Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 22.04.2005
ПОПЕРЕДУ - МАТВІЄНКО!
Віктор ХОМЕНКО.

Що проміняв Київ на кримські "тютюн та люльку"...

Маємо нового кримського "гетьмана": головою Ради міністрів Криму став народний депутат України, голова парламентського комітету з місцевого самоврядування, БЮТівець, лідер партії УРП "Собор" Анатолій МАТВІЄНКО.

Такий результат роботи сьомої сесії ВР АРК, головною інтригою якої стали перші два питання порядку денного: про звільнення Сергія Куницина з посади голови Ради міністрів автономії та про нового керівника уряду Криму. Депутати прийняли відставку С. Куницина після його виступу, у якому він наголосив, що у цьому своєму рішенні керується тим, що в країні сформувалася нова влада. Вона взяла на себе величезні зобов'язання за проведення подальших демократичних перетворень. На порядку денному стоїть проведення широкомас-штабної реформи політичної системи, адміністративної і територіальної реформ. Реалізація цих завдань неможлива в умовах протистояння, взаємних погроз і звинувачень між центром і регіоном. Їх гарантією є тільки діалог і співробітництво, - зазначив С. Куницин. Запевнив, що готовий зробити свій внесок у створення умов для такого співробітництва між новою владою й регіональними елітами. Подякував усім, з ким довелося працювати. Нагадав успіхи економічного зростання Криму часів його прем'єрства, 100% виконання усіх соціальних програм, міжнаціональний мир і стабільність на півострові.
Свою заяву про звільнення С. Куницин мотивував потребою "збереження стабільності й злагоди в АРК, з урахуванням інтересів автономії, усіх кримчан, і з метою вирішення непростої політичної ситуації, яка склалася, а також, керуючись, передусім, етичними міркуваннями". Депутати її прийняли 65 голосами, стоячи проводжали екс-прем`єра оплесками. Було зачитано Указ Президента України
В. Ющенка про призначення Сергія Куницина його позаштатним радником.
Представив узгоджену з Президентом України кандидатуру нового прем'єра Криму Анатолія Матвієнка спікер парламенту автономії Борис Дейч. Це викликало затяжну дискусію депутатів, котрі першим голосуванням, яке згодом спікер Б. Дейч назвав нелегітимним, рішення не ухвалили. "Так" сказали кандидату усього 47 депутатів.
Дехто навіть блокував трибуну, назвав це не їхнім вибором, а призначенням згори.
А. Матвієнко виступив зі своїм баченням кримських проблем та перспектив і відповів на запитання. Він, зокрема, зауважив, що "ніколи не стояв на боці тих, хто намагався в ім'я особистого чи корпоративного інтересу або особистої вигоди, займатися політичними спекуляціями й шантажем в Криму, чи по відношенню до Криму". Претендент наголосив: пост запропонував йому Президент, сам на посаду не рвався, відмовитися не міг. Фальсифікації йому не потрібні, отримувати крісло незаконно не хоче, легітимність йому потрібна, щоб працювати законно. Після чого депутати вирішили зробити перерву для консультацій кандидата з усіма групами і фракціями кримського парламенту.
Після чотиригодинної перерви 61 депутатським голосом, проти чотирьох, Анатолій Матвієнко був обраний новим головою Ради міністрів АРК. Незадоволені вважають голосування нелегітимним і обіцяють оскаржити його в суді. Народний депутат України трьох скликань, голова парламентського комітету з питань державного будівництва і місцевого самоврядування, БЮТівець, лідер партії УРП "Собор" пообіцяв скласти свої депутатські повноваження. За часів Л. Кучми він очолював рідну йому Вінницьку обладміністрацію, також був одним з лідерів Народно-демократичної партії. Має достатній досвід політичної та господарської роботи. Новий прем`єр збирається, насамперед, глибоко вникнути у кримські справи.
Оглядачі наголошують: ще вчора його вважали найвірогіднішим претендентом на пост заступника Голови Верховної Ради України. Перемога у Криму А. Матвієнку далася нелегко, адже на крісло прем'єра претендувало чимало відомих на півострові людей. Але всі процедурні моменти тут були дотримані, саме чиста процедура виконання закону дозволила прийняти законне рішення. Компроміс знайдено: С. Куницин, який добровільно подав у відставку, - радник нового Президента, є добра воля парламентарів автономії, які прийняли цю відставку й обрали А. Матвієнка. Саме його кандидатура стала достатньо компромісною і дала можливість у "другому заході" проголосувати достатньо великою кількістю голосів кримських депутатів. 61 голос - це високий рейтинг довіри Анатолію Матвієнку - на перший погляд, неочікуваному, але, водночас, достатньо прогнозованому новому - дев'ятому, за призначенням одинадцятому, другому не кримчанину - прем'єру уряду автономії. Це позбавило Крим урядової кризи.
У спадок Анатолію Матвієнку дістався півострів, який майже одностайно підтримував на минулих президентських виборах В. Януковича, де знову дехто спекулює на темі сепаратизму та міжнаціональних проблемах, де й досі не вщухає земельне питання. Дай, Боже, Анатолію Сергійовичу якнайшвидше мобілізувати професійну, чесну, надійну команду соратників-патріотів, разом з якими він поведе наш Крим, як записано на його гербі, до процвітання у єдності. У єдності з Україною, нарешті!

*  *  *

Президент України Віктор Ющенко привітав Анатолія Матвієнка з призначенням головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Глава держави побажав новому керівникові кримського уряду успіхів на високій посаді і висловив переконання, що йому вдасться провести реформи, спрямовані на поліпшення життя кримчан, насамперед, у соціально-економічній сфері, повідомили в прес-службі Президента.
Показово, що у перший же день перебування на посаді новопризначений прем`єр-міністр автономії Анатолій Матвієнко ознайомився з ходом будівництва республіканської бібліотеки імені Івана Франка й відвідав Українську гімназію в Сімферополі.

На фото (зліва направо): голова Верховної Ради Криму Борис Дейч, директор НВК "Українська школа-гімназія" Наталія Руденко, голова Ради міністрів АРК Анатолій Матвієнко, Перший заступник Державного секретаря України Іван Васюник, голова правління кримської організації "За Україну! За Ющенка!" Владислав Хмеловський.
Фото В. РУДЕНСЬКОГО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 22.04.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=3029

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков