Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4475)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4153)
Українці мої... (1674)
Резонанс (2155)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1848)
Крим - наш дім (1105)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (243)
Бути чи не бути? (355)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (219)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 18.11.2005
Я ВІРЮ - І СПІВАЮ!
Аннa Крамаренко

Анна Крамаренко навчається в 10-му класі загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів імені  Горького смт. Леніне. З-поміж її улюблених занять - літературне краєзнавство, гра на фортепіано, гітарі. І хоч гітару вже має, подала заявку на участь у "Світличному"  конкурсі авторської пісні "Львівська струна - на кримський лад", бо ж головне - участь!
Анна - дійсний член Малої академії наук учнівської молоді АРК "Шукач", стипендіат Ради міністрів АРК в 2005 - 2006 навчальному році (щойно отримала свідоцтво стипендіата, з чим ми її сердечно вітаємо!). В цьогорічному 8-му літературному конкурсі школярів Криму "Ми діти твої, Україно!" Анна посіла перше місце в номінації "Публіцистика", присвятивши свій твір Помаранчевій революції на Майдані.
У дні, коли ми згадуємо першу річницю Майдану, гадаємо, доречним буде подивитися на цю подію нерозчарованими очима десятикласниці Анни Крамаренко.

За вікном - березень. Я вдома, на вимушених канікулах, бо в школі холодно. Думки мої зігріваються спогадами про минуле та словами пісні, що лунають із радіоприймача: "Нас багато і нас не подолати!". Так, на українську землю прийшла весна, весна національного відродження. Моя країна змінилася, відчула свою силу, зрозуміла, що від кожного з нас залежить, яким буде майбутнє держави. Майдан Незалежності підтвердив статус гордої, сильної, працелюбної нації, бо саме на ньому творилася новітня історія моєї України.
Перегортаю сторінки журналу "Помаранчева революція" ...Згадую репортажі з Майдану перед телеекраном у побоюванні проґавити якусь зі значимих новин, суперечки з мамою... Серед сотень тисяч маніфестантів важко було роздивитися окремі обличчя, але я знала, що там була молодь, а також мої однолітки. Жовтогарячі стрічки, знамена - все вирувало і мінилось, заполонило все довкола. Телевізійний оператор фіксував і доносив до нас не тільки обличчя, але й характер, поведінку молодих людей. Я ще не бачила разом стільки щирих, натхненних облич, стільки чесних, совісних людей. Козацьким табором у погоду і непогоду стояли майданівці на головній площі нашої столиці, а десятки мільйонів удома і за кордоном так само, як і я, спостерігали за ними. Наші думки і надії були звернені до Майдану, Майдану совісті, честі, віри, сподівань.
Так, надворі весна. Весна пробудження людської свідомості. Весна розуміння необхідності змін для України. Помаранчева революція, народний Президент В. А. Ющенко - це передовсім вибір молоддю життя в цивілізованому суспільстві, в правовій державі. Бо молодь - це та частина громадян, яка в більшості випадків є незалежною у своєму виборі, є більш рішучою, відвертою.
Пригадую народну мудрість: "У веселій хаті живуть веселі люди". Хата, родина, громада, толока, майдан... Колись толока об'єднувала громаду в спільній праці. Одна біда єднала, одна доля зводила докупи людей. Нині Майдан Помаранчевої революції свідчить про небачену раніше єдність народу, єдність національних, демократичних цінностей. Так, ми не раби! Ми - нація! Ми - держава! Я вірю, що в моїй країні не буде знедолених і бідних. Мій дідусь, в'язень Освенціма, буде захищеним, а батьки, лікарі за фахом, одержуватимуть гідну заробітну платню.
У серці плекаю надію, що зможу читати літературні журнали і газети українською мовою, бо нині позбавлена цього; зможу, поглиблено вивчаючи державну мову, брати участь у мовних конкурсах, а потім - одержати якісну вищу освіту.
Я вірю в те, що мої мрії здійсняться, бо Майдан запалив іскру надії.
Я бачу мою Україну справедливою і багатою європейською державою.
"Вірю! Знаю! Можемо!" - було написано на прапорі В. Ющенка. Ми зможемо!
В Україні вже виросло і сформувалося нове покоління, покоління розумної і освіченої молоді. Я впевнена, що і мої знання і бажання служити Батьківщині допоможуть мені стати гідним громадянином.
Я вірю в світле майбутнє твоє, Україно!

На фото В. Качули: Анна Крамаренко з однією із призових львівських гітар, яку збирається виграти в нашому пісенному конкурсі. Запрошуємо і вас до участі в ньому!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 18.11.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3427

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков