Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЗА «ДИСКРЕДИТАЦ╤Ю АРМ╤╥ РФ» ЖИТЕЛ╤В КРИМУ ОШТРАФУВАЛИ НА ПОНАД 20 М╤ЛЬЙОН╤В РУБЛ╤В
Окупанти порушили майже 700 справ за «дискредитац╕ю арм╕╖ РФ»…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День с╕мсот ш╕стдесят четвертий…


У КРИМУ ЗААРЕШТУВАЛИ ЧОЛОВ╤КА ЗА ДОПИС У СОЦМЕРЕЖ╤ «КРИМ - ЦЕ УКРА╥НА»
Ярослава Бойка заарештували на 15 д╕б за допис у соцмереж╕…


КРИМОСУДДЯ
СЛОВО СИЛИ – ПРОТИ СИЛИ СЛОВА…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 25.03.2005
ІВАН КИВАЄ НА ПАВЛА, ПАВЛО КИВАЄ НА МИКОЛУ...
Віктор КАЧУЛА, головний редактор "КС".

НАРЕШТІ! Днями редакція "КС" отримала першу в цьому році офіційну відповідь з Києва на свої заклики про розв`язання кримського інформаційного "гордієвого вузла". Саме так ми ставимо проблему: не відновлення фінансування якоїсь окремо взятої газети, не працевлаштування десятка українськомовних журналістів, на чиїх плечах досі трималося українське державницьке друковане Слово в зрусифікованому регіоні, не лише відстоювання у цьому регіоні конституційних прав кримської української громади (ще трохи - і ми назвемося кримськоукраїнською нацменшиною...), а наведення елементарного ДЕРЖАВНОГО порядку в інформаційному просторі "придихаючої" у бік сусідньої держави автономії. Якщо хтось сумнівається, що такий порядок треба наводити, нехай погортає підшивки кримських газет, особливо періоду недавніх президентських виборів, і замислиться над тим, що особисто для нього означає так часто й стурбовано озвучуваний з високих трибун термін - "інформаційна безпека держави"?
Але, судячи з відповіді, яку  отримала "Кримська світлиця" з державної установи, де за забезпечення отої інформбезпеки й гармонії в  суспільстві отримують зарплатню, проблема наша хоч і визнана достойною державної уваги, але й далі продовжує розв`язуватися за іронічною народною приказкою, винесеною у заголовок. Нам залишалося тільки підставити у приказку імена тих людей, до кого тягнуться кінці від нашого "гордієвого вузла". Отже - відповідь:

Головному редактору газети "Кримська світлиця"
Качулі В.В.

Шановний Вікторе Володимировичу! На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22.02.05 року № 5134/1/1-05 щодо фінансування газети "Кримська світлиця" повідомляємо.
Фінансування газети "Кримська світлиця" до жовтня 2001 року здійснювалося на підставі статей 3, 4 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", а з жовтня 2001 та протягом 2002 - 2003 років - на підставі статей 22, 27, 72-8 законів України про Державний бюджет України, де зазначалось, що призначення Державного бюджету України, передбачені Державному комітету телебачення і радіомовлення на підтримку періодичних видань, спрямовуються виключно на підтримку дитячих періодичних видань та газети "Кримська світлиця".
У 2001 році на фінансування газети були виділені бюджетні асигнування у сумі 180,2 тис. грн., у 2002 - 230,0 тис. грн., у 2003 - 278,9 тис. грн.
Слід зазначити, що при підготовці бюджетних запитів на 2004 рік Держкомтелерадіо України надавав свої пропозиції щодо фінансування газети "Кримська світлиця" (враховуючи п. 2 розділу 3 Постанови Верховної Ради України від 22.03.2003 р. № 866-IV "Рекомендації парламентських слухань "Про функціонування української мови в Україні", а також відповідного доручення Кабінету Міністрів України від 17.07.03 р. № 34909 щодо виділення щороку 300 тис. грн. на фінансування газети "Кримська світлиця").
Однак при прийнятті остаточної редакції Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" ці пропозиції враховані не були.
Зважаючи на викладене, з метою збереження та подальшого розвитку єдиного друкованого україномовного періодичного видання в Автономній Республіці Крим, Держкомтелерадіо України звернувся до Мінфіну України про внесення зміни до статті 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та викласти її у такій редакції: "Встановити, що бюджетні призначення, передбачені на 2004 рік Державному комітету телебачення і радіомовлення України за програмою "Фінансова підтримка преси", спрямовуються на підтримку дитячих періодичних видань, а також газети "Кримська світлиця".
Водночас, Держкомтелерадіо України звернувся до Комітетів Верховної Ради України з питань бюджету, з питань культури та духовності, з питань свободи та інформації (лист Комітету від 16.12.2003 р.
№ 5675/20/6-1) з проханням внесення змін до статті 54 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" щодо необхідності відновлення фінансування газети "Кримська світлиця" з державного бюджету, як це було у попередні роки.
До внесення відповідних змін до Державного бюджету на 2004 рік колегія Держкомтелерадіо від 28.04.04 р. вирішила надати державну фінансову допомогу на відшкодування витрат на поліграфічні послуги та закупівлю паперу газеті "Кримська світлиця" у сумі 55 тис. грн., у межах видатків, передбачених Комітету Державним бюджетом 2004 року за програмою "Фінансова підтримка преси".
Однак законодавчої підтримки зазначеного питання Держкомтелерадіо так і не отримав. Відповідні зміни до Закону не були внесені, що позбавило можливості подальшого фінансування газети.
У Державному бюджеті України на 2005 рік за бюджетною програмою 1701100 "Фінансова підтримка преси" Держкомтелерадіо затверджені асигнування, які згідно зі ст. 3 Закону України від 23.09.97 № 540 "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів "можуть надаватися
виключно засобам масової інформації для дітей та юнацтва, спеціалізованим науковим виданням та засобам масової інформації, які цілеспрямовано сприяють розвитку мов та культур національних меншин України, що позбавляє, на жаль, можливості фінансувати газету "Кримська світлиця".
Водночас, листом від 04.03.05 року № 31-03143-301-13/3264 Мінфін зауважив, що згідно зі ст. 9 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні" виробниче, фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності друкованого засобу масової інформації здійснює його засновник.
Засновниками газети "Кримська світлиця" є Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка, Кримська організація Національної спілки письменників та колектив редакції газети.
У Державному бюджеті України на 2005 рік Міністерству культури і мистецтв як головному розпоряднику бюджетних коштів за програмою 1801290 "Заходи Всеукраїнського товариства "Просвіта" затверджені видатки у сумі 3000 тис. грн., що у 2 рази більше у порівнянні з минулим роком, та 1801100 "Фінансова підтримка національних творчих спілок у сфері культури і мистецтва" 5811,1 тис. грн. (більше на 28 відсотків планових призначень 2004 року), з них Національній спілці письменників - 1800 тис. грн. (у 2 рази більше плану 2004 року).
За рахунок зазначених коштів Всеукраїнське товариство "Просвіта" та Національна спілка письменників мають можливість здійснювати у 2005 році необхідну фінансову підтримку газети "Кримська світлиця" як її співзасновники.
Голова Комітету Іван ЧИЖ.
15 березня 2005 р.

*  *  *

P. S. Якби у цій справді вичерпній і аргументованій відповіді Іван Сергійович Чиж хоча б півсловом десь зазначив, що довіряє формувати й відстоювати наші південно-кримські інформаційні рубежі громадській організації і недержавній газеті, може, окрилений такою довірою і відповідальністю, голова "Просвіти" Павло Мовчан і поділився б просвітянськими коштами. Або попросив би у бюджету до тих трьох мільйонів ще кілька сотень тисяч - на державну ж справу!
Але на Павла Михайловича просто кивнули - як у приказці.  Продовження й дієвість цієї приказки ("Світлиця" й досі - без копійки!) ви вже знаєте...

P. P. S. "Безвідповідальне ставлення Держкомтелерадіо до формування і виконання Програми випуску "соціально значимих видань" призвело до порушення діючого законодавства і неефективного використання бюджетних коштів за 2003 - 2004 рр. у сумі 21,5 млн. грн. - 62,1% від їхнього загального обсягу".
Це, як повідомила FоrUм'у прес-служба Рахункової палати України, з`ясували аудитори Рахункової палати, що провели перевірку планування і використання коштів державного бюджету на видання книжкової продукції і фінансову підтримку преси Держкомтелерадіо України...
"Перевірка, проведена Рахунковою палатою, свідчить, що бюджетні кошти, які були спрямовані на випуск видань, призначених для виховання підростаючого покоління, зміцнення і підвищення рівня української культури і духовності, перетворилися в макулатуру", - додали в прес-службі". (Джерело: http://www.vlada.kiev.ua).
Владо наша українська, "Світлиця" з "Джерельцем" - не макулатура (хіба ж за макулатуру премії ім. О. Гірника і Д. Нитченка присуджують?). То коли ж ти вже, нарешті, перестанеш "кивати" та почнеш правити?

Тим часом...
* * *
"Безповоротну" фінансову допомогу у розмірі 3 тис. грн. днями надала "Кримській світлиці" корпорація "Таврида". Друзі, ми просто вражені - дай, Боже, вам усіляких гараздів!
* * *
Вже вдруге за останній час надійшло 50 грн. з Керчі від подружжя читачів, які попросили "не розсекречувати" їхньої любові до "Світлиці" на наших сторінках. Все одно - дякуємо!
* * *
1000 грн. зібрали і передали з Києва для "світличан" працівники однієї установи, які також попросили не називати їх (напевне, щоб Чиж з Томенком і Мовчаном раптом не призначили їх відповідальними за наповнення окремого бюджетного рядка для газети!). Спасибі, столиця!
* * *
250 грн. пожертвував на газету перший заступник Постійного Представника Президента України в Криму Євген Драп`ятий. Хороший приклад для майбутнього Представника глави держави (колись же таки його нам призначать), як підтримувати в кримській автономії українське! Дякуємо, Євгене Михайловичу!

Лист в номер!
Редактору "Кримської світлиці"
В. В. КАЧУЛІ.
Шановний Вікторе Володимировичу!
Від щирого серця дякуємо Вам за те, що учні нашої школи мали добру нагоду протягом кількох років брати участь у мовно-комп'ютерній грі "Аладдін", а цього року виступити у фіналі й посісти призове місце. Ви стільки дбали про майбутнє покоління, проводячи мовно-комп'ютерну гру, конкурси творчих робіт. Як прикро було, коли почули, що нас позбавили газети-помічниці. Ми сподіваємося, що владою будуть вжиті заходи для відновлення випуску газети. Бажаємо Вам витримки, успіхів у продовженні діяльності редакції "Світлиці".
З нетерпінням чекаємо наступних номерів улюбленої газети.
З повагою - вчителька української мови і літератури Породіна Л. І. та Ольга Наумчук, капітан команди "Фрунзевці" школи-ліцею № 2
м. Красноперекопська.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 25.03.2005 > Тема "Бути чи не бути?"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2993

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков