Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 13.05.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 13.05.2005
МИ ПЕРЕМОГЛИ, БО БУЛИ ЄДИНІ!
KC

9 травня на Красній площі в Москві на честь 60-ї річниці Великої Перемоги над фашизмом відбувся військовий парад. На трибуні разом з майже 60-ма главами держав, урядів і міжнародних організацій, які прибули на свято, був присутній Президент України Віктор Ющенко. Серед гостей були ветерани війни, запрошені на урочистості з різних країн, в тому числі з України. Відразу ж після параду в Москві Президент України Віктор Ющенко відбув у Київ на урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги.

*  *  *

На відзнаку 60-ї мирної весни урочистою ходою під мелодії фронтових пісень пройшли 9 травня Хрещатиком ветерани Великої Вітчизняної війни. Разом з ветеранами, представниками всіх родів військ і трудівниками тилу у святкових колонах були Президент України Віктор Ющенко, Голова Верховної Ради Володимир Литвин, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, Київський міський голова Олександр Омельченко, голова Ради організації ветеранів України, генерал армії Іван Герасимов, керівники Секретаріату Президента, народні депутати та члени уряду.
40 місяців тривала війна на території України, вона опалила своїм смертоносним вогнем кожну сім'ю та оселю, ставши найбільшою трагедією в історії українського народу. Територія України перетворилася на один із головних плацдармів жорстоких боїв. Мільйони синів і дочок України заплатили за Перемогу найдорожчим - своїм життям. Не менш ніж десять мільйонів людей загинуло в Україні з початку війни... Жодна інша країна Європи не зазнала подібного руйнування і втрат. 8,8 мільйона загиблих, 2,5 мільйона примусово вивезених на роботу до Німеччини, 30 тисяч зруйнованих сіл та 870 міст - такими є страшні наслідки тих фатальних років для нашої Батьківщини.
Понад 2600 чоловік за мужність і самовідданість, ви-явлені в боях за Україну, були удостоєні вищої відзнаки - звання Героя Радянського Союзу (більше 20% від усіх, хто отримав це звання під час війни). Героями Радянського Союзу стали близько 4 тис. наших земляків. Сотням військових з'єднань присвоєно почесні найменування на відзнаку їхньої участі у визволенні українських міст.
Нині в Україні проживають 3 млн. 800 тис. ветеранів Великої Вітчизняної війни. Святково прикрашений Хрещатик, тисячі киян і гостей столиці тепло зустрічали переможців, вшановуючи їхній ратний подвиг і пам'ять про тих, хто назавжди залишився на полях битв, не дожив до Великого ювілею Перемоги.

*  *  *

Президент України Віктор Ющенко ввечері 9 травня привітав на Майдані Незалежності у Києві весь український народ з Днем Перемоги. "Я щасливий стояти на цьому історичному для України Майдані, де п'ять місяців тому відстоювались свобода і воля України", - сказав глава держави.
Віктор Ющенко висловив переконання, що у 1941 - 1945 роках відбувалося змагання добра і зла, і, як завжди, перемогло добро. "П'ять місяців тому на Майдані також відбувалася боротьба добра і зла. Ми перемогли тому, що були єдині", - сказав він.
Президент наголосив на важливості Дня Перемоги в історії України та запропонував оплесками привітати усіх ветеранів. "Спасибі їм за перемогу. Незалежно від того, з якими словами - "За Родину!" чи "За Батьківщину!" - вони йшли у бій. Усі вони хотіли бачити свою землю вільною. Наша нація була єдиною, і ми отримали перемогу", - підкреслив глава держави.
Віктор Ющенко також зазначив, що сини та онуки переможців завжди будуть схиляти голову перед ветеранами. "Не так багато залишилось свідків Великої Вітчизняної війни, але вони серед нас, і наше життя буде набагато кращим, багатшим, поки вони будуть поряд з нами. Сьогодні ми повинні пообіцяти як зіницю ока берегти пам'ять, проявляти турботу про це
унікальне покоління", - закликав громаду глава держави. "Слава кожному з вас, хто цього вечора відвідав Майдан, слава Господу Богу і слава вільній, красивій Україні", - сказав на завершення Президент.
Після закінчення його промови у Києві пролунав святковий салют на честь ветеранів та Дня Перемоги.

*  *  *

Президент України Віктор Ющенко закликає ветеранів війни, незалежно від того, на якому боці вони воювали, до примирення. На цьому він наголосив у своєму виступі на урочистому мітингу з нагоди Дня Перемоги біля Музею Великої Вітчизняної війни в Києві. "Шановні ветерани, я прошу: подайте один одному руки. Це потрібно для майбутнього України", - підкреслив глава держави.
Віктор Ющенко зауважив, що сьогодні Україна живе в іншому, вільному суспільстві, яке вимагає примирення між громадянами, а непорозуміння мають залишитися у минулому. "Вся українська нація в єдиному пориві боролася за свою державу. І я закликаю: нам сьогодні треба не звинувачувати тих чи інших, а примиритися зі своєю історією і вшанувати кожну краплю української крові", - наголосив Президент України.

*  *  *

Президент України Віктор Ющенко дав доручення Прем'єр-міністру Юлії Тимошенко до
1 липня цього року вжити заходів до відновлення роботи урядової комісії з вивчення діяльності ОУН-УПА. Метою роботи цієї комісії є прискорення підготовки історично та юридично обґрунтованих висновків стосовно визначення офі-ційної позиції щодо діяльності ОУН-УПА та зміцнення злагоди в українському суспільстві і досягнення взаєморозуміння та примирення між учасниками Другої світової війни, повідомив Укрінформу заступник Державного секретаря України Маркіян Лубківський.
Президент України також доручив главі уряду до 1 жовтня забезпечити організацію та проведення міжнародної науково-практичної конференції з питань участі українського народу у Другій світовій війні.
У Секретаріаті відзначають, що однією з важливих запорук примирення між учасниками Другої світової війни, як і толерантного сприйняття українською громадськістю складних сторінок власної історії, є "позбавлене жодної ідеологічної забарвленості повне і об'єктивне інформування українського суспільства про події з його минулого".

*  *  *

Федеральний канцлер Німеччини Герхард Шредер надіслав Президентові України Вікторові Ющенку листа, в якому від імені своїх співвітчизників попросив вибачення в українського народу за страждання і беззаконня, заподіяні німцями у часи Другої світової війни.
"Я хотів би запевнити вас: Німеччина визнає свою відповідальність перед Україною, що випливає з історії. Ми не забудемо того, що український народ зазнав страшних страждань під час Другої світової війни, розв'язаної нацистською Німеччиною. Ми не забудемо також і тих неймовірних втрат, на які йому довелося піти, щоб разом з іншими союзниками побороти націонал-соціалізм", - йдеться у листі Федерального канцлера.
Герхард Шредер запевнив Президента України, що його співвітчизники "віддають тиху данину пам'яті багатьом українцям і українкам, які втратили у війні своє життя або здоров'я, оплакують втрату найдорожчих людей або які були насильно вивезені на примусові роботи". "Ми просимо у них вибачення за страждання і беззаконня, заподіяні українському народові німцями", - наголошується у листі.

*  *  *

Українці - жертви рабської і примусової праці націонал-соціалізму під час Другої світової війни - мають отримати останні компенсаційні виплати за рахунок німецьких коштів до кінця 2005 року, заявив член правління Німецького федерального фонду "Пам`ять, відповідальність і майбутнє" Гюнтер Заатхофф, виступаючи на урочистих зборах Українського національного фонду "Взаєморозуміння і примирення", присвячених 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
Через посередництво УНФ "Взаєморозуміння і примирення", створеного у 1993 році, вже понад 800 тисяч жертв гітлерівського націонал-соціалізму в Україні отримали від Німецького федерального фонду "Пам`ять, відповідальність і майбутнє" компенсаційні виплати на суму понад 800 млн. євро. Офіційно виплати коштів німецькою стороною остаточно припиняються після 30 вересня 2006 року.
На фото В. РУДЕНСЬКОГО - миттєвості ювілейного Дня Перемоги у Сімферополі.

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 13.05.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3065

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков