Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 22.04.2005
ЧФ - в РФ!
.

З метою здійснення аналізу виконання чинних угод з Російською Федерацією з питань функціонування Чорноморського флоту Російської Федерації та його тимчасового перебування на території України у Севастополі перебувала робоча група представників міністерств та відомств України на чолі з першим заступником міністра закордонних справ Володимиром Огризком. Про це повідомив на брифінгу в МЗС України заступник начальника прес-служби міністерства Дмитро Свистков.
У Севастополі відбулася робоча зустріч Володимира Огризка з керівниками Севастопольської міської державної адміністрації, Ради міністрів АР Крим, командувачем ВМС України і командувачем ЧФ РФ.
У ході поїздки, зазначив Дмитро Свистков, було виявлено ряд порушень з боку російської сторони у виконанні положень базових угод про тимчасове перебування ЧФ РФ на території України. Зокрема, мають місце порушення російською стороною встановленого порядку використання орендованих земельних ділянок та майнових об'єктів: земельні ділянки та споруди передаються іншим юридичним та фізичним особам у суборенду зі зміною цільового призначення.
Здійснюється самовільне будівництво, реконструкція та знесення об'єктів, розміщених на орендованих земельних ділянках без узгодження з відповідними контролюючими органами. Окремі земельні ділянки та об'єкти, які не знаходяться в оренді, використовуються на безоплатній основі.
Встановлено також факти порушень екологічного законодавства, підкреслив Дмитро Свистков. Особливе занепокоєння викликає категорична відмова російської сторони повернути українській стороні засоби навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства на узбережжі Криму, що унеможливлює виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань у сфері забезпечення безпеки мореплавства і може стати причиною виникнення різного роду надзвичайних ситуацій у територіальних водах України.
З 1997 року, коли було підписано угоду, жодна українська комісія не потрапила на об'єкти Чорноморського флоту Росії. Відтак, у нас накопичилося чимало запитань до російської сторони, зазначив представник МЗС. Крім того, існують питання до ЧФ РФ і з боку міської влади Севастополя. Зокрема, Севастополь не має жодного причалу, хоча багато причалів, які перебувають у підпорядкуванні російського флоту, не використовуються.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи допускає українська сторона можливість дострокового виведення Чорноморського флоту Росії з Криму, Дмитро Свистков зазначив, що це може відбутися лише за ініціативи російської сторони. "Про базування ЧФ Росії у Криму після 2017 року, коли завершиться термін відповідної угоди, мова не йде", - сказав він.

Долю російського флоту в Україні вирішуватиме міждержавна комісія

Проблеми, які виникають з розміщенням Чорноморського флоту Російської Федерації у Криму вирішуватиме новостворена російсько-українська міждержавна комісія. Про це у вівторок, повідомляє "Німецька хвиля", перебуваючи у Львові, заявив посол Росії в Україні Віктор Черномирдін.
Віктор Черномирдін вважає, що питання перебування російського флоту в Криму дуже непросте. "Причини напруги довкола цієї теми вивчатиме комісія", - додав він, зауваживши при цьому, що російський флот живе за українськими законами, а питання про його виведення поки що не стоїть. Принаймні до 2017 року Росія не збирається цього робити, допоки діятиме угода між країнами. Також, за словами посла, Росія не має наміру приносити свої вибачення за голодомор та геноцид українського народу в 30 - 40-і роки. Він вважає, що з вини Йосифа Сталіна росіяни потерпіли не менше: "Якщо ви хочете пред'явити комусь претензії, пред'явіть їх Грузії. Батько народів був звідти. Ми, Росія, не будемо ні перед ким вибачатися. За кого ми будемо вибачатися і для чого! У нас загиблих більше". Віктор Черномирдін також додав, що між Україною та Росією міждержавних, політичних проблем немає, всі проблеми тепер лежать в економічній площині.

Тим  часом...

ЧЕРНОМИРДІН ЧЕКАЄ ВИСНОВКІВ...

Питання про можливу заміну посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна ще обговорюється. Про це заявив у Москві кореспонденту Укрінформу перший заступник комітету Держдуми у справах СНД та із зв'язків з співвітчизниками Ахмед Білалов. "Звичайно, все валити на Віктора Степановича, напевно, було б неправильно", - сказав Ахмед Білалов, оцінюючи діяльність посла Росії під час передвиборної кампанії в Україні. Водночас він зазначив, що питання про призначення і зміну посла перебуває в компетенції глави Російської держави і Міністерства закордонних справ. Ахмед Білалов також зазначив велику кількість помилок і неправильних оцінок, які були зроблені різними представниками російської сторони під час українських президентських виборів. "Висновки ще робляться і, напевно, ми дочекаємося їх результату", - сказав депутат Держдуми.


Пряма мова
"З присмаком агресивності"

Якщо Україна продовжуватиме спроби витіснення Чорноморського флоту Росії із Севастополя, то російська сторона мусить підняти питання про повернення їй Криму. Таку заяву в Сімферополі зробив депутат Державної думи Росії, член фракції "Родіна" Віктор Алксніс (на фото), який прибув сюди для участі у заходах з нагоди 222-ї річниці приєднання Криму до Російської імперії, що відзначається 19 квітня. На думку російського депутата, політика Києва спрямована на денонсацію Договору про дружбу і співпрацю між Росією та Україною. "Державна дума Російської Федерації може ухвалити заяву про денонсацію і визнання недійсними з моменту підписання секретних протоколів Пакту Молотова - Ріббентропа і про те, що польські території, окуповані Радянським Союзом, мають бути повернені Польщі. Ми не закликаємо нікого до анексії, але тепер нехай Польща розбирається з цього питання з новим українським керівництвом", - заявив у Сімферополі В. Алксніс.

* * *

А ось що думає про статус Криму перший посол України в США, керівник фракції Блоку Юлії Тимошенко Олег БІЛОРУС: "Статус Криму Росія не визначала, не визначає і визначати не буде. Крим - це невід'ємна частина суверенної держави Україна. А відповідно до Конституції статус ЧФ в Криму тимчасовий. Він закінчиться в 2017 році. Треба вирішувати проблему про поетапну евакуацію флоту. За один день флот евакуювати не можна і тому відкладати на останній день 2017 року неможливо. Так що ці заяви є провокативними".

Так коментує заяву російського депутата комуніст Борис ОЛІЙНИК:
"Я взагалі дещо причетний до формування зовнішньої політики і в таких випадках орієнтуюся тільки на офіційний Кремль. Стосовно Алксніса, якого я знаю ще по роботі у ВР Радянського Союзу, то він, як людина емоційна, з дещо таким присмаком агресивності, тим паче відсторонений від кореневого, очевидно, свого народу коріння, то він як чоловік світу виступає, і, по-моєму, ніхто його не уповноважував виступати від імені Росії. Хай він займається своєю внутрішньою справою і не зазіхає на територіальну цілісність суверенної держави".

Добре знає В. Алксніса і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат ЧУБАРОВ: "Ми маємо подивитися на деяких політичних манкуртів, які відійшли від своєї культури, своїх традиції, від своїх цінностей. Я тут якраз маю на увазі такого політика, як Алксніс - людину, яка зрадила свою історичну батьківщину Латвію, яка зрадила своїх родичів іменитих, яка стала на захист імперії російської. Тому в нього є такі нетерпимі  висловлювання щодо інших держав. Зрозуміло, що ніякого юридичного змісту за такими його висловлюваннями немає. Просто Алксніс відчуває, що скоро він не буде потрібний і в Росії теж". Рефат Чубаров нагадав, що 9 років тому російський політик Костянтин Затулін був оголошений персоною нон-ґрата в Україні через його заяву про російський статус Севастополя і Криму. Чубаров не сумнівається, що у випадку з Алкснісом українське МЗС розгляне схожий варіант, оскільки, за його словами, "Борис Тарасюк у таких речах займає дуже послідовну позицію".
Радіо "Свобода".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3032

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков