Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

#14 за 01.04.2005
УКРАЇНСЬКИЙ ХАРАКТЕР БУВ МІЦНІШИМ ЗА ДАТСЬКИЙ!
.

Не просто футбол...

30 березня футболісти національної збірної України на полі НСК "Олімпійський" з рахунком 1:0 перемогли команду Данії у відбірковому матчі чемпіонату світу-2006. М'яч на 68-й хвилині забив Андрій Воронін.

УКРАЇНА: Шовковський, Русол, Свідерський, Єзерський, Несмачний, Гусєв, Тимощук, Воробей, Гусін, Воронін (Матюхін, 90), Косирін (Бєлік, 62, Радченко, 84).
ДАНІЯ: Соренсен, Поульсен, Пріске, Крельдруп, Ніклас Йєнсен (Меллер, 70), Хельвег, Гравесен, Гронк'яер, Томассон, Йоргенсен (Клаус Йєнсен, 84), Роммедаль (Сільбербауер, 75).

Чудовий футбольний спектакль подарували наприкінці першого весняного місяця гравці національних збірних України і Данії. Давненько вже наша команда не вигравала на газоні "Олімпійського" в офіційних зустрічах, і ось нарешті - такий бажаний успіх. Причому, прийшов він в одній з вирішальних ігор у 2-й відбірковій групі із надзвичайно кваліфікованим суперником.
За відсутності травмованого капітана команди Андрія Шевченка роль лідера був "приречений" взяти на себе його тезка Воронін.
І Андрій не просто впорався із цією нелегкою місією, а ще й видав на-гора у вигляді переможного голу. Коли на 68-й хвилині після флангового проходу та удару Олега Гусєва м'яч потрапив у стійку воріт Томаса Соренсена, Воронін виявився спритнішим за датських захисників і з лінії штрафного майданчика миттєво переправив шкіряну кулю у нижній кут. Цей успіх жовто-синьої команди палко вітали близько 55-ти тисяч глядачів на трибунах, присутні на матчі Президент України Віктор Ющенко, члени уряду.

Мортен ОЛЬСЕН, головний тренер збірної Данії: "Обидві команди показали дуже класний футбол. У першому таймі значна перевага була на нашому боці, а після перерви матч проходив у рівній боротьбі. Українці краще почали діяти у центрі поля і значно обмежили наші дії. Господарям поля вдалося використати свій шанс. У їхньому складі дуже ефективно зіграв Воронін, який у Копенгагені проти нас не виступав".

Олег БЛОХІН, наставник збірної України: "Дуже важка була гра. У датчан з перших хвилин вдало діяла трійка Роммедаль, Йоргенсен, Гронк'яер. У другому таймі я відрядив до Йоргенсена Тимощука, з'явилися нагоди для того, щоб проводити швидкі контратаки. Нам пощастило, але без посмішки фортуни інколи важко досягти перемоги. Сила збірної Данії саме у командній грі. Їм сьогодні було важко щось протиставити. Тому наші хлопці перемогли завдяки більш міцному характеру.
Крім того, перед грою команда зустрілася з Президентом України Віктором Ющенком. Це, безперечно, стало для футболістів додатковим вагомим стимулом".
- Після гри у Копенгагені деякі датські гравці стверджували, що Україна демонструє "антифутбол"...
- Так, це казав Гравесен. Але результат - на табло. Обіграйте нас!

Андрій ШЕВЧЕНКО, нападаючий збірної України: "Надзвичайно переживав за хлопців. Тепер я розумію тренерів, які не можуть стримати свої емоції впродовж матчу. Хочу пограти ще років 20, щоб не відчувати себе у їхній іпостасі. Вітаю усіх з перемогою і сподіваюсь, що обов'язково стану в нагоді команді у наступних матчах, бо вже почав тренуватися після травми".

В інших матчах 2-ї відбіркової групи збірна Грузії програла команді Туреччини - 2:5, а греки вдома виграли у албанців з рахунком 2:0.

Турнірне становище у 2-й відбірковій групі: УКРАЇНА - 17 очок (після 7-ми матчів), Греція - 14 (7), Туреччина - 12 (7), Данія - 9 (7), Албанія - 6 (7), Грузія - 5 (6), Казахстан - 0 (5).