Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АБО УКРА╥НА ╤СНУВАТИМЕ ЯК УКРА╥НСЬКИЙ ПРО╢КТ, АБО НЕ ╤СНУВАТИМЕ ВЗАГАЛ╤
Напередодн╕ круглого столу ми вир╕шили обговорити з ╤ваном Патриляком можлив╕сть та пл╕дн╕сть...


Ярослав Грицак, ╕сторик, професор Льв╕вського католицького ун╕верситету: УКРА╥НСЬКА НАЦ╤Я В╤ДБУЛАСЯ. НАЙКРАЩИЙ ДОКАЗ – КРАХ «РОС╤ЙСЬКО╥ ВЕСНИ»
Сьогодн╕ в Укра╖н╕ не так багато людей, чи╖ думки так важать для сусп╕льства ╕, саме завдяки...


ДИВЕРС╤Я
Под╕╖ останнього тижня вихлюпнули на наш╕ голови надто багато матер╕алу для серйозних роздум╕в,...


РОЗДОР╤ЖЖЯ "КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤": ЧИ ПОТР╤БНЕ ОКУПОВАНОМУ П╤ВОСТРОВУ УКРА╥НСЬКЕ ВИДАННЯ?
Ки╖вське видання «Кримсько╖ св╕тлиц╕» вигляда╓ як прив╕т ╕з 70-х рок╕в минулого стол╕ття


ГАЗЕТУ «КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗНИЩУ╢ НЕ ОКУПАНТ, А Р╤ДНЕ М╤Н╤СТЕРСТВО
Якщо зайти на ╖хн╕й сайт, можна переконатися, що газета робиться профес╕йно, як╕сно, краще...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 09.09.2005 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 09.09.2005
"Вже соромно перед людьми і світом..."
.

Вже соромно перед людьми і світом
За долю страдницьку "Світлиці" у Криму,
Забуту раптом владою й "Просвітою".
Кому ж не догодила ти, кому?
Хіба ж не ти оранжево палала
Одна в Криму в ті незабутні дні,
Коли Вкраїна на Майдані встала
Супроти зла, неправди і брехні?!
"Світличенько"!
О як ти закликала
До Правди,
Справедливості й Добра!
І доборолась...
Краще б не кричала,
Не рвала б душу, бо вона ж згора...
Чиновництво!
Що ж робите, панове?!
Чому ж від вас ні ласки, ні тепла?!
Чом губите в Криму вкраїнське слово -
Його ж і так тут річечка мала...
Як нам без слова рідного прожити
У цім многоголосому краю?
Вкраїнці рідні - України діти
"Світлицю кримську" збережім свою!
Данило КОНОНЕНКО.
7.09.2005 р.

Оце вийшов наш Данило Андрійович з відпустки - і в перший робочий день "врізав" римою по бюрократах! І бачите, що з того вийшло - аж весь уряд у відставку турнули. А воно, може, й даремно, бо вже, ніби, й звикли до цих... Це ж бери тепер знову кожному новому чиновнику пояснюй, що то значить "Кримська світлиця" для Криму і чому її держава має підтримувати. Та нас же в Києві навіть кожна міністерська собака вже знала і при слові "Світлиця" співчутливо вити починала! Ні, поспішив, напевне, наш Президент, треба було йому, як в армії, дембельське завдання цим міністрам дати - щоб хоча б із "Світлицею" розрахувалися!
...Цього листа ми відправили до Києва на початку тижня - Мінкультури чомусь запропонувало редакції ще раз аргументувати необхідність отримання "Кримською світлицею" державної допомоги. От ми й аргументуємо - бо хто ж знав, що ось так воно з урядом вийде? Втім, хіба ж до такого дійшло б, якби такі очевидні проблеми, як із "Світлицею" (та й усі інші!), розв`язувалися у нас в державі мудро і вчасно?
Тож спішіть робити добро, земляки, навіть якщо ви міністри!

Міністру культури і туризму України БІЛОЗІР О. В.
№ 44-5 від 05.09 2005 р.
Шановна Оксано Володимирівно!
Надсилаємо повторно для розгляду Міністерством річний кошторис всеукраїнської громадсько-політичної та літературної газети "Кримська світлиця". Обсяги його - 300 тис. грн. - були визначені ще Постановою Верховної Ради України від
22 травня 2003 р. за №886-IV у Рекомендаціях Кабінету Міністрів після парламентських слухань про проблеми функціонування державної мови в Україні. Щоправда, тоді Кабінет Міністрів був "імені Януковича", через що "Кримську світлицю" з 2004 року держава перестала підтримувати взагалі. Нині ж маємо, як заявлялося з високих трибун, владу "з кодексом честі" - тому давайте виправляти ситуацію, бо та чорна траурна смуга, з якою єдина українська газета в Криму вимушена виходити вже півроку, не додає честі ні уряду, ні Президенту, ні державі.
Якщо це не аргумент для отримання "Кримською світлицею" повноцінної державної фінансової підтримки - наводимо ще один: за недавнім визначенням голови Ради міністрів АРК Анатолія Матвієнка - "інформаційний простір в Криму програно". Мало того, що проурядові, продержавницькі, проукраїнські ідеї не доносяться, не популяризуються серед кримчан, а тому не отримують їхньої належної підтримки. В Криму шовіністично налаштованими засобами масової інформації цілеспрямовано й систематично нагнітаються антиукраїнські, антидержавні настрої, і останній випадок з плюндруванням пам'ятника Т. Шевченку у Сімферополі (номер "Кримської світлиці" з публікацією на цю тему додається) - це лише верхівка проблемного інформаційно-духовного кримського "айсберга".
Якщо негайно не почати виправляти цю ситуацію - Крим ще довго залишатиметься проблемним регіоном для України (а попереду ж - вибори!). Ось чому ми закликаємо Міністерство культури знайти можливість посприяти розв'язанню державної інформаційної кримської проблеми і ПОВНІСТЮ профінансувати кошторисні видатки "Кримської світлиці" з тих 11-ти мільйонів гривень, які цього року виділяються державою за бюджетною програмою 1 801 300 "Фінансова підтримка культурологічних видань та видань літературно-художнього напряму". Це допоможе єдиній кримській українській державницькій газеті зіп'ястися на ноги в зрусифікованій автономії і справді стати інформаційно-мобілізуючою опорою для держави.
Редакція "Кримської світлиці" уже заявляла і підтверджує свою готовність до перереєстрації газети з новим складом співзасновників - з Міністерством культури і туризму, з Представництвом Президента України в Криму, лиш би це дозволило якнайшвидше і найефективніше розв'язати проблему. Напевне ж, на остаточне вирішення питання з "Кримською світлицею" сподіваються і Президент України Віктор Ющенко, і Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, які під час перебування в Криму ОСОБИСТО нам про це обіцяли. Тим часом, "Кримська світлиця" у цьому році вже ДЕВ'ЯТИЙ МІСЯЦЬ НЕ ПІДТРИМУЄТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ ВЗАГАЛІ! Фінансовим "голодомором" газету доведено до такого стану, що її вже не врятує відшкодування витрат лише на придбання паперу та друкарські послуги (а саме на таку підтримку, як нам раніше повідомили в Мінкультури, може розраховувати часопис). Тільки хто ж в Криму писатиме на тому, навіть подарованому, папері українські статті?
Редакція сподівається на Ваше мудре, державницьке рішення, шановна Оксано Володимирівно! За умови повноцінної державної підтримки "Кримська світлиця" могла б стати для очолюваного Вами Міністерства своєрідним - культурним і туристичним - інформаційним "вікном" у Крим (тим більше, що й досі, незважаючи на скруту, утримуємо власний Інтернет-сайт). Але газета сьогодні потребує НЕВІДКЛАДНОЇ і МАКСИМАЛЬНОЇ допомоги, бо завтра допомагати вже просто буде нікому...
З надією на співпрацю -
головний редактор Віктор КАЧУЛА.

ТИМ ЧАСОМ...
База-гостиница государственного предприятия Украины Международного детского центра "Артек"
Управление делами Президента Украины
Исх. № 01/2605 от 6 сентября 2005 г.

Главному редактору газеты "Крымская светлица"
Сообщаем Вам, что за Вами числится задолженность по оплате за оказанные услуги по размещению с октября 2004 г. по сентябрь 2005 г. в сумме 13 272,23 грн.
Просим срочно погасить задолженность. В случае неуплаты Вам будет выставлена пеня согласно п. 2.4 договора, а за невыполнение обязательств применен пункт 4.3 настоящего договора.
С уважением
директор А. Г. БОБРЫШ.
(Прим.: пункт 4.3 означає - геть на вулицю!).

"Не впізнаєте? Майбутній міністр Оксана Білозір у Криму - і з "Кримською світлицею", якій так і не спромоглася допомогти..."
Джанкой, серпень 2004 р.
Фото В. Качули.

АНОНС!
НЕ СМІЙТЕСЯ, але одному нашому читачеві приснилося (ні, не відставка уряду - таке й у сон не лізло!), що цей номер "Кримської світлиці" вийшов... без чорної смуги. Якби ж то... Але все одно було світло у нашій "Світлиці" цього тижня, бо до нас у гості завітали студенти факультету української філології Краківського університету (в Українській гімназії саме проходить "декада Польщі" за програмою "Року Польщі в Україні").
Що думають про наші кримсько-українські "чорні смуги" гості з Європи, яке враження справив на них Крим - слухайте в суботу, 10 вересня, в авторській радіопрограмі Алли Петрової "Слово" (Кримське радіо, поч. о 18.30). У вівторок, 20 вересня, краківські студенти ділитимуться своїми "кримськими відкриттями" в авторській телепрограмі Олександра Польченка "Рідна хата" (ДТРК "Крим", поч. о
17.25).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 09.09.2005 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3298

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков