Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#52 за 24.12.2004
Новини України та Криму
журналісти та агенції

Результати будуть уже в понеділок?

Центральна виборча комісія може оприлюднити попередні результати переголосування другого туру виборів Президента України уже о 10.00 27 грудня. Про це заявив
22 грудня на засіданні ЦВК голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович.
Центральна виборча комісія затвердила порядок передачі територіальними виборчими комісіями попередньої інформації про хід і підсумки голосування 26 грудня за допомогою телеграфу (телетайпа). Згідно з цим рішенням, заповнений бланк телеграми з відповідними даними про результати голосування мають підписати голова і секретар територіальної виборчої комісії, завірити печаткою і в опечатаному конверті відправити до поштового відділення в супроводі не менше двох членів ТВК від обох кандидатів.
На пошті конверт з телеграмою буде відкрито, звірено підписи і печатки за відповідними зразками. Супроводжуючі особи мають отримати від поштового відділення документ про прийняття телеграми, який зберігатиметься у папці з виборчою документацією. Сама ж телеграма з надписами "Урядова. Виборча" буде відправлена до ЦВК.
За словами Ярослава Давидовича, після оброблення телеграм з усіх 225 ТВК можна вже буде казати про "реальні попередні результати виборів".
(УКРІНФОРМ).


"Це - день іспиту на правду..."

Вибори 26 грудня не будуть легкою прогулянкою, оскільки і досі є сили, які роблять ставку на зрив виборів і готують всілякі провокації. Про це 22 грудня застеріг своїх прихильників кандидат на пост Президента України Віктор Ющенко, виступаючи на Майдані Незалежності.
На мітингу з нагоди початку рівно місяць тому помаранчевої революції лідер коаліції "Сила народу" наголосив, що 26 грудня буде особливим днем у нашій історії. "Це - день іспиту на правду і чесні вибори. Нам потрібна перемога, і перемога буде за нами", - сказав він. Віктор Ющенко також відзначив, що після завершення виборів буде створено уряд народної довіри, який представить українському народу Програму дій на найближчі 5 років. Державний бюджет, за його словами, до копійки належатиме людям, корупції буде покладено край, податки знижено, але їх платитимуть усі. Він також наголосив на необхідності відновити довіру українського народу до влади, яка має бути, насамперед, професійною, чесною і патріотичною. "У ній не буде корупціонерів, фальсифікаторів та сепаратистів", - запевнив кандидат.
В. Ющенко закликав громадян України прийти після виборів 26 грудня на Майдан Незалежності і залишатися там, поки не буде відсвяткована перемога. Віктор Ющенко також закликав українських громадян 26 грудня, як і 31 жовтня і 21 листопада, обов`язково бути на виборчих дільницях. "Ми вміємо боротися за те, щоб кожен голос був порахований чесно. Здобутий досвід нам знову буде потрібен. Знову нам буде потрібна мужність, щоб захистити свій вибір", - зазначив він.


ОСЬ ДЕ, НАРОДЕ, ТВОЇ ЗАРПЛАТИ І ПЕНСІЇ!

Голова парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Володимир Стретович оприлюднив 22 грудня матеріали, що свідчать про грубе порушення прав громадян і фальсифікації їх волевиявлення, що відбувалися в Кіровоградській області під час президентських виборів. Зокрема, він продемонстрував журналістам документи, які розкривають механізм підкупу державних службовців, посадових осіб і членів виборчих комісій.
За словами Володимира Стретовича, ці матеріали Комітет отримав напередодні від одного з представників виборчого штабу Віктора Януковича. Аналіз документів показав, що під час виборів на Кіровоградщині створювалися списки відповідальних осіб, яким було призначено відповідну плату за сприяння перемозі провладного кандидата. Зокрема, Володимир Стретович назвав такі цифри. Згідно зі списками, у
101-му виборчому окрузі 43 особи отримали як хабарі 321 тисячу гривень, у 102-му - 25 осіб - 265 тис. грн., у 103-му - 21 особа - 176 тис. грн., у 104-му окрузі - 48 осіб - 377 тис. грн. Кіровоградський міський голова отримав 66 тисяч гривень. Диференційовані суми хабарів були призначені для всіх без винятку голів міських рад, а також керівників територіальних і дільничних виборчих комісій. Директори підприємств, установ і організацій області отримували хабарі у сумі від 5 до 15 тисяч гривень, а також окремі впливові працівники - від 500 гривень до 15 тисяч, сільські голови - по 2,5 тис. гривень. Як відзначив Володимир Стретович, загалом підкупи відповідальних осіб на Кіровоградщині були тотальними. Загальна сума хабарів, які пішли на фальсифікацію виборів тільки в цій області, становить майже 2 млн. 700 тисяч гривень.
За словами Володимира Стретовича, в очолюваному ним Комітеті є подібні матеріали, які свідчать про аналогічні порушення у всіх регіонах України. Голова Комітету повідомив, що зараз ці документи передаються у прокуратуру для відповідного реагування.

ЗНОВУ ПРАПОРЩИК ВИНУВАТИЙ?

Генеральна прокуратура України здійснила перевірку фактів незаконного використання з резервів Міністерства оборони України наборів сухих продуктів, призначених для харчування військовослужбовців. Перевіркою встановлено, що 25 - 26 листопада 2004 року за усною вказівкою службовців Кабінету Міністрів України та Міноборони зі складів військових частин без будь-яких документів, безоплатно було передано стороннім особам продуктів вартістю понад 450 тис. грн.
За цим фактом Генпрокуратура порушила кримінальну справу (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України "перевищення влади або службових повноважень"). А 22 грудня Верховна Рада України підтримала депутатський запит до Генпрокурора Святослава Піскуна щодо інформації про передачу продовольчих пайків вартістю 2 млн. грн. Міністерством оборони групам підтримки кандидата на пост Президента України Віктора Януковича.
(УКРІНФОРМ).

Кабінет Міністрів вирішив не переносити робочі дні у період новорічних і різдвяних свят. Про це повідомив Віталій Лук'яненко - прес-секретар виконувача обов'язків прем'єр-міністра Миколи Азарова. Таким чином, на початку 2005 року вихідними днями в Україні будуть 1, 2, 3 та 7, 8, 9 січня.

Народ для влади - чи влада для народу?
Безводдя від байдужості
Наше село Трудолюбове знаходиться під самісіньким Сімферополем, а живемо як у занедбаній глибинці. Немає води, газу, нормального транспортного сполучення. Від своїх керівників допомоги не можемо добитися уже багато років. Через них же не в змозі нашій сільській громаді посприяти закордонні спонсори.
З нами погодилася співпрацювати іноземна організація, яка готова дати гроші на проведення водогону. Для цього потрібно лише, щоб агрофірма передала джерело зі свого балансу на баланс сільради. Та якраз із цим давно зволікає наше чиновництво. А програма іноземної організації діятиме лише до кінця цього року. Схоже, цю допомогу ми отримати не встигнемо. Через незрозумілу людям бездіяльність виконавчої влади ризикуємо залишитися без води ще надовго. Хоча кошторис водогону ми зробили уже давно.
Подача води закінчилася у нас ще з часу розформування колгоспу. За ним числилося й джерело, яке ми ніяк не можемо передати Чистенській сільраді. Бо там затято твердять, що зроблять це тільки після того, як іноземці перерахують гроші на водогін. Привізної ж води не накупишся, бо за кожен її кубометр нам доводиться платити 11 гривень.
Уся надія на авторитет вашої газети, яка уміє заступитися за людей принципово й "на повен голос". Бо ці 116 підписів ми - трудолюбівчани - ставили під такими ж листами-проханнями, що, мабуть, уже давно пожовтіли у столах усіх місцевих керівників, Сімферопольської райдержадміністрації, уряду й Верховної Ради автономії. Про наші біди не раз розповідали кримські газети й телебачення. Та як були без води, так і лишаємося. То скільки ж можна терпіти далі цю владу?
Від імені односельчан - Павло Павлович Гусак.

P. S. Коли готувався номер, стало відомо, що трудолюбівці отримали відповідь Постійного Представника Президента України в АРК О. Діденка. "Чистенська сільська рада готова прийняти каптаж джерела у комунальну власність після захисту проекту ПРІК ООН з водозабезпечення села Трудолюбове", - значиться, зокрема, у листі. Але як може відбутися захист проекту, коли джерело нині перебуває в оренді у ВАТ "Радянська Україна"? Хто ж розірве, нарешті, це замкнуте коло?

 

ПЕРЕПОХОВАЛИ НА РІДНІЙ ЗЕМЛІ

В Україну з Росії перевезено прах Кирила Осьмака - видатного державного і політичного діяча України. Його перепоховано на Байковому кладовищі столиці. У київському Володимирському кафедральному соборі відбулася панахида, відправу якої очолив Патріарх УПЦ КП Філарет за присутності соратників К. Осьмака - колишніх політв'язнів, борців за незалежність України, а також представників громадськості.
Організацію перепоховання взяло на себе Всеукраїнське товариство політичних в'язнів і репресованих. Як зазначив під час громадської панахиди, що відбулася біля пам'ятника Т. Г. Шевченку, голова товариства Євген Пронюк, "історична роль Кирила Осьмака в об'єднанні української нації у боротьбі за своє визволенння унікальна. В роки Великої Вітчизняної війни він став на чолі Української Головної Визвольної Ради - парламенту українського народу, що боровся тоді за свою незалежність від нацистської Німеччини і комуністичної Москви. В УГВР увійшли тоді не тільки ОУН і УПА, а усі партії і політичні сили України, які обрали тоді своїм лідером східняка, киянина, вихідця з Полтавщини Кирила Осьмака".
Соратник К. Осьмака, член УГВР Василь Кук зазначив, що К. Осьмак, ще до того, як став Президентом УГВР був загартований участю у національно-визвольній боротьбі, коли був членом Центральної Ради 1917 року і відтоді був постійно переслідуваний радянською владою, поки не загинув у Владимирській в'язниці в Росії 1960 року.
"Цією людиною керувала ідея єдності українських земель і єдності українського громадянства, - сказав поет Дмитро Павличко, - що є дуже актуальним в наші дні. У далекому 1944 році, коли на західноукраїнських землях діяла УГВР, у її складі було 10 членів з Галичини і 10 із Наддніпрянщини. І це є нагадуванням сьогоднішнім українцям про важливість національної єдності, яку намагаються підірвати сьогодні, "поділяючи" українців на східняків і західняків".
Сьогодні минає якраз 60 років, як Кирило Осьмак був обраний Президентом УГВР, а фактично - президентом української підпільної держави, - наголосив Михайло Горинь. Він повертається в реально незалежну Українську державу, за яку боровся і віддав життя. Як повідомив Євген Пронюк, місце поховання Кирила Осьмака знаходитиметься поруч з могилами видатних патріотів - Василя Стуса, Олекси Тихого, Юрія Литвина, Михайла Сороки, сестри Степана Бандери - Володимири.
(УКРІНФОРМ).


ПАМ'ЯТЬ
РОСІЮ САХАРОВА МИ ПОВАЖАЄМО...

У Сімферополі в Українській православній церкві Київського патріархату відбулася панахида за відомим правозахисником, лауреатом Нобелівської премії в галузі фізики Андрія Сахарова.
На панахиді, яку правив владика Климент, були присутні представники демократичних громадських організацій України в Криму, ветерани національного руху кримських татар, на підтримку яких у свій час виступав Андрій Сахаров.
Голова Кримської організації Народного Руху України Леонід Пілунський, який виступив на панахиді, відзначив, що Українська православна церква Київського патріархату сьогодні стала єдиним місцем у Криму, де Андрія Сахарова згадали і слов'яни, і іудеї, і мусульмани. За його словами, "завдяки Андрію Сахарову є Росія не тільки Путіна і Жириновського, є Росія Андрія Сахарова, яку ми любимо, поважаємо і підтримуємо".


ПОМ`ЯНУЛИ ЖЕРТВ НАЦИЗМУ

У Криму 13 грудня відзначили День пам'яті кримчаків і євреїв - жертв нацизму.
На державних установах було приспущено прапори автономії. Траурний мітинг за участю голови Верховної Ради Криму Бориса Дейча, віце-прем'єра уряду автономії Володимира Казаріна, представників національних громадських організацій пройшов на околиці Сімферополя, на 11-му кілометрі Феодосійського шосе, де в період окупації півострова фашистами з 1941 по 1944 роки проходили масові розстріли мирних жителів. Тоді було знищено до 80% всіх кримчаків, що проживали на території Криму. На місці розстрілів стоять два пам'ятники, один з яких встановлено за народні гроші.
Учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання пам'ять десятків тисяч жертв кримського голокосту. День пам'яті жертв кримчаків і євреїв - жертв нацизму вперше відзначається в Криму на офіційному рівні згідно з постановою Верховної Ради АРК від 20 жовтня цього року. Як сказав на траурній церемонії Борис Дейч, "це треба було зробити давно". За словами Бориса Дейча, нехай спільна пам'ять, поминальні традиції тісніше гуртують людей. "Нехай ці традиції живуть вічно", - підкреслив глава парламенту автономії.


Крим - спільний дім

Під таким гаслом у Сімферополі великим концертом відзначили 15-річчя створення вірменського товариства автономії активісти усіх понад тридцяти культурно-національних громадських організацій півострова.
Присвячена цій події виставка розповідає про гідне представлення цього народу серед інших, як діяльність ювіляра на регіональному рівні зміцнює різносторонні зв`язки з Вірменією.
Голова Кримського вірменського товариства Олег Габрієлян нагадав, що іменем цього етносу "із понад тисячолітньою помітною історією буття у Криму", названо місто Армянськ у Присивашші, яке в давнину звали Вірменським базаром. На карті півострова є й своя гора Арарат. Нинішню Феодосію у сиву давнину іменували Вірменією Мариною.
Розповідалося, як крізь століття цей народ творив свою культуру у співпраці з усіма іншими численними етносами півострова. Й після півстоліття депортації, разом із кримськими татарами, греками, болгарами, німцями, вірмени не втратили свою культуру й самобутність. Як на півострові нині відновлюються древні вірменські храми й будуються нові: приміром, красуня-церква Святого Акопа в Сімферополі.
Свідченням розвитку вірменської культури в Криму стало заснування товариством-ювіляром премії ім. І. Айвазовського. Першою цю премію отримала Олена Айбабіна - відома давня дослідниця вірменських пам'яток півострова. А трьом обдарованим студентам керівництво товариства виділило річні підвищені стипендії. Почесними грамотами за високі досягнення нагороджено 12 спортсменів. Зокрема, дворазового чемпіона з кульової стрільби, багаторазового чемпіона, призера чемпіонатів Європи, Кубка Світу Артура Айвазяна; майстра спорту міжнародного класу з шахів Юрія Айрапетяна; абсолютних чемпіонів України зі спортивних танців Крістіну Подєрню й Сергія Варданяна.
Як дарунок до свята сприйняли присутні й повідомлення про початок другої черги капітального ремонту Феодосійської картинної галереї ім. І. Айвазовського. Завдяки потужній фінансовій допомозі держави оновлення цього загальнонаціонального скарбу буде завершено наступного року - у переддень святкування 125-річчя його заснування.
Віктор ХОМЕНКО.


ОГОЛОШУЄТЬСЯ КОНКУРС
на право укладення договору оренди державного майна. Назва об'єкту: будівля колишньої контори КЕЧ. Місце розташування: АРК, м. Феодосія, вул. Чкалова, 134. Об'єкт перебуває на балансі МО України. Заявки на участь у конкурсі подавати у КЕЧ м. Феодосії (вул. Чкалова, 134 або по телефону 7-29-82).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #52 за 24.12.2004 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=2767

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков