Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 04.03.2005 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 04.03.2005
КІНОТЕРАПІЯ ДЛЯ ВЛАДИ
Лідія Степко, власкор "КС".

Телевізійний "5-й канал", що іменує себе каналом чесних новин, у Севастополі люблять не всі, але не можна сказати, що його не дивляться, особливо рубрику "Закрита зона". Телевізійний фільм Володимира Ар'єва "Свій серед чужих, чужий серед своїх" про базування Чорноморського флоту РФ, показаний 24 лютого у форматі вищезгаданої рубрики, викликав у місті чимало пристрасних оцінок.  
Начальник ТРК "Бриз", капітан 1-го рангу Мирослав Мамчак, котрий був долучений до створення фільму як один з перших офіцерів, хто склав присягу на вірність Україні ще до розподілу ЧФ, вважає, що фільм достовірний, створений на документальних кадрах. До того ж, на його думку, якщо є проблеми, то вже краще їх вирішувати, аніж заганяти у глухий кут.
- Робити вигляд, що проблем не існує, - не на користь ні Україні, ні Росії. Договір про розподіл ЧФ та оренду має чимало юридичних неточностей та невідповідностей. Нова влада повинна юридично врегулювати ці питання. Якщо ми хочемо, щоб нас поважали, ми маємо поважати себе самі. І чим скоріше це станеться, тим краще буде для обох держав.
Таку думку капітана 1-го рангу Мирослава Мамчака не поділяє місцевий осередок Партії регіонів та заступник його голови - Вадим Колесниченко. На його думку, "5-й канал" агітує проти прийняття закону про статус Севастополя:
"Скандальная передача "5 канала" о Черноморском флоте имеет цель дискредитировать севастопольцев в глазах всей Украины и не допустить принятия Закона о статусе города, который бы позволил жителям избирать мэра".
Сам пан Колесниченко в інтерв'ю на шпальтах  газети "Новий регіон" зізнався, що був би не проти, аби міждержавна Угода про базування ЧФ РФ у Севастополі була пролонгована й після 2017 року.
Заява громадської організації "Святая Русь" жахає  городян нібито намірами Президента "изгнать российский Черноморский флот из Севастополя, т. к. здесь должен базироваться флот НАТО".
Додають істерії й прогресивні соціалісти, котрі розцінили фільм як провокування конфлікту в Україні. Вони мають намір виступити на захист Чорноморського флоту Росії: "Войска Черноморского флота имеют право стоять в Крыму вечно, так как полуостров был подарен Россией Украине. Крым должен использоваться совместно. Мы намерены выступить в защиту российского флота вплоть до призывов к акциям гражданского неповиновения".
У цьому фільмі, як кажуть, кожен побачив своє.
А про що ж фільм насправді? І тут найближче до сюжетної лінії підійшли, мабуть, прогресивні соціалісти, котрі ще й сьогодні збираються акціями громадянської непокори захищати флот не своєї, а сусідньої держави. Сюжет фільму від початку й до кінця кожним фактом і доводить саме те, що українська влада протягом 14 років дбала не про інтереси свого флоту та свого народу, а з кожним роком у Криму та Севастополі здавала позиції Росії. Отже, думається, фільм - про недбалість,  марнотратство і безвідповідальність старої влади та застереження владі новій.  Режисер не ставить за мету звинуватити російське керівництво, адже останнє діє в інтересах власної держави, інша річ, яким чином. А саме таким, яким йому дозволяли. Кадр за кадром ми бачимо, як колишня влада сама плазує задля власної вигоди.
Надзвичайно показовий факт, коли Леонід Кучма ще на початку свого президентського правління завітав до Севастополя і цілий день спілкуючись виключно з командувачем ЧФ РФ,  насамкінець підійшов-таки до командувача флоту своєї держави й запитав:
- А ти хто такий?
- Та як же, я ж командувач ВМС України...
- А я тоді з ким цілий день спілкувався?
І таких казусних ситуацій у фільмі чимало. Зовсім недавно колишній Президент з подивом запитав у нинішнього командувача ВМС ЗСУ Ігоря Князя, чого це на маяку у Форосі, біля самісінької його дачної резиденції, майорить російський прапор?  На що останній відповів, що російська сторона, ігноруючи рішення суду, відмовляється повернути українській  її державне майно - маяк. Окрім подиву глави держави, іншої реакції, як і відповідних дій, не сталося.
Думку новопризначеного міського голови щодо фільму місцеві журналісти намагалися взнати на брифінгу: "Я посмотрел эту программу и откровенно скажу, она мне не понравилась. Она обострила и приукрасила те моменты, на которые, на мой взгляд, не стоило обращать внимание. Я бы это так не преподносил. Хотя факты там отражены правильные".
Журналістика, як і її споживач,  сьогодні чутливі лише на факти. Тому, якщо міський голова визнав наведені у фільмі факти правильними, то це вже позитивна оцінка. А те, що він ті ж самі факти "преподносил бы иначе", то на те й існує творчий задум режисера. (До речі, якби режисер  десь хоч би за кадром дозволив собі репліку щодо дій міського голови на зразок: "Я би так не вчинив..", то, думається, одразу би втратив добру половину глядацького загалу).
Тепер щодо наведених фактів. Перше й найголовніше - невідповідність міждержавної Угоди міжнародним стандартам. Не проведена інвентаризація та оцінка об'єктів оренди, нашвидкуруч розділені як кораблі, так і берегова інфраструктура. Неправомірність патрульної служби  ЧФ РФ, яка донедавна ще дозволяла собі затримувати українських вояків. Бойові навчання без узгодження з українською стороною. Відправлення до Чечні вояків Чорноморського флоту, що могло спричинитися до помсти та відповідно терактів на території міста. Друк чималої кількості (режисер нарахував більше 20) періодичних видань у друкарні головного часопису ЧФ РФ "Флаг Родины", котрі роками насаджували мешканцям міста думку, що Росія ось-ось приєднає Крим до своєї території. Всього не перелічити. Звичайно, від такого накопичення негативу  в одному фільмі, на перший погляд, здається, що режисер згустив фарби. Але ж було б чималою помилкою думати, що цей фільм вмістив усі проблеми та недоречності, якими були переповнені всі 14 років співіснування у Севастополі двох флотів. Про це можна знімати нескінченний серіал. Нова влада має поставити крапку та перевести ці відносини у площину міжнародного права. Думається, саме на це був спрямований творчий задум режисера Володимира Ар'єва, який і реалізовано у фільмі "Свій серед чужих, чужий серед своїх".

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 04.03.2005 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2955

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков