Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.02.2005 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 11.02.2005
новини України і Криму
журналісти та агенції

Чортівщина...
НАПАЛИ... НА ЦЕРКВУ
4 лютого надвечір бригада кримінального вигляду на чолі з самозваним предстоятелем Української автокефальної православної церкви Мефодієм(Кудряковим) увірвалася у приміщення патріархії УАПЦ, що на території Михайлівського Золотоверхого собору. Нападники побили людей, які перебували в кабінетах патріархії, зокрема, протоієрея Валерія Копійку та відповідального секретаря газети "Наша віра", колишнього політв'язня Віталія Шевченка, а редактора цієї газети, 75-річного Євгена Сверстюка, також колишнього політв'язня, силою викинули з будівлі. Міліціонери, викликані на місце події, заледве змогли виставити нападників на вулицю та опломбувати приміщення.
Будівля, де, окрім патріархії УАПЦ, розміщується ще й Свято-Дмитрівська церква, Український центр візантиністики і патрології, редакція газети "Наша віра", столичний офіс Національної української скаутської організації "Пласт", опечатана ще й досі, отже, священиків, журналістів і працівників Центру туди не пускають.
"Від часу проголошення себе "митрополитом Київським і всея України" Валерій Кудряков ("Митрополит Мефодій" ) неодноразово заявляв про свої претензії на користування майном Патріархії, йдеться в офіційній заяві владики Ігоря. - Він зумів домовитися про надання для богослужінь Андріївської церкви, ввів в оману або знайшов методи впливу на окремих посадових осіб і активно використовував образ "настоятеля УАПЦ" для участі в білявиборчих інтригах. З усіх церковних діячів України він найбільше відверто підтримував кандидатуру Віктора Януковича, а Президента Леоніда Кучму незадовго до виборів нагородив винайденим з цією метою церковним орденом". Церква Різдва Христова в місті Тернополі, де служить Валерій Кудряков, перетворилася у вересні-жовтні 2004 р. на передвиборний майданчик. Митрополит виступив у передвиборний період з відвертою підтримкою кандидата в президенти Віктора Януковича.
Патріархія УАПЦ не розглядає цей інцидент як прояв міжконфесійної боротьби, а розцінює як "звичайний злочин". "Те, що відбулося, - ганебно для духовних осіб, які керували цими діями у день, коли формувався новий український уряд, - каже народний депутат України, отець Юрій Бойко. - Те, що в цій Церкві сьогодні є певний розкол, юридично не оформлений, заводить у тупик, передусім митрополита Тернопільського Мефодія (Кудрякова), який з порушенням пунктів Собору згадується у багатьох церквах як предстоятель УАПЦ". Насилля породжує зворотну реакцію, вважає отець Юрій. Це може призвести до того, що частина парафіян відвернеться від церкви.
Марія ОСТЕРСЬКА.
"Україна молода".


КОРЕКТНО І БЕЗ "ТІНІ"

Президент України Віктор Ющенко 10 лютого прибув до Донецька з робочим візитом. Віктора Ющенка супроводжували Держсекретар України Олександр Зінченко та міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
Представляючи у Донецьку нового губернатора, донеччанина Вадима Чупруна, Віктор Ющенко заявив, що позиція уряду по відношенню до шахтарського краю "буде коректною". Водночас, Віктор Ющенко акцентував увагу на планах нової влади серйозно детінізувати українську економіку. За його підрахунками, це дозволить вдвічі збільшити надходження до бюджету. "Мені не подобається, що 55% економіки України і дві третини - у Донецькій області перебувають у тіні", - сказав Віктор Ющенко.
Він дав різко критичну оцінку загальному стану справ у Донбасі, де, за його словами, поширене хабарництво, неплатежі за спожиті енергоресурси, погано розвивається малий та середній бізнес.
Зазначивши, що "сьогодні інвестори бояться Донбасу", Віктор Ющенко пообіцяв, що ця ситуація невдовзі буде виправлена. "Скоро ви побачите іншу Донеччину", - сказав Президент, який покладає великі надії на новопризначеного керівника.
Віктор Ющенко також спростував уявну привабливість народженої у східних регіонах України ідеї про федералізацію держави, назвавши її "абсолютно невірною".

А ДЕ Ж ЯНУКОВИЧ?

У вівторок Віктор Янукович провів засідання політвиконкому Партії регіонів. Як повідомив "5 канал", Янукович приїхав на засідання у супроводі автомобілів із сиренами. За словами учасників засідання, "попередньо заявлене екс-прем'єром бажання перейти у тверду опозицію стало слабкішим". У той же час колишній голова штабу Януковича Тарас Чорновіл забрав зі штабу свої папери і вирішив зосередитися на роботі в парламенті. Як повідомив Т. Чорновіл, він "не зрозумів ані майбутніх планів, ані колишнього патрона".
Сам Віктор Янукович також не пояснює своїх планів і відмовляється від інтерв'ю.

***

Президент України Віктор Ющенко надіслав телеграму-співчуття Президентові Російської Федерації Володимиру Путіну у зв'язку з трагедією, яка сталася в результаті вибуху на шахті "Єсаульська" в місті Новокузнецьк Кемеровської області і спричинила численні людські жертви.
"У нашій країні поділяють біль важкої і непоправної втрати, що спіткала Російську Федерацію. Від імені народу України і від себе особисто висловлюю Вам, родинам загиблих і всьому дружньому російському народові щирі співчуття", - говориться у телеграмі...


Віктор ЮЩЕНКО: "Моя надія на Луценка і на вас"

Президент України Віктор Ющенко представив 7 лютого керівному складу Міністерства внутрішніх справ новопризначеного міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Глава держави охарактеризував 40-річного міністра як чесну людину, яка "не сидітиме спокійно на робочому місці", а подаватиме "масу ідей", як змінити ситуацію на краще. "Уже через рік ми побудуємо нову міліцію і вона не буде брати хабарі, співпрацювати зі злочинними угрупованнями, а слугуватиме закону", - сказав Президент. "Моя надія на Луценка і на вас", - звернувся він до присутніх у залі заступників міністра і керівників служб МВС.
Віктор Ющенко поінформував, що через десять днів міністр представить йому концепцію розвитку МВС на 2005 рік, а через два місяці буде підбито перші підсумки роботи.
У своєму виступі Юрій Луценко окреслив першочергові завдання свого відомства. Передусім це - деполітизація та декриміналізація органів внутрішніх справ. Зокрема, він пообіцяв, що через два місяці громадськість знатиме "наші дії щодо тих осіб, які вже понесли певні суми, щоб залишитися". Керівник МВС також звернувся до підлеглих з проханням забути слово "політика" і повідомив, що зупинив своє членство у Соціалістичній партії України.
Другим нагальним завданням Юрій Луценко назвав удар по кримінальних точках суспільства. "Діятимемо професійно, без поспішності, але удар буде потужним", - заявив міністр.
Президент України провів закриту нараду з керівним складом МВС.
*  *  *
Новопризначений міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко пообіцяв за два тижні розробити нову структуру МВС і здійснити кадрові зміни. Він заявив про це 7 лютого на прес-конференції після представлення його Президентом України Віктором Ющенком.
Юрій Луценко поінформував, що МВС буде розділено на два блоки - перший займатиметься внутрішньою політикою міністерства, а другий - безпосередньо вестиме боротьбу зі злочинністю. Тут, за його словами, не буде політиків, а працюватимуть професіонали. "Ми повинні закрити їм спини і зняти всі табу", - зазначив міністр. При цьому він заявив, що ніякого перейменування "міліції" у "поліцію" не буде, як і зміни назв окремих служб. Ця процедура чекає лише внутрішні війська, які Юрій Луценко бачить департаментом спецпідрозділів. Внутрішні війська і Управління боротьби з організованою злочинністю також будуть докорінно перебудовані. Загалом вертикальна структура МВС зберігається.
Відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу щодо кадрових призначень, Юрій Луценко наголосив, що все залежатиме від готовності (керівників служб) йти на співпрацю. "Якщо побачу тихий саботаж, як це вже відбувається у середній ланці, зміни будуть тотальними", - сказав міністр. Водночас він зауважив, що не є любителем "топтатися по людях".
Юрій Луценко також повідомив, що буде скорочено кількість заступників міністра
(у даний час їх 12. - Укрінформ), а одне з перших звільнень стосуватиметься начальника Державтоінспекції. Призначення на цю посаду, за словами керівника МВС, буде "специфічним". Новий начальник, незнайома для даної служби людина, має намір спочатку провести перевірку на дорогах. "Я раджу працівникам ДАІ не нарватися на хабар, бо у одній його кишені буде
10 гривень, а в другій - наручники", - застеріг міністр.

Віктор Ющенко 9 лютого зустрівся з головами Конституційного Суду Миколою Селівоном, Верховного Суду Василем Маляренком та Вищого Господарчого Суду Дмитром Притикою. Під час зустрічі Президент зосередив увагу на необхідності реформування судової гілки влади. "Ми маємо повернути все, що було втрачено за останні роки. Це незалежність судової гілки влади, статус, повагу, законність", - сказав Віктор Ющенко.
Судді погодилися з необхідністю змін через проведення системної реформи. На думку Миколи Селівона, сьогодні насамперед слід переглянути міри покарань, передбачені Кримінальним кодексом. Він вважає, що покарання має бути адекватним злочину, щоб за нетяжкі злочини громадяни не відбували тривалих покарань. Віктор Ющенко обговорив з суддями інші проблеми, що потребують першочергової підтримки держави, зокрема, болючу для пенітенціарної системи проблему захворювань на туберкульоз.


Щоб люди повірили...
Віктор Ющенко представив керівному складу Служби безпеки новопризначеного голову Олександра Турчинова. "Я представляю вам відому людину з аналітичном розумом, по натурі - детонатором, який не дасть нікому спокійно жити", - сказав Президент у своєму виступі.
Віктор Ющенко поставив перед керівником спецслужби ряд завдань. Зокрема, він доручив йому протягом 10 днів розробити концепцію роботи відомства на 2005 рік, а до кінця року СБУ повинна бути реформована.
Конкретизуючи свої доручення, Президент України заявив, що вимагатиме від новопризначеного голови дій щодо викорінення комерціалізації у СБУ. "Всі (працівники і їхні родини) повинні бути відділені від бізнесу", - наголосив Президент, зазначивши, що не можна зранку "штовхати родинний інтерес", а після обіду слугувати державі. "Я можу передати вам схеми, у кого який бізнес", - додав Віктор Ющенко.
Він також звернувся до працівників спецслужби з вимогою "забути про політику". При цьому він застеріг також від прослуховування кабінетів політиків і навів приклад розмови у кабінеті Голови Верховної Ради, що велася майже "за допомогою пантоміми". "Це не має ніякого відношення до безпеки держави, ви повинні працювати на те, щоб цього більше не було", - вказав глава держави.
Серед першочергових завдань, поставлених перед СБУ, Віктор Ющенко назвав боротьбу з корупцією, у тому числі у правоохоронних органах. "Може, вам невідомо, що міліція хабарі бере, чи невідомо, що там общак працює?" - звернувся керівник держави до присутніх у залі заступників голови, начальників управлінь СБУ. Для того, щоб "люди повірили спецслужбі", Президент порадив "взяти три-чотири справи" і довести їх до завершення. Арешт декількох корупціонерів з влади може бути кориснішим, ніж риторика телебачення на цю тему, сказав Віктор Ющенко.
Новопризначений керівник СБУ Олександр Турчинов у короткому виступі пообіцяв повернути довіру до спецслужби, а завдання Президента України - "гідно виконати".
40-річного О. Турчинова було призначено на посаду голови СБУ 4 лютого. Він - доктор економічних наук, професор. Автор понад 100 наукових праць. У 1993 році був радником Прем'єр-міністра України з економічних питань. Народний депутат України, останні роки - член фракції блоку Юлії Тимошенко. У даний час склав з себе депутатські повноваження.


ЗДАВАЙТЕСЯ, ПОКИ НЕ ПІЗНО!
Генеральна прокуратура України має відтепер у своєму розпорядженні незаперечні докази спроби отруєння Президента України Віктора Ющенка діоксином. Про це 10 лютого заявив у Відні Генеральний прокурор України Святослав Піскун після завершення робочого візиту до Австрії для обговорення договору про надання взаємної правової допомоги.
"Немає жодних сумнівів, що це була спланована акція, до якої, ймовірно, були причетні деякі урядові особи, оскільки доступ до такого роду речовин має не кожний", - зазначив він.
Напередодні український Генпрокурор зустрівся в австрійській столиці з Миколою Корпаном, який є лікарем Віктора Ющенка, і Міхаелем Цімпфером, керівником приватної віденської клініки "Рудольфінерхаус", де наприкінці минулого року Віктор Ющенко проходив медичне обстеження і курс лікування. Під час бесіди вдалося з'ясувати ряд важливих питань, пов'язаних з розбіжностями у даних, які мають українська урядова комісія та австрійська сторона.
Окрім того, Святослав Піскун зміг ознайомитися з історією хвороби і отримати у своє розпорядження ті медичні документи, які підтверджують версію про отруєння діоксином. Насамперед, за його словами, йдеться про результати досліджень лабораторних аналізів, які були проведені в Австрії, Німеччині, Нідерландах і Великій Британії.
Разом з тим, в питанні про дату отруєння вичерпної ясності досі немає. Зокрема, версія про те, ніби це сталося на початку вересня під час вечері Віктора Ющенка з керівниками Служби безпеки України, поки що не знайшла однозначного підтвердження. Однак вона аж ніяк не спростована. "Приблизну дату отруєння ми знали і раніше, - сказав Святослав Піскун. - Під час зустрічі з професором Корпаном, лікарем Президента Ющенка, нам вдалося отримати деякі докази. Передбачуваний момент отруєння і вечеря приблизно збігаються в часі, але стверджувати з повною упевненістю, що замах стався саме цього дня, ми не можемо".
Назвати тих, хто підозрюється у спробі отруєння, Генеральний прокурор України відмовився, пославшись на таємницю слідства. "Коло підозрюваних настільки велике, що я просто боюся когось забути", - додав він у зв'язку з цим.

*  *  *

Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що особам, причетним до отруєння Віктора Ющенка, "краще йти і здаватися". Він сказав про це у ході своєї першої на посаді міністра прес-конференції.
4 лютого після свого призначення Юрій Луценко сказав, що "відомо, хто провозив через кордон отруту, який депутат супроводжував, який чиновник приносив її до місця скоєння злочину, і хто підмішував її до їжі".
Відповідаючи 7 лютого на запитання журналістів, міністр відмовився конкретизувати свої слова. "Я не називатиму конкретних прізвищ, оскільки триває слідство", - сказав він, додавши, що своєю заявою він "дав сигнал цим людям", тому їм "краще здатися".
У даний час Генпрокуратура України розслідує кримінальну справу щодо отруєння Віктора Ющенка. За остаточними висновками експертизи, його було отруєно
діоксином.


Без каяття не буде вороття

Підбиттю підсумків участі Української народної партії  у "помаранчевій" революції та президентській кампанії, обговоренню питання люстрації
у владних та партійних рядах були присвячені партійні конференції Калуської міської та районної організацій УНП.
Обговорюючи підсумки виборів Президента, районні "народники" говорили і про проблеми, які постали у зв'язку з перемогою. За словами депутата Івано-Франківської обласної ради від УНП Василя Головчака, нині перед партійцями є основні завдання - тягар влади та кадровий вибір. Крім того, з'явилося багато перебіжчиків з табору Кучми, професійних донощиків, а моральних авторитетів не вистачає. У зв'язку з цим делегати як міської, так і районної конференції запропонували для перебіжчиків з влади встановити
своєрідний випробувальний термін - 5, а то й 10 років.
"Нині дуже багато хамелеонів змінили свій колір на помаранчевий. Те, що до нас зараз  перебігають люди Кучми, має нас насторожити. Занадто високий ризик побачити в тих самих кріслах тих самих хамів, холуїв, нездар і брехунів. На кумівстві, родичанні, приятельстві, на культі особи кадрова політика не будується. А якщо цей фактор стає визначальним, ми повертаємося до кучмівського феодалізму", - вважає Василь Головчак.
Моральну люстрацію в партійних осередках запропонував провести на міській конференції викладач хіміко-технологічного технікуму Ігор Ільницький. "Були янучари, а були і жертви. Треба людям дати час покаятися", - сказав він. Районна конференція була більш жорсткою: не чекаючи каяття, з рядів УНП за грубе порушення партійної дисципліни та дії, що ганьблять партію, були виключені три партійці, яких звинуватили у допомозі фальсифікаторам виборів.

*  *  *

Про необхідність "відкритості та публічності у прийнятті всіх рішень, що стосуються призначень в органи владної вертикалі, та дотримання задекларованих Президентом принципів професійності, порядності й патріотизму у підборі кандидатур" говорилося під час прес-конференції, яку провели керівники Волинської обласної організації УНП у Луцьку.
Українська народна партія представила свої кадрові пропозиції на посади 12 керівників органів виконавчої влади області, 9 голів райдерж-адміністрацій, 1 заступника голови облдержадміністрації, наголосивши, що "при поданні кандидатур враховано професійну підготовленість до виконання роботи та участь у виборчій кампанії Віктора Ющенка".
Було оголошено рішення Проводу організації, в якому зазначено, що "Волинська обласна організація УНП готова розділити політичну відповідальність за дії новосформованої виконавчої влади Волині у разі врахування цих пропозицій". Також наголошено, що Волинська обласна організація УНП "не бере на себе відповідальності за діяльність на керівних посадах членів УНП, призначених без погодження з керівними органами обласної парторганізації".
Прес-служба УНП.


ЦЕЙ НАРОД ВЖЕ НЕ МОВЧАТИМЕ!

Делегація представників Хмельниччини у складі 120 осіб прибула 9 лютого на автобусах до Києва вимагати відставки новопризначеного голови Хмельницької облдерж-адміністрації Віталія Олуйка. Як повідомили журналістам регіональні керівники партії "Наша Україна" Ростислав Ярема і Андрій Сельський, хмельниччани звернулися з відповідною заявою до Держсекретаря Олек-сандра Зінченка.
За їхніми словами, Віталій Олуйко, який є членом парламентської фракції Народної аграрної партії, під час президентських виборів усіляко підтримував Віктора Януковича. Під час цих виборів на Хмельниччині "цинічно порушувався закон, чинилися фальсифікації і жорсткий тиск на виборців", тому проти призначення Олуйка главою області одностайно висловилися керівники районних організацій "Нашої України", представники інших партій, які підтримували Віктора Ющенка. За словами делегатів, до облради з незгодою прийняти це рішення влади щодня звертаються тисячі людей. "Ми не проти рішення Президента Віктора Ющенка, а проти того, щоб посаду в результаті політичних торгів займала людина, яка скомпрометувала себе і не має на це морального права", - підкреслили Ростислав Ярема і Андрій Сельський. Водночас вони зазначили, що хмельниччани не наполягають на якійсь своїй кандидатурі, а єдиною їх вимогою є те, щоб керівником області стала чесна людина, якій довіряє народ.
Представники області також повідомили, що, за словами самого Олуйка, він нібито написав заяву в Держсекретаріат, у якій відмовляється від свого призначення головою облдержадміністрації.

*  *  *

Президент України Віктор Ющенко прийняв 9 лютого відставку голови Хмельницької облдержадміністрації Віталія Олуйка. Про це журналістам повідомила прес-секретар українського Президента Ірина Геращенко. Віктор Ющенко вийшов до хмельниччан, що пікетували будівлю Секретаріату Президента України, і показав їм заяву про відставку, написану головою Хмельницької облдержадміністрації та передану Президентові.


"У людей немов виросли крила..."

Виставка фотографій киянки Лесі Мальської, присвячена виборам Президента України і "помаранчевій революції", відкрилася в Музеї і громадському центрі імені Андрія Сахарова.
В експозиції представлено понад 40 робіт.
Протягом двох тижнів автор, яка зараз мешкає і працює в російській столиці, фотографувала мітингуючих на Майдані Незалежності свого рідного міста. Як громадянка України вона, за її словами, була не згодна з відвертою передвиборною агітацією офіційної Москви за опонента Віктора Ющенка, і вирішила голосувати у Києві. Потрапивши у вир стрімких подій, стала їх активною учасницею. Її фотокамера відобразила щасливі, натхненні обличчя людей, які вперше відчули себе здатними впливати на майбутнє своєї країни.
У залі, де розгорнуто експозицію, вивішено Державний прапор України, на кількох моніторах демонструється хроніка інавгурації Президента України Віктора Ющенка.
Як зазначалося на відкритті виставки, в Росії, за даними опитування,
59 відсотків росіян вважають "помаранчеву революцію" в Україні результатом діяльності Заходу. Зрозуміти, що насправді відбувалося в ці дні в Україні, допоможуть фотографії Лесі Мальської. Сама вона назвала свій дебют у галерейному просторі "Революція?". "Знак питання - це, в принципі, тому, що революція має на увазі кровопролиття, злість, агресію, чого не було на Майдані", - пояснила власному кореспонденту Укрінформу в РФ Леся Мальська. За її словами, там була доброта безмежна, допомога один одному. "У людей немов виросли крила. Це було так чудово і гарно", - сказала молода майстриня, досі відома серією портретів і рекламних фотографій.
У її планах показати нинішню виставку в Нью-Йорку і Тбілісі.
(УКРІНФОРМ).


Вже не вголос, але ще шиплять

Дорога редакція!
Я хочу подякувати українцям, які пробудилися від сну. Я колись писав у нашу "Кримську світлицю", що українці ніяк не захищають себе. Мені було прикро, що їм плюють в очі, а вони витираються та ідуть собі геть.
Я народився на Донбасі, проживав на Харківщині і вже 23 роки живу в Криму. Але я завжди був за рідну Україну і мій народ - українців, які поважають Україну, незалежно від національності. Я хочу сказати всім українцям, не хохлам: я вас люблю!
Ще є тут, в Криму, людці, які шиплять і не люблять Україну, але вже говорять не вголос, а шепочуться.
А "Кримська світлиця" - це наш прапор. Низький вам уклін за ваш патріотизм, за те, що ви є. І хочеться тепер жити якнайдовше, діждатись вступу у Європейський Союз. А нашому Президенту і його команді - сил, витримки і наснаги в подальших справах!
Борис Леонідович ВОДОЛАЖКО, м. Щолкіне.


ВТРАТИ...

9 лютого у Києві на 62-му році життя померла народна артистка, відома українська співачка Раїса Кириченко. Смерть настала внаслідок тяжкої хвороби нирок. Для мільйонів людей Раїса Кириченко є символом та берегинею української пісні. Народна артистка України, лауреат Державної премії ім. Тараса Шевченка, кавалер ордена княгині Ольги 3-х ступенів... Але ніякі блискучі нагороди не здатні повністю оцінити те, чим наділив її сам Господь Бог, - красу і голос, голос, яким співала душа України, душа чиста, стражденна і ніжна. Тому і пісня Раїси Кириченко звучала частіше драматично, бо розповідала вона про себе, про людські долі...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 11.02.2005 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2908

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков