Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…


ОДЕСЬК╤ ДРУЗ╤ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
В Одес╕ на той час мешкали друз╕ Тараса Григоровича, з якими в╕н п╕дтримував пост╕йний...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 02.12.2005 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 02.12.2005
"Нерозкаяний гріх стає причиною подальших нещасть"
.

26 листопада Президент України Віктор Ющенко взяв участь у скорботній ході, присвяченій вшануванню пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій.
Кількатисячна колона, сформована з представників усіх регіонів України, пройшла з Софійського майдану до Михайлівського собору. На чолі колони несли хоругви та Державний прапор України із жалобними стрічками.
У ході взяли також участь Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем'єр-міністр Юрій Єхануров, віце-прем`єр-міністр з гуманітарних питань В`ячеслав Кириленко, глава Секретаріату Президента Олег Рибачук, секретар РНБОУ Анатолій Кінах, київський міський голова Олександр Омельченко, міністр палива та енергетики Іван Плачков, міністр культури та туризму Ігор Ліховий, голова ЦВК Ярослав Давидович, народні депутати, представники дипломатичних місій.
Поруч з Президентом України йшли люди, які пережили голодомори.  Учасники акції несли в руках букети з квітів і пшеничних колосків та запалені свічки.
Після покладання квітів до Пам'ятника жертвам Голодомору у Михайлівському соборі відбулася панахида за участю ієрархів різних християнських конфесій.
*  *  *
Глава держави Віктор Ющенко закликав міжнародну спільноту визнати акт Голодомору 1932 - 1933 років геноцидом українського народу.
"Всі повинні знати правду про цю трагедію", - сказав Віктор Ющенко, виступаючи біля Михайлівського собору в Києві після участі в панахиді, якою вшанували пам'ять загиблих від голодоморів та політичних репресій.
Президент зазначив, що явище Голодомору "безумовно має політичний вимір", наголосивши, що "комуністична система досі не розкаялася в тому, що вчинила". "А нерозкаяний гріх стає причиною подальших нещасть", - сказав В. Ющенко. "За вбивство однієї людини несе відповідальність убивця, а за знищення мільйонів життів не поніс відповідальності ніхто", - наголосив Президент.
 Президент нагадав, що у 1988 роцi Конгрес США визнав голодомор в Україні 1932 - 1933 рокiв актом геноциду. Парламенти Канади, Австралії, Аргентини, Угорщини наслiдували цей приклад, а Сейм Литви зробив це кілька днів тому. ООН у 2003 роцi також визнала голодомор 1932 - 1933 рокiв в Українi геноцидом, і вiдповiдну декларацiю пiдтримали 63 країни свiту. Віктор Ющенко заявив, що дає доручення українським дипломатам до 75-ї рiчницi вшанування жертв Голодомору продовжити цю роботу серед країн Органiзацiї Об'єднаних Нацiй. "Ми повиннi отримати свiтове визнання цiєї величезної трагедiї", - наголосив Президент.
Говорячи про історичний вимір трагедії, глава держави зазначив, що її вивченням мають займатися спеціальні дослідницькі інституції. "Перед судом історії має бути оскаржено хоча б ту державну систему, яка уможливила такі злочини", - сказав В. Ющенко.
*  *  *
У своєму радіозверненні до українського народу 26 листопада Президент Віктор Ющенко зазначив:
- Сьогодні я згадую тих великих достойників, які першими привернули увагу людства до трагедії українського народу. Це Василь Барка, який у 1963 році в своїй книзі "Жовтий князь" вперше вжив слово "голодомор", поет Борис Олійник, який першим голосно сказав про трагедію. Цього тижня комісія державних нагород та геральдики при Президентові України прийняла рішення про відзначення Джеймса Мейса - історика, який привернув увагу світу до Голодомору. Посмертно його нагороджено орденом Ярослава Мудрого.

СВІТ ПАМ`ЯТАЄ...
У СТОЛИЦІ Грузії Тбілісі 26 листопада  відбулася низка заходів, присвячених Дню пам'яті жертв голодоморів і політичних репресій в Україні. У церкві Св. Варвари проведено поминальне богослужіння у пам`ять невинно загиблих під час голодоморів. Відбувся вечір-реквієм за участю працівників посольства, вчителів та учнів Першої українсько-грузинської школи ім. М. Грушевського, представників громадських організацій української діаспори та громадських кіл Грузії.
МОЛЯЧИСЬ за упокій душ - жертв голодоморів і репресій в Україні, молимося і за те, щоб ніколи і ніде у світі трагедії, подібні до українських, не повторювалися, - сказав під час молебню у церкві Святого Флоріана в Будапешті отець Абель Сочка, священик Будайської греко-католицької парафії.
У богослужінні, крім парафіян місцевої церкви, взяли участь віруючі української громади, посол України в Угорській Республіці Юрій Мушка.
У СОФІЙСЬКОМУ храмі "Свята неділя" 26 листопада на прохання Посольства України в Болгарії відслужено панахиду по безневинно загиблих в Україні від штучного голодомору 1932 - 1933 років. Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на панахиді були присутні українські дипломати, українці, які мешкають у Софії, представники болгарської громадськості.
У ПОСОЛЬСТВІ України в Туркменістані 28 листопада відбувся брифінг, присвячений пам'яті жертв Голодомору - одній з найбільших трагедій в історії людства. На заході були присутні десятки представників дипломатичних місій, акредитованих в Туркменістані, та журналісти.  Напередодні в Ашгабаді у церкві Олександра Невського відслужили панахиду пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій. У посольстві за участю дипломатів та учнів недільної школи було проведено урок-реквієм.
ПОМИНАЛЬНІ молебні за участю членів української діаспори та дипломатів відбулися у Мінську в церкві Покрови Пресвятої Богородиці, костелі Святого Симона і Святої Олени, у церковних парафіях Гомеля, Гродно, Вітебська, Могильова. У понеділок у приміщенні Посольства України в Республіці Білорусь пройшов тематичний жалобний вечір за участю представників білоруських міністерств і відомств, духовенства, української діаспори, білоруських письменників, громадськості та інтелігенції білоруської столиці, засобів масової інформації.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 02.12.2005 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3459

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков