Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2005 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 18.03.2005
ПРО ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ І НАРОДОВЛАДДЯ В УКРАЇНІ
Павло СЕМЕНЕНКО.

Вельмишановні працівники "Кримської світлиці"!
Передплачуємо, читаємо і цінуємо згусток вашої самовідданої, не завжди гідно поцінованої праці - "Кримську світлицю" - світлий промінь українства у темряві зросійщеного Криму.
Бажаємо вам сил і надалі долати всі перешкоди. Сподіваємося, що з приходом у владні структури України і Криму ющенківців держава забезпечить "КС" достатнє фінансування з тим, щоб її тираж зріс з 10 до 500 тисяч, щоб газета потрапила у кожну кримську сім'ю і спонукала кримчан поважати українців і українську мову.
Подружжя пенсіонерів - Ніна і Павло СЕМЕНЕНКИ.

Аналізуючи три виборчі кампанії українських президентів, помітно, що між обранням Л. Кравчука, Л. Кучми і В. Ющенка існує суттєва відмінність.
Л. Кравчук і Л. Кучма були висуванцями колишньої компартійної номенклатури, яка в той час перебувала при владі. Вона ж організовувала проведення агітації за своїх кандидатів і компрометацію інших. А більшість виборців їм вірила і слухняно голосувала за них. Таким чином перефарбована компартноменклатура впродовж 13 років зберігала за собою владу. За таким же сценарієм, не зупиняючись перед протиправним використанням адмінресурсу і фальсифікаціями, планувала продовжити своє панування над народом і Україною після 2004 р., лише замінивши Л. Кучму на В. Януковича.
Але цього разу, вперше за всю історію новітньої української державності, з ініціативи і за підтримки коаліції "Сила народу" тисячі представників виборців з багатьох міст України з'їхалися в Київ, зібралися на Співочому полі і, підтримавши самовисунення В. Ющенка, фактично висунули свого народного кандидата на посаду Президента. Так було зроблено перший крок на шляху до становлення і утвердження в Україні реального народовладдя, справжньої демократії, майбутнього громадянського суспільства.
Другим кроком на цьому шляху було голосування у першому турі виборів, коли В. Ющенко здобув більшу кількість голосів.
Коли ж ЦВК на підставі попередніх сфальсифікованих підсумків голосування другого туру виборів визначила переможцем В. Януковича, - то сотні тисяч громадян вийшли на майдани міст України, щоб захистити своє право вибору від посягань привладних фальсифікаторів. Вони змусили діючу владу прийняти рішення про переголосування другого туру виборів і унеможливлення масових фальсифікацій.
Так найбільш активна частина українського народу зробила ще один крок до своєї перемоги на цих виборах. Підтвердивши обрання В. Ющенка Президентом України при переголосуванні 26 грудня, більшість виборців остаточно закріпила свій вибір і довела, що тільки народ є джерелом і здійснювачем всієї влади в Україні, а не В. Медведчук, який вирішив за народ і ще до виборів публічно і категорично заявляв, що В. Ющенко не буде Президентом.
Підсумовуючи сказане, відзначу, що при обранні Леонідів більшість виборців по інерції ще з радянських часів голосувала в інтересах владної бюрократії. Роблячи ж вибір між Вікторами, більшість виборців свідомо проголосувала в інтересах українського народу. В цьому бачу суттєву відмінність між обранням Кравчука - Кучми і В. Ющенка.
Отже, в ході виборів Президента у 2004 р. цього разу народ на державному рівні став суб'єктом політичної влади в Україні. Відтепер настав сприятливий момент для поширення процесу становлення реального народовладдя від рівня загально- державного до рівня населених пунктів, районів і областей, де все ще володарюють місцеві медведчуки, а не самоврядні територіальні громади, як повинно бути у демократичній країні. На мій погляд, без організаційно-структурованих, постійно функціонуючих територіальних громад реальне народовладдя в Україні неможливе.
Сформувати такі громади можливо і необхідно у більшості населених пунктів України. Але для цього потрібні бажання і готовність кожного з більшості виборців стати і бути співсуб'єктом політичної влади, брати на себе особисту відповідальність за свої дії чи бездіяльність по відношенню до себе, своєї сім'ї, сусідів, трудового колективу, де працює, органів місцевої влади, які формує, населеного пункту, де живе, оточуючого довкілля, де перебуває, і України, громадянином якої він є.
У м. Щорс зареєстровано міську громадську організацію для проведення роз'яснювально-організаційної роботи з виборцями міста з метою об'єднання їх у громаду. Основою організаційної структури територіальної громади міста будуть вуличні або будинкові Сотні. Сотня формується на підставі особистої письмової заяви виборця, у якій він дає згоду зареєструвати його членом вуличної чи будинкової Сотні. Права і обов'язки члена громади визначені її статутом. На установчих зборах Сотні обирається Сотник і його заступник. Збори уповноважують Сотника знати всіх людей своєї Сотні, умови їхнього життя, скликати і проводити збори Сотні, бути членом Ради Сотників, на запрошення бути спостерігачем на зборах інших Сотень.
У межах виборчих дільниць із Сотень формуються Тисячі. Сотники Сотень, що входять у Тисячі, створюють Раду Сотників Тисячі з повноваженнями готувати, скликати і проводити збори чи конференції Тисячі. Рада Сотників Тисячі обирає Голову Ради і заступника Голови. У межах населеного пункту Тисячі формують територіальну громаду міста. Голови Рад Сотників Тисяч стають членами Ради Сотників територіальної громади, обирають Голову Ради і його заступника. Рада Сотників територіальної громади готує, скликає і проводить конференції територі-альної громади. Статут територіальної громади обговорюється на зборах Сотень і затверджується на конференції територіальної громади. Така територіальна громада буде здатна: висувати кандидатів у депутати міської Ради і на посаду голови міста; обирати кандидатів у депутати міської Ради і на посаду голови міста; обирати кращих з них депутатами і головою міста; періодично заслуховувати і відкликати декого з них; заміняти іншими і вирішувати інші громадські проблеми місцевого значення.
Таким чином народовладдя у м. Щорсі стане реальністю.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 18.03.2005 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2988

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков