Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 04.11.2005
Втрата і спокою, і грошей...
Лідія Степко.


28 жовтня керівництво Севастопольської міськради провело «круглий стіл» за темою: «Поиски путей сохранения политичеcкой стабильности в Севастополе накануне и в период избирательной кампании 2006 года» за участю лідерів місцевих партійних осередків. Обговорювалися два питання:
1) Про ініціативу Партії регіонів щодо проведення місцевого референдуму стосовно надання російській мові статусу державної.
2) Про Закон України «Про місто-герой Севастополь».
Як ми вже повідомляли, у Севастополі розгорнулася боротьба між прихильниками проведення референдуму щодо надання російській мові статусу державної та його противниками. Міська організація Партії регіонів продовжує збирати підписи городян, напрацьовуючи собі політичне паблісіті напередодні виборів. У розпал підготовки до зими «регіонали» буквально засмикали місцевих депутатів своїми пікетами та судовими засіданнями. Голова міськради Валентин Борисов прийняв рішення провести «круглий стіл» та вислухати думку представників інших партій стосовно не вартих уваги, на його думку, проблем. У місті зараз зареєстровано 112 відділень всеукраїнських політичних партій загальною чисельністю - 25 тисяч осіб. Це величезна сила. Але треба пам’ятати про збереження стабільності у місті як на період виборів, так і після них, вважає Валентин Борисов:
«Что меня начало беспокоить? В адрес горсовета начали поступать обращения. СДПУ(о) собирается 6 ноября проводить собрания в Балаклаве по поводу проведения Всеукраинского референдума по вопросам вступления в НАТО и в ЕЭП. Есть предложения других политических партий по проведению Всеукраинского референдума по вопросу придания статуса второго государственного русскому языку, и другие. Поэтому мы решили собрать этот круглый стол, чтобы выработать какую-то общую стратегию по сохранению стабильности в городе. Это даст возможность работать в рамках закона».
Й справді, вибори минуть, а місту - жити й працювати далі. Та й грошей, які треба виділити на референдум, немає. Натомість - проблеми з опаленням, дахами, що нагадали про себе гостріше, ніж минулого року, через тривалі зливи. Ще є недобудований полігон для вивозу та знищення сміття, проблеми транспорту, РЕПів... Цю низку проблем, куди треба спрямовувати кошти, можна продовжувати майже до безкінечності. До того ж, підрахунки показують, що приблизні витрати на референдум сягнуть за півтора мільйона гривень. Якби «регіонали» взялися проводити його за власний кошт, то хай би вже продовжували каламутити воду, - висловлювались учасники «круглого столу», а так - подвійне навантаження для городян: втрата і спокою, і грошей.
Навіть прихильники Партії регіонів, порадившись, зійшлися на думці, що цього разу «регіонали» хочуть надурити одразу всіх, розпочавши передвиборну боротьбу раніше, і за бюджетний кошт. Одностайно засудили порушників спокою майже всі присутні.
«Де ж ви блукали тоді, коли комуністи п орушували це питання? Чи раніше вас мовна проблема не хвилювала?» - резонно запитував представник КПУ С. Гальчинський. Навіть партія «Союз» висловилася проти проведення референдуму, вважаючи, що користі з того заходу - аж нуль.
Та найцікавішою була думка запрошеного доцента Києво-Могилянської академії Ігоря Лосіва, севастопольця, котрий запропонував «регіоналам» звернутися до городян: «Шановні севастопольці, ви проголосуйте, але юридичної сили ваш голос не матиме. Так було б, принаймні чесно. Досить дурити севастопольців. І чому цей референдум треба проводити саме напередодні виборів? Як казав мій батько, виходець із Тамбовської губернії: «Как на охоту идти, так и кобелей кормить?» Далі, що таке друга державна мова? І чим вона відрізняється від першої? Чому тоді не ставити питання про надання російській мові статус першої мови в державі? Шановні, у референдумі кожна літера і кожна кома має значення. Далі, я ось тут читаю: «Русскоговорящее население Украины». А мате-ріали Всеукраїнського перепису 2001 року свідчать, що 61% українців визнали себе україномовними. То кому мені вірити? Я теж написав, що я - україномовний і не шкодую, хоч я севастополець у четвертому поколінні».
Цього разу «регіоналам» не таланило. Звідусіль їх соромили і врешті-решт ухвалили рішення, що міськрада запропонує документ угоди всіх політичних сил про збереження у місті спокою і стабільності, а місцеві осередки політичних партій підпишуть. На тому й розійшлися. Важко припуститися думки, що місцева ПР після «круглого столу» зробить висновки, але думку про себе «регіонали» таки почули. 

 

ТИМ ЧАСОМ...

ВУЛИЦЯ КЛОНІВ
Севастопольський осередок Партії регіонів у прагненні перемогти на виборах обійшов усіх опонентів одразу.
В ніч з 19 на 20 жовтня плакатами з портретом місцевого лідера Валерія Саратова активісти так щільно, один до одного, заклеїли вулицю Льва Толстого з 42-го по 60-й  будинки, що вийшов суцільний «клон» місцевого «регіонала» з 1000 плакатів. Мешканці будинків звернулися листом до редакції часопису «Севастопольская газета»: «Когда утром мы вышли во двор, все просто были в шо-ке. Пару месяцев назад мы покрасили и побелили, ... как не старались, отодрать от стен не смогли». Те ж саме активісти  місцевої ПР вчинили і з тролейбусними зупинками. Ображені городяни чекають відповідної реакції влади.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 04.11.2005 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3393

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков