Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 04.11.2005
ПАМ`ЯТІ ГЕРОЇВ
Ігор ЛІСОДІД


У вересні 2003 року за ініціативою Спілки офіцерів України було створено Оргкомітет з вшанування пам’яті героїв-повстанців, які в морозну осінь 1921 року здійснили визвольний рейд в українські землі, захоплені на той час московсько-більшовицькими військами. Повстанці були схоплені й розстріляні окупантами в селі Базар Житомирської області за незламність та незгоду служити Москві.
Шкода, але до цього часу в Україні не визнано героями всіх, хто брав участь у національно-визвольній боротьбі, а відтак це не дозволяє здійснити комплекс заходів на державному рівні щодо щорічного вшанування пам’яті героїв з метою виховання української молоді на прикладах служіння нашій Батьківщині героїв національно-визвольних змагань.
9 вересня 2005 року оргкомітет розпочав підготовку до заходів з віддання належної шани героям. У своїй діяльності оргкомітет спирається на Четвертий універсал УНР від 24 січня 1918 року, який проголосив Україну суверенною республікою. До цього часу Універсал не скасовувався. Повноваження Президентові Кравчуку були передані Президентом УНР у екзилі. Тому з точки зору саме громадян Незалежної України, з 1918 року й до наших днів має бути один погляд на історію - будь-які іноземні війська на нашій землі можемо сміливо називати окупаційними.
Мета оргкомітету: у 2005 році вшанувати пам’ять героїв-повстанців силами громадських організацій та партій із залученням інститутів державної влади, а у 2006 році - передати ці повноваження державі.
Для здійснення цього задуму підготовлені пропозиції, звернення, проект постанови Кабінету Міністрів України, проект Указу Президента України.
У цьому році оргкомітет має намір 19 листопада вшанувати пам’ять повстанців у с. Базар Житомирської області зі Службою Божою трьох гілок Української церкви - УАПЦ, УГКЦ, УПЦ КП, відданням військових почестей командою почесної варти Житомирського військового гарнізону, за участі представника Житомирської обласної державної адміністрації, Базарської селищної ради, громадськості областей, які прилягають до Житомирської області, а також Івано-Франківської, Тернопільської, Львівської, Черкаської областей.
Листи від оргкомітету відправлені Президенту України, міністру оборони України, представникам Української церкви, головам обласних державних адміністрацій. Обласним осередкам громадських організацій та партій, які увійшли до складу оргкомітету, відправлені листи з проханням створити оргкомітети на місцях для проведення з 21 по 23 листопада 2005 року вшанування пам’яті Героїв Базару в областях, інформування у навчальних закладах та інших установах, висвітлення подій 1921 року у місцевих ЗМІ.
Оргкомітет пропонує:
1. Разом з обласними осередками громадських організацій та партій, які входять до оргкомітету у Києві, створити оргкомітет в області, головною метою якого має бути поширення інформації через ЗМІ обласного та районних рівнів і у навчальних закладах області.
2. Вшанувати пам’ять полеглих вояків Армії УНР, які народилися у вашій області.
3. Звернутися до представників влади місцевостей, де народилися герої, з проханням надати вулиці міста назву на честь Героїв Базару.
4. Відрядити делегацію до с. Базар для участі у заходах з вшанування пам’яті героїв.
5. Звернутися від обласного оргкомітету до голови ОДА з проханням сприяти у заходах, які будуть сплановані обласним оргкомітетом, в тому числі й про допомогу транспортом для поїздки до с. Базар.
6. Організувати з 21 по 24 листопада 2005 року тиждень інформування про події 1921 року - голодомор, героїзм вояків Армії УНР, які відправилися на допомогу українським селянам-повстанцям.
7. Інші ініціативи залежать від можливостей обласного оргкомітету та місцевих органів влади.
Ігор ЛІСОДІД,
голова Оргкомітету з вшанування пам’яті героїв-повстанців, голова секретаріату Спілки офіцерів України.
*  *  *
З усіх питань, пов`язаних з підготовкою вшанування пам`яті героїв УНР у Криму, а також з організації поїздки кримської делегації до с. Базар, звер-тайтеся до голови Кримського відділення Спілки офіцерів України, полковника запасу Байракова Віктора Миколайовича (тел. у Сімферополі 368-704, з 19-ї до 22-ї год.).
Детальніша розповідь про трагічні події під с. Базар буде надрукована в наступному номері "Кримської світлиці".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3396

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков