Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 05.08.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 05.08.2005
Новини Криму і України
журналісти та агенції

Проблема мати гідний флот...

Президент України Віктор Ющенко 1 серпня взяв участь в урочистостях з нагоди святкування Дня Військово-Морських Сил України у Севастополі.
Під час виступу на палубі флагмана українського флоту "Гетьман Сагайдачний" Віктор Ющенко привітав військових моряків зі святом, відзначивши, що забезпечення стабільності в Чорноморському регіоні є частиною їх зусиль, мужності і праці. "Український народ вірить вам і пишається вами", - сказав він.
Глава держави також наголосив, що українська влада працює над тим, щоб знайти можливості для озброєння військово-морських сил сучасним обладнанням та вирішити соціальні проблеми військовослужбовців. "Економічні результати, які ми маємо, дають нам підстави стверджувати, що у держави з'являються ресурси для забезпечення Збройних Сил України і Військово-Морських Сил зокрема", - наголосив він.
Президент України Віктор Ющенко вважає, що Україні потрібно розробити механізм додаткового фінансування своїх Військово-Морських Сил. На думку В. Ющенка, підтримати військовий флот повинен кожен регіон держави. "Проблема мати гідний флот - це проблема не тільки Міністерства оборони, а всієї нації. Кожна територія має знайти свій спосіб підтримати ВМС", - сказав він. Глава держави переконаний, що ідею громадської опіки над українським флотом усіх регіонів держави підтримають в уряді.
"Головне, щоб ми знайшли формулу додаткового фінансування Військово-Морських Сил", - підкреслив Президент, додавши, що ці кошти повинні водночас працювати і на розвиток Збройних Cил України загалом, включно із задоволенням соціальних потреб військовослужбовців.
Віктор Ющенко також наголосив на необхідності реформування системи оборони та національної безпеки України, в тому числі у секторі Військово-Морських Сил. "Якщо ми будемо говорити про зміну системи, під неї легко можна буде знайти нове фінансування. Якщо говорити про консервацію того, що у нас є, у нас ніколи коштів не вистачить", - сказав він.


ПРИЙШОВ ЧАС БУДУВАТИ!
Президент України Віктор Ющенко ознайомився з проектом будівництва Кримського морського транспортно-промислового комплексу в районі озера Донузлав.
Глава держави побував на місці майбутнього будівництва під час ознайомчої поїздки по ряду об'єктів Криму. Проект будівництва комплексу приблизною вартістю в 2,5 мільярда євро передбачає будівництво порту з 12-ма терміналами, аеропорту, автодороги та залізниці довжиною 104 км. За словами авторів проекту, землі, на яких планується будівництво, практично вільні. Вони належать державі, нерозпайовані і непридатні для використання в сільськогосподарських цілях. Президенту повідомили, що будівництво першої черги комплексу може бути завершено у першому півріччі 2007 року, а другої черги - у 2014 році. Експерти зазначили, що введення в дію першої черги проекту дозволить щороку отримувати близько 340 -400 млн. грн. податків. Окрім цього, будівництво нового комплексу забезпечить 12 тис. нових робочих місць, а через 9 - 10 років комплекс має стати самоокупним.
Вислухавши думки експертів, Віктор Ющенко попросив поінформувати його про можливі мінуси проекту, зокрема екологічні проблеми та приділив особливу увагу питанню залучення до реалізації проекту інвестицій. За словами експертів, сьогодні спостерігається висока інвесторська активність до майбутнього проекту:  усі основні транспортні перевізники України, Міністерство транспорту та зв'язку, а також інвестори з Ірану, Туреччини, Росії, Великобританії і Білорусі виявили бажання вкладати кошти в проект.
Президент нагадав, що питання будівництва порту в бухті Донузлава стояло на порядку денному ще 50 років тому, але проект не було здійснено, оскільки в цій місцевості була розміщена військова база ВМС. "Прийшов час будувати міжнародний морський торговий порт "Донузлав", - наголосив В. Ющенко. За словами Президента, зараз реалізація проекту знаходиться на етапі розробки документації, яка дасть можливість створити акціонерне товариство, що мобілізувало б кошти інвесторів. Віктор Ющенко також підкреслив, що одним з важливих партнерів України в будівництві може стати Туреччина, оскільки робота нового порту в кілька разів підніме тоннажність суден, що проходитимуть через Босфор. Серед інших країн, які  можуть стати партнерами України в реалізації проекту, Президент назвав Росію, Грузію, Білорусь та країни Балтії. "З огляду на це, я дав доручення протягом семи днів підготувати указ, який би започаткував роботу над цим проектом", - повідомив Віктор Ющенко.
У поїздці главу держави супроводжували Державний секретар України Олександр Зінченко, прем'єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко, спікер парламенту Криму Борис Дейч, голова ДУС Ігор Тарасюк, перший віце-прем'єр-міністр Криму Валерій Ясюк.


Регіональна приймальня Президента

З 1 серпня в Сімферополі розпочала роботу Регіональна приймальня Президента України в АРК. Про це на прес-конференції в Сімферополі повідомив керівник  приймальні Петро Чугай, передає Кримське агентство новин.
За його словами, основними завданнями приймальні є: забезпечення реалізації конституційного права громадян при зверненні в органи місцевого самоврядування, опрацювання звернень громадян до Президента України та інформування за результатами опрацювання.
Приймальня розташована за адресою: Сімферополь, вулиця Київська, 81, офіс № 191.


РОСІЮ ПРОСЯТЬ ВИДАТИ РОЗШУКУВАНИХ ЕКС-ЧИНОВНИКІВ

Міністерство внутрішніх справ України планує провести переговори з МВС Росії і домовитися про видачу російською владою колишніх українських державних чиновників, підозрюваних у злочинах. Про це міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко повідомив журналістам у Хмельницькому.
"Сьогодні в Росії перебуває уряд у екзилі. Там багато колишніх українських губернаторів, високих чиновників. Вони ховаються від  відповідальності", - додав міністр внутрішніх справ.
Головний міліціонер також зазначив, що нині відносини між двома країнами залишаються досить прохолодними і їх необхідно налагоджувати. Він наголосив, що такі дві держави не можуть бути у недружніх відносинах.
Раніше МВС України вже зверталося до МВС Росії з проханням установити місцезнаходження і громадянство колишніх керівника ДУСі Ігоря Бакая, голови Центральної виборчої комісії Сергія Ківалова, екс-міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя, голови Сумської обласної державної адміністрації Володимира Щербаня та колишнього мера Одеси Руслана Боделана.


ЗАТРИМАНО ДЕКАНА ФАКУЛЬТЕТУ УКРАЇНСЬКОЇ ФІЛОЛОГІЇ

Під час проведення прокуратурою Криму разом зі співробітниками ГУ МВС України в АР Крим перевірки виявлено факт вимагання хабара за сприяння в складанні вступних іспитів на факультет української філології й українознавства Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського. Про це Кримському агентству новин повідомили в прес-службі прокуратури АРК. 28 липня декан факультету української філології В. Велігодський був затриманий у своєму службовому кабінеті під час одержання хабара в розмірі 2 тис. доларів США. За цим фактом прокуратурою Сімферополя порушена кримінальна справа за статтею 368 ч. 2 КК України (одержання хабара шляхом вимагання).
29 липня судом Центрального району Сімферополя декану факультету української філології й українознавства ТНУ В. Велігодському визначений попередній запобіжний захід - утримання під вартою.


Знай наших!
"НОВА ХВИЛЯ" НА ЙМЕННЯ КАРОЛЬ
Київська студентка, солістка ансамблю пісні і танцю Збройних сил України Тіна Кароль (на фото) посіла друге місце на конкурсі молодих виконавців "Нова хвиля-2005", що проходив у латвійському місті Юрмала.
Юна українська співачка, крім призу, одержала за умовами конкурсу 25 тисяч доларів США. Вона отримала також спеціальну нагороду в сумі 50 тисяч доларів від Алли Пугачової. Слід зазначити, що Тіна двічі не змогла потрапити до конкурсу "Шанс-4", що його проводив телеканал "Інтер" і переможець якого мав право взяти участь у "Новій хвилі". Зате дуже легко здолала відбіркове "сито" юрмальського конкурсу, на участь у якому претендувало понад 400 молодих виконавців.
Непогано в Юрмалі виступив і переможець нинішнього "Шансу" Денис Болдишев з міста Білгород-Дністровський Одеської області, який увійшов до п'ятірки кращих вокалістів цього престижного пісенного змагання.
Переможцем цьогорічного конкурсу "Нова хвиля" став латвійський співак і тромбоніст Інтарс Бусуліс. Третю премію здобула співачка з Росії Поліна Гагаріна. Приз глядацьких симпатій, а разом з ним - смоленські
діаманти отримала казахська виконавиця Макпал.
Загалом у конкурсі молодих виконавців "Нова хвиля-2005" взяли участь 18 співаків з 13 країн.
(Укрінформ).


На фестивалі духовної музики у Римі
УКРАЇНСЬКІ ДІТИ ОТРИМАЛИ ДВІ ПЕРЕМОГИ

Дитячий хор "Щедрик" вписав до своєї творчої біографії нову яскраву сторінку - перемогу в двох номінаціях фестивалю самодіяльних колективів "Духовна музика у Римі", підсумки якого були оголошені днями. Виступ колективу, що був заснований у 1971 році, відбувся в рамках "Днів України в Європі", які проходять в Італії. А в самому фестивалі Україна брала участь вперше. Дебют цей можна назвати винятково успішним, оскільки "Щедрик", до того ж, був названий найкращим учасником фестивалю за останні шість років, а кращим диригентом журі конкурсу визнало художнього керівника хору Мар'яну Сабліну.
Переможців привітав посол України при Святому престолі Григорій Хоружий. А на закритті фестивалю, яке проходило в соборі святого Петра, разом з іншими глядачами "Щедрику" аплодував і Папа Римський Бенедикт ХVІ. У репертуарі хору - музика епохи ренесансу, бароко, класицизму, пісні народів світу, а перед Папою Римським діти разом із Володимиром Гришком виконували також твори Леонтовича та Баха. Інший український учасник фестивалю "Духовна музика у Римі", хор "Кредо" з Івано-Франківська, став дипломантом конкурсу.
 ("Україна молода").


МАТВІЄНКО СХВАЛЮЄ...

Прем'єр-міністр Криму Анатолій Матвієнко позитивно розцінює накладення Президентом вето на закон про статус Севастополя. Про це він повідомив на прес-конференції в Сімферополі 2 серпня, передає Кримське агентство новин.
"Використати закон про статус Севастополя з метою окремих політиків "в'їхати" на цьому в парламент чи місцеві органи влади - це спекуляція", - заявив Матвієнко. Він відзначив, що місцеве самоврядування не терпить спекуляцій, "як і будь-який інший рівень". "Я вважаю, що Президент поступив правильно, наклавши вето. Це абракадабра, що нічого не вирішувала для Севастополя і не робила нічого для ефективного самоврядування", - підкреслив кримський прем'єр.
Як уже повідомлялося, 20 липня Президент України скористався правом вето стосовно закону, що регулює статус Севастополя. Даний закон, зокрема, передбачав можливість обрання Севастопольського міського голови замість голови міської адміністрації, призначуваного з Києва. На думку Президента, прийнятий більшістю депутатів Верховної Ради України закон унеможливлює нормальне функціонування державної влади, місцевого
самоврядування в місті-герої.


РОСІЯ ЗОБОВ'ЯЗУЄТЬСЯ...

Російська сторона зобов'язалася брати участь у фінансуванні частини програми соціального розвитку Севастополя. З такою заявою для журналістів виступив 1 серпня мер міста Сергій Іванов.
За його словами, уряд Російської Федерації передбачив у федеральному бюджеті цього року суму, що складає 27,5 млн. грн. Однак цих грошей місто ще не отримало, сьогодні ми шукаємо механізм, який би дозволив ці кошти отримати, сказав міський голова. Голова міськ-держадміністрації нагадав, що до 1 жовтня ц. р. необхідно виконати доручення Президента України і завершити інвентаризацію земель та майна, переданих в оренду ЧФ РФ, встановивши їх істинну вартість. Після завершення цієї роботи слід очікувати перегляду умов оренди на міждержавному рівні, підсумував Сергій Іванов. Він також вважає, що нові умови оренди збільшать надходження в бюджет Севастополя.

НСНУ ПІКЕТУЄ...

Севастопольська міська організація партії "Народний Союз "Наша Україна" провела пікетування міської ради, повідомила прес-служба НСНУ.
Пікетувальники звинуватили депутатський корпус у саботажі з метою дискредитації голови міськдержадміністрації, члена Ради НСНУ Сергія Іванова: на їхнє переконання, міськрада блокує ухвалення рішень з винесених ним на позачергову сесію питань, які є вкрай важливими для міської громади. Це, зокрема, питання про запровадження прозорих схем виділення земельних ділянок під забудови через відкриті тендери, а також про недопущення зриву опалювального сезону в місті, та, у зв'язку з цим, внесення змін до міського бюджету.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 05.08.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3237

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков