Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 04.11.2005
«ПРЕМУДРІ ПІСКАРІ»
І. ГОЛОБОРОДЬКО, пенсіонер, учасник війни.

Лист в номер

Дивує мене позиція етнічних українців у Криму, їх більше 600 тисяч («КС», № 42), а наклад їхньої газети трохи більше 10 тисяч. «Премудрі піскарі», прокиньтеся, не бійтесь, і ви зможете відчути себе людьми!
Ми з дружиною (уродженці Херсонської області) задумали було переїхати у Джанкой на постійне місце проживання, де мешкає наша рідня. Сестра мені говорить: «Якщо будеш у місті розмовляти зі мною українською, - я з тобою по місту ходити не буду. У квартирі - будь ласка, але тихо. Ми також будемо спілкуватися з тобою українською, але ще тихіше». Обоє відомі та авторитетні люди у місті, мають вищу освіту (він лікар, вона вчитель). Прізвища не називаю, а то бідолахи від страху усе життя ходитимуть у памперсах.
Дружина поїхала раніше і уже працювала у школі. Їй дали класне керівництво у найбешкетнішому класі (одного разу вчителя хімії учні викинули у вікно). Перед заняттями обійшла всі родини своїх учнів. З українцями спілкувалась по-українськи (як у них світилися очі, що їх вважають за повноцінних людей у державі). Перед татарами вибачилась, бо щойно приїхала і мови їхньої поки що не знає. У перший день занять всі учні бешкетного класу прийшли з розкішними букетами квітів. Педагогічний колектив був шокований - що, як і коли ця «бандерівка» могла з ними зробити. (Хоча вона росіянка, її батько у 1921 р. прибув на Херсонщину з Тамбовської області, втікаючи від голоду). Тиждень вона працювала, а директор та завуч стояли під дверима - «чому так тихо, що вони там роблять». А вони вчать хімію.
Причина проста - європейське мислення, душевний, справжній інтернаціоналізм, а не рекламний, московський. Душа його - рекламного - печерний чорносотенний шовінізм.
Попрацювала дружина тиждень і втекла - «клімат не підійшов». Насправді - через махровий шовінізм і ворожнечу (у нас 90% українців, 8% поляків, 2% всіх інших), антисанітарію (містом тече річка - смітник «вонючка»), у лісосмугу кроку не ступиш - суцільний туалет та бомжі і т. д.  Недаром Україні час від часу доводиться організовувати санітарні загони для очистки Криму від нечистот.
Повернулась на свій чистий, спокійний, стабільний «захід». Місто - суцільний будмайданчик. Багато грошей надходить від європейських заробітчан (орієнтовно, утричі більше, ніж заробляють на місці). Для прикладу - місто з двадцяти-п’ятитисячним населенням цього року витратило 700 тис. гривень із свого бюджету на реконструкцію «Площі Слави».
А тепер до справи, через яку і пишу цього листа. Свій примірник «КС» регулярно відношу у читальний зал районної бібліотеки, де проживаю. Газета користується великим попитом, і вже на цьому тижні, коли я передплачував «КС», я був не першим. Досі «Світлиця» надходила у район в одному примірнику, її просто ніхто не знав. Сподіваюсь, що коли так зробити у кожному населеному пункті, то наклад «КС» можна було б суттєво збільшити. З цим і звертаюсь до нинішніх передплатників «КС».
З повагою,
І. ГОЛОБОРОДЬКО, пенсіонер, учасник війни.
м. Красилів
Хмельницької області.


"Світлицю" підтримали:
пенсіонерка В. І. Болгова (Сімферополь) - 20 грн., колишня вчителька, пенсіонерка В. І. Зіненко - 50 грн., Ю. А. Зборовський з Києва - 550 грн., Юліан КОНЕЧНИЙ, лікар-травник, с. Дзвиняч Івано-Франківської області - 100 грн., будівельна компанія "Артекс" із Сімферополя - 15 тис. грн. Від української громади штату Вашингтон на рахунок редакції надійшло 2770 грн. Ми щиро дякуємо за це нашим заокеанським землякам Якову Ничипоровичу Шадирі, Юлії Шадирі та Марії Шевченко.
"Шановні світличани, вітаю вас! Давно читаю "Кримську світлицю". Співчуваю вам в такий несприятливий час, коли влада глуха до проблем українського Слова тут в Криму. Висилаю 100 гривень на ваш рахунок і прошу на ці гроші прислати мені книгу М. Солоніна "Бочка й обручі, або Коли почалася Велика Вітчизняна війна?" та книгу П. Штепи "Московство". Решту грошей, які залишаться після відправки книг, заповідаю редакції шановної "Кримської світлиці". Пробачте за малу допомогу, я пенсіонер (71 рік), але ваш щирий шану-вальник. Віктор Антонович Приказюк, м. Ялта".
Спасибі усім за підтримку, земляки-українці!


АНОНС! У п`ятницю, 4 листопада на Кримському радіо, в авторській програмі Алли Петрової "Два кольори" (поч. о 20-й год.) слухайте виступи перших учасників конкурсу авторської пісні "Львівська струна - на кримський лад". Чекаємо заявок від учасників! (Довідки про умови конкурсу - по телефону "Кримської світлиці" 51-13-24).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3394

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков