Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 11.11.2005
І СВОГО НЕ ЦУРАЙТЕСЬ!
КС

На початку жовтня цього року в "Кримській світлиці" висадився справжній видавничий "десант"! По дорозі до "Артеку", де саме проходила Всеукраїнська акція "Учітесь, читайте, чужого навчайтесь і свого не цурайтесь", редакцію провідали працівники Державного комітету телебачення і радіомовлення України, автори та редактори (усі вони - на фото!) популярних дитячих видань "Соняшник", "Веселочка", "Однокласник", "Вулик", "Ліхтарик", "Країна знань", "Лучик", "Юний натураліст".
Як не прикро, але ці чудові й такі необхідні для формування майбутнього нашої держави дитячі газети та журнали, як і наше "Джерельце" з "Кримською світлицею" в Криму, через брак фінансування переживають нині не кращі часи. Тож дружна київська команда на чолі з директором департаменту видавничої справи та преси Держтелерадіо України Валентиною Іванівною Бабилюлько (на фото - третя праворуч) з метою популяризації дитячої періодики вирішили об'їздити всі регіони України, щоб зростала чисельність команди, яка боротиметься за дитячі серця і душі.
"Джерельце", яке саме за останній рік - із сьогоднішнім номером - вийшло лише тричі, вирішило допомогти своїм друкованим братикам та сестричкам і розповісти про них маленьким кримським читачам.
Київська видавнича делегація розпочала свою акцію з Криму, зокрема, з "Артеку", бо цей популярний дитячий табір збирає до себе юних представників з усіх регіонів України. Крім того, директор департаменту видавничої справи та преси Держтелерадіо України Валентина Іванівна Бабилюлько приїхала до Криму ще й з метою підготувати аналітичну довідку про стан інформаційного простору в автономії, бо це питання найближчим часом мало розглядатися на засіданні колегії Держтелерадіо. За словами Валентини Іванівни, уявити інформаційний простір Криму без таких періодичних друкованих видань, як "Кримська світлиця" та "Джерельце", просто неможливо. Тому вони робитимуть все можливе, щоб озвучити проблеми "Кримської світлиці" з найвищої трибуни і знайти усі можливі шляхи їх розв'язання.
Так само не можна уявити собі інформаційного простору України без таких популярних дитячих видань, як "Соняшник", "Веселочка", "Однокласник", "Вулик", "Ліхтарик", "Країна знань", "Лучик", "Юний натураліст" та інших. Під час розмови в редакції "Кримської світлиці" наші гості - редактори та автори цих видань - коротенько представили свої часописи. Тож запрошуємо наших юних читачів, їхніх батьків, дідусів та бабусь не обмежуватися лише "Джерельцем", а вибрати собі ще якийсь дитячий журнал чи газету, без яких, власне, важко уявити собі повноцінне, справжнє, духовно багате дитинство!
"Веселочка" - всеукраїнський літературно-мистецький журнал для дітей.
Головний редактор - Хайнацька Наталя Ігорівна, голова Всеукраїнського центру дитячої книжки, заслужений працівник культури України.
Журнал чудово ілюстрований, з прекрасним якісним кольоровим друком. У кожному номері - пісня з нотами, літературні конкурси, родовід. Скарбниця "Веселочки" - новинки книжок, які ви можете замовити за телефонами (044) 483-33-83, 483-92-65.
Дитячий журнал "Соняшник" вже добре відомий нашим кримським читачам з публікацій у "Джерельці" - ми часто використовуємо у себе його цікаві матеріали. Це журнал для дітей, які люблять творити, які цікавляться історією, культурою не тільки України, а й всього світу. Тут завжди є кросворд, журнальна картинна галерея, до якої може надіслати свої твори кожен читач. А ще - конкурс пригод, у якому діти розповідають про усе незвичайне та неймовірне, що вже встигло трапитися у їхньому житті. До речі, автори найцікавіших бувальщин отримують в нагороду книги із серії "Пригодницька література".
Контактний телефон "Соняшника" - (044) 486-55-61.
*  *  *
Журнал "Вулик". Головний редактор - Олена Владиславівна Журавель. Чудово ілюстрований журнал, з великими іграми-вкладками, зі сторінкою-листом, де можна поставити будь-яке запитання!
"Ліхтарик" - всеукраїнська дитяча газета, нагороджена орденом "Козацька слава" ІІІ ступеня. Виходить щомісяця. Видавець БП "Єдність", директор якого Ніна Миколаївна Слєдовська. Шеф-редактор Віталій Леус.
"Ліхтарик" покликаний прокладати свій промінець добра і тепла до дитячих сердець, прищеплювати любов до нашої країни.
"Наш СУПЕРКЛАС" - газета для юнацтва, старшокласників. Для тих, хто збирається вийти на широку життєву дорогу. Поради для старшокласників тут дають вчителі, лікарі, священики і,
звичайно ж, ровесники! Конт. телефон (04622) 4-42-20.
"Юний натураліст" - науково-популярний журнал для юнаків та дівчат - додаток до всеукраїнського науково-популярного та літературно-художнього молодіжного журналу "Наука-Фантастика". Головний редактор Володимир Іванович Тимошенко. Цей журнал - просто подарунок для юннатів, для тих, хто хоче знати все про природу.
Тел. (044) 483-34-36.
"Країна знань" - науково-популярний журнал для юнацтва. Головний редактор Тамара Василівна Бєлих. Журнал розрахований на учнів 8 - 11-х класів, їхніх батьків, вчителів та всіх, хто цікавиться науково-популярною літературою.  У журналі в доступній формі представлені цікаві матеріали з різних галузей  науки і техніки: кібернетики і медицини, фізики і психології, математики і екології, хімії та астрономії... Тел. (044) 258-98-07.
ЧИТАЙМО І ПІДТРИМУЙМО УКРАЇНСЬКЕ!

НАЧЕ СВІЧКА НА ВІТРІ...
Писати про "Соняшник" радісно й сумно водночас. Радісно гортати цікавий, високоякісний, справді український часопис, та сумно зазирати за лаштунки цього дитячого свята. Журнал утримується на ринку лише завдяки самовідданій праці головного редактора Лесі Ворониної. У це важко повірити, але "Соняшникова мама" працює... на громадських засадах. Інакше часопис просто не виходитиме.
Слід віддати належне Лесі Ворониній, яка в цих жахливих умовах суспільної байдужості все ж умудряється видавати високоякісний журнал. Більше того, вона зуміла створити навколо нього неповторну ауру любові й щирості. Кожен "Соняшниковий" захід буквально просякнутий цією атмосферою. Як-от нещодавнє відкриття виставки художників журналу "Соняшник" у Київському музеї літератури. У невеличкій залі зібралися відомі письменники, музиканти, художники й маленькі шанувальники "Соняшника". І це нагадувало картину Світлани Колоколової з Коростишева, яка висіла поруч: усередині соняшника всі насінини дружно взялися за руки.
Лірник Сашко розповідав казку, бард Едуард Драч і кобзар Тарас Компаніченко співали, поет Роман Скиба читав свої вірші... На них зі стін дивилися і, здавалося, уважно слухали дивовижні створіння, які мовби зійшли зі сторінок "Соняшника", це персонажі художників-ілюстраторів Катерини Білетіної, Івана Михайлова, Катерини Штанко, Володимира Штанка, Анатолія Василенка, Олега Петренка-Заневського... Вони формують обличчя стильного дитячого часопису.
"Із самого початку нашою головною ідеєю було робити живий український цікавий сучасний журнал, - говорить Леся Воронина. - І він став творчою лабораторією. Ми хотіли, щоб дитина відчула, що її поважають і вважають розумною. Потрібно вже змалку виховувати художній смак, пропонуючи тільки
високоякісні твори... Не прилаштовуючись під дитину, не присідаючи навпочіпки, ми їм справді цікаві".
Гортаю восьме число "Соняшника". На обкладинці - малюнок Марії Приймаченко, цікава розповідь Зірки Мензатюк про арніку, ілюстрована картиною Катерини Білокур "Квіти з горіхами". Так ненав'язливо, поруч із малюнками сучасних "Соняшникових" художників діти пізнають вершини народного мистецтва. Можна знайти в часописі й творчість найменших художників - самих читачів...
До речі, "Соняшник" усіляко стимулює дитячу творчість. Друкує їхні розповіді, цікаві пригоди, організовує конкурси... Активізує родову пам'ять: "Надзвичайно багато листів надійшло на конкурс "Синя скриня", присвячений родинним оберегам, - розповідає Леся Воронина. - Адже в кожній сім'ї з покоління в покоління передається чи то вишита сорочка, чи старовинна книга, чи бабусине намисто. І навколо кожної такої речі існують перекази й дивовижні історії. Власне - це пам'ять роду, що дійшла до наших днів. Діти з усіх куточків України написали історії своїх родин із такою любов'ю і повагою, що це зайвий раз потвердило: душа народу незнищенна. Або конкурс "Легенда мого краю". Скільки неповторних легенд, почутих і записаних від дідусів і бабусь, отримала редакція журналу! Можна було б видати цілу чудову збірку цих творів, пов'язаних із назвами сіл, міст, містечок, річок та озер..."
У тому ж таки восьмому числі часопису читаю про конкурс пригод, який організовує "Соняшник" спільно з радіо "Ера". Неабиякі пригоди розгортаються і в повісті Лесі Ворониної "Таємниця помаранчевої планети". Галина Ухань-Кобилянська розповідає про справжні історії "Лицарів стріли й півмісяця" - найчисельнішого українського шляхетського роду Драг-Сасів, з якого походять відомі в нашій науці та культурі імена: Іван Франко, Юрій Федькович, Ольга Кобилянська, Соломія Крушельницька, Іван Малкович...
Юрій Бедрик подарував "Соняшникові" свій вірш "Киця у ворожки", а Олесь Ільченко - подорож до Туреччини, розповідь про Шліманна, Трою і... Кам'яну Могилу. Такий-от зміст одного числа, не рахуючи розповіді про кумедне звірятко з Тасманії, уроку англійської, коміксу, кросворда й оповідей читачів.
...Дитячий журнал, природно, не може виживати за рахунок реклами, не доводиться розраховувати й на постійних передплатників - діти виростають, і вкотре потрібно доводити новим читачам, що "Соняшник" - кращий від десятків недбалих, низькопробних, неукраїнських дитячих видань, які заповнюють інформаційний простір... Потрібна державна підтримка.
"Слово Просвіти",
27 жовтня 2005 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3419

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков