╤╥ З КРИМСЬКИМ «ТИТАНОМ»
про це у п’ятницю, 9 жовтня, на бриф╕нгу у Херсон╕ заявив заступник м╕н╕стра захисту...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 09.12.2005
ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ ВПЕВНЕНИЙ, ЩО ДЕРЖАВА ВПОРАЄТЬСЯ З ПРОБЛЕМОЮ ПТАШИНОГО ГРИПУ

На території трьох районів АР Крим у ході епізоотичного обстеження, повідомили Укрінформу в прес-службі МНС України, виявлено факти захворювання домашньої птиці на високопатогенний грип, а саме: у Совєтському районі в с. Некрасівка (1514 мешканців) виявлено падіж 1221 голови домашньої птиці, у Джанкойському районі в с. Пушкіне (515 мешканців) та с. Завіт-Ленінський (2744 мешканця) - 279 голів, у Нижньогірському районі в с. Омелянівка (2100 мешканців) та с. Ізобільне (1247 мешканців) - 503 голови.
  З метою недопущення поширення вірусної інфекції у вищевказаних селах введені карантинні обмеження. Вживаються санітарно-епідемічні та дезінфекційні заходи у виявлених вогнищах захворювання, ведеться роз’яснювальна робота серед населення. Проводяться спостереження за домашніми і дикими птахами з відбором матеріалів для проведення лабораторного аналізу, заборонена торгівля птицею, заборонений вільний вигул домашньої птиці. Загиблу птицю знищують шляхом спалювання під контролем фахівців ветеринарної медицини. Інфікованих та загиблих осіб серед населення не виявлено.
  Указом Президента України від 03.12.05 № 1692/2005 в зазначених населених пунктах АР Крим введено надзвичайний стан. До ліквідації наслідків надзвичайної ситуацій залучено: санепідемстанції, ветеринарні служби, сили і засоби МНС та МВС України.
  На місці події працює оперативний штаб на чолі з міністром Віктором Балогою.
  *  *  *
  Україна впорається зі спалахом пташиного грипу в Криму, заявив 5 грудня Президент України Віктор Ющенко, який відвідав постраждалі райони АР Крим.
  За словами Президента, сьогодні ситуація з пташиним грипом у Криму перебуває під контролем. Закінчується вилучення домашньої птиці у населення, якому виплачують компенсації, а до 12 грудня планується завершити вакцинацію жителів сіл. Ведеться моніторинг всієї території, що постраждала від пташиного грипу. За словами Віктора Ющенка, через декілька тижнів буде переглянуто надзвичайну ситуацію в Криму, і карантин згодом буде пом’якшуватись.
  У п’яти населених пунктах Автономної Республіки Крим: Совєтському, Джанкойському і Нижньогірському районах загальна загибель домашньої птиці становила 2,5 тисячі голів. Села, в яких зафіксовано захворювання, знаходяться на кордоні озера Сиваш, де відбувається міграція одночасно мільйонів диких перелітних птахів, які стали причиною захворювання домашньої птиці.
  За даними ветеринарних служб, у Криму захворювання почалося приблизно наприкінці 20-х чисел листопада. До сьогодні в автономії було проведено більше двох тисяч досліджень домашньої птиці і диких перелітних птахів. Усього таких досліджень в Україні було більше 30 тисяч, з них зафіксовано 400 випадків, коли носіями пташиного грипу форм h-2, h-1 були дикі птахи.
  *  *  *
  Президент України Віктор Ющенко заявив про намір відправити у відставку Головного ветеринарного лікаря України. Про це він заявив журналістам у селі Некрасівка Совєтського району, відповідаючи на запитання про те, чому не було вжито відповідних заходів, коли домашня птиця почала гинути ще два місяці тому.
  Назвавши ситуацію, що склалася, «безумовним прорахунком ветеринарних служб», як місцевих, так і центральних, Президент зазначив, що вони мають понести відповідальність за несвоєчасність дій. Віктор Ющенко також зазначив, що проситиме голову Ради міністрів АРК Анатолія Бурдюгова розглянути кадрове питання по ветеринарній службі Криму.
 
  ТИМ ЧАСОМ...
  ТЕПЕР МИ ДИВИМОСЯ  НА ТРИ КРОКИ ВПЕРЕД?
  МНС повідомив про нові факти падежу пернатих в Криму, англійці ж заспокоюють: модифікація не вбивча.
  Під час профілактичних обходів, співробітники міліції виявили нові випадки загибелі домашньої птиці в селі Акимівка Нижньогірського району, селищах Воїнка Красноперекопського району, Совєтське, Чорноземне, Дмитрівка й Краснофлотське Совєтського району. Сюди прибули співробітники МНС і ветеринарні служби, вилучених птахів відправили на аналіз.
  Тим часом, у перших п`яти «вірусних» селах уже вилучено й знищено 29 тисяч голів птиці. В карантинній зоні щодня проводиться аналіз захворюваності, санітарно-епідемічні й
дезінсекційні заходи, приведено у го-товність госпітальну базу. На щастя, інфікованих людей немає.
  Хоча експерти з Англії, де проведено лабораторні дослідження проб, взятих у вражених пташиним грипом селах, запевнили: «небезпечна для людини модифікація вірусу Н5N1 не виявлена». Проте, на всякий випадок, в усіх містах і регіонах півострова готовність бойова: служби ветери-нарної медицини працюють цілодобово, лікарні й поліклініки готові до госпіталізації хворих на гостру респіраторну вірусну інфекцію та грип.
  - Ми маємо резерв медикаментів на випадок виникнення захворювання: гормони, антибіотики, необхідні розчини, - запевнив  міністр охорони здоров`я автономії Сергій Донич. -
В рамках гуманітарної допомоги днями Криму ще будуть надані медикаменти. До того ж, Кабмін України виділив 2,5 млн. грн., півтора з яких передбачається направити на придбання щепної вакцини, а мільйон піде на дезінфікуючі засоби, устаткування й медикаменти.
  Жодного випадку захворювання грипом серед людей на півострові не виявлено, захворюваність ГРВІ у півтора раза нижча, ніж у цей час торік. Та ми дивимося на три кроки вперед, щоб бути у всеозброєнні у випадку виникнення непередбачуваних ситу-ацій. Сьогодні у вогнищах захворювання працюють 68 бригад, що здійснюють подворові обходи. Йдемо з випередженням графіку вакцинації в районах зараження, на завершення якої Президент дав три дні. Вирішуємо питання про вакцинацію жителів й інших регіонів Присивашшя, де, за нашими підрахунками, необхідно зробити щеплення майже 400 000 жителів.
  На засіданні Президії ВР АРК її голова Борис Дейч підкреслив: усі спеціалісти передусім повинні говорити про те, що в даній ситуації повинно робити населення. Необхідно думати про завтрашній день, визначити кількість інкубаторних станцій, необхідних для відновлення поголів`я птиці, треба продумати й заходи безпеки на курортах, щоб відпочиваючі не боялися приїздити ні нині, ні надалі. Адже належне вирішення існуючої проблеми - це справа престижу Криму і країни в цілому.
  Віктор ХОМЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 09.12.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3473

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков