Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СОЛ╤ДАРН╤ З УКРА╥НОЮ
Пошти св╕ту презентують поштов╕ випуски, зокрема благод╕йн╕, на п╕дтримку укра╖нц╕в…


СЕРЕД ПОВЕРНЕНИХ ╤З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ ЗАХИСНИК╤В МАР╤УПОЛЯ ╢ ДВО╢ КРИМЧАН
Серед захисник╕в, яких внасл╕док обм╕ну повернули з рос╕йського полону, ╓ дво╓ кримчан.


УКРА╥НА ПОВЕРНУЛА З РОС╤ЙСЬКОГО ПОЛОНУ 215 ЛЮДЕЙ, ЗОКРЕМА Й ЗАХИСНИК╤В «АЗОВСТАЛ╤»
«Це найпотужн╕ший результат у питанн╕ зв╕льнення полонених за весь час повномасштабного...


ЩАСЛИВА ЛЮДИНА СЕРГ╤Й МАРТИНЮК
- Я щаслива людина, - говорить письменник Серг╕й Мартинюк, якому 10 липня нин╕шнього року...


ПЕРЕМОГА НА П╤ДСТУПАХ ДО КИ╢ВА
Виставка присвячена геро╖чн╕й оборон╕ столиц╕ Укра╖ни в╕д московських окупант╕в.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2002 > Тема ""Будьмо!""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#51 за 20.12.2002
ОАЗИС УКРАЇНСТВА
Анастасія АНДРЕЙЦОВА, учениця 11-а класу НВК "Українська школа-гімназія".

Після годинної подорожі, майже через все місто, у переповненій "маршрутці", я опинилась на кінцевій зупинці "Вулиця маршала Жукова".
Пронизливий вітер швидко розганяв перехожих по домівках. Розпитавши дорогу, я вже через кілька хвилин досягла цілі мого приїзду у цей "край семи вітрів".
Коли я побачила перед собою школу № 29, здалось, що надворі стало тепліше. Над вхідними дверима напис: "Ласкаво просимо". Погодьтесь, для нашого міста це приємна несподіванка. А коли переступила поріг, привіталась з черговими українською мовою і почула її у відповідь, на душі стало приємно і затишно. Поки чергові показували дорогу до директорського кабінету, вони встигли розповісти, що директор в них дуже добра, що вони її дуже люблять і поважають. І ось я в кабінеті директора. Тетяна Іванівна Сухіна (на фото вгорі) -  дуже привітна і приємна жінка, в школі працює вже два роки. Вона дуже любить свою справу, колектив, обізнана з усіма шкільними проблемами. Розмовляти з нею напрочуд легко. Дуже тактовна і скромна. Вже пізніше я зрозуміла, що особисто про себе вона майже нічого не розповіла, зате з радістю говорила про вчителів, які роблять таку велику і дуже потрібну нам справу. Ініціатором створення українських класів була Тетяна Миколаївна Захарова - двічі переможець конкурсу "Вчитель року" (на фото внизу). Вона очолює методичне
об'єднання вчителів української та кримськотатарської мови. Має стаж 10 років, два з яких працює в українських класах. Тетяна Миколаївна - вчителька української мови та літератури, класний керівник 8-д класу. Її гордість - кабінет української мови та літератури. Це справжня світлиця з піччю, рушниками, портретами Т. Г. Шевченка.
Допомагали мені виконати редакційне завдання Любов Микитівна Луніна, вчитель української мови та  літератури, класний керівник 10-д класу. Любов Микитівна  вважає, що дітей треба зацікавити звичаями, обрядами, традиціями свого народу.
Сливкіна Тамара Филимонівна викладає українську мову та літературу, класний керівник 5-в класу. Світлана Володимирівна Назаренко навчає третьокласників.
Для того, щоб поспілкуватись з якомога більшою кількістю учнів, я вдалась до анкетування.
За винятком початкових, всі українські класи  формувались з учнів цієї школи. Майже всі учні рішення навчатись в українському класі приймали самостійно.
В школі майже всі учні спілкуються українською, в сім'ї - близько 30%, на вулиці - 0%, з друзями - близько 10%. Основною проблемою в школі є підручники. Їх катастрофічно не вистачає, дітям доводиться писати багато конспектів, довго сидіти в бібліотеках, а часу не вистачає, більшість підручників купують за свій кошт та частково з підручниками допомагає українська гімназія.
Всі предмети викладаються українською мовою, незважаючи на те, що деякі підручники все ж таки російськомовні. Українським класам ніхто не допомагає, як кажуть вчителі, спонсори тільки на папері. Для учнів немає жодного комп'ютера, навіть предмета такого нема, як інформатика чи програмування. Тісні стосунки школа підтримує тільки з українською гімназією, з іншими закладами з українською мовою навчання зв'язки не підтримуються. Свята святкують самі, без гостей (далеко їхати). Виставки роблять для місцевих  жителів. Всього в українських класах приблизно 80 учнів, в середньому в класах по 15 учнів, в найбільшому класі - 18 учнів.
Хочу висловити щиру подяку прекрасному педагогічному колективу школи № 29 за допомогу, за їхню самовіддану працю. Вони своїми руками створили цей оазис українства і у великій мірі від них залежить, чи розцвіте наша держава, чи, як сказав поет Павло Вольвач, матимемо "тільки згарище з присмаком Батьківщини".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #51 за 20.12.2002 > Тема ""Будьмо!""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=346

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков