Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 04.03.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 04.03.2005
ЯК "УБИВАЮТЬ" В ЯЛТІ САНАТОРІЇ...
Василь ОРЛЕНКО.

За останні 4 - 5 років в Ялті розкрадено, продано, "прихватизовано" багато профспілкових санаторіїв. Особливо бурхливо цей процес "пішов" в останні роки президентства Л. Кучми. А раніше це були спеціалізовані оздоровниці легеневого, кардіологічного, ниркового та неврологічного профілів. Після приватизації, передачі в оренду, викупу й інших форм привласнення профспілкової власності деякі санаторії припинили своє існування, інші - в жалюгідному стані. Тисячі ялтинців поповнили армію безробітних. Занедбано кліматолікування, чим славилась Ялта в минулому ХХ столітті. Дійсно, що мали, не цінуємо.
Акціонування санаторіїв проводиться без відома трудових колективів, кулуарним методом. Закриті акціонерні товариства (ЗАТ) санаторіїв дійсно закриті для працівників санаторіїв. Закрита інформація про вартість санаторію, кількість випущених акцій, ціну однієї акції. Працівникам санаторію навіть формально не пропонується продаж акцій чи виділення для них частини акцій (з врахуванням трудового вкладу за роки роботи в санаторії). Виникає питання - хто збагатився на цьому. Яка частка баришів осіла в кишенях Лободи (в минулому керівника Укрпрофоздоровниці, якій підпорядковані профспілкові санаторії Ялти), Колесника (теперішнього керівника цього відомства), Монченка (керівника Ялтинського філіалу відомства - Ялттерради).

Тепер конкретні приклади долі ялтинських санаторіїв.
Кардіо-нефрологічний санаторій "Енергетик" і неврологічний санаторій "Золотий пляж". Акціонування їх проведено в 2003 році. Після цього вони двічі перепродані. Медичний персонал звільнений з роботи, медичну апаратуру продали. Окремі корпуси санаторіїв здали в оренду комерційним структурам. Один з корпусів санаторію "Енергетик" став філією ялтинського готелю "Крим". Обидва санаторії припинили своє існування, їх більше нема.
Санаторій "Севастополь" (на вулиці Садовій в Ялті). Два його корпуси викупив у минулому директор готелю "Ялта-турист" Тараненко. А третій корпус придбала одна із київських фірм (корпус на 60 ліжок). Медичний персонал звільнено з роботи. Санаторій припинив своє існування.
Наступна жертва - ялтинська курортна поліклініка. Це 4 поверхи, 60 кімнат-кабінетів. Розташована біля Ялттерради, на відстані 150 м від берега моря (привабливе розташування). Поліклініку декілька років тому зачинено. А лікувалось тут до 2500 хворих (по курсівках) за один заїзд. У 2003 році будівлю поліклініки продали. Зараз іде її реконструкція (з будівництвом 5-го поверху). Хто купив цю будівлю і хто її продав, в чию кишеню пішли гроші - невідомо. На ці питання могли б відповісти прокуратури Криму і України.
Санаторій ім. С. М. Кірова. Раніше він мав аж 1000 ліжок для лікування легеневих хворих. Тепер цей санаторій цілеспрямовано знищується.

* До 2000 року вже продано 8 корпусів. Один з них житель Кривого Рогу "купив" за смішну ціну - 150 000 гривень (!!!). Ще один корпус продали для ресторану "Клуб-99". Корпус № 5 став власністю московського метрополітену. Корпус № 8 здали в оренду. Корпус № 9 привласнив мер Дніпропетровська.

* На спортивному майданчику санаторію (біля корпусу № 5) хтось побудував п'ятиповерхову хатинку в парковій зоні санаторію. І все тихо. Золота ялтинська земля мовчить.

* У кінці 2003 року санаторій ім. Кірова акціонували дніпропетровські "круті", власники паперової фабрики, хлібокомбінату. Генеральний директор ЗАТ "Санаторій ім. Кірова" - О. Царьов. Його команда купила 48% акцій. Але колективу санаторію ніякої інформації не повідомили. Дивно, що зразу після акціонування з рахунку санаторію в Дніпропетровськ було переведено 200 000 гривень. Кому і для чого - це питання для слідчих органів.

* З липня по листопад 2004 року, регулярно кілька разів на місяць проводилися "зборища" керівників підприємств і закладів Ялти, на яких "кувалась перемога" Януковича і звідси 30 - 40 легкових автомобілів розвозили по Ялті інструкції по застосуванню адмінресурсу. Нічого дивного в цьому нема. Адже О. Царьов - один з хрещених батьків фальсифікацій в другому турі виборів Президента України шляхом проникнення в ЕОМ ЦВК. Серед 10 посадовців, що причетні до цієї судової справи, є і О. Царьов, генеральний директор ЗАТ "Санаторій ім. Кірова", народний депутат України, довірена особа колишнього віце-прем'єра, керівника тіньового виборчого штабу Януковича (дивись статтю "Идет охота на кротов, идет охота!", газета "Дзеркало тижня" від 18 - 24 грудня 2004 р.). Ставши хазяїном санаторію, О. Царьов почав відразу ж будувати для себе в парковій зоні санаторію будинок-дачу. Але в грудні після поразки Януковича будівництво тимчасово припинено.

* На початку цього року команда Царьова вирішила терміново передати в оренду (одна з форм продажу) ще один з корпусів санаторію. У цьому корпусі зараз функціонує лабораторно-діагностичний центр. Акціонерів медицина не цікавить.
Їхня мета - продати, нажитись. Цей корпус вони збираються продати одному із банків Ялти. Якщо це станеться, то діагностичний центр буде ліквідовано. А те, що в центрі працює найкраща в Ялті лабораторія, кваліфіковані лікарі, кабінет ультразвукової діагностики - це їм непотрібно. Діагностичний центр обслуговує не тільки пацієнтів санаторію ім. Кірова, але й хворих інших санаторіїв і відомчих закладів, жителів Ялти, які люблять цей центр і багато років користуються його послугами.

Отакі-то плоди акціонування цього санаторію!
І це ще не все. Санаторій "Київ" раніше був кардіо-нефрологічним, мав 400 ліжок. Зараз, після передачі його в комунальну власність Ялти, залишилось всього 130 ліжок. Позаторік уже влада Ялти передала один з кращих корпусів санаторію, розташований на набережній, київському відомству "іноземних представництв". Але є підстави думати, що за цим відомством проглядає капітал сім'ї Л. Кучми.
Гірка доля й Ялтинського лікувального пляжу. На ньому лікувались пацієнти усіх профспілкових санаторіїв Ялти. Це був центр кліматолікування із зонами контролю за самопочуттям хворих, метеостанцією, медпунктом, чотирма корпусами для популярної і ефективної процедури - нічного сну на березі моря (на 400 ліжок), залами для лікувальної фізкультури тощо. Тепер це все власність фірми "Левант". Хто заробив на цьому неподобстві, хто продав лікувальний пляж?
І нарешті про "вбивство" санаторію ім. Куйбишева на 1000 ліжок. Після передачі його в комунальну власність - все розпродали, мало що залишилось. А два його корпуси стали власністю російських підприємств.
Та й санаторій "Запоріжжя", акціонований торік, опинився під загрозою втрати унікального лікувального комплексу - кліматотрону. А він же дозволяє створювати в умовах санаторію мікроклімат, подібний до цілющих умов туркменського кліматичного курорту Байрам-Алі. Кліматотрон багато років застосовувався для лікування пацієнтів з хворими нирками і є єдиним в Україні.
Хіба не зрозуміло, що необхідно негайно провести термінову інвентаризацію ялтинських профспілкових санаторіїв, прокуратурі та слідчим органам виявити всіх винних у тому, що сталося і дати свою оцінку цим негативним явищам і процесам, що ведуть до ліквідації санаторіїв. Земля Ялти, як золото Клондайку, вабить товстосумів. Але нова українська влада зобов'язана покласти цьому край, врятувати унікальні цілющі санаторії Ялти.
м. Ялта.

Тим часом...

ПОРУШЕНО КРИМІНАЛЬНУ СПРАВУ ЗА ФАКТОМ НЕЗАКОННОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ НЕРУХОМОГО МАЙНА КРИМСЬКИХ САНАТОРІЇВ

Генпрокуратура України порушила кримінальну справу стосовно службових осіб державного підприємства "Укрінвестбуд" та Державного управління справами за фактом незаконної реалізації комерційним структурам об'єктів нерухомого майна санаторно-курортних комплексів "Форос", "Дніпро", "Зорі України". Внаслідок цього державі завдано збитків на суму 85,6 млн. гривень, повідомили Укрінформу в прес-службі Генпрокуратури. Справу порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки). Як зазначили у прес-службі, санаторно-курортні комплекси "Форос", "Дніпро", "Зорі України" відносяться до системи закладів охорони здоров'я, що не підлягають приватизації.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 04.03.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2956

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков