Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: УКРА╥НСЬКЕ НЕБО
Укра╖нцям потр╕бно в╕дчувати п╕д ногами укра╖нську землю ╕ мати над собою укра╖нське небо. Тод╕...


ВАЛЕНТИН БУТ: ДОЛЯ УКРА╥НСЬКО╥ МАРИНАРКИ НА ФОН╤ ╤СТОРИЧНИХ ПАРАЛЕЛЕЙ
укра╖нське головнокомандування зам╕сть вчасних ч╕тких наказ╕в спершу дезор╕╓нтувало сво╖х вояк╕в...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК: АРХЕОЛОГ╤Я МОВИ
Мене т╕шать мовн╕ суперечки щодо вживання ╕ написання сл╕в, бо коли вс╕ мовчать, то не знати якою...


ВАЛЕНТИН БУТ: КАП╤ТАНИ УКРА╥НСЬКОГО КОРАБЛЯ
Не знаю, як кому, а мен╕ наша влада нагаду╓ вирядженого в стильний, шитий вензелями клубний...


ВАЛЕНТИН БУТ: В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ
З наближенням чергово╖ р╕чниц╕ загарбання Криму думки чимало╖ к╕лькост╕ укра╖нц╕в мимовол╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
З редакційної пошти
читачі

А ДЕ Ж ВИ РАНІШЕ БУЛИ?
Шановна редакціє, прочитав в одній "януковичівській" газеті повідомлення про те, що, мовляв, в Криму дуже активно працюють громадські приймальні кандидата на пост Президента України В. Януковича. З 1 серпня поточного року до них звернулося десь 15 тисяч кримчан.
40% звертань стосувалися соціальних проблем, 30% - проблем у комунальній сфері, 20% кримчан звернулися за юридичною допомогою, 10% - за фінансовою. Крім того, по телефонах "гарячої лінії" штабу В. Януковича в Автономній Республіці Крим подзвонили понад 4 тисячі кримчан.
Серед основних питань, за якими зверталися кримчани, проблеми газифікації, водо- і теплопостачання, ремонту будинків, телефонізації, транспорту, медичного обслуговування. Також громадяни часто зверталися з питань, що стосуються
екології, стану доріг, погашення заборгованості заробітної плати, пільг і роботи органів місцевої влади.
"Более 60 процентов граждан получили реальную помощь", - хвалиться газета. А я собі подумав ось про що. Якби уряд кандидата в Президенти України Януковича працював справді так ефективно, як вони подають у своїх звітах, то чи була б потреба відкривати оті громадські приймальні? Що ж то за влада, що не може роками вирішити насущні проблеми людей, пов`язані, подивіться ще раз, із комунальною сферою, газом, водою, теплом, ремонтом, заборгованістю. А як тільки треба влаштувати показуху перед виборами - дивіться, як все запрацювало: тисячі проблем розв`язалося за якісь тижні!
Значить, можна з більшою ефективністю працювати для людей, на їхнє благо. Чому ж виконавча влада, на вершині якої стоїть Прем`єр Янукович, до виборів себе так стримувала?
Та ви собі як хочете, а я такій владі не вірю: вибори закінчаться, а про нас знову забудуть, громадські приймальні закриються, і ми знову стоятимемо в чергах до чиновників, яким начхати на наші проблеми...
П. Сиротін,
пенсіонер.
м. Сімферополь.


Наболіло...

Вітаю тебе, дорога "Кримська світлице". Вирішив тобі написати, бо всюди твориться, сама бачиш що. Болить! Ось що з цього болю та суму виходить...

СОН

Де, питаю я, Вкраїна,
Де вона, рідненька?
Я шукаю Україну,
Мою милу неньку.

Я шукаю - не знаходжу,
Тільки бачу всюди:
Там, куди я не заходжу,
Злії ходять люди.
З сокирами тягнуть руки
До куща калини,
Та, кружляють,
 наче круки,
Біля деревини.

Захиталася калина,
Мов жива людина.
Я збагнув,
 що деревина -
То моя родина.

Кинувсь я до деревини,
Я їх не боюся!
Я не дам рубать калини,
То - моя матуся!

- Схаменіться,
 добрі люди,
Дайте собі миру!
Але хтось мені на груди
Опустив сокиру.

До коріння
 кров полилась.
Час повільно плине.
А калина похилилась,
Пісня з неї лине:

- Ой, синочку,
мій синочку,
Все тобі пробачу.
Підведи ти голівочку!
Я прокинувсь -
й плачу...
Святослав Мисів.
м. Судак.


БОРЕЦЬ ІЗ КОЛЬОРОМ ПОМАРАНЧІ

1 грудня наші журналісти завітали до Жириновського з мікрофонами помаранчевого кольору. Той сказав, що до нього з таким кольором приходити не можна, треба перефарбувати, і навіть хусточки, подушки, штори мусять бути іншого кольору, бо цей ворожий і для Росії, і для України, мовив він.
(Газета "Вечірній Київ", 2.11.2004 р.)

Жириновський голосистий,
Ніби чемпіон плечистий,
Кольору злякався навіть!
Чи не диво? Колір давить!
Чи не зна, що й сонце часто
Теж, як зріла помаранча!
Хто ж звелить йому:
- Не застуй!
Нам воно рідня неначе.
І його не погасити,
Знає добре, коли спати.
Радісно із сонцем жити
І щоранку зустрічати.
Легко йому путь долати
Нездоланному в блакиті,
А наказ Москви магната
Може миттю спопелити.
Нам же колір той від Бога,
З ним постане перемога!
Олекса ЮЩЕНКО.


Народ чи натовп?

Останні події - перегони за пост Президента України - розділили не тільки доросле населення, але й молодь, яка за законом не має права голосу. У моєму місті частина юнаків та дівчат носять синьо-білу символіку, а частина - помаранчеву. У цій статті я хочу зупинитися на питанні, чому молодь так активно відстоює свої погляди, хоча вона ніякого впливу на результати виборів не матиме.
Я хочу з'ясувати поняття "натовп" і "народ". За словником народ - це "населення країни, мешканці держави, нація"; натовп - це "скупчення людей, збіговисько".
Тільки та частина людей, яка наділена почуттям національної гідності та свідомості, може вважати себе частиною нації. Та хто сказав, що молодь - це не народ? Що її не повинне хвилювати майбутнє України? Президента України обирають на чотири або вісім років. Саме ми будемо в цей час учитися, саме в цей час будемо створювати сім'ї - і нам неоднаково, за якими законами буде жити наша держава.
Причини, які штовхають молодь по різні боки барикад (слава Богу, мирних), також різні: низький рівень інформації, невміння аналізувати та співставляти факти, робити висновки тощо. Система освіти настільки недосконала, що не вчить дітей думати, віднаходити істину самостійно. Діти звикають сказане вчителем сприймати як догму, звикли, що дорослі все "прожують і покладуть у рот".
І ковтаємо все, що почуємо з екрана телевізора, сторінок газет, з уст батьків, учителів. А думати, порівнювати, аналізувати, врешті, читати! - зась! Я вам наведу приклад на підтвердження моїх слів.
У моїй школі хтось пустив чутку, що на центральній площі Євпаторії відбудеться мітинг на підтримку В. Януковича. Та мене взяли сумніви щодо цієї події. Але заради цікавості усе ж пішов. І що виявилося? Ніякого мітингу не було, а прийшло близько сотні учнів, і не було жодної дорослої людини. А мітинг відбувся лише тиждень по тому. Багато хто повірив чуткам про мітинг. А все тому, що наша молодь звикла сприймати інформацію готовою. І це відбивається на усьому, і дуже прикро, що таке діється...
Думаю, переконав вас, що деяка частина молоді не спроможна оцінювати ситуацію в країні. Але обнадіює те, що це - незначна частина. Так ось, та частина молоді, яка робить щось не тому, що вона так хоче, а тому, що їй так сказали, і перетворюється в натовп.
У Євпаторії значна частина хлопців та дівчат - за Віктора Януковича. І тому "помаранчевим" приходиться важко. Відверта агресія у їхній бік не рідкість. І, власне, мене це дивує. Ті, хто одягнув символіку Ющенка, у моєму місті вважаються ненормальними. Так само й серед молоді. Та мирне стояння на Хрещатику не давало приводу для жодної агресії щодо "помаранчевих". Не бачив я жодного випадку фізичного насилля і в Євпаторії. Але чув багато слів на адресу "ющенківців" типу "Усі, хто за Ющенка, - на Західну Україну". І, на превеликий жаль, така агресія проявляється і серед молоді, яка носить синьо-білі атрибути. Був такий випадок нещодавно в Одесі, коли прибічники Януковича розклали на асфальті апельсини та розчавили їх катком на знак того, що вони будуть чинити так з кожним "помаранчевим". Звідки стільки злоби до своїх однолітків та просто до людей? Може, слід зауважити, що дорослі подають приклад своїм же дітям, чи я не маю рації?
Та все ж є багато нормальних молодих людей, які збираються, обговорюють стан політичних подій та мирно розходяться. І незалежно від того, до якої партії вони належать, за якого кандидата проголосували. Сподіваюся, що такої молоді в Україні більшість, бо вона є майбутнім України, і саме це відрізняє її від натовпу!
Євген Черкаських,
учень 11-А класу школи №13
м. Євпаторії.


"Осторожно!" - Брехня!
На пам'ятаю, звідки - чи з церкви, чи з базару чоловік приніс "агітку". Я її порвала, але зібрала і дещо вам процитую.

"Осторожно! Дорогие соотечественники! Ющенко - это проект Америки, которой не нужна сильная независимая Украина.
* Американские промышленники планируют перенести в Украину вредное производство, от чего будут страдать наши сограждане.
* Американцы будут сплавлять в Украину просроченный и залежалый товар, тем самым положат на лопатки украинского товаропроизводителя.
* Американские деньги, вложенные в выборы Ющенко, придется возвращать плодородными землями Украины, которые будут отданы за бесценок иностранцам. Украинцы станут батраками на родной земле.
* На президентских выборах Ющенко поддерживают сектантские организации, также финансируемые Америкой. Их цель - уничтожить Православие в Украине. Украине не нужен такой "президент".

Ну як після такої "агітки" кримчани будуть голосувати за Ющенка?
Я була в Сімферополі на зустрічі з Ющенком, там нам давали газети, також на зустрічі Ющенка з керчанами дещо дали, але до обох турів я все роздала людям. Я хотіла б, щоб до наступних виборів було опубліковано якомога більше матеріалів про Ющенка, може, потрібно було паралельно випускати "Світлицю" на російській мові, бо ж оцій нісенітниці про "проект Америки" треба щось протиставити.
І чому люди в це вірять? Як це можна - "уничтожить православие в Украине"?! Та брешіть же хоч розумніше!
Романна ШКОЛИК.
м. Керч.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2768

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков