Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 24.06.2005 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#26 за 24.06.2005
У ШЕВЧЕНКОВІМ КРАЮ
.

8 червня в Черкаському державному художньому музеї відкрилася чергова, 92-а персональна виставка "Український рушничок" Віри Сергіївни Роїк, на якій було представлено роботи трьох її учениць - Юлії Абрамової, Мері Нікольської та Аліни Роїк.
Виставка в Черкасах - це як заключний акорд в турне "Українського рушничка" по Черкащині, жителям якої добре відома творчість майстрині, адже її виставки відбулися в заповідниках і музеях Канева, Кам'янки і Чигирина.
На відкриття виставки зібралися численні гості і серед них заступник директора державного музею-заповідника "Кам'янка" Лариса Бондаренко і провідний спеціаліст Шевченківського заповідника в Каневі Зінаїда Тарахан-Береза, які виступили на відкритті виставки. Святковий настрій, музика, квіти, усмішки, поцілунки - ось така невимушена атмо-сфера, котра зберігалася протягом усього офіційного відкриття виставки. Керував цією церемонією досить відомий в Черкасах директор музею Віктор Кіндратович Собченко, який багато розповів про творчість кримчанки. Промовці дякували Вірі Сергіївні та її ученицям за можливість насолодитися їхніми неповторними вишивками, долучитися до джерел народної творчості, говорили про необхідність створити музей вишивок Віри Роїк та її учениць. У своєму виступі Лариса Бондаренко зокрема сказала: "Ми щасливі, що доля подарувала нам зустріч з такою талановитою особистістю - людиною щедрої і глибокої душі, сповненої оптимізму і любові до людей, яка радує світ своєю творчістю. Виставка, влаштована Вами в Кам'янському державному історико-культурному заповіднику, залишила глибокий слід в серцях кам'янчан, дала можливість ще раз пересвідчитись, що немає нічого прекраснішого, багатшого, розмаїтішого за нашу традиційну українську вишивку".
Віру Сергіївну Роїк - заслужену майстриню народного мистецтва України, за великий внесок у розвиток української культури, організацію персональних виставок у заповідниках і музеях Шевченкового краю начальник управління культури Черкаської облдержадміністрації І. Г. Козленко нагородив Почесною грамотою.
Свій вірш, присвячений Вірі Сергіївні, прочитала поетеса Людмила Пономаренко - організатор і автор проекту фестивалю мистецтв 2004 - 2005 рр. в Черкасах.
Під час відкриття виставки відбулася презентація книги В. С. Роїк "Мелодії на по-лотні", одну з яких автор подарувала музею.
Сердечно поздоровили нашу землячку музичні колективи міста Черкас - тріо "Барви" і музичний ансамбль "Чарівниця".
Необхідно сказати добрі слова на адресу Тамари Бондаренко та Ніни Клименко, які чудово оформили експозицію виставки. І ще один штрих - в цьому музеї зберігається єдиний в Україні портрет ігумена Мотронинського монастиря Мельхіседека - родича Віри Сергіївни Роїк по материнській лінії, про якого розповідала "Кримська світлиця" 24 грудня 2004 р.
Виставка перебуватиме в Черкасах до кінця червня, а затим поїде в Луцьк, обласний центр Волині, а потім - в музей-заповідник міста Переяслава-Хмельницького.

На фото: В. С. Роїк серед учасників ансамблю "Чарівниця" Черкаського будинку вчителя.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #26 за 24.06.2005 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3142

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков