Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 26.08.2005 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#35 за 26.08.2005
У храмі любові
Віктор ХОМЕНКО

Помітною подією культурного життя Євпаторії став творчий вечір відомого поета, заслуженого діяча мистецтв України та Російської Федерації, лауреата багатьох всеукраїнських та міжнародних премій Миколи Луківа, незмінного протягом понад 20 років головного редактора журналу "Дніпро", знаного не лише в Україні принциповою громадянською, патріотичною, державотворчою позицією.
Високої духовної наснаги вірші й пісні Майстра рідного слова, відомого своїми небайдужими людям понад 300-а ліричними піснями, які написав у співдружності з багатьма відомими композиторами, й майже 30-а мудрими й добрими книжками з філософськими мотивами й медитаціями, - щире величання святої любові до всього прекрасного, рідного, дорогого й близького: матері, дружини, дитини, природи, землі, усього світу, в якому ми живемо, - зворушували, хвилювали душі, викликали вдячні оплески слухачів переповненої зали пансіонату "Примор`я".
Нагороджений спеціальною відзнакою міськвиконкому за пісню "Величальна Євпаторії" і давнє творче шефство над Національним дитячим курортом, Поет давно і щиро дружить з багатьма його мешканцями, а щонайміцніше - з керівником санаторію, заслуженим лікарем Криму (а ще депутатом міськради, автором книг про Євпаторію й залюбленим в Україну небуденним художником) Миколою Васильовичем Сакуном, для котрого організація творчих проектів з найвідомішими творчими особистостями України у цій оздоровниці стала душевною потребою й задоволенням від дарування людям радості мудрого спілкування, помноженим на сотні вдячних глядачів. Сердечно вітали давнього приятеля євпаторійців працівники міськради, активісти кримських осередків "Просвіти", відпочиваючі й працівники оздоровниці, котрі так захопилися пісенним доробком Миколи Луківа, що навіть створили свій ансамбль, основу репертуару якого складають покладені на музику вірші їх улюбленого автора. Було багато квітів, вдячних слів, записок і усних запитань Поету, на які він відповідав щиро, часто мережачи свої монологи все новими й новими поетичними одкровеннями духовного осягнення світу. Кращою ж рецензією про зустріч зі справжньою поезією, яка дала можливість багатьом сповна відчути силу рідного слова, стали вдячні відгуки не лише євпаторійців і курортників з різних куточків України, а й гостей Криму - росіян з багатьох регіонів їхньої федерації, котрі дякували Миколі Луківу за красу української мови, яка їх зачарувала й зворушила щирістю, музичністю та мелодійністю, була абсолютно зрозумілою й близькою. Чи не тому, що Поет змусив усі серця битися в унісон зі своїм? Допомогли цьому й задушевні пісні нового компакт-диска, який презентував автор, назвавши свій новий доробок "У храмі любові". Враження всіх, хто мав щастя доторкнутися до стану душі поета були одностайними: обрана ним стежка в українській культурі не була вистелена квітами, хоча зовні усе розвивалося благополучно - виходили одна за одною книжки, приходили літературні премії, в періодиці друкувалися добірки нових віршів, по радіо доволі часто звучали й звучать нині його поезії й пісні, а в останній період відбувся справжній вибух пісенного мистецтва Луківа.
Євпаторійці й гості курорту вшанували Поета - автора незабутньої пісні "Мамина вишня", який ніколи не займався догідливим, запобігливим віршотворенням, а з початку свого творчого шляху свою громадянську позицію висловлює однозначно й пристрасно. Найбільше дякували за те, що у поетичному вислові Миколи Луківа є непідробна відвертість, неспрощена й небанальна, але така до щему зрозуміла кожному, достовірна і людяна простота:
...Палю себе на тихому вогні
Буденщини, якій немає краю,
і в метушні людській не помічаю,
як проминають і роки, і дні...
...Змивають хвилі часу назавжди
Епох минулих нетривкі сліди.
Та на віки лишається у слові
Усе, що гідне шани і любові...
Разом з усіма аплодував поетові - Віктор ХОМЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #35 за 26.08.2005 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3274

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков