Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.


ЗЕЛЕНСЬКИЙ: РОС╤Я ГОТУ╢ НОВИЙ НАСТУП
Нав╕ть завтра рос╕йськ╕ ракети можуть долет╕ти до будь-яко╖ держави…


╢ВРОПА МА╢ БУТИ ЩИТОМ ДЛЯ УКРА╥НИ
Президентка ╢вропейсько╖ ком╕с╕╖ Роберта Мецола - за п╕дсумками зустр╕ч╕ у Брюссел╕…


НАШ╤Й ╢ВРОП╤ ПОТР╤БНА РЕАЛЬНА ОБОРОННА САМОДОСТАТН╤СТЬ
Виступ Президента Укра╖ни на зас╕данн╕ ╢вропейсько╖ ради.


У ДЕНЬ УКРА╥НСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ МИ ДЯКУ╢МО КОЖНОМУ Й КОЖН╤Й, ХТО СТАВ НА ЗАХИСТ УКРА╥НСЬКО╥ ДЕРЖАВИ ТА СУСП╤ЛЬСТВА
Президент вручив нагороди во╖нам…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 11.11.2005
"Ми повинні разом обирати і бачити дорогу, якою йде Україна..."
.

Вітаю вас, дорогі друзі!
З наближенням річниці Помаранчевої революції перед кожним із нас - тими, хто стояв на різних Майданах міст і селищ України, постають питання. Як змінилася країна за рік, що минає? Які кроки будуть далі? Якою стала влада і чи вірні ми ідеалам Майдану?
Думаю, головним надбанням 2005 року стала свобода.
А головною зміною у владних коридорах стало усвідомлення того, що джерелом влади є народ. Виборець, який рік тому переконливо довів, що саме він обирає своїх лідерів.
Вперше українці мають владу, яка чітко усвідомлює, що вона повинна чути своїх громадян. І звітувати перед ними за кожен свій крок. Для мене надзвичайно важливим є діалог з вами.
Я хочу, аби ви розуміли і підтримували дії влади, логіку започаткованих реформ. І саме цим темам я хочу присвятити свої радіозвернення. 
Щодня на адресу моєї приймальні приходить більше восьми сотень листів. Проблеми, що викладені у ваших зверненнях, - це матеріал для глибокого аналізу, чим сьогодні живе країна і кожен її громадянин, які запитання найбільш хвилюють суспільство і вас.
Позицію влади ви маєте чути з перших вуст. Тому я буду говорити з вами про ті проблеми, які найчастіше порушуються у зверненнях до Президента, про суть змін, над якими сьогодні працює влада. Ми повинні разом обирати і бачити дорогу, якою йде Україна.
Рік тому ми з вами разом визначили головне наше завдання - гідне життя кожної людини, стабільність і розвиток нашої держави, авторитет України у світі.
Цього року ми зробили важливі кроки для забезпечення добробуту громадян, захисту прав власника і власності. Ми підняли зарплати і пенсії. Планується, що з першого січня 2006 року мінімальна пенсія становитиме вже 350 гривень, а до кінця року сягне 400 гривень. Головним завданням бюджетної політики 2005 року була політика захисту найбідніших. Але для того, аби економіка могла розвиватися, бюджет 2006 року повинен стати не бюджетом проїдання, а бюджетом розвитку. Влада повинна створити умови для розвитку бізнесу і в цілому економіки, і використати для цього всі наявні можливості - внутрішні та міжнародні.
Саме тому я як Глава держави і мій уряд сьогодні однією із стратегічних цілей бачимо вступ України до Світової організації торгівлі.
В Україні до сьогодні мало говорилося про важливість членства у СОТ. Тема СОТ - знаю це й з ваших листів - дуже заполітизована. Деякі політики й досі лякають байками про неприємні сюрпризи для вітчизняного
товаровиробника.
Я стверджую, що вступ до СОТ - це шанс отримати визнання на світових ринках, це можливість стати сильною країною, яка забезпечить добробут своїм громадянам, це намагання бути конкурентними.
Нині Світова організація торгівлі об'єднує 148 країн. Майже вся світова торгівля здійснюється в рамках СОТ. Поза цією організацією залишається менше п'ятої частини країн світу.
СОТ - це чіткі правила, за якими живе цивілізований світ. Вони вимагають від нас ефективності, конкурентоспроможності і швидкості. Якщо ми не гратимемо за правилами, це дозволить іншим грати проти нас, але вже без правил.
Щороку ми втрачаємо мільярди доларів через антидемпінгові розслідування в різних країнах світу. На думку експертів, цифра щорічних втрат досягає 8 мільярдів доларів!
Вступ до СОТ на 10% збільшить доходи України від торгівлі з іншими країнами. Український товаровиробник матиме більш широкий доступ на світові ринки.
Він не боятиметься, що його товари раптом заарештують, піддаватимуть принизливим перевіркам, обкладатимуть додатковими поборами. Це великі можливості для українського бізнесу знайти нових партнерів в інших країнах.
Щорічне зростання ВВП унаслідок приєднання до СОТ збільшиться на 1,9%. Це - додаткові робочі місця, зарплати і пенсії.
Український текстиль і метал, продукція машинобудування і сільського господарства продається як на Сході, так і на Заході. Але проблема не стільки в тому, аби виробити конкурентний товар, а де його реалізувати.
Головне завдання - знайти нових партнерів, щодня боротися за нові ринки. Завдяки вступу до СОТ ми збережемо існуючі робочі місця і створимо тисячі нових, ми зможемо значно розширити присутність українських товарів на світових ринках. До того ж, приєднання України до світового елітарного клубу - це важливий сигнал для інвесторів.
Національні та іноземні інвестиції - це чи не єдиний шлях, як створити нові робочі місця і підняти зарплати без ризику зростання цін.
Чесний продаж "Криворіжсталі" став серйозним успіхом нового уряду в поверненні довіри інвесторів до України. Моя команда довела, що вона виконує передвиборчу програму. Рік тому я обіцяв, що ми повернемо державі "Криворіжсталь", а потім в умовах прозорого конкурсу проведемо повторну приватизацію, яка принесе рекордну суму в український бюджет.
Сьогодні створена робоча група, яка працює над планом оптимального використання коштів, отриманих від приватизації. Мільярди гривень мають піти на проекти розвитку. Серед пріоритетних проектів - сфера енергозбереження, кредитування сільського господарства, будівництво нових мостів і метро, проекти у сфері комунального господарства, високі технології. Кожна копійка, отримана від продажу комбінату, має працювати на розвиток економіки.
Успіх продажу "Криворіжсталі" окрилює. Увага інвесторів свідчить, що зростає довіра до ділового клімату в Україні. Нас сприймають як стабільного і надійного партнера, від нас більше не чекають непередбачених заяв чи різких поворотів.
Вступ до СОТ лише закріпить довіру. Приєднання до цього клубу, який об'єднує найсильніші економіки світу, забезпечить приріст іноземних інвестицій щонайменш у 500 мільйонів доларів на рік.
Сьогодні всі наші сусіди або вже є членами Світової організації торгівлі, або рухаються туди пришвидшеними темпами. Національна гордість говорить нам: якщо Україна готова до вступу, це потрібно робити негайно.
Знаю, у суспільстві існують побоювання: що буде з національним виробником, коли Україна відкриє свої ринки при приєднанні до СОТ. Забезпечення національних інтересів та захист вітчизняного виробника є пріоритетом для уряду. Саме з цих позицій ми ведемо переговори з країнами-учасниками СОТ.
Вступ до СОТ не означає, що ми стаємо беззахисними і не конкурентноздатними. Той, хто виробляє сучасну продукцію, зможе завойовувати нові ринки. Завдання уряду - допомагати нашим виробникам у цьому.
Українські літаки, український льон, українські продукти вже є відомими світовими брендами. Наші товари визнає увесь світ. Але й досі на них - етикетки з позначками, що товари виготовлені не в зоні СОТ. Настав час зняти ці позначки другорядності.
Я хочу, щоб кожен з вас зрозумів одну просту річ. Заяви про неготовність України вступити до СОТ, її неконкурентність - це недовіра до потенціалу країни, до нашого потенціалу.
Я переконаний: те, що під силу нашим сусідам, має бути здоланним і для нас.
Я вірю в нашу силу.
Які перспективи України вступити до Світової організації торгівлі вже до кінця цього року? В останній місяць Кабмін і Верховна Рада активізували роботу в цьому напрямку. Новий уряд запропонував ефективну модель відносин з парламентом. Вміння бачити спільні цілі і завдання, вести цивілізований діалог і знаходити прийнятні компроміси відразу дає позитивний результат. Цього тижня Верховна Рада прийняла ще два закони, потрібних для вступу України до СОТ. Я хочу, щоб депутати якнайшвидше пройшли решту шляху (потрібно схвалити іще
8 законів). Але це відповідальність парламенту.
Якби ми взяли потрібний темп ще на початку року, то Україна вже б користувалася перевагами системи СОТ.
Ми залишаємося оптимістами щодо перспектив вступу до СОТ ще цього року. Але треба бути відвертими - сьогодні відповідь на питання, чи стане Україна членом СОТ вже у 2005 році, багато в чому залежить від наших партнерів і проходження бюрократичних перешкод. Втрачений час сьогодні працює проти нас, адже аби пройти всі технічні процедури вступу до СОТ, потрібні місяці.
Зараз ми на фінішній прямій і маємо шанс вчасно пройти всі етапи, що дасть можливість нашим партнерам прийняти позитивне рішення. Головне - докласти максимум зусиль для досягнення мети.
Ми виграємо і станемо потужним гравцем на світових ринках. Нам під силу здобути повагу у чесній конкуренції. Я вірю в наш успіх, який принесе добробут кожному з нас.
Офіційне інтернет-представництво Президента України.
5 листопада 2005 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 11.11.2005 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3404

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков