Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УВАГА: ПОТР╤БЕН Д╤АГНОЗ!
Бахар╓в згодом став депутатом ╕ нав╕ть заступником голови ВР Криму, а «Крымскую...


ПРО ТАРАСА ГРИГОРОВИЧА ТА AМАТОРА-ПЕРЕСМІШНИКА
...духовний мікроклімат Криму потерпає не тільки від місцевих...


УКРАЇНОФОБІЯ "ОТ ГАСПАДІНА НОБЕЛЯ"
Якось рік тому знайомі зі США показали мені текст злобного віршика...


У Києві - бузина. Чи не в Москві "дядько"?
"А на москалів не зважайте, нехай вони собі пишуть по-своєму, а ми...


НОВОРІЧНА ІСТЕРІЯ
...це шипіння у бік керівника та його команди стало найкращим новорічним...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 28.01.2005 > Тема "Писав писака"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 28.01.2005
ЧИ СТАНЕ ЛЕБЕДЕМ БРЕХЛИВЕ КАЧЕНЯ?
Тамара СОЛОВЕЙ.

Антирейтинговий конкурс "Гидке жовте каченя" можна було б вважати просто приколом, своєрідним дружнім шаржем, якби це дійство відбулося в межах однієї журналістської "компашки" або ж предметом критики не стали дуже серйозні, навіть принципові для деяких журналістів речі. Тож не всі, від кого "вимагалося" бути при доброму гуморі, знайшли для цього в собі сили і бажання.
Як, певне, ви вже здогадалися завдяки "кольоровій" характеристиці каченяти, йшлося тут про передвиборну кампанію, а саме: об'єктивність, правдивість і толерантність її висвітлення ЗМІ Криму, що подекуди в поті чола попрацювали на того чи іншого кандидата в президенти. "Переможці" на конкурсі визначалися на зразок "як не треба робити", а "найвидатніші" публікації, з "газет-лідерів" красувалися на стенді. Зрозуміло ж, це були вирізки з "Крымской правды" і "Крымского времени", що буквально "рвали" пальму першості одна з рук іншої! І все ж таки більшість експертів віддали свою перевагу головному редактору "Крымской правды"  Михайлу Бахарєву. Його було нагороджено дипломом за зловживання довірою читачів, а також милом для відмивання власного іміджу та плямовиводжувачем. Безуспішно конкурували з цими газетами "Голос Крыма", "Крымская газета", "Крымские известия", "Крымский обозреватель", "Кримська світлиця", "Наш Крым", "Полуостров" та "Республика Крым".
І чого варті одні тільки назви, що зустрічаємо в "Крымской правде": "Оранжевая проказа перерастет в коричневую чуму", "Ющенко использует чудовищную ложь", "Помаранчево-прозорий украинский лепрозорий", "Бандеровщина не пройдет", "Это не наши. Это оранжевые "нашисты" и "коренные" в пристяжных", "Украина будет не оранжевой, а коричневой", "Не дайте разрастись оранжевым метастазам", "Бандеровцы готовят оранжево-коричневую чистку", "Крысиные бега в оранжевом интерьере или Удастся ли Америке купить всю Украину?" і т. д. і т. п.
А як піклувалася ця газета про здоров'я кандидата в президенти В. Ющенка! Щиро зацікавлені в розслідуванні цього злочину, журналісти стверджують: "Ющенко отравила Тимошенко!" А ще: "Ющенко ждет ужасный конец?" І далі: "Если картина отравления будет развиваться в соответствии с классическими принципами, не исключено, что Ющенко "через несколько недель покончит жизнь самоубийством... Это обусловлено тем, что диоксин приводит к значительным структурным изменениям личности и к депрессии..." А ось вже і справжня аналітика, пов'язана з його хворобою, і оскільки свого "фахівця" в Криму не знайшлось, довелося передрукувати з "Комсомольской правды": "Версия первая - косметическая - Ющенко решил омолодиться перед президентским забегом... И сделал молодильные уколы... Версия вторая - дерматологическая: у Ющенка герпетическая инфекция (герпес) и так называемые розовые угри (розецея). Лечению поддается сложно. К тому же
пройти лечение у пана Ющенко нет возможности: то выборы, то революция. Заболевание это серьезное. Так как герпесная версия представляется самой правдоподобной, то для команды Ющенко поцелуи с вождем, надо заметить, поступок". Серед версій і така: "Не исключен самый печальный исход. Называют даже срок: 2 - 3 месяца. А если он станет президентом, править потом будет его боевая подруга Тимошенко?" І ця - не остання. Є й таке припущення: "Команда Ющенко хорошо это разыграла: придумала отравление...".
До цього залишається додати, що згідно з народними прикметами, ті, про чию смерть ходять посилені чутки, завжди довго живуть. Тому про "передчасну" смерть "Крымской правды" ми говорити не будемо. Хай собі живе і частіше миється, хоча білого лебедя з неї все одно не вийде.
А тепер зазирнімо в "Крымское время", яке теж було дуже стурбоване станом здоров'я тодішнього кандидата в президенти. "Ющенко будет руководить страной из австрийской клиники?" - зло іронізують вони. А ось що пише з потугами на аналітику журналістка "Крымского времени" під рубрикою "Врут без умолку": "Так и талдычат до сих пор о "массовых фальсификациях и нехорошей федерализации".
И неизменно лгут и в первом, и во втором случае. Итак, давайте посмотрим, кто же украл миллионы голосов? Технологии подтасовок, если их и использовали, то обе стороны. И на Западе, и на Востоке были открепительные талоны. Пресловутый админресурс на Западе работал на Ющенко... "Оранжисты" во главе с Ющенко постоянно аппелирует к суду, - мол, массовые фальсификации. И даже здесь, при наличии судебного текста "НУ"дисты беззастенчиво лгут... Где были допущены эти нарушения, кем и сколько их было, не сказано".
А ось на цьому давайте поставимо крапку, бо "кем и сколько", показало саме життя - результати переголосування. А те, що дійсно є люди, які "врут без умолку", особливо, якщо їм за це добре платять, нікому не дивина. Залишається сподіватися, що нинішній набір соцзамовин відкоригується з часом, принаймні, облагородиться. Бо якщо ознайомитися з назвами в цій газеті ("Фашизм Ющенко"), тут вже попахує криміналом.
Потім настав хвилюючий момент для кримських інформаційних агенцій. "Контекст" та "Кримську агенцію новин" "обскакав" "Новий регіон - Крим", повідомлення якого останнім часом рясно прикрашають сторінки "Крымской правды". Але представник цієї агенції одразу ж довів, що він і сам не ликом шитий: з'явившись з жовтогарячим бантом, він зауважив, що "гидке" каченя може "вилюднитися" і на білого лебедя, а влаштувальникам конкурсу подарував квитки в лазню - бодай їм самим теж не завадило б помитися. Подарунок сакчанина Михайла Шишлянникова "Найбілішому і найпухнастішому" був менш вдалим: по-перше, він торкався не загальної позиції, а окремо взятої особи, а по-друге, містив образливі зауваження, далекі від суті проблеми.
Зрештою, настрою Андрію Іванцеві - одному з ініціаторів заходу - цей провінційний подаруночок не зіпсував, на відміну від представниці ДТРК "Крим", хоча нагорода в третій номінації була адресована і не їй особисто, а "керівникові процесу" - пану Козубському. Цей приклад ще раз переконав, що розбірки на межі нервового зриву більше пасують для домашнього вжитку.
Проте дехто був навіть готовий створити слідчу групу, аби з'ясувати, наскільки компетентною була робота експертів. Ексцес був вичерпаний лише тоді, коли дама резюмувала: ви намагалися навісити ярлик судилища, але у вас вийшло ток-шоу. І заспокоїлась, бо ніхто їй не заперечував.
Окрім журналіста Андрія Іванця, до справи долучилися лікар-психотерапевт Азер Оруджев та директор Чорноморського благодійного фонду Олександр Юр'єв. І, як на трьох ентузіастів, вони зробили немало: по-перше, зібрали неабияку кількість журналістів (близько сорока), давши їм можливість розслабитись і поспілкуватися; по-друге, у такий спосіб нагадали про те, що слово - таки не горобець і більшість читачів здатні його оцінити правильно, а по-третє - ще й запропонували "на закуску" запечену з яблуками качку.
Ось вона вже точно ніколи не стане лебедем...

Фото Ю. ЖАГЛІНА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 28.01.2005 > Тема "Писав писака"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2863

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков