Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3670)
З потоку життя (6890)
Душі криниця (3703)
Українці мої... (1509)
Резонанс (1604)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1756)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤НЦИДЕНТ В ОДЕСЬК╤Й Г╤МНАЗ╤╥: ЦЕ В╤ДПОВ╤ДЬ, ЯК╤Й МОВ╤ НАСПРАВД╤ ПОТР╤БЕН ЗАХИСТ
Уповноважений ╕з захисту державно╖ мови Тарас Крем╕нь вимага╓ в╕д М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки...


ВАЛЕНТИН БУТ: КРИМСЬКА ПОЛ╤ТИКА УКРА╥НСЬКО╥ ВЛАДИ
Як би те сумно не звучало, але укра╖нська пол╕тика щодо Криму, за виключенням коротких ╕сторичних...


ВАЛЕНТИН БУТ: КУЛЬТУРА ЛЯЛЬКИ-МОТАНКИ ?
Думаю, не одному мен╕ впада╓ в оч╕ певна дев╕ац╕я у сприйнятт╕ нашими сп╕вв╕тчизниками цього...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: ВАШ╤ РОС╤СЬКОМОВН╤ Д╤ТИ
Черкаси. На презентац╕ю книги молодо╖ письменниц╕ вчителька приводить ц╕лий клас. Випускний. Вс╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ОБЛУДА
Останн╕м часом у в╕тчизняних ЗМ╤ знову спливла тема т. зв. "здач╕ Криму".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 02.12.2005 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 02.12.2005
БІЛЕ ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Микола ЖУКОВ.

Так, це перше "біле" попередження редакції "КС". І не треба нам співати про 35-те попередження українській владі. Вам із 1992 року були надані всі можливості реалізуватися. Згадайте першого редактора Кулика і його заступника Власенка. Хто їм заважав друкувати те, що заманеться, або робити гроші на тому, чого не "заманеться"?
Однак за все приходить час розплати! 1197 число "КС" - це той самий час розплати! Слава Господу, що випустили ще те число. А могли б не випустити. І держава тут не винна. Хто засновники? Трудовий колектив, Спілка писак, а також громадська організація "Просвіта". При чому тут наша українська влада, яку ми утримуємо із наших податків? Ви хочете державних дотацій? Тоді спочатку розберіться в собі. Що ви хочете? Чого бажаєте?
І чому ми, платники податків, повинні вас фінансувати?
А може, ви вважаєте себе месіями української духовності на кримській території? Тоді де ваш результат? Кого ви навернули на український дух за 11 років, хто пристав до нашої української ідеї за цей час, і поясніть нам, чому ми повинні витрачати державні українські кошти на вашу громадську газету. Не треба нам 35-х попереджень.
Влада тут не "при ділах". Якщо ви посеред трьох засновників не ладні розібратися, то ніяка влада в світі вам не допоможе. Не треба скиглити. Треба тупо, примітивно й повсякденно робити справу. А саме: чинити духовну експансію, нести український дух та змагати жидів. Ясна мова, що не тих етнічних жидів, а своїх паразитів та ідіотів типу... (Редакція вважає за необхідне викреслити згадані в листі п. Жукова прізвища, бо медичної довідки про те, що він має необхідний мінімум здоров`я, аби оцінювати рівень ідіотизму інших, автор не надав). Наш ворог в нас самих! Чужинці - це лише привід.
Хто буде давати кошти на газету, якщо ви 16-полосник продаєте за... 35 копійок?! Адже його реальна вартість складає, принаймні, одну гривню! Чи сповна розуму там ваші книговоди? Мабуть, тут щось не те. Або жиди вас дерибанять, або ви бажаєте заробити на бідах українського народу. Заробітчан у нас було вже достатньо.
"Кримська світлиця" - не єдина газета українців у Криму. На півострові виходять "Флот України", "Дзвін Севастополя" і багато інших україномовних газет. Проте питання не у мові видання, а в тому, чи є вони насправді українські. Кацапи, шваби чи янкі можуть впевнено видавати українською мовою будь-яку газетку чи бюлетень. Однак від того вони ніколи не будуть українськими за духом та ідеєю. Чи є українською україномовна "Кримська світлиця"? На мій погляд, вона не є такою. Чому? По-перше, газета не виконує своїх основних функцій в умовах сучасної української демократії. Себто не є ланцюговою собакою нашої демократії. По-друге, змагає лише на мітичну українську меншину у Криму, в той час коли повинна заангажовувати усіх кримчан. Греки, "туреки", татари, жиди та несть їм масті повинні із лупою в руках читати "КС", коли газета пише про нагальні наші інтереси. Останнє значить не інтерес нацменшини, а загальноукраїнський інтерес грека чи "турека". Адже не може грек, кацап чи жид жити в Україні добре й щасливо, коли він змагає на користь Греції, Туреччини чи Росії. Поки що "КС" цього не донесла до нещасливих наших співгромадян. А це якраз і є завданням громадсько-політичного видання. І держава тут ні при чому. Не варто вимагати гроші із держави за роботу, яку повинна здійснювати і не здійснює громадська організація.
Де відповідальність такого засновника, як "Трудовий колектив редакції"? Агов?! А ну ж прозвітуйте нам, вашим співвітчизникам, скільки коштів вклав отой засновник під назвою "Трудовий колектив редакції" за 2005 рік?! Так само розкладіть нам, скільки вклав у "КС" такий засновник, як "Просвіта". А потім ми всі разом проскиглимо на такого "гада", як Спілка письменників. Може, та остання громадська організація із своїх надприбутків "зажала" кошти в якості засновника? А може, наші співвітчизники-читачі такі погані, що не купують таку високопоінформовану та інтелектуальну газету? Скоріше, інше. І газета не поінформована належним чином, і інтелект її творчих працівників кульгає на обидві ноги, й ще чогось не вистачає задля ладної конкуренції серед ЗМІ Криму.
Тож не треба ЧОРНИХ попереджень владі від імені цілком громадської газети. Це вже схоже на рекет або жидівське життя на соціалку. Треба відповідно й конкурентно змагати, завойовувати читача, якого б походження він не був! Якщо "КС" газетка української нацменшини у Криму - то це одне. Якщо "КС" прагне змагати як месія - то це інше. Якщо "Світлиця" провокує "чорницю",
то це вже те саме 35-те попередження, і тут гроші на провокації нехай дають лихі люди.
А поки лихі люди сплять або жебракують, громадсько-політична газета повинна фатаморганити. Але при тому не треба кричати на всю Європу, що із тою морганою... втрачається довіра людей до влади. Влада і громадська газета - речі дещо різні. Тим більше, що та газета не здійснює журконтроль за владою. Вона хоче... підлягти під владу, мати коштики владарів, себто - платників податків, але, як і влада, не відповідати за наслідки реалізації тих коштів. А так не буває. Влада, як і кошти, завжди переємна. Коли газетка бажає брати грошики від влади, вона неодмінно мусить відповідати за них і дії влади! Тобто тут втрачається головне призначення будь-якої газети в умовах демократії - її контроль за діями влади та поінформування співгромадян.
Отже, 35-те попередження "КС" владі каже нам про те, що "КС" бажає бути продажною дівкою при владі. А втім, кожна дівка, навіть продажна, має свою ціну. І тут вся справа у ціні на проїзд?!

м. Красноперекопськ.

ВИ ЩЕ НЕ ЗНАЄТЕ, ЯКА ЛЮТА ГАЗЕТА - ЦЯ "КРИМСЬКА СВІТЛИЦЯ"?!
Шановна редакціє! Я впевнена, що ви не надрукуєте мій лист. Щиро кажучи, я рідко читаю вашу газету. Не тому, що не люблю українську мову, а тому, що газета зла, зла до всього, що не стосується українців, та й до українців теж зла. Як відкриєш сторінку - аж плакати хочеться: всі мерзотники, тільки ми такі хороші. Інколи в руки потрапляє нейтральний матеріал. Це вже дуже добре! А всі інші... Де ж та мова, яка приваблює людство, яка тече, як Дніпро, яка лагідна, як руки матері, якою пишається країна? На чому ви вчите жити молодь? На лайках? Цим ви відштовхуєте нас, простих читачів.
Де ж та "пресловута" толерантність, і чи захочу я, російськомовна читачка, купувати газету, де лається все, що стосується Росії, російської мови, де так звані "патріотичні" думки висловлюють націоналісти, для яких тільки вони мають право на існування? Ніякої думки іншої не можна висловити. Але ж не тільки на півострові, а також і на території всієї України проживають не лише українці. Що їм казати? Як їм дивитися в очі після статті І. Прокопенка. І чому зрівняв у статті Ю. Попович усіх російських людей, які були комуністами (а ними було багато людей), зі злочинцями? Чому свій імідж треба будувати на кістках інших? Соромно...
А всі статті, як на підбір: "добрі, лагідні, толерантні...": "УНП вшанувала жертви комунізму", "Україну врятує декомунізація?", "Суду немає, винуватців теж...", "Катерино, вража бабо, що ти наробила"... Інших думок немає?
Тільки і є світло у кінці тунелю - "Джерельце". Цікаві матеріали, щирі, від доброго серця.
Зичу вам, як україномовній газеті, бути більш доброю, і тоді люди до вас почнуть звертатися, почнуть вас читати не тільки "щирі українці", а також і прості громадяни!
З вдячністю за розуміння та увагу,
І. НИКОЛЬЧУК.

ВІД РЕДАКЦІЇ. А ми от взяли і цього листа надрукували! І пану Жукову надали трибуну, хоч він теж нас по голівці не гладить (то ми, виходить, ще й винуваті, що в цих умовах - без кадрів, без коштів - зберегли газету, щоб мати можливість разом з читачами кричати недолугим чинушам чорнотою у вічі про загрозу нашій державній інформаційній безпеці?).
А цікаво, що шановна пані Никольчук сказала б про "Світлицю", якби вона робилася "по-жуковськи"? Напишіть нам ще (тільки вже бажано зі зворотною адресою) - пану Миколі Жукову, думається, буде особливо цікаво про це довідатися!

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 02.12.2005 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3466

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков