Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
РОС╤Я НАМАГА╢ТЬСЯ ПРОСУВАТИ НАРАТИВ ПРО АНЕКС╤Ю КРИМУ
Анекс╕я – це зм╕на юридично╖ належност╕ територ╕й. Нав╕ть якщо вона незаконна…


ОКУПАЦ╤ЙНОГО МУФТ╤Я МУСУЛЬМАН КРИМУ ЗАСУДИЛИ ДО 12 РОК╤В ТЮРМИ ЗА П╤ДТРИМКУ ЗБРОЙНО╥ АГРЕС╤╥ РФ
В╕н активно закликав кримськотатарське населення п╕вострова долучатися до лав Збройних сил РФ…


ДЕМОНТАЖ КУПОЛА УКРА╥НСЬКОГО СОБОРУ У КРИМУ:
Луб╕нець звернувся до ООН…


У КОМАНДУВАНН╤ ВМС ЗАПЕВНИЛИ, ЩО КЕРЧЕНСЬКИЙ М╤СТ БУДЕ ЗРУЙНОВАНИЙ
«Ми будемо робити все можливе для того, щоб його там б╕льше не було…»


УДАР ПО ДЖАНКОЮ:
У Генштаб╕ показали в╕део запуску ракет ╕ уточнили втрати рос╕ян…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 13.12.2002
ПЕРЕПИС: колись і тепер
За матеріалами преси

Перший і єдиний загальний перепис населення Російської імперії був проведений на початку 1897 р. Ініціатором його був відомий російський географ, геолог і статистик П. П. Семенов-Тяньшаньський. Протягом двадцяти п'яти років оббивав він пороги канцелярій, переконуючи чиновників у необхідності перепису.
Відбувся він 8 - 9 лютого 1897 р. і мав для України особливе значення як перше масове опитування на її землях. Великий народ, який складався з "малороссов", "южнороссов", "русинів",  "поліщуків", віддзеркалився у морi цифр статистики.
З 23,5 млн. населення Волинської, Катеринославської, Київської, Подільської, Полтавської, Таврійської, Харківської, Херсонської та Чернігівської губерній українці мали абсолютну більшість - 72%, причому це без тих, хто зрікся рідної мови. 13,1% становили росіяни та білоруси, 8% - євреї, 2,4% - німці, 1,7% - поляки, 1,1% - молдавани та румуни, татари - 1,1% населення.
Цікаво, що найвагоміший відсоток українців мали Полтавщина (92,3), Харківщина (80,5), Поділля (80,1), Київщина (79,2). Найменший - Таврія з Кримом (42,2), хоч і там їх налічувалося більше за інших національних груп: росіян - 27,9%, татар з турками - 13%.
Крім того, українці (принаймні тi з них, хто визнав рідною мовою "малороссийскую") зафіксовані найчисельнiшими загалами на Кубані та у рядi інших регiонів, зокрема, Царства Польського, областi Війська Донського, Бессарабської, Воронезької, Курської, Гродненської губерній. 
Згадуючи діяльність політиків і підлеглих їм статистиків під час перепису 2001 року в Криму, нагадаємо, що вони викликали величезну кількість нарікань. Перші політизували перепис - шпальти значної частини кримських видань рясніли заголовками: "Росіянином бути вигідніше", "Шанс залишитися росіянами", "Скажемо "Ні! - українізації!", останні - скоріше всього спотворили результати. Та й формулювання питань про вільне володіння українською мовою і про володіння іншою мовою (замість "мовами") розроблялось кваліфікованими аналітиками не лише з "матері городів руських", а й з російських центрів стратегічних досліджень, які навряд чи мали за мету відобразити об'єктивні дані. Обліковці ж здійснювали записи в офіційних україномовних бланках російською мовою і олівцем, не визнавали українську мову як таку, агітували українців записуватись росіянами - про ці  масові порушення і маніпуляції писала і наша газета, і вся прогресивна преса України.
Згідно з офіційною інформацією, "докладні дані Всеукраїнського перепису населення 2001 року в цілому по Україні та по кожній адміністративно-територіальній одиниці щодо розподілу населення за статтю, віком, етнічним походженням, мовними ознаками, рівнем освіти, сімейним станом, розміром домогосподарств, їх житловими умовами та іншими показниками відповідно до програми розроблення матеріалів перепису будуть отримані в грудні поточного року".
Можна бути впевненим у тому, що оголошення результатів принесе чимало несподіваних даних.

****

Президент України Леонід Кучма привітав працівників статистики України з професійним святом - Днем працівників статистики, повідомила прес-секретар глави держави Олена Громницька.
У привітанні, зокрема, зазначено: "Без статистики ми не знали б реального стану справ у державі та суспільстві. Саме тому подальший розвиток країни неможливий без вітчизняної статистики, яка за роки незалежної України стала невід'ємною складовою загальнодержавної інформаційної системи.
Цього року День працівників статистики в нашій країні відзначається вперше. Його започаткування вважаю високою оцінкою вашої роботи". Глава Української держави висловив переконання, що статистична служба й надалі об'єктивно відображатиме процеси, що відбуваються в Україні, успішно завершить перехід на міжнародні норми та стандарти діяльності.
Леонід Кучма побажав працівникам статистики здоров'я і благополуччя, нових професійних здобутків.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 13.12.2002 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=301

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков